"Сладки думи вече казва, ДЕКЕМВРИйчето на мама"

  • 15 760
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 183
troia може би и аз бих взела същото решение при възпаление. При Дани (да чукна на дърво) май случая беше такъв, че вдигането на температурата е имало функцията да пребори вирус, но без другите екстри- зачервено гърло, течящ нос или каквото и да е.
Аз затова и питах Пеца какво друго има, защото сама по себе си температурата не изисква даването на АБ.

Чибураторке, може да не си ходила до Пловдив, ама откъде се знае дали тамошния Штъркел, откъдето аз ги взех не са идвали до Метро да си пазарят ?! ... Продължаваме да разследваме връзката ти с разчопления пакет памперси в Пловдив  hahaha.. Благодаря все пак за инфото, загледах се и наистина бялата лента прозира и се вижда картинката отдолу.

Лека и спокойна нощ пожелавам на всички бебоци, за да спинкат и мамите !  Heart Eyes

# 226
  • Мнения: 101
Честит рожден ден troia - Ели, желая ти здраве, щастие и любов и само положителни емоции   bouquet Анди бързо да оздравява  Heart Eyes
Гледам и други бебоци са болнички, дано бързо се оправят  Hug

# 227
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 396
Честит рожден ден troia.Желая ти много здраве щастие и късмет.                                                                                              Честит имен ден и на всички именници днес.Няма да изброявам имена за да не забравя някой.Да са живи здрави и с гордост да си носят името.

# 228
  • Мнения: 394
мами искам да ви питам как давате лекарства? аз не мога да ги пробутам по никакъв начин. наливам насила и това е. а не ми се иска така. тя по принцип като е болна отказва всякаква храна, че и вода, но поне лекарствата да можех да й давам без насилие.
питам вас, защото децата ни са на една и съща възраст.

# 229
  • Мнения: 125
ЧРД на Троя и Силвърстар! Бъдете здрави и много обичани!
Честито и на всички именници!
Ние не сме болни, но нон стоп текат прозрачни сополи. GP-то каза, че са от зъбите. Бесен е, има апетит, така че за него не се тревожа. Вчера свари да разбие на батко си носа, естествено след като бях изчистила и се канех до половин час да съм хоризонтирана. Да, ама не! Моп, препарати, четката и хайде чисти, Ивке, кървави пътеки и мивки Sick
А днес вятърът ни изгони и сега Коко спи в количката, а мама ще посреща колежка да чуе клюките.
А лекарстра давам с песни. Музиката у нас много върви. Успех на болните!

# 230
  • Варна
  • Мнения: 144
Влизам аз да почерпя виртуално в бързината и гледам , че вече сте ме отразили . Благодаря на всички за пожеланията и специално на mutsanka .
 
Хайдие почерпете се сега за мое здраве !!!

# 231
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 396
Melaniyaаз давам лекарството със спринцовка.Първо се правя че си хапвам от него като правя доволна физиономия,после става лесно нали са ни любопитни дичецата и те искат да опитат.Дано скоро да намериш верният вариант и за вас че е голямо неодобство.Аз с каката проблеми нямах до сега.Вече не иска да пие хапчетата.

# 232
  • Мнения: 394
никакви такива не минават при нас. въобще не я интересува дали на мен ми харесва или не. иначе и аз давам съсъ спринцовка, ама за да не може да го изплюе. не че не го повръща понякога от рев. абе само да види, че искам да й дам нещо и откача.

# 233
  • Мнения: 4 970
Честит празник на всички празнуващи днес!  bouquet

# 234
  • Мнения: 423
Такаааа и хоп и аз да се наредя, че виж съм изпуснала някоя тема  Joy
Ние изкарахме отново чревна инфекция, дали бактериална или вирусна не се знае.Пак едни температури, едно разтройство, едно повръщане  #Crazy Sick #Crazy Sick
Само, че хубавото този път е, че се лекувахме в  къщи, а не както миналата година точно по това време в инфекциозно отделение.  Там прекарах най-ужасните си 5 дена от живота и този път дето се вика на челна стойка стоях ама не наказах нито детето си нито мене!То не бе чай от шипки, оризови води, антибиотик, солетки.... слава богу всичко е зад гърбът ни. Гадното е че ни изникнаха наведнъж 4 зъба горе /2кътника и 2кучешки/, а още по гадното е, че и така избиват сега долу /2кътника и 2кучешки/, милото една кривотийкаааааа! Ама ко да се прави, дето вика мъжа ми "хубаво ти беше като го правихме..."
Честито на всички Рожденници и Именници. Да са живи, здрави и много-много обичани!

# 235
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ама ко да се прави, дето вика мъжа ми "хубаво ти беше като го правихме..."
Много интересно на родителите на деца, които не усещат, че им никнат зъби какво им е било като са ги правили  newsm78 #Crazy Ей това май не го разбирам - що пък детето да е виновно, че на някой му било хубаво и къде ли е връзката, та него да го боли  Rolling Eyes  Ама не ми обръщайте внимание - аз съм в депресия та сигурно затова не разбирам.

# 236
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
   Добро утро!   По едно кафенце за разсънване


Нещо и мен ме е хванала депресия,то по това време от годината винаги ми е така. 
   Йоана още кашля и има хрема,която от вчера е по слабо изразена и си мисля дали да я заведа утре пак на лекар newsm78 мисля си,че това положение е от никненето на зъбките,едновременно растат предните два. Иначе е много весела и Т няма. Но най интересното е ,че аз също кашлям и явно си е вирус newsm78
  Вчера реших да обиколя магазините и да си купя нещо за подобряване на настроението,но нищо не стана Mr. Green
Днес съм решила да ходя на фризьор,дано не се върна разочарована,защото искам някаква промяна,но каква все още не съм решила Cry
На мен не може да ми се угоди Embarassed тия дни...

Относно пиенето на лекарства Йоана е на моменти -понякога ги пие и иска още,понякога не иска и да ги погледне #Crazy
Когато не иска по никакъв начин не мога да и ги дам,просто плюе всичко Shocked

Хайде приятна неделя от мен!

# 237
  • София
  • Мнения: 721
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, troia!!! МНОГО ЩАСТИЕ И УСМИВКИ!!

Шеметче, това за правенето е майтап, бе девойко...каква е тая депресия сега!

Melaniya, при нас лекарствата са рядък деликатес - яде ги с обожание и плаче за още, капките в носа също са ни любими - седи мирно и подава и другата ноздра...така че аз не мога да дам съвет, мойто дете е всеядно newsm78

Бързо оздравяване на всички болни дечица Hug Hug Hug
Направо не мога да си представя да му растат на детето четири зъба заедно...но както сме назад (имаме само 5)...май и при нас така ще тръгнат на юруш.

Последно да ви кажа, че аз съм почти на умирачка, та затова и се записвам, че може скоро да не ме чуете. Моята история с мъдрец стана огромна трагедия - възпаления, гной, гниене на тъкани, опасност инфекцията да достигне коста....с две думи, въпреки непрекъснатото ми дрогиране с болкоуспокояващи, имам денонощни ужасяващи болки, ходя всеки ден на кюретаж....и както върви в понеделник май ще влизам в болница, защото нещата се влошават. Та така....човек каквото само си направи....ако ме няма - или съм умряла от болки, или съм в болницата, или съм отишла да убия оня некадърен зъболекар, дето ми съсипа пролетта. Това е.

# 238
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Честито на рожденичките Силвърстар и Троя! Живи, здрави и щастливи!

Пеш от вчера сутрин е с кашлица, то по законите на Мърфи, децата винаги се разболяват в петък вечер, събота или неделя.... Wink
Ние обаче го заведохме веднага на дежурен, щото обичам да спирам нещата преди да са се превърнали в нещо непоправимо.... Диагнозата е херп ангина - с една дума зачервено гърло и леко възпалени сливици. Няма Т, няма сополи и хрипове, всичко за сега е ОК. Ще пием сиропче за кашлица Суметролим, малко витаминки за подсилване на имунната система и едно противоалергично сиропче, щото нали децата са предразположени към алергии, когато са болни. Сиропчетата са лекички и що годе безвредни /не ни изписаха антибиотик, което е добре/, но даването им е някакъв ужас....Преди Пеш зееше като гардже само да ме види да се появя с лъжица, обаче сега ги давам доброзорно /даже насилствено/, стискам устата и изливам  Embarassed Бам-бам разбира се се опъва, ама не е случил на майка  Mr. Green 

Отделно и няколко кътника никнат едновременно, та не е ясно на какво е следствие това зачервено гърло /аз имам едно такова странно чувство за вина, че напоследък му давах доста студени неща за консумация Cry/

Събота и неделя планираме да ходим на еленския балкан, така че се надявам до тогава да е минала тази кашлица, то не че нещо ще ме спре да го заведе /пу-пу само да не се усложни/, щото чистия въздух не виждам как ще му навреди, най-много да му помогне.....
Иначе Пеш ако го питате, той не е болен, даже докторката не вярваше, преди да му види гърлото. Бих казала, че е по-енергичен дори от обикновенно /и как няма като го тъпчем с ударна доза витамини/. Аз му вкарах и имунна доза храна с кърма  Grinning абе въобще луда съм за вързване....
Ай, че се поолях в подробностите, май съм твърде подробна. Стискайте палци да мине кашлицата и бързо да отиваме да дишаме чист въздух....

Последна редакция: нд, 16 мар 2008, 12:19 от Никки

# 239
  • Мнения: 333
Абе я да оздравявате всички, че като ви нашамаря  Crossing Arms.
Аз да се отчета, че мноого хубаво се разходихме с Митето и мама kundurdjieva. Мнооого са очарователни и двамата  Heart Eyes.Кристиян не пропусна любезно да почерпи Митачето с кърджалийски камъчета  Rolling Eyes добре че го видях и все пак извадихме солетите  Laughing.
И едно въпросче имам " нали не се бъркам, че бременните не плащат потребителска такса когато ходят на месечните си консултации?" не говорим за частните приеми, разбира се.
Прегръдки на всички, целувки на бебоците и да оздравяват всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт