Работещи майки - тема 1

  • 27 184
  • 359
  •   1
Отговори
# 300
Ot 3 meseza i az rabotya. Batkoto go gledah po4ti do 3, no malkata samo do 2. Sutrin stavame, obli4amese i mazat mi gi vodi ediniyat na u4ili6te drugiyat na svekarva mi. V ka6ti e mayka mi i kakvoto moze pravi. Mnogo e stara milata, ama pomaga, da e ziva i zdrava. Ve4er, ako imam sili izelani e gotvya, ako ne yadem navan. Ne e lesno izob6to, no pone rabotata e blizo do nas.

# 301
  • Мнения: 191
sweetkids_mama, честито! Да ти е жива и здрава малката принцеса! И много, много да ви радва!

И на мен ми се прииска да си имам още едно съкровище и малко да им се понаслаждавам в домашна обстановка!

Както и да е, работният ден е към своя край и отивам да нагушкам малкия калпазанин  Grinning

# 302
  • Мнения: 1 404
Да се запиша и аз при вас,заедно с угризенията си,успехите и провалите.Голямата си дъщеря гледах изцяло до третия месец,после започнах да ходя по няколко часа на работа,а след осмия месец работех по 6 часа дневно.Винаги съм мислила за себе си,че съм родена да гледам деца у дома,да бъда винаги опората,от която се нуждаят,да им дарявам безусловно топлина,любов,търпение,да ги науча на много,много повече отколкото в някоя детска градина...но просто съм нямала късмет и съм принудена да работя.Изчетох тонове книги приложна детска психология,повтарях си,че не количеството,а качеството на времето.....с надеждата да си повярвам,но така и не успях,и досега не вярвам впрочем.Такааааа,бебето се появи,не сме притеснени финансово сега и гръмко оповестих,че "това дете ще си го гледам сама" NaughtyОгромната ми и крайно неприятна изненада дойде в края на третия месец целодневни занимания с бебе и кака на 4-не мога да гледам деца по цял ден EmbarassedБях потресена и ядосана на себе си.Нищо от това,което мечтаех за ежедневието с децата,не се сбъдна.Оказа се,че колкото съм подредена и педантична в професията,толкова съм разхвърляна и неорганизирана у дома.Започвам да чета на голямата,бебето ревва,вземам го,тогава пък Ния е сърдита,вече не иска да и чета...за капак и лятото изобилстваше от 40 градусови жеги SickОт известно време се върнах на работа за по час,защото бебка суче много начесто,но отсега знам,че след захранването ще си увелича отново работния ден.
Та така,явно това е моята тема-приятно ми е,Биляна Simple Smile


# 303
не се укорявай.Много жени работят и отглеждат страхотни деца!

# 304
  • Мнения: 2 175
А аз съм..мама на "половин работен ден"..
В смисъл..половината време съм изцяло с него..а в другата половина ме няма..
Работата ми е изцяло извън Сф или Вн..често по чужбина..
Няма как..като съм в Бг  ли из страната..съм изцяло с него, като ме няма..да са живи и здрави бабите!
Преди беше лесно..израстна така..
Сега му е трудно и се бунтува..

# 305
  • Мнения: 1 008
И аз сега съм на половин ден.Вчера посетих детската градина,където евентуално ще я запиша от другото лято.

# 306
  • Мнения: 1 030
Честно казано, и аз съм се замисляла някой да ми помага за домакинската работа, но понякога е такъв хаос вкъщи, че ще ме е срам да пусна някой да влезе....

# 307
  • Мнения: 9 052
Честно казано, и аз съм се замисляла някой да ми помага за домакинската работа, но понякога е такъв хаос вкъщи, че ще ме е срам да пусна някой да влезе....

И у нас. После си каzвам, ако на някой не му хареса и не раzбере няма да дойе . ОК. ако му хареса и раzбере ще додйе пак , пък може и да дочака момента в който подреждането е въzможно и да дойде някой път и на подредено  Laughing

# 308
  • Мнения: 958
И да вземеш човек да ти чисти, надали ще ти реши проблема Simple Smile
В къщи се чисти вечер и сутрин под-а.
и е пълна кочина, след ядене на детето, има трохи и манджа на всякъде, въргалят се остатъци от плодове, люспи и квото е яла там, солети имам чувство, че има навсякъде, даже понякога я гледам, че изравя солети от някакви скришни места, като откажа да и давам.
Освен това, точно събера играчките, и тя обръща целият кош, прави и удоволствие да ги разпилява.
И понеже от няколко месеца сме в ново жилище, всяка вечер имаме гости, вече никой не обръща внимание, на разпилените играчки, брошурки, списания, и какво ли още не.
Много голямо удоволствие и прави, точно сме седнали на маса,  тя отива до спалнята, сваля от простора (тия разтегателните) задължително моите прашки, слага си ги на врата и цъфва пред гостите.
Та ако чакам да си подредя къщата, за да ми дойдат гости, няма да е в близките 14 години  hahaha

# 309
  • Мнения: 1 008
Дневната е изпъстрена с играчки,детски книжки-понякога направо не ги забелязвам  Simple SmileЗа момента съм само на половин ден,но от лятото ще трябва да комбинирам и с работата в училище и се надявам да успея да се справя и детето да свикне в яслената група-ако въобще ни приемат.

# 310
  • Мнения: 2 960
"това дете ще си го гледам сама" NaughtyОгромната ми и крайно неприятна изненада дойде в края на третия месец целодневни занимания с бебе и кака на 4-не мога да гледам деца по цял ден EmbarassedБях потресена и ядосана на себе си.Нищо от това,което мечтаех за ежедневието с децата,не се сбъдна.





Ха-ха  Joy Joyтова сякаш аз съм го писала.И аз бях убедена ,че  второто дете бих могла да го гледам дЪЪЪЪлго Rolling Eyesобаче йок .Страшно бързо разходките в огромната Морска градина -по тихите алейки ми дотегнаха адски много. В един момент наМразих това някак сиво за мен размотаване.
.На третия месец подивяла  от друскането на количката -напред-назад да заспи малкия -се върнах на работа.Еййййййййййй депресията ми се изпари за броени дни.Ако кажа ,че не съм изпитвала угризения,че оставям малкия си прекрасен син да го гледа баба му -  ще излъжа.Обаче истината е ,че с децата си /гледани от свободната ми майка/ и работата си -се чувствам далеч  по щастлива ,пълноценна , удовлетворена. и някак си в мир със себе си!!!Ей това е най-точното определение "в мир със себе си"!!! bowuuНе приемам критика за това ,че съм се  чувствала така и сигурно в някой друга тема бихха ме разкъсали за изказването ми .... newsm78..Така ,че това си е до човека.

# 311
  • Мнения: 1 404
Сега допрочетох цялата тема.
 daninka , Hug
Иса,да не си посмяла да се замисляш пак за подобности-от теб черпя увереност вече три години,какво ще правя ако решиш,че си сбъркала Mr. Green
Помощ в домакинството аз имам,затова и се чудя как не смогвам да се оправя с децата,други задължения у дома нямам и пак Rolling Eyes

# 312
  • София
  • Мнения: 6 999
Иса,да не си посмяла да се замисляш пак за подобности-от теб черпя увереност вече три години,какво ще правя ако решиш,че си сбъркала Mr. Green

Ъ?  newsm78 Ами...ще си кажеш - Това момиче се смахна нещо.  Joy
Аз ви чета, нищо, че не пиша.
Иначе от се опитвам да се приемам такава каквато съм и без това не искам да се променям. Чета книжки, но не правя сладки заедно с дъщеря ми. Пазаруваме заедно, но на кукли не играем...

На Мамата на сладкие деца - Честито трето попълнение.   bouquet  Мога само да завиждам, че е изпълнила моята мечта - 3 деца  Hug

# 313
  • Linz
  • Мнения: 11 619

Аз ви чета, нищо, че не пиша.

Hug
Вече те срещам повече в друг форум (в който само чета).

# 314
  • София
  • Мнения: 6 999
Рени, като ти се чете - чети, ако ти се допише - пиши   Hug

Общи условия

Активация на акаунт