Мънички са МАЙчетата наши, но с юмручета юнашки.(21 тема)

  • 14 309
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Привет! Grinning
Сиси, радвам се, че вече си добре. Ще се радвам да се видим в четвъртък.
Аз днес бях на водна аеробика в басейн "Диана" - чувствам се мнооого леко, а треньорката е направо фантазия. Много съм доволна. Цената е 6 лв. По-нататък пак ще пиша как върви  Simple Smile.
Засега друго не се сещам. За четвъртък ще видя за МД - може и да се запиша.  newsm78

# 46
  • Варна
  • Мнения: 49
Здравейте майски мамчета!!
Изпуснах цяла една тема - не ме е срам!! Днес най-накрая успях да я изчета цялата и какво виждам на последните странички - че имаме уговорена срещичка, а аз вече съм я изтървала.
Аз да ви се похваля - от една седмица вече не работя и се чувствам просто прекрасно!! Толкова ми е леко на душата, изпълнена съм с оптимизъм за всичко, което ме очаква, постоянно кроя някакви планове и въобще ама въобще не ми липсва работата и не скучая. Времето ми минава страшно бързо, чак взех да се притеснявам като ви слушам , че вече стягате багажите за болницата.
Предната седмица обиколих всички по-големи бебешки магазини във Варна - Штъркел, Биберон, Рошко, Бебчо, Хиполенд и насъбрах доста инфо за стоките и цените им, но за мое съжаление още нищо не съм купила. Трябва да спра да се помайвам и просто да сложим началото на голямото пазарене, чистене и боядисване у дома. Купих си само една ношница за мен за болницата - розово и синичко с цепки на гърдите за кърмене. Много е сладка и наподобява по-скоро рокличка /удобна/, а не нощница.

Аз мисля да дойда на лекцията за кърменето на 13.03. Кой друг ще идва? Надявам се скоро пак да има лекция за раждането, че имам чувството, че конкретно по темата изобщо не съм подготвена теоритично. Предния път доки ми каза, че терминът ми се е изместил на 29.04., което ще рече че следващия месец ще раждам, малеее наближило...!!!
Insatiable - честито ти нова квартира!
Prizmo - аз си мислих, че съм единствената с болки в срамната кост, но ето, че срещнах в твое лице сродна душа Wink Тазовите кости също ме болят още от 4я месец
Варненки, я разкажете пове4е за това магазинче. От там ли пазарихте? Как вървят цените? Може и на лични да ми пишете.
Чао за сега и лека нощ!

# 47
  • Мнения: 517
ПриЗмо, Песа, моля и аз имам от седмици насам болки в лявата срамна кост, така че съм от вашата партия...  Simple Smile

# 48
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мен само таза ме боли. И то още някъде от 14-та-15-та седмица.

# 49
  • Мнения: 559
Добро утро! Това със срамната кост го имах и аз и беше доста силна болката когато ходя, но отшумя за около 2 седмици Simple Smile Сега се появява рядко и за малко понякога.
Момичета вие всички ли ще си купувате помпи за кърма още за родилното? Защото аз мисля да не купувам, до пробвам на ръка ако се налага и ако закъсам да ми донесат. Защото чета в кърмаческия форум, че не винаги е добре да се изцеждаш.... newsm78

# 50
  • София
  • Мнения: 375
Добро утро мамчета Laughing
Мерси на пролетното настроение на Муцунката Hug, и аз съм си сложила  кокичета на десктопа в работата
Черпя ви кафенце, днес ми е предпоследния работен ден Mr. Green
И аз като ходя по дълго време ме понаболява срамната кост, ама то си е вече от тежината
За помпата и аз съм в чуденка

Мами да ви питам, аз почнах много да се потя Embarassed, при вас как е направо вече незнам с какво да се обезмирисвам Embarassed

А пък ние тази сутрин, като се разритахме в 4 и половина, то бяха шутове, то беше чудо Joy Joy, даже събудихме и таткото и вече като тръгнах да ставам бебока се успокои и заспа и сега си кюти Heart Eyes

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 08:26 от Orchidee®

# 51
  • Варна
  • Мнения: 29
Добро утро и от мен! Последните дни имах проблеми с нета и не можах да ви прочета, а вие сте почнали и нова тема. Ние започнахме с мазането в събота. В неделя завършихме стаите остана коридора и банята и подреждането на багажа и разни такива досадни неща.
Аз по принцип трябва да излизам в болнични на 19.03.07, но най - вероятно ще продължа да си ходя на работа до края на март, а за април ще видим. Пожелавам ви лек ден! Hug

# 52
  • Мнения: 258
Добро утро МАЙчета   bouquet

Хайде малко пролетно настроение  Wink



Вчера, в 13.00ч. имаше отворени врати врати в Токуда, но аз, за голямо съжаление не успях да отида, въпреки, че много се канех, НООООО, от друга страна съм много доволна, защото ходих /за първи път от както съм бременна/ на 3Д при Иво Тодоров /кабинетът му е на Петте Кюшета/. Часът ми беше от 11, а аз влязох в 12.30 ... страшно много бременни, страшно много прегледи, та си почаках де... Нашият малък муцун през цялонто време си криеше лицето и докторът с 300 зора успя да направи една снимка на личицето, ама не стана много хубава, защото ръчичките му хвърляха сянка върху лицето. Но за сметка на това пък ми снима мъжкото достойнство 2 пъти - така хубаво се вижда, че вече няма никакво съмнение дали ще е момък или девойка. Друго - направо се втрещи и мен съответно, като каза, че бебето върви с 4 седмици и малко напред  Shocked Каза, че в момента е 2.400 кг и също на въпросът ми - "Това би ли изместило термина напред?", той отговори, че това никога не се прави, защото, това, че бебето е едро и да кажем в края на 8, началото на 9я месец е достигнало размери на едно средностатистическо бебе /като кг/ НЕ ОЗНАЧАВА, че то е зряло /бели дробове и всякъкви други функции/. А това, че видеозонът измества термина напред - каза, че той автоматично го прави, предвид именно големината на бебето и предполагаемата седмица в коята е бременната в момента. Но това, не значи, че той се измества реално. Всяка една от нас знае кога е била последната менструация и съответно терминът си е термин, независимо от големината на бебока. Подобно тълкувание ми даде и Лазарова в Токуда преди около месец, когато бебето беше с около 2 седмици напред.

Вчера се чухме с Huliya преди да започнат отворените врати, ама нещо не можеше да намери групата там... Дано да  е успяла все пак и да се включи с прясно инфо от там. Аз със сигурност ще отида на следващите, трябва само да проверя кога са.

За козметиката
- всичко на МУСТЕЛА е много качествено, вярно и по-скъпо, но пък си заслужава парите!

Айде хубав ден от мен и до скоро  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 274
  
Добро утро от мен, днес май ще е прекрасен слънчев ден, желая го на всички  Simple Smile

За козметиката и аз да споделя опита ми -най съм доволна от бюбхен и мустела, за съжаление чико нещо ме разочарова-шампоан и защитно мляко за плаж  имахме  newsm78
Вчера за Токуда-mutzunkata жалко че не успя да дойдеш,така се надявах да се видим   WinkОт самата лекция аз лично не научих нищо ново. Първо говори д-р Герганова - гинеколог, след това д-р Масларска-неонатолог,после ни показаха стаите  в друго отделение, в цялата болница били еднакви. Изненада ме това че банята с тоалетна са извън стаите. Цените са тези които навсякъде се говорят. Не казаха нещо което не е казано и изписано за болницата. Ако някой  иска ще     разкажа в детайли или ако имате конкретни въпроси питайте. Много ме шокира разказа на една девойка в  темата за Токуда за нейното секцио там,направо съм потресена за какъв кошмар говори,при положение че аз съм преминала едно секцио  Shocked

            

Последна редакция: ср, 12 мар 2008, 08:54 от Huliya

# 54
  • Мнения: 258
Hulia, и аз исках да се видим, още повече колко се уговаряхме, но аз излязох от кабинета в 13.05... нямаше как да се телепортирам направо в Токуда, за съжаление. Правех си сметка, че от 11 до към 12 мах ще съм свършила, но уви...

Иначе, не съм ходила при Димитрова, чувала съм за нея, аз ходих за фетална морфология при доц. Томова, но пък тя винаги се прави на 2Д и съответно досега /с тази бременност/ не бях ходила на 3Д. Вчера всъщност не ходих на фетална морфология, а просто на преглед. Иначе и аз знам, че видеозоните дават отклонение, но все пак 4 седмици и половина си е сериозно отклонение  Laughing . Когато бях бременна с Ирен, Иво Тодоров пак ме гледа на същия видеозон, но тя си вървеше с големината отговаряща на нейната възраст, сигурно затова съм толкова шокирана сега...  Rolling Eyes

Иначе за Токуда и отворените врати - действително човек, който се интересува от болницата е понаучил доста и едва ли  вчера е чул нещо ново. Това, че тоалетните са извън стаите, аз го знаех и преди и честно казано също ме учуди доста, като се има предвид , че всички останали условия в боницата са повече от добри! Аз лично не съм чула лоши думи за престой или раждане там и честно да ти кажа се учудих на думите ти. Пусни някой линк да прочетем /тези, които се интересуват/, въпреки, че трябва да отбележа, че по ред причини, аз лично никога не вярвам 100% на написаните истории във форума, така че имайте едно на ум все пак  Wink

 

# 55
  • София
  • Мнения: 186
Добро утро и от нас Simple Smile
мерси за цветята и кафетата Simple Smile
днес е още  един хубав  ден,дано и утре  е така,
дайте  да се разбираме  в колко ще  се чакаме  пред МАЙЧИН ДОМ в 14 без 15 или?

# 56
  • Мнения: 37
Добро утро и от мен милчки!
Вчера си прекарахме чудно само дето после изпуснах кафенцето ама понеже аз някак си бях с нагласата да погледнем и ако ви хареса като  цени др ден да се организираме WinkНо вчера беше вълнуващо толкова кореми почвече от час във магазина Flutter
За лекцията за кърмене пак да напиша  Peaceсъбираме се пред сладкарница Крамер във 13:30ч който има желание го чакаме утре там Hug Flutter
Песа мила утре кото дойдеш на лекцийката ще ти кажем за магазанчето  Heart Eyes
Лек и успешен ден миличк Heart Eyes Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 274
mutzunkata ето линк към въпросната тема   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=142529.msg6785967#msg6785967        ,аз също не вярвам, но малко се замислям да не би там да е някаква практика такова натискане по корема-ще прочетеш за какво става дума,или въпросния лекар е ''голям специалист'' Shocked аз лично си направих и избор на анестизиолог,така че не ме притеснява болката толкова. А ти записа ли се вече при Лазарова? Вчера казаха 4е 2 месеца по рано трябвало за планово секцио да е записването.
А за бебто само се радвай какво голямо бебе си отгледала  Laughing то така ако върви, голям мъж ще стане.
А някой път живот и здраве може да измислим нещо  да се видим с теб и Ирен и моята Йоана  Laughing аз на срещите със всички вас все не мога да дойда,защото са в събота, а тогава няма на кого да оставя беба, а с нея абсурд да дойда  Wink                                                                  

# 58
  • Мнения: 207
Добро утро,майчета  Hug

Присъединявам се и аз към ободрителните сутрешни напитки   food010 Толкова съм щастлива и доволна от вчерашните покупки,като се прибрах и си ги разгънах върху холния ъгъл и чак ми идеше да скачам от щастие,че вече беба е подготвена с тоалети  Joy Мерси много на мама nelesita за споделената информация.За срещичката пред спешния център на 13-ти няма да успея,ама мама heliana ще ви донесе една оферта на един бебешки склад,където има шишета на Чико и Авент,помпи,стерилизатори,на Др.Браун и Камера и на доста по-добри цени от магазините,така че може да си го преснимате и да мислите ако някой иска да се включи и да направим обща заявка (имат изисквания за сума на покупката),имат и дрешки -помня че бяха боденца на Плами - тук в нета ми изглеждат добре http://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?cPath=1_31&products_id=34 http://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?cPath=1_31&products_id=36 на доста по-добри цени.Заявката мисля да я правя към средарта на април,лошото е,че нямат изложена стоката,така че трябва да знаете точно какво искате - не става да се разглежда...Кой както си прецени,от мен засега толкова,целувки по тумбаците   bouquet

# 59
  • Варна
  • Мнения: 175
Добро утро и приятен ден на всички мамчета Hug
Аз също мисля да си взема помпата още в род дом,най-вече за да ми отпуши каналите - с цедене на ръка не става,а е важно да се отпушат добре още в началото,за да си суче спокойно бебчо Heart Eyes
Освен това ,цеденето на ръка просто ме отвращава и ми губи много време Thinking
И на мен ми казаха категорично в МД Варна,че терминът не се променя,независимо какво показва видеото - отпред на картона ми стоят датата на последна менструац и датата на термина,което всъщност си показва реалната зрялост на бебчето,а доки записва вътре какво е показал видеозона.Нещата се променят  само ако се забележи,че плацентата остарява и вече не си изпълнява функциите,тогава бебчетата започват да не наддават така и може да се наложи по ранно раждане,или пък да се увие плацентата,както писаха някои момичета-затова като влезем в 45 дневния период,започва по-често мерене и запис на тонове и по-често гледане на видео-ако се налага,разбира се!!!това се преценява от доки и акушерката newsm78

Общи условия

Активация на акаунт