За изхождането (ЕБХ) - част 5

  • 18 695
  • 321
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 762
Пък моята самоходна мисъл си става сама и то заедно с гърнето...

# 301
  • София
  • Мнения: 1 078
Приет Simple Smile
Аз да споделя, че от два дни почнах да извеждам Филип без памперс. Заредих се с панталонки и гащи. Изпишквам го след сън и известно време след папане. Засега само едно напишкване ни сполетя. Ама много разсейващи фактори - я някой гълъб, я някое дте миня да надниква какво ли вършим Mr. Green Малкия аха да се изпишка, пишонката се надига, а после -хоп, и долу Mr. Green Ама като няма никой и веднага вършим работата.
А от съседните пейки що погледи ми се хвърлят и съскащите звуци - не е истина Joy Ама мнооооого се кефя малкия като пусне струята Mr. Green

# 302
  • Мнения: 2 829
пишонката се надига,
Joy Joy hahaha
И при нас стават такива неща hahaha
Вещичка, браво! Hug

# 303
  • Мнения: 1 065
Браво на Филип  Grinning. Да не предизвикате безредици някъде  Joy
Аз не съм извеждала Калина по гащи скоро, че сме все със слинг и не мога да нося допълнителни дрехи.

# 304
  • Мнения: 1 089
Незнам защо но в нашите градини не съм чула нито един негативен коментар по отношение на махането на памперсите, издържането на дечицата и т.н. Нито пък по отношение на дългото кърмене ( за разлика от мои познати, които ми се чудят "защо се мъча")
Chiges,  не ви ли е вече топло в слинг-а, аз по една рокля вече нямам сили да дишам Simple Smile

# 305
  • Мнения: 381
ох момичета завиждам ви благородно за смелоста да ги изкарвате без гащи, аз още не смея
ма то кое по напред дъжа я  щот се учим да ходим и моя кръст не ма питайте какво ми е Crazy и само ми е да гледам кога ще се изчишква, пък и съм при баба си и така с "помощник" не съм много в кондиция, но се надявам като си се прибера у дома да се стегна и дамахам памперсите

# 306
  • Мнения: 2 829
Sofi82, периода на прохождане не е много подходящ за махане на памперс Grinning
От друга страна сега, като е веч топло можеш просто да вземеш 5 чифта къси панталонки и един найлонов плик (за мокрите гащи, разбира се Laughing)
Няма нищо по-лесно от това да смъкнеш мокрите и да сложиш сухите Grinning
Аз също досега не съм срещала негативни коментари нито за кърменето, нито за изхождането. Дори ми става неудобно, защото всички почват да ме хвалят, а пък аз не мисля, че кой знае колко трудно нещо съм направила. Е, понякога са се учудвали хората, но това май е нормално.

# 307
  • София
  • Мнения: 2 249
Софи, що не опиташ - може да се окаже много по-лесно, отколкото мислиш. Дани навън стиска много повече отколкото вкъщи. Мимсат мисля, че беше споделила нещо подобно за нейното момиченце.

# 308
  • Мнения: 485
Браво, Вещичка! То не е за памперси в тази жега.
И ние пишкаме навън и мисля скоро и да се пробваме без пелени. Ама не съм го измислила още, най-вероятно ще е в количката с еднократен чаршаф под дупето или нещо такова.
Няма по-голям фен на слинговете от мен (освен може би бебето ми), но вече наистина става мнооого горещо с него.

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 15:13 от Duol

# 309
  • Мнения: 2 829
Дуол, лятото количката съхне за секунди! Едно, че децата някак сами се стараят да я опазят суха, но в редките случаи когато я е опикавал дребния просто слагах чаршафче или я оставях празна за 10 мин.
Наистина твоето мишле е още малко и сигурно ще има повече "течове" Grinning
Можеш да пробваш различни варианти и със сигурност ще намериш най-подходящото за вас решение. Мойто като е будно не траеше в количката, но си спеше в нея без проблем, което си е супер, хем на него му е удобно да си лежи, хем мама си гледа кефа  Grinning

# 310
  • Мнения: 485
Благодаря ти, Яна!
И докато не съм забравила ето едно ново разказче за ЕБХ Пък мамата, която го е написала, ако иска да си признае  Laughing

# 311
  • Мнения: 2 829
Ами тя и да не си признае вече се сетихме коя е Grinning
Разказа е страхотен, Вещичка, защо не го публикуваш и в този форум?
Упс..... Embarassed

# 312
  • София
  • Мнения: 1 078
Мерсииии за комплимента Blush

Ми той и така е публикуван, само че в поста на Дуол  Laughing

# 313
  • Мнения: 1 947
   Аз се оттеглям в пенсия вече - виждам, че се събраха хубави разказчета и
по-ентусиазирани съветораздавачки. Simple Smile Много весело си го написала, адашке! Hug

   Обаче едно нещо има, на което не съм му фен и ми се струва в противовес
с идеята за ЕБХ, а именно еднократните чаршафчета - предполагам, че имате
предвид подложки от найлон с попиваща повърхност. То е все едно да позлваш
памперс, а именно да трупаш нерециклируеми отпадъци, а за мен идея номер
едно на ЕБХ е да не ползваме такива неща. Памучните гумирани подложки,
които се перат, смятам за по-доброто решение. Thinking

# 314
  • Мнения: 485
Така е, Анна.
За бебето ползвам овча кожа, но за Андрей-пикльото ми се налага да прибягвам към отвратителните еднократни памперс-чаршафи.  Иначе няма спасение Sad

Общи условия

Активация на акаунт