Всичко се връща........

  • 6 307
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • на село
  • Мнения: 1 028
Възмездие винаги има! И за доброто и за лошото което е направил човек. Винаги съм го твърдяла!

# 16
  • Мнения: 2 978
....
Оказа се, че не съм съвсем забравила.....но вече съм равнодушна просто. Tired

Значи стигаме до друг извод Wink
Времето лекува!

Имаше и още нещо от Библията, ма кат не чета всичко как да помня. Blush
Там фразата, че е богат, този който може да прощава или нещо подобно newsm78

# 17
  • Мнения: X
Така е,всичко се връща, и то винаги,когато най-малко го очакват и този,на когото се връща, и този,който търси възмездие.
Аз също съм живяла в чужбина и също съм имала нелеки моменти.Много често чувам за хора, върнали се психически и физически изцедени от чужбина....много ми е мъчно,че се получава така...Аз като се върнах и се отърсих от стреса започнаха здравословните проблеми.Една приятелка се върна от Франция изпосталяла и депресирана,отчаяна. Два месеца не я пуснахме да се върне,докато не се стабилизира.Друга моя позната също имаше здравословни проблеми в чужбина,които някаква екстрасенска й обяснила със скъсването със корените...не знам дали е вярно,но ми се струва,че има доза истина.А когато се намират и "мили" хора да ти вгорчават живота..тогава не знам..Аз също съм срещала презрение от страна на хората,в страната,в която бях и за мен беше необяснимо. Дори и хора,с които бяхме в добри приятелски отношения-германиц, си мислеха,че аз съм там за да им отнемам работата и да живея на техен гръб ConfusedСамо самонадеяни и неусведомени хора могат да се държат по подобен начин.

# 18
  • Мнения: 5 370
Вини..,...лесно е да се говори за Библията, когато не си бил ТИ на топа на устата.
О, да, знам ги всички тия добри приказки, чела съм ги. И съм ги цитирала нееднократно.
И за това да подложиш другата страна, и за прошката......но не винаги си в състояние да го приложиш.
Особено ако горчилката ти е била МНОГО.

# 19
  • Мнения: 1 077
Да, смятам, че всичко се връща - не в буквалиният смисъл, и не че има статистика...  Mr. Green

Всичко, което правим, мислим, чувстваме се отразява в останалите хора около нас. Ако имаме около себе си повече хора, които обичаме, уважаваме и ценим, всички хубави неща, които им мислим, се връщат.
Смятам и че човек е способен, съвсем съзнателно да "обработва" лошите си пориви, недоброто отношение и да се старае да предава доброто си настроение, доброто си отношение, хубавите си мисли. Както и да си довлече куп неприятности... Най-лесният начин е като влачи неприятности на хората около себе си.  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 978
Вини..,...лесно е да се говори за Библията, когато не си бил ТИ на топа на устата.
О, да, знам ги всички тия добри приказки, чела съм ги. И съм ги цитирала нееднократно.
И за това да подложиш другата страна, и за прошката......но не винаги си в състояние да го приложиш.
Особено ако горчилката ти е била МНОГО.

Дааа така е, но ето виж...ти си простила или поне позабравила! Това исках да ти кажа!
Тогава ти е било тежко, мислела си им най- лошото, а сега...просто го отбелязваш.

# 21
  • Мнения: 25 646
И аз живея с вътрешната убеденост, че всичко се връща. По един или по друг начин, но се връща. Затова се опитвам да не мразя хората, които са ми причинили зло - не кълна, не правя мръсно, даже и не се стремя да "си го върна".  Досегашният ми живот ми е доказал много пъти, че възмездието рано или късно ги постига. Как ще го наречем - Господ, Съдба, Провидение, Справедливост, Равновесие... - няма значение. То идва.
Единственото, което все още ме затруднява, това е прошката. Ето, другата седмица е християнският празник, когато всеки трябва да поиска и даде прошка, но... Не ми е трудно да я поискам, трудно ми е да я дам. Явно още имам да раста...

# 22
  • Мнения: 5 370
Не ми е трудно да я поискам, трудно ми е да я дам. Явно още имам да раста...
Вини, ето този цитат за прошката важи и за мене,конкретно за този случай, а не по принцип. Peace

# 23
  • Мнения: X
Е то винаги е по-трудно да простиш,отколкото да поискаш прошка...като изключим хората,които се смятат за безгрешни

# 24
  • Мнения: 2 978
Не ми е трудно да я поискам, трудно ми е да я дам. Явно още имам да раста...
Вини, ето този цитат за прошката важи и за мене,конкретно за този случай, а не по принцип. Peace

Мисля, че е съвсем нормално. Все пак сме хора.
Имаме чуства и когато ни наранят, ни боли, а когато боли, не се прощава лесно. Простичко е! Wink

# 25
  • London, baby
  • Мнения: 800
Аз съм убедена, че всичко се връща, рано или късно. Старая се да не мразя никой, а не прощавам, просто забравям, че съществува.
Претърпявала съм унижения, не съм простила и до днес, вътрешно не знам дали и ще простя.

Радвам се, че Жози сега е добре и се е отървала от злото. А на тези хора, наистина им се е върнало.

# 26
  • Мнения: 17 407
Връща се, под формата на "стечение на обстоятелствата". Невинаги обаче. Рони е подхванала другия аспект, там и аз не знам защо и какво се връща.... Confused

# 27
  • Мнения: 984
Жоз, искрено съчувствам на всеки, който е преживял подобно нещо. Аз, в известен смисъл, имам подобен опит. Само дето мен ме изхвърлиха от квартирата към 18,30ч. вечерта, а дори не можах да си събера всичкия багаж. В София. Имах колеги, които ме прибраха, но това стана към 23,00ч. вечерта. Не ме питайте какво ми е било в тези часове безпомощност.

С багажа си отидох в кантората недвижими имоти, която се намираше в големия подлез под Орлов мост. Там ми посочиха няколко квартири, които можех да наема, но от другия ден нататък. Бях се приготвила да спя на улицата. Добре, че правя услуги от добро сърце на хората, и че тези същите хора ми "върнаха" услугата като ме прибраха. Бях първи курс, беше точно преди 8-ми декември.

Всичко се връща. На госпожицата /хазайка/ й се върна. С лихвите.
На такива хора им се връща, защото живеят така, че да завихрят всички отрицателни сили около себе си. Калкото повече мръсотии правят, толкова по-силно им отвръща бъдещето.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
"Стечението на обстоятелствата" всеки според гледната си точка го тълкува по различен начин.
Страданието не винаги може да се обясни с възмездие.

# 29
  • София
  • Мнения: 11 715
И аз си мисля,че всичко се връща!На мен ми се е връщало,май се е връщало и на хора,които са постъпвали некоректно към мен!

Общи условия

Активация на акаунт