За изхождането (ЕБХ) - част 5

  • 18 708
  • 321
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 352
   Но ако не ползваш количка, с гърне на рамо става интересно. Laughing

Тъкмо ви се похвалихме,че си носим гърнето с нас...излезнахме на разходка ...и го забравихме!  Simple Smile
На няколко пъти Беба се държеше за гащите и тичаше към мен,но щом се опитвах да я издържа-видях,че подпиква 2 капки и стиска!После пък дори имаше и на гащичките малко мокро!В крайно сметка устиска около 2 часа навън без да се напишка!Предполагам,че ако не издържи-все пак ще склони върху тревата! newsm78 (Правила го е преди).
   А ако не сме с количка-носим резервни дрехи! Simple Smile
 Hug

# 286
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Отиваме до някое дърво, на скрито. Аз я изпишквам навън още от есента, тъй че е свикнала навън. А в нашите обществени тоалети - хммм, предпочитам дръвчетата. Ако имаше как и аз там щях да клекна  Mr. Green

А аз тъкмо ви се похвалих вчера и ето днес ми се връща - на сутришната разходка се напишка докато си и играеше с камъчетата по земята (разбираемо защо  Mr. Green ), а през нощта така ме подмокри, че чак аз се преобличах  hahaha Естествено аз бях виновна, защото като станах да я изпишквам, тя нищо не направи и аз реших да полегнем малко да си посуче и като съм откъртила ... събудих се мокра  Mr. Green А напоследък през ноща първо иска да суче и след това да я изпишквам - дори спяща се дърпа от легенчето. Да, ама аз като и дам гърдата и се случва да отплувам дълбоко и пропускам побутванията и  Whistling , та се стига до снощната ситуация.

А иначе пак сме в период на дърпане, викане и реване пикаейки  ooooh! Огласяхме парка днес.  Whistling Ама и преди ми се е случвало, та не се кося.

# 287
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравейте, мами!
Мога само да напиша, че децата ви имат страхотни майки!
Моето бебе е на 9 месеца и половина, четох темите за ЕБХ докато бях бременна, но се налож да се върна на работа почасово още докато беше на 3 месеца и така и не се реших заради гледачките да започна с ЕБХ от самото начало.
За съжаление, ни откриха бактерии в урината - Еширихия коли, които се смята, че се дължат на и на изполдването на памперси.
Дали мога да започна сега? Как да се ориентирам в информацията, навремете бях срещала тема за бебета над 6 месеца с ЕБХ, но сега не я откривам. Много благодаря предварително.  HugСамо да допълня- Яна не суче, от 4 месечна е на изцедена кърма, в момента е на кърма сутрин и вечер /ако това има значение/...

# 288
  • Мнения: 2 829
Велева, добре си дошла Hug Погледни на първа страница на темата, мисля, че там го има линка, който търсиш. И моите уважения, че толкова дълго успяваш да цедиш и кърмиш малката ти късметлийка и моя адашка Grinning
Опитай да и предлагаш да пишка винаги след сън като начало Grinning

# 289
  • Мнения: 1 089
За профилактика на инфекциите на пикочните пътища при момиченца от мръсния памперс е важно да "хващаш" акането. При нас много лесно и бързо се получи ( е разбира се не всеки ден става, но повечето) - сутрин слагаш на гърнето и чакаш да се изака евнетуално, след сън също, след хранене. Ако овладеете акането, рискът се намалява. А ако се справите и с пишкането- ще сте отличници и няма да има за какво да се притесняваш повече!

# 290
  • Мнения: 731
veleva, какви са признаците за наличие на тези бактерии? Пожелавам ти бързо да се преборите с тях  Praynig Praynig Praynig
Леко се притесних като прочетох поста ти, въпреки че от опитите в последните няколко дни имаме освен пиш и няколко хванати акания. Надявам се да ги хвана всичките скоро  Praynig

# 291
  • София
  • Мнения: 1 724
Else, висока температура, неспокоен сън  - свиване на крачета, чятане в леглото- все ужасни неща...

# 292
  • Мнения: 731
Ле-ле-ле, много неприятно звучи  Cry Дано след като е поставена диагнозата и сте започнали лечение бебка да е по-добре  Praynig Praynig Praynig
Аз слагам след всяко събуждане малката на гърнето и вече се престраши и ака в него, а сме само 1 месец по-малки от вас. Верно, че не хващам всичко, но все пак е някакво начало. Желая ти успех  Hug

# 293
  • София
  • Мнения: 1 724
Велева, добре си дошла Hug Погледни на първа страница на темата, мисля, че там го има линка, който търсиш. И моите уважения, че толкова дълго успяваш да цедиш и кърмиш малката ти късметлийка и моя адашка Grinning
Опитай да и предлагаш да пишка винаги след сън като начало Grinning

Благодаря ти, да ти кажа честно, по-добре да не бях почвала с това цедене, да ви бях послушала да я подържа гладна, но, какво да се прави- "...от ума си пати"! Доста разочароващо е, че въпреки всички усилия за хранене с кърма, макар и с помпата, беше толкова болна, моля се всичко да е в миналото...

# 294
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
velevaHug Всичко ще се оправи и ще си дойде на мястото. Съветите на момичетата са много добри. Аз само мога да добавя, че според мен е по-добре да я издържаш за краченцата, а не да я слагаш на гърне, защото така и помагаш и може би по-лесно ще ги свърже нещата. Иначе я наблюдавай кога ака и освен след сън и 15-тина мин след ядене, предлагай и и в тези часове приблизително да пишка/ака.

Аз имах в повече такива бактерии по време на бременността - кофти е, но се лекуват. Аз тогава така и не се допитах до хомеопат, но ти имаш и съм сигурна, че си се консултирала. Знам, че чай от шипка е много полезен в такива случаи, но зпича. Прегърни сладката Яна от нас с Катерина  Hug

# 295
  • София
  • Мнения: 1 724
Благодаря ви за подкрепата Hug днес успях да я изакам върху себе си още от първото повикване , но следобяд трабваше да отида до офиса, акала три пъти в памперса при гледачката и дипуто и беше алено...Така ми се ще да си я гледам сама, но не мога. Cry

# 296
  • Мнения: 731
velevaHug Животът е гаден понякога  Cry
Искам да попитам колко време е нормално да се оставя на гърнето? Прави ми впечатление, че като я оставя до 2 минути вече се е изпишкала и решавам да чакам ако ама то не става всеки път, а малката престоява по 15-20 мин на гърнето. Прекалявам ли? Махам я като съвсем й писне и реши да става, а аз не искам да намрази гърнето.

# 297
  • Мнения: 1 065
Else, според мен е много 15- 20 минути. Голямата ми дъщеря я запознавах с гърнето на 6- месечна възраст и веднъж я държах толкова. Не пожела да седне повече докато не направи 1,3 години. Пък и тогава клякаше навсякъде из двора и на последно място на гърнето  Grinning
ВелеваHug и стиснати палци.

# 298
  • Мнения: 2 652
На гърне - не повече от 10 минути според мен. Щом не му се ходи на детето сега, по-късно пак. Ние, например, акаме винаги сутрин - тогава я държа 10-тина минути. Ако не свърши работата, след закуска пак я слагам. Ако е само за пиш, няколко минутки са достатъчни.

# 299
  • Мнения: 731
Благодаря, chiges и Grace m  Hug Наистина май 10 минути са достатъчни - поне тази сутрин за толкова свърши и двете работи  Thinking А последното, което искам е да предпочете двора пред гърнето  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт