Черен списък на лекари в Бургас

  • 637 082
  • 1 095
  •   3
Отговори
# 1 050
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
Зная, че темата е за лекари, но аз искам да поставя в този списък цяла болница - МБАЛ Дева Мария. Въпреки, че в сайта им пише, че има спешно отделение, такова в действителност няма. Няма даже спешен кабинет. По закон всяка многопрофилна болница трябва да има. Отиваш там и някакви неадекватни двайсетгодишни момиченца на рецепция те насочват към кабинета на някой специалист, на който решат, въпреки, че може да имаш нужда от цялостен преглед, а не само от отделен специалист. Накрая си плащаш прегреда, изследванията, рентгена, манипулациите и всичко, все едно си дошъл на частно. На всичкото отгоре, срещу плащането ти дават само една касова бележчица с ОБЩАТА сума, а не е разбита и не знаеш за кое колко си платил.

# 1 051
  • Мнения: 1 893
Зная, че темата е за лекари, но аз искам да поставя в този списък цяла болница - МБАЛ Дева Мария. Въпреки, че в сайта им пише, че има спешно отделение, такова в действителност няма. Няма даже спешен кабинет. По закон всяка многопрофилна болница трябва да има. Отиваш там и някакви неадекватни двайсетгодишни момиченца на рецепция те насочват към кабинета на някой специалист, на който решат, въпреки, че може да имаш нужда от цялостен преглед, а не само от отделен специалист. Накрая си плащаш прегреда, изследванията, рентгена, манипулациите и всичко, все едно си дошъл на частно. На всичкото отгоре, срещу плащането ти дават само една касова бележчица с ОБЩАТА сума, а не е разбита и не знаеш за кое колко си платил.
Напълно вярно!
Даже се опитаха да ме убедят, че трябва да се направят някакви скъпи манипулации преди да започнат с елементарните неща при такива оплаквания.

# 1 052
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
То пак въобще като са имали оператор на рентгена ...

# 1 053
  • Пловдив
  • Мнения: 4 515
Има спешен кабинет в Девата, ползвах го преди 3 дни.

# 1 054
  • Мнения: 5
Спешен кабинет има и спешните състояния от там минават безплатно. Със сигурност коментираният случай не е от август 2020.

# 1 055
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
Спешен кабинет има и спешните състояния от там минават безплатно. Със сигурност коментираният случай не е от август 2020.

Със сигурност е точно от август. Мога да дам точен ден, час и име. Никой не ни насочи към спешен кабинет. Всъщност момиченцата на рецепция бяха много неадекватни и няколко пъти трябваше да обясня за какво става въпрос. Касаеше се за човек паднал по стълби, който може и да е със сътресение, със сини ни по главата и счупена ръка. Мислиха, мислиха и накрая ни казаха да отидем в кабинета на ортопеда. Платихме си всичко, преглед, рентген и гипс. За други прегледи даже не стана и дума.

Последна редакция: ср, 07 окт 2020, 13:53 от Irene Adler

# 1 056
  • Мнения: 2 332
За съжаление, подкрепям горното мнение за Дева Мария! Става въпрос за дете, но не искам да навлизам в подробности по независещи от мен причини.
Света София също издишат вече и то не само на рецепцията или както се нарича там. Оглеждам се вече за други лечебни заведения и мисля да ги напусна трайно, както направиха много мои близки, колеги и приятели.вече

# 1 057
  • Мнения: 296
Моля за мнение за кардиолога д-р Тодор Коларов.

# 1 058
  • Мнения: 2 836
Здравейте, съжаляваме да видим наш лекар в този списък. Ще проучим случая.
Използваме момента да призовем всеки, който има някакво оплакване, да ни пише, без значение къде- тук, на мейл, във фейсбук, в самата болница.

Девойките на рецепция е добре да смените или да обучите.
Не са особено компетентни и адекватни! Не знаят какви специалисти работят, не знаят да насочват към правилния кабинет...

# 1 059
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
И аз не разбирам защо е това стълпотворение от девойки на рецепцията ви като нито една не е адекватна. Сложете една ама да е наясно със всичко.

# 1 060
  • Мнения: 4
Заслужено място в черния списък получава д-р Бянова, макар да ми е неудобно да слагам д-р пред нейното име. Безхаберна, неадекватна, мързелива, но бърза да си вземе направлението, при положение,че преглед не извърши. Наложи се са ходя до Токуда,  защото в Бургас няма кой да извърши адекватен преглед на един хемангион. Заради нея живях в ада близо седмица. Пълна мухла.

# 1 061
  • Мнения: 2 063
Заслужено място в черния списък получава д-р Бянова, макар да ми е неудобно да слагам д-р пред нейното име. Безхаберна, неадекватна, мързелива, но бърза да си вземе направлението, при положение,че преглед не извърши. Наложи се са ходя до Токуда,  защото в Бургас няма кой да извърши адекватен преглед на един хемангион. Заради нея живях в ада близо седмица. Пълна мухла.

За съжаление повечето лекари  постъпват  точно така: още от вратата, не си прекрачил още  прага и искат направлението,   сякаш ще избяга пациента...пишат...пишат и чак след 10 минути ти казват "Кажете". Чувстваш се като пред гише на държавен чиновник. Много малко доктори  и това са истинските доктори, професионалисти, които са доктори по призвание, първо преглеждат, разговарят с пациента и след това направления и т н...та и таз докторка направила фирма, за да  изкарва по някой лев,  а не за да лекува хората....много жалко....

# 1 062
  • Мнения: 1
Искам да изкажа разочарованието си от д-р Ангел Недялков Бургасмед. Октомври месец 2020г. реших да го посетя за установяване на бременност. Всичко беше наред с плода,но се оказа,че имам киста на десния яйчник, която беше голяма 6,5см. Първите му думи бяха - “ Аз толкова голяма киста не съм виждал, най-вероятно ще се наложи операция,но недей да пиеш никакви хапчета”. Честно казано доста се стреснах и не мисля,че реакцията му беше правилна, а най-учудващото за мен беше защо да не пия хапчета, след като кистата е толкова голяма. Реших да отида на второ мнение, при което другият лекар беше потресен как така нямам някакво назначено лечение. Изписа ми да пия дуфастон 3х1 и след шест месеца вече няма и следа от кистата, както и се очакваше да стане. Според мен просто д-р Недялков искаше да си “опъне парата”, както се казва.

# 1 063
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Искам да изкажа разочарованието си от д-р Ангел Недялков Бургасмед. Октомври месец 2020г. реших да го посетя за установяване на бременност. Всичко беше наред с плода,но се оказа,че имам киста на десния яйчник, която беше голяма 6,5см. Първите му думи бяха - “ Аз толкова голяма киста не съм виждал, най-вероятно ще се наложи операция,но недей да пиеш никакви хапчета”. Честно казано доста се стреснах и не мисля,че реакцията му беше правилна, а най-учудващото за мен беше защо да не пия хапчета, след като кистата е толкова голяма. Реших да отида на второ мнение, при което другият лекар беше потресен как така нямам някакво назначено лечение. Изписа ми да пия дуфастон 3х1 и след шест месеца вече няма и следа от кистата, както и се очакваше да стане. Според мен просто д-р Недялков искаше да си “опъне парата”, както се казва.
Да, страшна гадина е. Без извинение за този човек. Лъже дори хора без проблеми, за да ги оперира. За един малък миомен възел такива неща ми наговори, че ако не бях наясно сигурно щях да припадна. Е, и възел изчезна и всичко ми е наред. Но той искаше да оперира. За него трябва да се знае! Да се закове с пирон на първа страница името му. Колко жени са ми разказвали покъртителни истории не е истина.

# 1 064
  • Мнения: 191
Аз искам да изкажа разочарованието си от д-р Нася Атанасова(УНГ) от ДКЦ2 и медицинската и сестра, Д - р Ивайло Илиев(УНГ) от МЦ "Зорница", д - р Орешкова(Дерматолог) от ДКЦ2
И тримата са безхаберни и с грешни диагнози.
Д-р Нася Атанасова --- изпрати ме на психиатър, че съм нямала проблем и било на психогенна основа. Показах и Микробиологични изследвания с патогенни бактерии, получени след неадекватно лечение с антибиотик на други патогенни бактерии. Показах и снимка на езика ми с бели малки налепи, казах и че с четката за зъби съм ги изчегъркала, видяла и пипнала лично с пръстите си, както и  навътре по корена на езика. Казах, че имам силно дращене и болка по гърлото и хранопровода, че дори кърви от там много често. И за всичкото това аз си въобрзявам според нея и ме праща на психиатър. Това ми е второто посещение при нея, поради трудно намиране на работещ лекар точно преди Велик ден. Да не говорим пък, че ме преглеждаше без да си сложи ръкавици при тази Пандемия. Първият ми преглед беше по същия неадекватен начин. А неадекватна и безполезна медицинска сестра ми каза да се обличам отвън, че имало доста пациенти(повечето от които бяха без час), при положение че аз бях стояла в кабинета 15 мин, а прегледа трябва да е 20 мин според сайта , в който направих резервацията. 30 лв за прелед хвърлени на вятъра.
Д-р Ивайло Илиев - изгърмя ми направлението от личната лекарка заради неадекватния преглед и грешна диагноза. Нервничеше, а прегледа се състоя от 2 секундно поглеждане в гърлото ми. На всичкото отгоре с едни ръкавици преглежда всички пациенти. Той си пази себе си, а пациентте може да ги заразява без проблем.
Д-р Орешкова - целият псевдо преглед беше няма и 5 минути. Имах проблем със скалпа. Дори не ми го погледна.Нервничеше и бързаше да ме изпрати навън. При нея също бях за втори път по неволя. При първият преглед беше същата история.
За съжаление повечето лекари от старата Номеклатура са станали само печалбари, а младите лекари бягат от България. Дори и увеличението на заплатите им не ги стимулира да работят като хуманни лекари. С мед. сестри и санитари е същото положението.
Много жалко за нас пациентите!

Общи условия

Активация на акаунт