Мнение за 38 оу В. Априлов София

  • 100 844
  • 345
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 561
Моят син е в първи клас. От класната съм предоволна, строга в границите на нормалното, оценки не се подаряват, т.е. браво-то. Учителкита по физическо съм я виждала веднъж на родителската, а пък тази по английски никога. Първоначално го бях записала в занималнята на училището - под всякаква критика. Нищо не пишеше там. Преместих го в частна и нещата потръгнаха. Но е скъпа. Та варианта е или си прибираш детето в 12.30, или търсиш други начини. Никакви извънкласни форми или занимания няма. Сега предстои първата екскурзия да Самоков, бяха веднъж и на разходка из София с автобус.

# 31
  • Мнения: 561
Какво да ви кажа, за мен, училище, в което приемат с връзки и подкупи , не ме кефи. А 38-мо е точно такова. Ако дадеш пари и имаш връзки си вътре. Ми не, мерси.
Моля, моля, моят син не е влязал вътре с връзки и подкупи!!! Вярно, живеем близо.

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 16:39 от kalinuccia

# 32
Здравейте мами ще ви бъда благодарна ако успеете да ми споделите миенето си за вашите начални учителки, тъй като дъщеря ми ще е първи клас в това училище.  Чух като име само г-жа Миронова, че е много добър професионалист но други не знам. Благодаря още веднъж.

# 33
  • Мнения: 18
Цитат
Tova uchilishte za men e.. prosto bez komentar. Nikak ne vi go preporuchvam. Mnogo sum razocharovana.. Shte posuvetvam maikite na purvoklasnici dosta da vnimavat s izbora si za nachalno uchilishte.

Това училище за мен е.. просто без коментар. Никак не ви го препоръчвам. Много съм разочарована.. Ще посъветвам майките на първокласници доста да внимават с избора си за начално училище.

----
Моля пишете на Кирилица!

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 20:59 от .Ели.

# 34
  • Мнения: 18
И моето дете учи там - това е последната му година, защото е седми клас. И ние го избрахме като добро училище, но съм напълно разочарована. За седем години в това училище не чух да се организира нито един кръжок или извънкласна форма. Учителите от горния курс са абсолютно незаинтересувани а начина им на преподаване не се различава от това преди 30 години.
Цитат
Napulno sum suglasna. Uchilishteto e mnogo zle za jalost. Ne zapisvaite decata si tam shte sujalqvate povqrvaite mi. Vuv vseki sluchai vie si reshavate. Simple Smile

Напълно съм съгласна. Училището е много зле за жалост. Не записвайте децата си там ще съжалявате повярвайте ми. Във всеки случаи вие си решавате.

---
Моля пишете на Кирилица!

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 21:01 от .Ели.

# 35
  • Мнения: 2 353
quicksilver:), обоснови се де, разкажи защо мислиш така.

# 36
Здравейте мами - ще ви бъда благодарна ако искажете мнение за училещето и мамите на 4-класниците да препоръчат добра начална учителка.Благодаря предварително

# 37
  • Мнения: 12
Здравейте и от мен! Бих желала да получа малко повече информация за това училище и евентуално да ми препоръчате начална учителка.

# 38
  • Мнения: 12
И още един въпрос - Има ли много желаещи за записване и дали ще се класираме, ако не сме от квартала?

# 39
  • Мнения: 5 877
Доколкото разбрах от заместник-директорката, желаещи за записване има доста, кварталните са с предимство. Нямало предимство за работещите в района.

# 40
Да ви призная, не е най-очарователното училище, но ... Моето дете учи там, много си обичаха госпожата по човек и природа, но от 6-ти клас им я смениха. А по-общо, някак си мотивацията куца,  не се занимават много извън клас - домашните са им малко, а и може би критериите са занижени. Факт е, че повечето деца ходят на частни уроци - по език, по български или по математика. Къде е тогава смисъла от училището! Хубавата страна е, че училището е да 7-ми клас и се спазва някаква дисциплина.

# 41
  • Мнения: 151
И моето дете учи в това училище. Заради негативните мнения със страх дочаках пети клас. След като мина първия срок мога да кажа, че впечатленията ми не са лоши. Имаше достатъчно изпитвания, устни и писмени - след всеки изучен раздел правиха тестове / Ч и П, история, география/, по БЕЛ, английски, немски също имаше достатъчно писмени изпитвания. Специално ще отбележа впечатлението си от учителката по математика - проверила е абсолютно всички домашни /огромен труд според мен/, контролни работи след всеки раздел, никога не е отказала допълнителни обяснения за неясен материал. Другите учители също контролират редовното попълване на учебната тетрадка по съответния предмет. Писмени изпитвания имаше дори по Музика и Домашна техника и икономика. За дете, което иска да се учи добре не е никакъв проблем да се упражнява вкъщи допълнително - на пазара има много помагала /тестове и сборници/, които подпомагат добрата подготовка. Надявам се добрите ми впечатления да се запазят до края на учебната година. И не ми остава нищо друго, освен със страх да чакам шести клас /пак заради негативните мнения/.

# 42
  • Мнения: 12
Здравейте! И аз се интересувам от 38-мо и дали има занималня. Нямам възможност да плащам частни занимални. Моля за мнения и препоръки. Благодаря!

# 43
  • Мнения: 561
Занималня има, до 17 ч. е. Бях си записала там детето, но след 2 седмици го отписах. Накрая си го взимах с нито 1 ред ненаписан по нищо!!!

# 44
  • Мнения: 18
Здравейте, драги майки, аз съм ученичка в седми клас от 38 ОУ и може би е странно да пиша в този форум, обаче случайно намерих темата и реших да си изкажа мнението, тъй като уча в това училище от седем години.
Сградата е добра, дворът е голям, има си пейки и дървета... Наистина е приятно около училището, чисто е. Няма грозни драсканици по стените - отвън всичко е наред.
Вътре стаите са си нормални. Е, не могат да се сравняват с тези в Американския колеж, разбира се, но аз лично се чувствам приятно там. Чиновете са нови, от миналата година, много се обръща внимание на поддържането им, защото старите, с които работехме допреди 2-3 години, бяха отвратителни.
Много зависи на какъв учител ще попаднеш от първи до четвърти клас, а също и на съученици. Аз лично не съм имала късмета началната ми учителка да е свястна, нито пък класът. След пети клас смяната на класната ми се отрази по-добре... Всъщност, както във всяко друго училище, има добри и лоши учители (аз лично съм попадала най-много на четирима, останалите са страхотни). Съучениците ми винаги са се отнасяли много зле с мен, до този момент не са спрели да ме определят като "зубър" и "аутсайдер", но смятам, че цялото им поведение, възпитание и дисциплина, всичко тръгва именно от вас - от родителите.
Именно това отношение ме е мотивирало през годините и съм показвала най-доброто, на което съм способна. Обаче едно от нещата, за което най-много се сърдя на училището, е, че когато съм постигала нещо наистина значимо по математика, български, биология или история, съм получавала само едно "браво" и потупване по рамото. Само това е възнаграждаването за труда ми. А съучениците ми ме намразват още повече. Не е честно, нали? В 38 ОУ трябва да се слееш с тълпата, да се влиеш от простаците, които още от по-долните класове започват да контролират положението. Учителите се опитват да поддържат дисциплината, обаче не могат да стоят до всеки от нас непрекъснато. В междучасията съм ставала свидетел на какво ли не.
Разочарована съм от това, че по никакъв начин не се насърчават отличните ученици, тези, които наистина заслужават най-доброто. Но тъй като тези деца са единици, а останалите са "стадото", което гледа да ги осмее по всякакъв начин...
Старият директор беше невероятен. Направи толкова много за училището, колкото никой друг не би могъл да направи. Новата директорка се опитва да покачи нивото на училището, като от тази година се направи ученически съвет, който да дава идеи за вестник, проекти и изяви на учениците. Но това не е достатъчно. Има ли смисъл само да се дават идеи, при положение, че учениците не са мотивирани, нямат желание да учат и да творят?
38 ОУ има и добри, и лоши страни, обаче за мен това ще си остане любимото училище. Да, имаше неприятни моменти там, но хубавите бяха несравними, затова и то ще остане в сърцето ми завинаги. Радвам се, че въпреки всички трудности успях да се преборя, неприятното обкръжение ме направи по-силен духом човек. Надявам се, че децата, чиито родители смятат да ги записват там, ще попаднат на добрите учители. А ако класът не е добър - нищо. Именно в това се състои тръпката - да оцелееш, защото навсякъде важи законът на джунглата, дори в училището. (:
Ако имате въпроси - питайте.

Общи условия

Активация на акаунт