Хиперактивност с дефицит на концентрация - 2

  • 42 696
  • 317
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 216
Аз пак съм на компа  Laughing . След като беше разходен с градски транспорт от Младост до Студентски град и обратно, компа е отново в къщи. Та проблема беше, че преди месец големия си купи нова видеокарта, защото не му тръгвали някакви нови игри, но не работеше както трябва. Ама там му казали, че нашия комп не може да поддържа такава видеокарта и извода беше - нов! Хе, ама поне засега не виждам как... Поне му сложи капака и каза, че вече няма да го разглобява  Laughing

Иначе си спомням за брат му, че като беше втори клас, в един от часовете да вземе да се скрие в задните шкафове, учителката го търсила из училището, накрая си преподала урока. Така и не ми го побра ума, защо не се е показал, питах го, давах предположения. Викам , да не би да ти се е спяло и да си заспал? Накрая останах с впечатление, че той не разбира какво лошо е направил, бил е в час и си е слушал урока, и му е било интересно да гледа другите какво правят.   #Crazy
Та такъв е човека, никога не знаеш с какво ще те изненада.

# 301
  • Мнения: 410
 Чудя се дали Иван от Music Idol е хиперактивен?! Вие какво мислите? В случай, че имате време за ТВ? Мен ми дожалява като го гледам и умирам от страх детето ми да не се развие така.

# 302
  • Мнения: 107
Чудя се дали Иван от Music Idol е хиперактивен?! Вие какво мислите? В случай, че имате време за ТВ? Мен ми дожалява като го гледам и умирам от страх детето ми да не се развие така.
   Точно това обсъждахме наскоро със съпруга ми,но разбира се това бяха само предположения,тъй като не ни е съвсем ясно поведението на един вече зрял човек с хиперактивност.

# 303
  • Мнения: 2 448
Чудя се дали Иван от Music Idol е хиперактивен?!
И аз като го гледах казвам на мъжа ми, гледай , гледай, че и нашия може натам да забие. Казах му го в шеговита форма, ама то при много чувствителните хора никога не се знае какво може да те отприщи в такава насока, дори и незначително на пръв поглед  да е, може да окаже голямо влияние.

# 304
  • София
  • Мнения: 2 024
Sofsan,абсолютно съм съгласна с теб за доверието.Толкова е деликатен този момент с търсенето на доктор и терапия-някак си по-лесно се решаваме да посетим зъболекар,ако ни боли зъб ,отколкото  психолог,логопед,психиатър(може би има някаква исторически  обремененост) newsm78.От моите наблюдения в такъв огромен интернационален мегаполис като Чикаго-балканските народи са последни в грижа за своето ментално здраве.Искрено,искрено се радвам ,че си в този Форум и даваш полезна и ясна информация. Peace
Veselcheto, благодаря ти!    Hug
Аз също се радвам, че си тук и така открито споделяш знанията си!   bouquet

# 305
  • Мнения: 2 172
Здравей, ето тук съм дала инфо за св. Никола
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225036.msg5173093#msg5173093
Успех  Hug


Благодаря, pepi r. Не съм от София, говорих с клиниката, те ме насочиха към лекари тук.Въздържат се май да кажат- заповядайте при нас (за хора не от София). Може би първо с местните светила ще говоря.Но винаги с направление мога да отида навсякъде, мисля аз.

# 306
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравей, ето тук съм дала инфо за св. Никола
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225036.msg5173093#msg5173093
Успех  Hug


Благодаря, pepi r. Не съм от София, говорих с клиниката, те ме насочиха към лекари тук.Въздържат се май да кажат- заповядайте при нас (за хора не от София). Може би първо с местните светила ще говоря.Но винаги с направление мога да отида навсякъде, мисля аз.

Да и не съм гледала Пепи какво е писала, но там първо правят безплатна консултация и после искат специално направление за хоспитализация. Обследванията траят около месец, като не е всеки ден и затова е най-добре, където е най-спокойно за детето.

# 307
  • Мнения: 29
Здравейте момичета.Ние ходихме на 02.04 в клиника ,,св.Никола,, на първичен преглед и ни казаха,че се работело 2 седмици с детето по едих час на ден,но понеже сме от провинцията можело да го съкратят на една седмица

# 308
  • София
  • Мнения: 2 024
Чудя се дали Иван от Music Idol е хиперактивен?!
Понеже често се задава въпросът какво се случва с растящото дете с хиперактивност, реших да споделя това, което казват най-новите изследвания. По техни данни в световен мащаб 5 до 10% от децата за засегнати от този синдром. Дълго време се твърдеше, че е с по-голяма честота сред момчетата, но последните изследвания не го потвърждават със сигурност. При възрастни този процент пада на 4, тоест с израстването, симптомите намаляват.
Ето основните симптоми при възрастни:
Те както и при децата са невнимание, хиперактивност, импулсивност.
- По-малка физическа хиперактивност в сравнение с тази през детството.
- Безпокойство.
- Търсене на силни усещания /напр. чрез екстремни спортове или бързи скорости/.
- Слаб капацитет на концентацията.
- Трудности при организиране на всекидневието или в по-дългосрочен план.
- Трудности да се довършат започнати задачи.
- Резки промени в настроението.
- Холеричен и импулсивен характер.
- Ниско себеуважение.
- Трудности при справяне със стреса.
- Нестабилност в семейно и професионално отношение.

Аз имам приятелка с хиперактивност, която е на 39г. Трудно й е да стои дълго време на едно място, импулсивна, с втори брак, честа смяна на работните места, с резки промени в настроението. Но, изключително умна и интелигентна жена, с голямо обаяние, владееща перфектно два западни езика. Така че всичко е строго индивидуално и дай боже на всички децата им да попаднат в онези проценти на израстване на нарушението.  Hug   bouquet

# 309
  • Мнения: 4 451
sophsan, аз съм ти много благодарна за инфото, което ни даде. Всички изпадаме в паника като се замислим какво очаква децата ни в бъдеще. Опитвам се да бъда оптимист, ама не всеки път се получава.
И аз съм чела, че тези деца обикновено израстват като хора с ниско самочувствие. Което мен лично си ме притеснява, защото самата аз съм човек с ниска себеоценка и знам колко е неприятно. Наистина, всичко е много индивидуално.
Днес водих децата на батут. Пристигнали са разни въртележки и батути в нашия град. То си е цяла атракция. Laughing Единият батут представляваше много висока и стръмна пързалка, по която за да се спуснеш, трябва да изкачиш също толкова дълги и стръмни въженин стъпала. Мими се справи превъзходно с изкачването. Всъщност като се замисля, тя от малка се катери по разни катерушки и подобни без страх, но и винаги се е справяла.

# 310
  • Мнения: 1 434
И на мен ми изглежда на хиперактивен , Иван Ангелов за тези които са изтървали   интервюто   от Тази  сутрин  по бтв   http://www.btv.bg/videos/


Задавалили сте си    въпроса  колко от  вас   майки и татковци    сте били  проблемни деца  тк   понятието   хиперактивност преди  30  год   е лиспвало ?

# 311
  • Мнения: 1 434
Въпрос към Веселчето  Каква   терапия  правите и препоръчвате   за  преодоляване   на отложената или непосредствена   ехолалия ? Среща ли се при    деца с АДХД или при деца  с алалия .? До колко    се овладява  положението     и      детето спира да    си говори само или     спира да повтаря  неща които ?

Благодаря предварително за отговорите  Hug  bouquet



# 312
  • София
  • Мнения: 2 024
Задавалили сте си    въпроса  колко от  вас   майки и татковци    сте били  проблемни деца  тк   понятието   хиперактивност преди  30  год   е лиспвало ?
В абсолютно правилна посока мислиш, BluevelvetPeace
Данните от проучвания на близнаци говорят, че между 65%  и 90% от риска за възникване на Хиперактивност с дефицит във вниманието идва от гените на човека. Това означава, че често това нарушение е унаследено състояние и има склонност да се предава в поколенията. С ХАДВ се свързват специфични гени. Не всички хора с тези гени имат ХАДВ, но биха се разболели с по-голяма вероятност, отколкото хората, които ги нямат. Много от тези гени имат връзка с действието на допамина и норадреналина, вещества, които свързват нервните клетки в мозъка в една мрежа. Затова основните медикаменти, използвани за лечение на ХАДВ, засилват фукцията на допамина и норадреналина.
Самият синдром е описан за първи път в началото на 20в., но според учените това състояние го е имало винаги. Ако се върнем назад в ученическите си години, съм сигурна, че всеки от нас ще си спомни, че в класа му е имало 1-2 "проблемни", "трудни" деца.

# 313
  • Мнения: 199
Здравейте момичета,прочетох писаното за два дни назад и направо съм  #Crazy.Много ме извинете за настроението,но Embarassed направо се притеснявам все повече от първият учебен ден,защото от това което ми пишете какво могат децата направо ние сме на светлинни години назад.Не знам къде бъркам,не знам още какво да направя.Започвам да се отчайвам,и да се ужасявам още повече от една натрапчива мисъл- моето детенце ще има ли шанса да води пълноценен живот.Ами ако утре нас ни няма какво ще стане.....

# 314
  • Мнения: 4 451
oddy, Ана-Мария е малка още, а дечицата ни бързичко наваксват. успокой се! Не мисли за будещето - то е далече и неясно. Мисли само за сега! Сега и в настоящето какво можем да направим. И аз се страхувам, всички се страхуваме, но нямаме избор, освен упорито да работим с децата. Естествено, че един ден ще могат да водят пълноценен живот. Вярвам в това. И нашата психоложка е на моето мнение.
Блувелвет, проблемни деца имаше и по наше време, но като че ли не помня да са имали проблеми с говора. Thinking По-скоро поведенчески проблеми и слаб успех в училище поради трудно възприемане на материала.
Моята Мария сега е на вълна повтаряне на всичко, което чуе. Това е отскоро. Психоложката ни успокоява, че това ще и помогне да дръпне повече речево. Но дали е така?

Общи условия

Активация на акаунт