РЕДОВНО ЛИ ВИ ПРЕВЕЖДАТ МАЙЧИНСТВОТО

  • 5 258
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 266
Незнам защо толкова нередовно го превеждат това мое майчинство.При вас така ли е?Не сами превели парите за месец февруари,и се чудя защо е така?Трябва ли да ходя до социалните?Някой може ли да ми обясни.Благодаря ви предварително.

# 1
И при мен е така, не ми го превеждат редовно, но това е защото обикновено има някакъв проблем: единият път болничните от раждането не се били застъпвали (преносих), сега наскоро ми го забавиха защото след изтичане на 9 месеца от раждането трябвало да се подава някаква молба и нам кви още работи- не са ми го превеждали от декември- пуснахме документите и сега още 4акам..... абе бюрокрация....

# 2
  • Мнения: 266
И сега какво трябва да ходя да подавам молба ли?

# 3
  • Мнения: 4 451
При мен си го превеждат редовно - винаги на 15-то число от месеца. Така че днес очаквам да ми бъде преведено за м.февруари.

# 4
  • Мнения: 4 451
Не обърнах внимание, че получаваш майчинството от социала. Embarassed При нас майчинството от там се превежда пак около 15-ти и доколкото знам закъснения се случват много, много рядко, обикновено от порядъка на ден, два. Мисля, че избързваш.

# 5
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
При мен винаги редовно го превеждат майчинството,дори се е случвало 2-3 дена по рано,но никога не закъсняват PeaceОбикновенно това става на 10 число от месеца.

# 6
Ами ако са изминали 9 месеца от ражданото-да.
Ти ли се занимаваш с това?
Ами виж какви документи се искат и си ги оправи. Питай ги- по тел или на място и си ги подай, те ще ги разгледат, ако пак не ги преведат- значи има проблем. Не ги превеждат само ако има някакъв проблем, така че иди да ги питаш какво е що.

# 7
  • Мнения: 266
Ми минали са 9 месеца,незнаех.Явно това е причината.

# 8
  • Мнения: 266
А не трябва ли да ми го каже счетоводителката,във  фирмата в която се водех на работа

# 9
Ами по принцип трябва, ама.....
Моят съвет е да си свършиш сама работата, за да си сигурна че всичко е О.К.

Успех   Peace

# 10
  • Мнения: 1 479
Аз си го получих оня ден за януари от работодателя.Още се чудя кой е виновен,че ми го дават с 1месец назад,и на кой да се развикам:НОИ или работодателя?А и ми го дават,когато ф-та имала пари Shocked

# 11
  • Мнения: 6 274
Аз си го получих оня ден за януари ...
А аз пък още не съм !  #2gunfire

# 12
  • София
  • Мнения: 170
Аз чакам още за декември. Tired
След като изтекоха 315 дни майчинство счетоводителката на фирмата, в която работех,забравила да подаде молбата ми ( аз имам вина- не съм я подсетила, а тя ми написа молбата да не ме разкарва) за отпуск за гледане на дете. Подадена е на 10.02. но още няма резултат. Днес звъннах в НОИ- ще проследят случая и другата седмица да чакам резултат.
Спокойно звънете и питайте- учтиви са и помагат да се изяснят нещата.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
При мен си го превеждат редовно - винаги на 15-то число от месеца. Така че днес очаквам да ми бъде преведено за м.февруари.
И при мен е така-майка ми ми ги тегли и досега не е имало закаснение

# 14
  • Мнения: 1 197
Аз си го получих оня ден за януари ...
А аз пък още не съм !  #2gunfire
И при мен сметката е подтискащо пуста Mr. Green

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Я ми кажете след третия болничен на кои дати превеждат майчинството? newsm78

# 16
  • Мнения: 6 274
Я ми кажете след третия болничен на кои дати превеждат майчинството? newsm78
Клои , зависи душко . В София от НОИ превеждат пари в четвъртък .

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Я ми кажете след третия болничен на кои дати превеждат майчинството? newsm78
Клои , зависи душко . В София от НОИ превеждат пари в четвъртък .

Имам предвид след болничните,когато започне майчинството има ли дати примерно от 1-ви до 10-ти?Нещо такова...

# 18
  • Мнения: 6 274
Я ми кажете след третия болничен на кои дати превеждат майчинството? newsm78
Клои , зависи душко . В София от НОИ превеждат пари в четвъртък .

Имам предвид след болничните,когато започне майчинството има ли дати примерно от 1-ви до 10-ти?Нещо такова...
Нямам идея . Нали ти казвам , че на мен още за Януари болничния не са ми превели .  #Cussing out

# 19
  • Мнения: 169
Понякога да понякога не, но и идея си нямам точната сума на майчинството ми каква е по техните преводи....

# 20
  • Мнения: 5 026
Вече не взимам, но винаги беше редовно  Peace

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ей...дано някой да каже,който вече получава майчинство. Thinking

# 22
  • Мнения: 4 447
Съвсем редовно.  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз 10 месеца се разправях с НОИ да ми кажат защо не ми превеждат болничните, всеки път намираха причина, че нещо не е на ред  #Cussing out счетоводителката ни ходеше всеки месец да поправя уж нещо което не е на ред. След което пуснахме и молбата за майчинството и пак нищо, накрая се ядосах и звъннах и ги питам при положение, че всичко е ок. вече защо не са ми преведени парите, отговора беше : А ми да документите са тук всичко е ок. Сега ще ги пуснем.
Ееее разгеле преди 10 дена ми ги преведоха  Mr. Green
А от социалните взимам детски и всичко е ок. всеки месец си ми превеждат паричките  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 618
Миналата седмица получих превода за декември и януари  #Cussing out За февруари не се и надявам  ooooh!

# 25
  • Мнения: 521
НЕ, преди няколко дни получих сумичката за НОЕМВРИ

# 26
  • Мнения: 9 973
 #Cussing outтъпанари

# 27
  • София
  • Мнения: 1 522
Горе долу редовно ги превеждат, но когато изтича някой от трите болнични или при навършване на 9 месечнна възраст на детето се подават разни молби и други документи и затова се получава забавяне около месец и половина до два.


# 28
# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 817

На мен също ми бавят паричките, но след разговор със служителка от НОИ се установи, че причината в във счетоводителите. Има значение кога изплащат заплатите във фирмата кочто си назначена. След като изплатят заплатите, се изпраща информация за персоналния регистър. Без такаква, НОИ не могат да ти платят въпреки, че осигуровките ти са платени. Можеш да получиш информация за социалното осигуряване в сайта на НОИ. Ако нямаш подадена информация в регистъра, няма да излезе месеца за който си чакаш парите. Ако има обаче, значи проблема е в НОИ и като отидеш там, най добре ще разбереш каква е причината

# 30
  • Варна
  • Мнения: 773
Редовно ли  Shocked Миналата седмица си ги взех за 4 месеца назад. Цялото бавене идва от тъпите работодатели, които изобщо не ги е грижа и не внасят навреме осигуровките/поне при мен е така/. За нашите счетоводители пък, изобщо нямам думи. Нямат си представа от нищо , а и не им пука де. Вече нямам търпение да ми свърши майчинството, че ми писна всеки месец да въртя телефони по 100 пъти и да се чудя - ще си взема ли парите или не????? Не знам, ако разчитах в голяма част само на тези пари...сигурно щяхме да сме умрели от глад. Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 6 274
За съжаление проблемите при мен не идват от работодателите Naughty , защото аз съм си работодател  Joy. Всичко ми е наред , осигуровките - внесени , но ... Пари няма . #2gunfire

# 32
  • Мнения: 463
Май наистина при всеки е различно! newsm78 На мен ми преведоха за февруари още миналата седмица. На една приятелка не са й превели още за януари.

# 33
  • Мнения: 417
Я ми кажете след третия болничен на кои дати превеждат майчинството? newsm78

Зависи кога подава фирмата искане.След подаването ги превеждат след два дни.Аз съм останала с впечетление,че НОИ са си стриктни.

# 34
  • Мнения: 3 376
И аз мисля,че са стриктни,при мен няма забавяне досега.

# 35
  • Мнения: 417
Май наистина при всеки е различно! newsm78 На мен ми преведоха за февруари още миналата седмица. На една приятелка не са й превели още за януари.

Доколкото знам искане за майчинството се подава след плащане на осигуровките за изминалия месец,т.е. март плащат за февруари

# 36
  • Мнения: 6 274
Май наистина при всеки е различно! newsm78 На мен ми преведоха за февруари още миналата седмица. На една приятелка не са й превели още за януари.

Доколкото знам искане за майчинството се подава след плащане на осигуровките за изминалия месец,т.е. март плащат за февруари
Точно така  Peace. Осигуровките се плащат до десето число на текущия месец (примерно Март) за Февруари , и тогава подаваш документи .

# 37
  • Мнения: 4 753
И при мен са стриктни, всичко ми е преведено до средата на февруари.... но пък аз съм още в първите 315 дни... болничен

# 38
  • Мнения: 3 315
да редовно  Peace получавам ги от социални  Rolling Eyes 

# 39
  • Мнения: 553
За съжаление проблемите при мен не идват от работодателите Naughty , защото аз съм си работодател  Joy. Всичко ми е наред , осигуровките - внесени , но ... Пари няма . #2gunfire

 и аз съм самоосигуряваща се и днес ходих да проверя от осиг каса която ползват дали с ми пуснали навреме молбата за остатъка до 315 дни. Служителката ми каза че като самоосигуряваща се трябва да пускам до НАП някаква декларация образец1 .
аз съм ги упълномощила за всичко, и предполагам ще ми я пуснат
но ти провери дали при теб това не спира парите

между другото само на мене ли ми прави впечатление колко са внимателни и ангажирани служителките към майките. Бумащината е много, има много място за грешки и пропуски, но което зависи от тях са ..просто ми е приятно да го кажа НА НИВО! ГОВОРЯ ЗА ЦЕНТРАЛНОТО НОИ В СОФИЯ

# 40
  • Мнения: 2 374
и на мен ми го превеждат редовно,но това по принцип може и по интернет сама да си го проверяваш стига да имаш ПИК код,който да си взела от НОИ

# 41
  • Мнения: 2 231
Na men mi prevejdat bolnichnia redovno. za ianuari v posledni raboten den na syshtia mesec, a za fevruari gi vzeh na 06.03, veche shte chakam za mart. Niamam oplakvania.

# 42
  • Мнения: 6 274
Na men mi prevejdat bolnichnia redovno. za ianuari v posledni raboten den na syshtia mesec, a za fevruari gi vzeh na 06.03, veche shte chakam za mart. Niamam oplakvania.

Много странно  #Crazy. А документите , които трябва да се подадат в НОИ ? newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 627
Вече да ...

# 44
  • Мнения: 2 231
ne znaia kakvi dokumenti i koga se podavat v NOI. Az rabotia v dyrjavna firma i tam niama i 1 den zakusnenie s osigurovki, zaplati i t.n., ne znaia kakvo pravi kasierkata i schetovoditelkata, no iavno si vurshat rabotata. Grinning

# 45
  • Мнения: 2 131
и на мен ми го превеждат редовно,но това по принцип може и по интернет сама да си го проверяваш стига да имаш ПИК код,който да си взела от НОИ
Там се вижда това, което вече са превели. Тоест това, което вече е в банковата ти сметка. Там обаче няма информация кога ще ти преведат парите или пък какъв е проблемът за да не ти ги превеждат.
Аз чакам едни пари за декември.

# 46
  • Мнения: 6 274
Оceanid - аз , душа имам счетоводителка , която се занимава с бумащината . Аз м/у другото се обадих в НОИ . И ми казаха , че просто им трябвали 15-20 работни дни , за да ми обработят документите . Иначе всичко било наред . Аз ги попитах дали според тях тези дни не са минали отдавна , и отговора беше :"Амиииии , тогава просто изчакайте ".
Ronisum- няколко поста по-нагоре обясних , че данните , които трябва да подадеш в НОИ (най-често на дискета) се подават , след като си платил осигуровките и заплатите за предишния месец .(Т.е. до 10-то число на следващия). Иначе няма как да стане .  Naughty Без значение дали е държавна или частна фирма .

# 47
  • Мнения: 2 231

Ronisum- няколко поста по-нагоре обясних , че данните , които трябва да подадеш в НОИ (най-често на дискета) се подават , след като си платил осигуровките и заплатите за предишния месец .(Т.е. до 10-то число на следващия). Иначе няма как да стане .  Naughty Без значение дали е държавна или частна фирма .
[/quote]
Djulichka az sum inmjener, ne gi razbiram tezi raboti no e fakt che parite sa mi prevedeni. ne mi se shte da kachvam tuk link kym lichnoto si dosie v Noi za da vi pokaja.

# 48
  • Мнения: 6 274
Не , разбира се  Naughty. Какъв линк ще качваш ?! Просто казах , че е странно .

# 49
  • Мнения: 311
Хайде и аз де се изкажа по въпроса.

И така има няколко неща при мен, а те са следните:

1. Осигурявала съм се винаги на максималната възможна сума,
2. Винаги осигуровките са ми превеждани на време(работя в голяма институция и винаги е било така),
3. По време на бременността НЕ МИ ПЛАЩАХА РЕДОВНО,
4. След раждането и 45-те дни преди него ми плащаха суми, които са СМЕХОТВОРНИ - между 75 и 146 лева и така 5 МЕСЕЦА,
6. След посещение в НОИ се оказа че били допуснали "МАЛКА ГРЕШКА",
7. Обещаха че ще бъде поправена и 1 месец по-късно получих пари, които ОТНОВО БЯХА МНОООООГО ПО-МАЛКО,
8. ПАК посещение в НОИ, пак извинение
9. ПАК НЯМА ПАРИ ОЩЕ 2 МЕСЕЦА
10. Следва изплащане на част от дължимата сума,
11. Сега преди точно 3 седмици се обадих и ми казаха да чакам в следващия четвъртък, от тогава минаха 3 четвъртъка.

Това е коментарът е излишен. Това е БГ. И ако още има някой, който вярва в нормалността на нещата в тъпата ни, отвратителна и мръсна държава, ще му кажа само да прочете горното.

# 50
  • Мнения: 2 231
miaM i az po princip smiatam che povecheto v NOI sa golemi TUPANARI, zaradi drugi moi "dopirni tochki" s tiah. Iskreno te sujaliavam, i mnogo se radvam che na men mi spestiavat takiva emocii. naistina henormalna dyrjava. Sick

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ronisum ,опитай да използваш кредор, много е лесно   bouquet 

 Пишете на кирилица! Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми.

# 52
  • Мнения: 353
Да,нямала съм проблеми. Peace

# 53
  • Earth
  • Мнения: 1 952
ДА  Peace

# 54
  • Мнения: 1 931
Редовно. На 5 дата ми ги превеждат, ако се пада почивен ден първият работен веднага.

# 55
  • Мнения: 668
до сега винаги са точно на датата,ако не се пада почивен ден.нямам проблеми!

# 56
  • Мнения: 2 231
опс. Сега забелязах, че само аз пиша с латински букви. Всъщност нямам проблеми с кирилицата (т.е. фонетичният). Ще го имам впредвид.  Embarassed

# 57
  • Мнения: 2 587
Аз си го получих оня ден за януари от работодателя.Още се чудя кой е виновен,че ми го дават с 1месец назад,и на кой да се развикам:НОИ или работодателя?А и ми го дават,когато ф-та имала пари Shocked

Аз съм го получавала с по три месеца закъснение,като ми се превеждаше от НОИ впредвид че сама си бях работодател и всичко си ми беше редовно откъм документация.

# 58
  • Мнения: 610
Аз не го получавам редовно,къде причина в НОИ,къде най-често в работодател.Напоследък вече много се изнервям още не съм взела за януари. #2gunfire

# 59
  • Мнения: 721
Болничните - не, но от както минахме на майчинство - съвсем редовно  Peace да чукна на дърво

# 60
  • Мнения: 961
Засега болничните ми ги превеждат редовно - с около 1,5 месеца закъснение, което си е нормалното, де. Ще видя с майчинските как ще стоят нещата.

# 61
# 62
  • Мнения: 367
На мен не са ми превели за декември, януари и февруари! Просто срамота....аз ходих до НОИ, казаха ми до няколко дни, да, но ми преведоха само едната сума, не всичките!

# 63
  • Мнения: 367
НЕ, преди няколко дни получих сумичката за НОЕМВРИ

Същата работа!

# 64
  • София,
  • Мнения: 4 267
Хайде и аз де се изкажа по въпроса.

И така има няколко неща при мен, а те са следните:

1. Осигурявала съм се винаги на максималната възможна сума,
2. Винаги осигуровките са ми превеждани на време(работя в голяма институция и винаги е било така),
3. По време на бременността НЕ МИ ПЛАЩАХА РЕДОВНО,
4. След раждането и 45-те дни преди него ми плащаха суми, които са СМЕХОТВОРНИ - между 75 и 146 лева и така 5 МЕСЕЦА,
6. След посещение в НОИ се оказа че били допуснали "МАЛКА ГРЕШКА",
7. Обещаха че ще бъде поправена и 1 месец по-късно получих пари, които ОТНОВО БЯХА МНОООООГО ПО-МАЛКО,
8. ПАК посещение в НОИ, пак извинение
9. ПАК НЯМА ПАРИ ОЩЕ 2 МЕСЕЦА
10. Следва изплащане на част от дължимата сума,
11. Сега преди точно 3 седмици се обадих и ми казаха да чакам в следващия четвъртък, от тогава минаха 3 четвъртъка.

Това е коментарът е излишен. Това е БГ. И ако още има някой, който вярва в нормалността на нещата в тъпата ни, отвратителна и мръсна държава, ще му кажа само да прочете горното.
И при мен е същата работа. Превеждаха ми някакви пари ама не тези, които очаквах. След ходене и проверяване и писане на молби,  преизчислиха сумите и учудващо бързо ми ги допреведоха. След което получих майчинството си вече за януари още на 29. 01.08, но уви пак не в този размер, който чаках. И за капак за февруари го получих онзи ден на 13.03, този път сметките им са верни, ама ако си мислят, че няма да се разправям за сумата за януари жестоко се лъжат.  #Cussing out Аз какво съм им виновна на тъпите и некадърни служители дето не могат да смятат правилно.  Sick Пак ще ходя да се разправям още другата седмица  #2gunfire Поне да свърши изплащането на деветте месеца и да видим после като майчинството е еднакво за всички как ще го превеждат и дали пак ще бъркат сметките. Аман от некадърници в тая държава!!! #Cussing out

# 65
  • Мнения: X
и аз да попитам: колко време след подаването на документите за 1-вия болничен е нормално да ми приведат парите? а и друго: действително ли има проблеми, ако преносиш и не се застъпват болничните!? наистина, какво става в тези случаи.. ами какви точно документи се подават след изтичането и на третия болничен (този от педиатъра на бебо)? много неща не са ми ясни Simple Smile

# 66
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
Абе и на мен на 16.02 ми изтекоха 315-те дена и преминах на прочутите 220 лв ! Обаче още нищо не са ми превели от НОИ за февруари! От утре ще се обаждам да питам какво става! Поне за първата половина на месеца би трябвало да ми преведат сумата! Досега не съм имала проблеми иначе! ВИнаги в първата седмица на месеца си ми ги превеждаха паричките!

# 67
  • Варна
  • Мнения: 912
моето го превеждат сравнително редовно, но в началото бяха допуснали грешка при изчислението, естествено в мой ущърб, но с няколко e-mail-а за около 3 седмици, всичко беше оправено
този месец ми изтекоха 9-те платени месеца и вече съм на 220 лв. и да видим дали ще ги изплащат пак така редовно  Praynig

# 68
  • варна
  • Мнения: 355
тук едните говорят за майчинство(огромната сума от 220лв!),другите за болничните-две абсолютно различни неща!незнам и авторката на темата кое имала предвид,затова отговарям и за двете.
що се отнася до болничните, в началото имах закъснение от около 3 месеца! Twisted Evilполучих ги след като няколко пъти ходих да се разправям в НОИ.между другото служителките там поне бяха много любезни и внимателни!след първоначалното забавяне започнаха да ми ги изплащат редовно,обикновено в първата седмица от месеца.нямам забележки! Simple Smileдори между различните болнични и след изтичането на 135 дни(нали се подава декларация,че искаш да си ползваш остатъка до 315 дни)пак редовно са ми ги превеждали,нямаше забавяне.някои ,уви,май нямат този късмет! Cry
скоро ми изтичат тези 315 дни и ще минавам на майчинство.дано там всичко да е наред и поне да дават редовно скромните 220лв! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт