Работещи майки - тема 1

  • 27 218
  • 359
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 9 052
Петък ден на работещата майка  Wink да не се мори много  Wink Аz си смених масажиста и ми дойде супер. Но от смотания грип ми пищят ущите и е много кофти.
Днес ще си тръгна по рано, ще вzема малкия по рано след като са спали дечицата и ще го zаведа на сладкарница   Wink 
Водите ли децата си на сауна с вас, когато няма кой да ги гледа и zа 5 мин?

# 286
  • Мнения: 9 990
Не, не водя.
Малката е прекалено малка за сауна, голямата няма интерес, мрази да и е жега.И винаги има кой да ги гледа за 5 минути-майка им.Т.е.-ако искам да ходя на сауна точно Сега и няма кой да ги гледа-не ходя на сауна.Изчаквам удобен момент и отивам друг път.

Аз да се оплача малко.Не ми стига денонощието.Освен, че уча и тичам на очни, ме акат и в работата за едни обучения, та съм тичаща нон-стоп за нещо и нанякъде.Това съвпадна с тръгването на ясла на дребна и не е добре.Никак. Sad

# 287
  • Мнения: 958
Здравейте, и аз чакам петък с нетърпение, особено като има 3 почивни дни.
След малко се изстрелвам.
Ох, де да беше моето достатъчно голямо за сауна, ама като гледам как мрази жегата.....
А аз така обичам да ми е топличко  Hug

# 288
  • Мнения: 1 030
Не знам дали ми е толкова натоварено или аз не мога да се справя, но определено не съм способна да се справя с всички задължения. Не работя повече от другите/като продължителност/, но вкъщи не мога да сколасам с домакинските задължения. Мъжът ми пътува - по 7-10 дни отсъства от вкъщи, връща се за по няколко дни - а и вкъщи не е от тези, които помагат за всичко. Не мога да кажа, че нищо не прави, но не е особено от помощ. Другото, което ми пречи е че и той, и дъщеря ми не пазят - и точно след час-два след чистенето - става същия хаос...Работата ми е напрегната, а и обикновено като има повече почивни дни - аз съм ангажирана с пътувания в чужбина /работя в туристическа агенция/ и добре че е майка ми да гледа детето тогава. Общо взето - работата ме изморява, но много повече ме натоварва къщната работа - като се прибера от работа - вземам детето от ясла, пазарувам, готвя, чистя - а малката през това време все иска да й обръщам внимание, доста е палава, голяма лудница става вкъщи! Единствено когато заспи мога да свърша нещо като хората, ама тогава съм вече капнала...Докато се изкъпя и изсуша косата - станало 01 часа...
Но пък и не мога да си представя живота, ако не работа. Лятото имах доста почивка, детето беше при майка ми и аз, честно казано, колкото повече си почивах, толкова повече се изморявах newsm78...

# 289
  • Мнения: 9 052
моуси не можеш ли да намериш някой, който да минава следобеда да почисти иz къщи няколко пъти седмично и да сготви?
пенелопа и мен се бяха zаели да ме обучават миналата седмица, та работих до 21 вечерта , егати.
моето няма на кого да гфо оставя и 5 мин. та с мен  Wink

# 290
Здравейте,  и аз съм от терзаещите се. С първото дете седях общо 4 години вкъщи, сега второто е на почти 2 години и пак ми е гузно да го пусна на ясли.

Истината е, че това цялото седене вкъщи ме доведе до тиха лудост, чувствам социална изолация, загубих себе си ... За щастие имам мъничък бизнес, който ръководя с малко усилия, въпреки че има още какво да дам. Уверих се абсолютно, че добрата майка е щастливата майка - тази спокойната и уверената.

 Аз не мога да се похваля с това, понякога ми става досадно с децата вкъщи, изнервям се от най-малкото нещо, на маникюр не съм ходила ... от първата бременност. Нямаме никаква подкрепа от баби, далече са, и на една разходка никой не ги е водил никога.

Отегчена съм и от домашните задължения, къщата ми дори ми става чужда и противна, защото ми е скучно.

Обаче пак ми е жал да го пусна малкото на ясли, защото си казвам, че цял живот ще работя, а времето прекарано с детето е безценно ... Има още едно нещо, за което може би сте прави, но все още отказвам да приема - че детето би се гордяло с постиженията на родителите си. Все си мисля, че най-важното за едно дете е обичта и топлината, което е получило, а не професионалната кариера.

# 291
  • София
  • Мнения: 3 125
Здравейте отново, завръщам се след малко отсъствие, но с голяма придобивка- дъщеря ми Галина, която се роди на 17.09. Grinning

Вече няколко дни сме у дома и честно казано, засега ми е много приятно да си седя вкъщи и да се грижа за бебето.  Simple Smile

За момента съм прехвърлила домакинската работа на мъжа ми, докато установим по-определен режим на ежедневието ни, и се занимавам само с бебката и големите деца, а когато бебето спи, гледам да поспя и аз, или пък да поразгледам форумите за разнообразие.

# 292
  • Linz
  • Мнения: 11 619
sweetkids_mama, да ти е жива и здрава малката Галина! Hug  bouquet

# 293
  • Мнения: 9 052
честита малка Галина  Wink Да сте много щастливи  Wink

# 294
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
sweetkids_mama честита щерка да ти е жива и здрава . Много се радвам за теб и малката

# 295
  • Мнения: 113
sweetkids_mama честита госпожица и добре дошла в групата на многото деца под мишница.Да ви е жива и здрава малката,много да ви радва и дано е едно спокойно бебе.

# 296
  • Мнения: 958
sweetkids_mama честита малка принцеса.   bouquet

Елеонора, добре дошла  Hug

Искам да попитам всички мами, с по две деца поне Simple Smile
Как се справяте, имаше някои разкази, в предните страници, но това според мен бяха много организирани хора.
Искаме да имаме второ детенце, обаче като гледам как едвам смогваме на първото. Ще кажа, точно какъв ми е проблема.
Дъщеря ми е много емоционална, и преживява всичко през ноща, спи неспокойно и ставаме по 20 пъти поне.
Спи в спалнята, на нейно креватче, ако я преместя в нейната стая я чувам, чак като почне да пищи, иначе реагирам още при първото хлипане. Освен това, въпреки че съм я оставила на 9 месеца, на баба и, е много привързана към мен, и не иска никой друг, аз като съм си в къщи. Като я питам, иска ли да има братче или сестриче, (не знам до колко асимилира въпроса) казва не, и идва и се впива в мен. Та ако имаме второ дете, мисля че поне в началото ,тя ще се чувства пренебрегната, а пък и ако бебето спи при нас, ще я буди, пък и тя него. А отделно и тази ми работа, ако излияза майчинство ще ми се налага да работя от вкъщи,и вече не знам хем искаме второ дете, хем не знаем как ще стане.
Надеждата ми е някой да сподели, че това е нормално и се преодолява newsm78

# 297
  • Мнения: 24 467
Като първо решихме разликата между двете деца да е по- голяма и не смятам, че сме сбъркали, напротив. Разликата ни е 6 години и умишлено избрахме точно такава, за да мога да съчетая І клас на големия с раждането и стоенето в къщи с малкия. Големият, освен това, е достатъчно голям, за да се осъзнае, не изпитва ревност към малкия, тъй като не приема само емоционално неговата поява. Важното е, че на тази възраст вече сам иска да е по- самостоятелен, има си своя компания и интереси и не е лепнат за мен и баща си.
След навършване 9 месеца на младежа наехме бавачка на цял работен ден и от тогава си ходя на работа.
Бебо спеше при нас до около навършване на 1 година, за да не буди големия, след което му инсталирахме нормално голямо легло и го прехвърлихме в детската стая. Баткото дори се зарадва, че вече не е сам. Сега малкият е на 2 г. и 4 месеца и бърбори много та е интересна компания вече.
Организацията е според възможните варианти. Големият го водеха и вземаха от училище само в І клас моите родители. След обеда майка ми ме изчакваше, а с бебо си се занимава бавачката. Постепенно ролята на майка ми се ограничи само до завеждане на големия в къщи, а той сам организираше ученето и писането. ІІ клас вече стана самостоятелен.
Домакинската работа я вършим аз и съпругът ми след работа- единият се занимава с децата /то голямото си се занимава с аверите, значи остава най- често малкия/, а другият домакинства. Чистя веднъж в седмицата, като изгонвам домочадието на разходка или на гости, на театър- според времето навън. Готвим през вечер /аз или татито/. Другото го вършат машините- пералня, съдомиална.

# 298
Благодаря   bouquet

При моите деца разликата е много малка. Майчинствата ми дори се застъпиха за малко. Само аз си знам колко трудно ми беше, но трудният период наистина отминава и става по-лесно след време.

Joya, при нас се оказа вярна теорията, че второто дете се гледа много по-лесно, детето е много по-спокойно от първото, което изживя много емоционален период до третата си година. Всяко семество решава колко да е разликата между децата, при нас стана непланирано и не съжалявам, че е малка, защото това има и своите плюсове, има и минуси. Но така се е получило при нас.

# 299
  • Мнения: 9 990
Е, моята теория не пасва-второто не е по-спокойно Laughing
Инак да се поФаля-взех си заверките, минах даже контролните, да видим изпитите как ще са.На работа съм, дребна е вее една седмица на ясла, горе-доле се справя.
Организациятя обаче не ми помага за задръстванията-ужасно много време губя в път-днес например за упражнения пътувах два часа и половина, съответно пропуснах, съответно тамън стигнах и се оказа, че трябва да тръгвам на обратно, за да хвана яслата и после-на работа.Ми-ей това ми бърка на мен в плановете. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт