Отговори
# 195
  • Мнения: 80
Първо честита синя изненада на hrisi-pisi, виждам, че си много доволна от нея. Много срамежлив ще да бъде вашия младеж май. Ти при д-р Марков беше ли ходила?

Milenni да, много съм доволна:)Не че има голямо значение пола де и не че не се виждах вече как връзвам панделки и водя госпожицата на балет, ама...Simple Smile Иначе не, ходя на частно при една бивша акушер - гинеколожка от Майчин дом. Тя е и хомеопат и като цяло е специализирана в малко по-проблемни забременявания и бременности. На 3Д не съм ходила, защото много редовно си ме гледа тя - всеки месец (понякога и по - често) и много подробно (органче по органче). Само дето досега бебо "се държеше като госпожица" и явно много добре си е крило "нещицата" Simple Smile

За праха за пране - взехме Сано и засега няма омекотител да ползваме.

# 196
  • Мнения: 105
Привет на всички априлски мами!
На нас ни предстои купуване на количка и искам да помоля тези от вас които имат впечатления от тези с три колелета/триколките/ и с надуваеми гуми да ги споделят. Ние се харесахме такъв модел и ми се иска да е правилен избора ни. благодаря

# 197
  • Мнения: 121
Ей, забравих да споделя за този колан за след раждането - питах на курса и казаха, че тези колани се ползвали в южните държави, но от тях нямало смисъл според техни данни... Всеки си има собствено мнение май Simple Smile

# 198
  • Мнения: 370
cenitelkata и на мен би ми се искало,но първо утре сутрин съм на ЖК и второ доктора при който ще раждам каза за сряда,тъй че уви.Дано се засечем друг път,пък и нищо не се знае дали по едно и също време няма да раждаме Peace Hug  bouquet

# 199
  • Мнения: 134
cenitelkata и на мен би ми се искало,но първо утре сутрин съм на ЖК и второ доктора при който ще раждам каза за сряда,тъй че уви.Дано се засечем друг път,пък и нищо не се знае дали по едно и също време няма да раждаме Peace Hug  bouquet
Дано се засечем найстина на мен ще ми е много приятно с някоя съфорумка да се засека в болницата (за раждането имам в предвид) щото за тоновете сме цяла банда трябва да им кажем да направят ден специално за нас от форума  Joy

# 200
  • Мнения: 80
Привет на всички априлски мами!
На нас ни предстои купуване на количка и искам да помоля тези от вас които имат впечатления от тези с три колелета/триколките/ и с надуваеми гуми да ги споделят. Ние се харесахме такъв модел и ми се иска да е правилен избора ни. благодаря

Ние сме с триколка -  Cangoroo Carrera.

Toва са й екстрите :
Предно колело въртящо се на 360 градуса
Покривало и дъждобран
Обръщащ се кош
Кош за новородени
Регулираща се на височина дръжка
Предпазен колан с 5 точки на захващане
3 положения на облегалката
Чанта

Ето и линкче (има я в много е-магазини, както и обикновени) -   http://family-bg.com/prX_2566.htm

# 201
  • Мнения: 54
Hrisi-pisi голяма изненада!!! Честити сини гащи  Laughing

Верчо, радвам се че уикендът ви в Благоевград е минало толкова хубаво  Simple Smile Може болките , които имаш да са от пътуването, защото аз всеки път като пътувам на малко по-дълго разстояние и получавам подобни болки в целия корем, които не приличат по описание на контракции. Като полежа известно време и си почивам ми минава.

Момичета искам да ви питам от кога започнахте да си правите запис на тоновете. Аз днес бях на ЖК по здравна каса и познайте какво - отново килограми и кръвно и обиколка на корема  newsm78 За тоновете ми казаха да отида след 2 седмици. Аз в сряда влизам в 34-а седмица, значи след 2 седмици ще бъда 36-а седмица. Не е ли късно, или пък сега още е много рано  newsm78 Но аз все си имам чувството, че ме претупват по тази здравна каса.


# 202
  • Мнения: 134


Момичета искам да ви питам от кога започнахте да си правите запис на тоновете. Аз днес бях на ЖК по здравна каса и познайте какво - отново килограми и кръвно и обиколка на корема  newsm78 За тоновете ми казаха да отида след 2 седмици. Аз в сряда влизам в 34-а седмица, значи след 2 седмици ще бъда 36-а седмица. Не е ли късно, или пък сега още е много рано  newsm78 Но аз все си имам чувството, че ме претупват по тази здравна каса.



Това което знам е от прочетеното на вратата на кабинета за запис на тонове  в Тина Киркова което гласи :
на запис се ходи от средата на 8 месец ( след взимането на 45 дневния болничен) ,записа е безплатен независимо дали сте пациент на болницата и ще раждате или не в нея .
Не съм го цитирала дословно но като цяло е това .
И с напредването на термина записите стават по-чести ,дано съм ти била полезна   bouquet

# 203
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Hrisi pisi Честити сини гащи , супер изненада stork-boy
Стефинка много сладурски разказ ще го разказваш на бебока coolcool
Аз днес бях и на ЖК и на частния ми лекар. На ЖК също като Vanyivan  нищо тегло, обиколка на корем и това , нищо друго. И на мен нищо не ми казват за тоновете , ама и аз си трая и не питам Embarassed На истинския преглед тежим 2700 и изоставаме с една седмица Shocked , за термин ми излиза 18 април . Малко се стреснах , не трябва ли сега да качва най-много.  newsm78 Въпреки всичко доктора каза , че всичко си е наред  Praynig След 2 седници ще се видим пак.
Иначе се оговорихме за раждането вече съм спокойна като знам , че се съгласи. newsm44
Изпрах днес една пералня с дрешките и унас вече се размириса на бебе Hug

# 204
  • София
  • Мнения: 749
Vanyivan , в ДКЦ-то, където се записах по ЗК (след като първия ми доктор си прекрати договора) ми слушат тоновете с дървената слушалка, дето с нея сигурно са слушани и тоновете на майка ми, пък и на баба ми също Simple Smile. За запис никой нищо не ми е и споменал.
При предишния доктор сега продължавам да ходя на частно, защото съм се уговорила и да раждам при него. Той тоновете само ми ги засича на УЗ-ка (за секунди). Казва ми цифрата. И той за запис - ни дума. Така че явно правила няма...или опира до техническа възможност (не навсякъде има такива апарати). За претупването - можеш да бъдеш сигурна Simple Smile

hrisi-pisi, ти какъв цвяр Карера си взе? Май и milenag последно се спря на такава. От къде я взе и колко пари ти излезе? Като че ли и при мен везните накланят в тази посока, но в неделя като ходих в Пигис Хаус от Cangaroo-тата имаше само Extravagance.
На Карерата има ли възможност за монтиране на столче за кола (кошница по-точно)?

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 17:31 от ВаняМ

# 205
  • Мнения: 54
Това което знам е от прочетеното на вратата на кабинета за запис на тонове  в Тина Киркова което гласи :
на запис се ходи от средата на 8 месец ( след взимането на 45 дневния болничен) ,записа е безплатен независимо дали сте пациент на болницата и ще раждате или не в нея .
Не съм го цитирала дословно но като цяло е това .
И с напредването на термина записите стават по-чести ,дано съм ти била полезна   bouquet


Благодрая ти, значи и на мен ми е време вече да ми правят записи... На мен ми се ще да дойда утре с вас но мисля, че няма да успея да стана в 7.3 за да съм при вас в 8.30, а освен това незнам къде точно се нмира тази болница и може би ще ми е трудно да дойда до там  newsm78

# 206
  • Мнения: 134
Това което знам е от прочетеното на вратата на кабинета за запис на тонове  в Тина Киркова което гласи :
на запис се ходи от средата на 8 месец ( след взимането на 45 дневния болничен) ,записа е безплатен независимо дали сте пациент на болницата и ще раждате или не в нея .
Не съм го цитирала дословно но като цяло е това .
И с напредването на термина записите стават по-чести ,дано съм ти била полезна   bouquet

Ами аз само знам че живееш в павлово ама и идея си нямам как да стигнеш в смисъл с колата ако някои може да ти обясни къде е болницата ......
Аз съм малко боса ама ......трябва да стигнеш до Бул.Стамболийски посока люлин и на единия от светофарите си пише на левия завои 1-во АГ Света София ,ама само това мога да ти обесня аз  ooooh! помагайте мамиииии

Благодрая ти, значи и на мен ми е време вече да ми правят записи... На мен ми се ще да дойда утре с вас но мисля, че няма да успея да стана в 7.3 за да съм при вас в 8.30, а освен това незнам къде точно се нмира тази болница и може би ще ми е трудно да дойда до там  newsm78
ох досега писах и то се истри  ooooh!
Трябва да стигнеш до бул.Стамболийски ,примерно от мола да се спуснеш по-него и караш посока люлин минаваш светофара на двореца на децата и на следващото малко светофарче има табела на завоя на ляво 1-во АГ "Света София" завиваш там и после ми звъниш че да те посрещнем.

# 207
  • Мнения: 269
Vanyivan , в ДКЦ-то, където се записах по ЗК (след като първия ми доктор си прекрати договора) ми слушат тоновете с дървената слушалка, дето с нея сигурно са слушани и тоновете на майка ми, пък и на баба ми също Simple Smile. За запис никой нищо не ми е и споменал.
При предишния доктор сега продължавам да ходя на частно, защото съм се уговорила и да раждам при него. Той тоновете само ми ги засича на УЗ-ка (за секунди). Казва ми цифрата. И той за запис - ни дума. Така че явно правила няма...или опира до техническа възможност (не навсякъде има такива апарати). За претупването - можеш да бъдеш сигурна Simple Smile

hrisi-pisi, ти какъв цвяр Карера си взе? Май и milenag последно се спря на такава. От къде я взе и коко пари ти излезе? Като че ли и при мен везните накланят в тази посока, но в неделя като ходих в Пигис Хаус от Cangaroo-тата имаше само Extravagance.
На Карерата има ли възможност за монтиране на столче за кола (кошница по-точно)?

Да .И ние такава взехме-цвета е синьо с малко оранжево.Харесва ми. Ние я взехме от един магазин до нас , на бул Гоце Делчев , казва се Топ бебе.Струва 415 лв, но в онлайн-магазините я гледах малко по-евтино.На мен ми хареса , но нямам впечатление от нея , но щом hrisi-pisi я хвали , значи не съм сбъркала.

# 208
  • Мнения: 105
Привет на всички априлски мами!
На нас ни предстои купуване на количка и искам да помоля тези от вас които имат впечатления от тези с три колелета/триколките/ и с надуваеми гуми да ги споделят. Ние се харесахме такъв модел и ми се иска да е правилен избора ни. благодаря

Ние сме с триколка -  Cangoroo Carrera.

Toва са й екстрите :
Предно колело въртящо се на 360 градуса
Покривало и дъждобран
Обръщащ се кош
Кош за новородени
Регулираща се на височина дръжка
Предпазен колан с 5 точки на захващане
3 положения на облегалката
Чанта

Ето и линкче (има я в много е-магазини, както и обикновени) -   http://family-bg.com/prX_2566.htm
Добър избор. Ние се спряхме на този модел от Штъркел http://www.shtarkel.com/m8.html

# 209
  • Мнения: 96
Привет мамчета!
Много се радввам, че отметнах няколко досадни и неприятни задачки като зъболекар, кола маска и НОИ Laughing Пак се поуморих, явно трябва малко да се кротна Naughty
Мерси за споделените мнения за болките. Хриси, аз имах предвид, че точно от Магнерича ми мина. Не пия по принцип нищо. Вчера като ме заболя взех по 1 Нош Па през два часа и нищо. Но Магнеричът подейства. Честит ти мъж - пак Wink Hug Hug

rosidt75, ние взехме триколка с помпащи се гуми на Cosatto Mobi. Ето тук има линк http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /2842/language/bg. Ако нещо друго те интересува - питай Peace

Багажът ми за родилното още не е съвсем готов, но се захващам с него тия дни. Ще бъде на 2 части. Превръзки си взех на Либрес - Макси.

Вени-б, стискам палци да ти потръгне малко по-късметлийски Peace

Стефинка, много слдак историйка. Запиши си я, че след време всичко се забравя Peace

Честит втори месец на малката Дари и дано скоро чуем новини за нея Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт