Борба за любов...

  • 3 389
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Всички от нас сме чували по филмите а и в живота съвет на "мъдри хора" към някой влюбен на който не му върви нещо любовта. Съвета е - "Бори се за любовта си" На мен лично този съвет да се "борим за любовтта си" ми звучи ужасно глупаво и ще ви каза защо. Вас или ви обичат или не ви обичат. Средно положение няма. И в двата случая няма нужда да се бориш за любовтта.
Та да ви питам - на вас как ви се вързват заедно думите "любов" и "борба".
Вие лично до сега в живота борили ли сте се за любовтта на някой в който сте влюбени. А за вашата любов някой друг борил ли се е. Какво се е получило от тази борба. Успели ли сте да накарате другия човек за чиято любов се борите да се влюби във вас. Или пък ако някой друг се е борил за вашата любов успявал ли е да я постигне с борба.
Аз лично след неуспешен опит да се боря за любовтта вече не го правя. Стоя и чакам други да се борят за мен. Случката беше в тинейджърските ми години. Тогава с един приятел се борихме за любовтта на една красавица в нашия клас. Голяма борба беше и отдавахме всичките си сили за да я спечелим. И накрая (както често става) я спечели трети, който дори и малкия си пръст не беше мръднал да направи нещо за да спечели любовтта й. Беше голяма несправедливост.
От тогава не се боря за ничия любов вече. Ако дойде-дойде,  ако не-здраве да е.

# 1
  • Мнения: 107
Много филми гледаш  Mr. Green
"Бори се за любовта си" за мен не означава тъпо и упорито да преследваш някого.
Означава да съхраниш любовта между двама души, ако пред нея има някакви пречки.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Означава да съхраниш любовта между двама души, ако пред нея има някакви пречки.

Е, това е доста условно. Има пречки и пречки  Grinning

# 3
  • Мнения: 9 814
За моята любов  се е борил един мъж и ми е било гадно, досадно и тъпо, защото аз не исках неговата любов. Иначе си прав или те обичат или не. Средно положение няма. Когато някой иска да е с теб и те обича няма нужда да се бориш. Не иска ли и да се бориш ще бъде някак "изнасилено" положението. Любовта е нежно чувство и не ми се вързва с борбата. А й съм прекалено горда на моменти, за да тичам след нечий гъз Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен не означава, да се бориш за някого, който хич никога не те е поглеждал Laughing, а обратното - за някого, с когото имаш нещо голямо, но който си тръгва, по каквато и да е причина. Да, има смисъл. Виждала съм успехи и неуспехи, зависи от много неща. Но ако не опиташ, после ще те е яд Twisted EvilАз винаги съм усещала кога има смисъл да се боря за нещо и кога ще гоня Михаля Laughing Важно е да имаш трезва преценка върху нещата.

# 5
  • Мнения: 212
Много филми гледаш  Mr. Green
"Бори се за любовта си" за мен не означава тъпо и упорито да преследваш някого.
Означава да съхраниш любовта между двама души, ако пред нея има някакви пречки.
Е дай пример за правилния начин за "борба" за любовтта. Как се съхранява любов с "борба" например

# 6
  • Мнения: 212
Според мен не означава, да се бориш за някого, който хич никога не те е поглеждал Laughing, а обратното - за някого, с когото имаш нещо голямо, но който си тръгва, по каквато и да е причина.

Добре де... Някой от двамата решава да си тръгне. Ти обаче знаеш че много го обичаш този човек и решаваш да се бориш за любовтта си. И какво става после. С борба можеш ли да накараш някой човек да не си тръгне от теб...

# 7
  • Мнения: 3 423
Не се боря, защото знам, че
като го постигна, ми писва.
Борко, нещата или стават, или
не, няма кво да се бори човек.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 783
Айде бе, шъ го гона па тоа! Дан`сме у кеча, да съ борим!

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
А как ще се ожениш? Животът не е чакалнята на гарата.

# 10
  • Мнения: 9 814
А как ще се ожениш? Животът не е чакалнята на гарата.

За да се ожениш, трябва да се бориш ли?!С кого?! Да срещна готино мъжленце и да го карам да се обвържем трайно без той да иска е равносилно на това да подпишеш документите си за развод още преди да отидеш в гражданското!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 783
Ако за мене питаш - Който се облажил, облажил, кака са ожени. Без нито една синина.

Ма къ шъ чакалня, мари? То  е изпусната монета на улицата, ти гледаш само надолу, но ТОЙ е там, навежда се да ти помогне, слчайно досокване....срещнати погледи...осъзнаване......после "Който се облажил, облажил, кака са ожени".

# 12
  • Мнения: 6 999
На моя въпрос:
-Ако реша да си тръгна, ще се опиташ ли да ме спреш?
Отговорът на един мъж беше:
-Няма смисъл да опитвам, щом си решила да си тръгнеш, значи вече не ме искаш и не мога да направя нищо.
Аз бях странно убедена, че бих се "борила", за да остане той с мен. Да, ама се получи точно обратното, той реши да си тръгне, аз се тръшнах, че ми е писнало от глупости и въобще и не го потърсих, след като той демонстративно тръшна вратата след себе си. Няколко дни по-късно той започна да звъни и да се извинява, а аз казах "не"....
А да се боря за някого, с когото сега съм се запознала, за да ме хареса?! Няма такъв филм. Твърде съм мързелива. Все ще се намери друг, който да ме хареса. Laughing
О, сетих се за още един, който искаше да се бори за мен с тогавашното ми гадже. Решил да се видят на по бира и да се разберат по мъжки за кого съм аз. Shocked Побеснях, когато разбрах за тази простотия...

# 13
  • Мнения: 606
Борбата е безмилостно жестока.
Борбата както казват, е епична.
Аз паднах. Друг ще ме смени и...
                                                  толкоз.
Какво тук значи някаква си личност?!

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
А как ще се ожениш? Животът не е чакалнята на гарата.

За да се ожениш, трябва да се бориш ли?!С кого?! Да срещна готино мъжленце и да го карам да се обвържем трайно без той да иска е равносилно на това да подпишеш документите си за развод още преди да отидеш в гражданското!

Кой говори за обвързване насила?
Ама и само с чакане не става. Борбата не е с кого, а ЗА кого и то в най-добрия смисъл на думата. Знаеш ли колко хора са се разминали, защото всеки се е правил на интересен и е стоял да чака другия? Малко инициатива трябва, това е игра за двама.

# 15
  • Мнения: 107
Е дай пример за правилния начин за "борба" за любовтта. Как се съхранява любов с "борба" например

Ами, ако се появи някоя досадница, ще разбере какво означава "борба".
Може да се бориш и със себе си и собствените си интереси в негово/нейно име...

# 16
  • Мнения: 3 447
Любовта или я има, или я няма. Можеш да я отглеждаш, да я обгрижваш... ама изчезне ли, никаква борба не я оправя.

# 17
  • Мнения: 2 196
Ми докат двама левентина се надцакваха кой по-по-най, мъжот мина , хвана си ме под ръка и отпраши.

# 18
  • Мнения: 3 423
Ми докат двама левентина се надцакваха кой по-по-най, мъжот мина , хвана си ме под ръка и отпраши.
Да.
В живота невинаги печелят
по-добрите, а по-нахалните.
Борците пред шахматистите.

# 19
  • Мнения: 7 474
Боря се единствено любовта, която имам да не угасва.
Угасне ли никаква борба няма да я върне  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
С борба можеш ли да накараш някой човек да не си тръгне от теб...
Можеш. Но не в смисъла, в който ти го разбираш. Ако няма любов, няма и смисъл. Но понякога хората си тръгват, въпреки любовта си, защото има и други важни неща. Когато се бориш, показваш, че и ти възприемаш тези неща за важни/ макар че не ти е личало досега Wink/, че има смисъл, че си съпричастен. Ако кажеш - ми к'вото, сега, не зависи от мене Confused - губиш веднага. Ако се опиташ все пак - не е ясно дали нещата няма да се обърнат в твоя полза Wink

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Любовта или я има, или я няма. Можеш да я отглеждаш, да я обгрижваш... ама изчезне ли, никаква борба не я оправя.

Да.

# 22
  • Мнения: 243
Боря се единствено любовта, която имам да не угасва.
Угасне ли никаква борба няма да я върне  Wink

 :peaceДаааа, дори ми се вижда малко унизително да гониш някой, който иска да си отиде от теб

# 23
  • Мнения: 1 898
Любовта е непокорна, но всички сме и подвластни.
Дакато я има-тя има нужда от грижи, тръгне ли си- борбата е излишна и няма да я върне. Усетиш ли обаче, че грижата за любовта е недостатъчна и тя започва да угасва и борбата 'със зъби и нокти и пълната пасивност' са лоши идеи щом искаш да я запазиш.

# 24
  • Мнения: 516
Позволявам да ме обичат. И двамата се чувстваме уютно.

# 25
  • Мнения: 122
Аз пък предлагам да учредим медал за Активни борци.

# 26
  • Мнения: 2 577
Предпочитам да накарам мъжът да се бори за любовта ми.
моят мъж доста години се бори Mr. Green
сега се чувства като победител и гледа да не изпуска трофея си.
Мъжете са ловци.

# 27
  • Мнения: 2 792
 Така както си говорим в тази тема, да питам нали правим разлика, между натрапване на чувства и да се бориш за нечии чувства, Борис не прави, видно от първия му пост.

# 28
  • Мнения: 750
Не съм се борила за любовта на никой!
Няма и да го направя!
Любовта или я има или я няма!

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
нали правим разлика, между натрапване на чувства и да се бориш за нечии чувства, Борис не прави, видно от първия му пост.
Не само Борис, уви  Confused Благодаря ти, че го каза толкова пълно, с толкова малко думи, че на мене нещо не ми се получава обясняването днес  bouquet

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Веднъж само се опитах да задържа човека ,който искаше да си тръгне.Така или иначе си тръгна само се удължи във времето.Сега не бих постъпила посмъртно така

# 31
  • Мнения: 212
Така както си говорим в тази тема, да питам нали правим разлика, между натрапване на чувства и да се бориш за нечии чувства, Борис не прави, видно от първия му пост.
Киф (нали мога да ти викам "Киф" че много ми хареса как ти вика една съфорумка) Simple Smile натрапването на чувства е ясно за всички. Правя разлика.
Борбата за чувстата обаче признавам не ми е ясна какво точно значи. Да кажем двама влюбени живеят щастливо, но в един момент единия открива че другия постепенно охлажда към него. И започва да се бори за чувствата му - как става това. Купуваш и всеки ден букети червени рози, казваш й по сто пъти на ден колко я обичаш, купуваш й скъпи бижута и парфюми, падаш на колене, изпълняваш всичките й капризи, отказваш се от любими твои неща в нейно име...
Как човек се "бори" за чувства???
Според мен самите думи "борба" и "чувства" са несъвместими понятия.
Чувствата не могат да се постигнат или върнат с "борба" Ако някой е успявал с "борба" да предизвика или запази чувствата у другия да сподели...

# 32
  • Мнения: 3 447
Борбата за чувства и на мен не ми е ясна. В случай, че любовта си е отишла, ама наистина, не вярвам, че борбата ще я върне. В другия случай, когато си влюбен в някого, а той в теб не (още), пак не смятам, че може да стане, ако няма някаква изначална химия между вас. Можеш да я обгрижваш, да се превърнеш в най-добрия й приятел, ангел-хранител... и най-много да спечелиш огромното й уважение и гузността й.

# 33
  • Мнения: 2 161
Бих се преборила за последен чифт обувки с някого,но за любов...Не че не струва любовта колкото един чифт ботуши,обаче ако ще трябва да се напъвам заради нея,то каква любов ще е?Иначе обичам да се борят за моята любов,обаче не чак агресивно.

# 34
  • Мнения: 2 792
   Прекалено теоретично мога да разсъждавам върху плоскостта "борба за любов", но има хора, които виждат смисъл в нея, аз съм прекалено мързелива за подобни усилия.
 п.п. Борисе наричай ме както ти е удобно, не съм придирчива.

# 35
  • Мнения: 516
Темата може да се заключи. Борис се пребори за любовта си.

# 36
  • Мнения: 3 423
Един мой приятел беше леко отсвирен
от гаджето, съсипа се човекът, купува
цветя, руйно вино, прави се на по-голям
клоун и от ерата на свалката им, клекна
мацето, поовъргаляха се неангажиращо,
поуспокоиха се откъм страсти и клетви,
па си писнаха един от друг и цялата им
сага отиде в скриновете на бабите им.
Уж имаше борба, уж се постигнаха един
друг, обаче това не ги задържа заедно.
Казвах му на тоя приятел да не се мори,
ама той, не, та, не. От борба файда няма.

# 37
  • Мнения: 9 814
Темата може да се заключи. Борис се пребори за любовта си.

 PeaceСъгласих се. И все пак има много интересни мнения. Може да видим и други.

# 38
  • Мнения: 17 409
НЕ се смейте! Аз съм се "борила" за някакво нещо, което си мислех,че с еказва либов. Объркала се бях много обаче. НЕ съм чела всичко, бързах да отговоrя. НЕ го яжте Борис, сигурна съм, че не съм била единствената Wink

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 18:24 от Дренка

# 39
  • София
  • Мнения: 416
Какво  е това да се бориш за любов?Любовта или я има,или я няма.

# 40
  • Мнения: 3 423
Не го яжте Борис, схрускайте го!

# 41
  • Мнения: 2 196
Е нека се побори малко първо.

# 42
  • Мнения: 212
Не го яжте Борис, схрускайте го!
Толкова съм дъвкан, яден и плют че едва ли представлявам интерес за някого

# 43
  • Мнения: 3 569
Не моем се борим. Виж ако требе ски да карам - ше карам. За любовта и на борд ше се кача, стига това да я съхрани.

# 44
  • Мнения: 1 470
ДА!5 години се опитвах на един мухльо да го накарам да ме обикне,и що простотиики извърших заради това...И накрая като се дръпнах,се оказа че бил много влюбен в мен,но нямал смелостта да си го признае!!!Е!Има ли по голям мюхльо?!Просто спрях да разговарям с него...Но поне през това време не успях да съгреша с още дузина Wink...Тъй че и в това има смисъл Laughing Laughing Laughing

# 45
  • Мнения: 147
Не моем се борим. Виж ако требе ски да карам - ше карам. За любовта и на борд ше се кача, стига това да я съхрани.

 newsm10
Ник`ва борба! Не ми трябва "УвЕхнала китка магданоз". Предпочитам нещо свежо Party

# 46
  • Мнения: 871
Един виц по повода Mr. Green
Пътуват с кораб амеркиканец, французин и наш Ганьо. На борда някаква умопомрачителна лейди и те решават да я ухажват.
Американеца прилага всякаки хватки и трикове - цветя, музика, разходки, но не би...
Французина и той - коктейли, галантност, кавалерство, но и той не успял..
Тогава се отказали и казали на Бай Ганьо:
- Ние ударихме на камък, сега е твой ред..
Бай Ганьо се почесъл и казал:
- Бе, аз от 2 седмици си я е.а, ама ако кажете и ще я поухажвам hahaha hahaha

По темата, не се боря и не искам и за мен да се борят...Искам химия Wink

# 47
  • Мнения: 2 212
С 'Борба за любов' обикновено тези, които са се заинтили, че ще имат даден човек наричат и оправдават глупостите, които правят и всичко, което си причиняват. Борене за любовта звучи някак си по-достойно и щадящо. За жалост, наистина, усетиш ли, че не си желан някъде категорично, няма смисъл от борба и удължаване на агонията.

# 48
  • Мнения: 17 409
Ама, естер, то понякога, в един момент става ясно, че си желан. Ама защо точно си желан,  не се разбира,  а и не ти пука(вече). Просто си се отказал от борбътъ. Grinning

# 49
  • Мнения: 843
Един мой приятел беше леко отсвирен
от гаджето, съсипа се човекът, купува
цветя, руйно вино, прави се на по-голям
клоун и от ерата на свалката им, клекна
мацето, поовъргаляха се неангажиращо,
поуспокоиха се откъм страсти и клетви,
па си писнаха един от друг и цялата им
сага отиде в скриновете на бабите им.
Уж имаше борба, уж се постигнаха един
друг, обаче това не ги задържа заедно.
Казвах му на тоя приятел да не се мори,
ама той, не, та, не. От борба файда няма.


Боре,   Лиса е права,  много често  това се лучва в "ранна" възраст, дето се вика...
  Не , че е късно да станем за резил., де.Но това е друга тема.
    имала съм такава любов... 10 г. нарича се "Добро приятелство + перманетен навик"   Ей ТЕ това животно е трудно да оставиш без борба.  То си е брак, само дето и двамата отричахме ,  особено аз.  Последните 2 години бяха обречени....  ама Не, та НЕ/ от любимия/ ,  аз исках да сложа край. Е, края дойде , така и така.
             След месец обикаляне около  къщата ми..  серенади  и клетви за обич  след ТОЧНО 20 дни си намери жена. Честно ,много се радвам..., че и до сега се събираме заедно с двете ни щерки../  От вече  създадените ни нови семейства/ Grinning
   Не,  борбата е до някъде--- при мен  е допустима при наличие на  НЯКАКВИ  чувства.   На да се боря за Михаля,   хайде холан -  няма.

# 50
  • Мнения: 94
Не ми се е налагало да се боря,тя сама идва при мен Peace

# 51
  • Мнения: X
Аз "борба" го разбирам като нещо от рода на това да поддържаш огъня.Има случаи в които "борбата " си струва,но май по-важното е как и не всеки успява,но пък поне ще знае,че е опитал. Тя ако вече е изтляла любовта,какво да се бориш....

# 52
  • Мнения: 765
Боря се само за конкретни , постижими, в повечето случаи материални неща, които зависят от степента на усилията ,които полагам. Като бях тийнейджър се борех и за любов, но тогава нямах кой знае какво за вършене.
 Ако мъжът ми внезапно реши да ме напусне ще се боря много - за висока издръжка.

# 53
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Означава да съхраниш любовта между двама души, ако пред нея има някакви пречки.
Означава точно това Peace
Аз ли не го знам...

# 54
  • Мнения: 2 161
Ако мъжът ми внезапно реши да ме напусне ще се боря много - за висока издръжка.
Ето в това има смисъл.

# 55
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Браво на вас. Браво. Crossing Arms
Ще оставите без хляб куп розови писателки.  Crossing Arms Какво стана с мъжът, който охладнява и жена му се впуска в епична борба? Сваля десет кила, прави си лифтинг, купува си прозрачно неглиже? Той зарязва младата любовница (която междувременно е сгазила лука с най-добрия му приятел и дори! се е оказала шпионин на могъща корпорация) и се връща при любимата, стара жена. Племеникът му обаче (дотогава в кома)...
П.П. Барбара Картланд, аз съм по-добра от теб. Оккъде купуваш шапките си, толкова са фантазе! Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт