РЕДОВНО ЛИ ВИ ПРЕВЕЖДАТ МАЙЧИНСТВОТО

  • 5 240
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 773
Редовно ли  Shocked Миналата седмица си ги взех за 4 месеца назад. Цялото бавене идва от тъпите работодатели, които изобщо не ги е грижа и не внасят навреме осигуровките/поне при мен е така/. За нашите счетоводители пък, изобщо нямам думи. Нямат си представа от нищо , а и не им пука де. Вече нямам търпение да ми свърши майчинството, че ми писна всеки месец да въртя телефони по 100 пъти и да се чудя - ще си взема ли парите или не????? Не знам, ако разчитах в голяма част само на тези пари...сигурно щяхме да сме умрели от глад. Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 6 274
За съжаление проблемите при мен не идват от работодателите Naughty , защото аз съм си работодател  Joy. Всичко ми е наред , осигуровките - внесени , но ... Пари няма . #2gunfire

# 32
  • Мнения: 463
Май наистина при всеки е различно! newsm78 На мен ми преведоха за февруари още миналата седмица. На една приятелка не са й превели още за януари.

# 33
  • Мнения: 417
Я ми кажете след третия болничен на кои дати превеждат майчинството? newsm78

Зависи кога подава фирмата искане.След подаването ги превеждат след два дни.Аз съм останала с впечетление,че НОИ са си стриктни.

# 34
  • Мнения: 3 376
И аз мисля,че са стриктни,при мен няма забавяне досега.

# 35
  • Мнения: 417
Май наистина при всеки е различно! newsm78 На мен ми преведоха за февруари още миналата седмица. На една приятелка не са й превели още за януари.

Доколкото знам искане за майчинството се подава след плащане на осигуровките за изминалия месец,т.е. март плащат за февруари

# 36
  • Мнения: 6 274
Май наистина при всеки е различно! newsm78 На мен ми преведоха за февруари още миналата седмица. На една приятелка не са й превели още за януари.

Доколкото знам искане за майчинството се подава след плащане на осигуровките за изминалия месец,т.е. март плащат за февруари
Точно така  Peace. Осигуровките се плащат до десето число на текущия месец (примерно Март) за Февруари , и тогава подаваш документи .

# 37
  • Мнения: 4 753
И при мен са стриктни, всичко ми е преведено до средата на февруари.... но пък аз съм още в първите 315 дни... болничен

# 38
  • Мнения: 3 313
да редовно  Peace получавам ги от социални  Rolling Eyes 

# 39
  • Мнения: 553
За съжаление проблемите при мен не идват от работодателите Naughty , защото аз съм си работодател  Joy. Всичко ми е наред , осигуровките - внесени , но ... Пари няма . #2gunfire

 и аз съм самоосигуряваща се и днес ходих да проверя от осиг каса която ползват дали с ми пуснали навреме молбата за остатъка до 315 дни. Служителката ми каза че като самоосигуряваща се трябва да пускам до НАП някаква декларация образец1 .
аз съм ги упълномощила за всичко, и предполагам ще ми я пуснат
но ти провери дали при теб това не спира парите

между другото само на мене ли ми прави впечатление колко са внимателни и ангажирани служителките към майките. Бумащината е много, има много място за грешки и пропуски, но което зависи от тях са ..просто ми е приятно да го кажа НА НИВО! ГОВОРЯ ЗА ЦЕНТРАЛНОТО НОИ В СОФИЯ

# 40
  • Мнения: 2 374
и на мен ми го превеждат редовно,но това по принцип може и по интернет сама да си го проверяваш стига да имаш ПИК код,който да си взела от НОИ

# 41
  • Мнения: 2 231
Na men mi prevejdat bolnichnia redovno. za ianuari v posledni raboten den na syshtia mesec, a za fevruari gi vzeh na 06.03, veche shte chakam za mart. Niamam oplakvania.

# 42
  • Мнения: 6 274
Na men mi prevejdat bolnichnia redovno. za ianuari v posledni raboten den na syshtia mesec, a za fevruari gi vzeh na 06.03, veche shte chakam za mart. Niamam oplakvania.

Много странно  #Crazy. А документите , които трябва да се подадат в НОИ ? newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 627
Вече да ...

# 44
  • Мнения: 2 231
ne znaia kakvi dokumenti i koga se podavat v NOI. Az rabotia v dyrjavna firma i tam niama i 1 den zakusnenie s osigurovki, zaplati i t.n., ne znaia kakvo pravi kasierkata i schetovoditelkata, no iavno si vurshat rabotata. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт