Дъжд вали или слънце пече Юлчето е вече голямо момиче и момче.

  • 12 091
  • 304
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 326
Иси, намери ли шекерче  newsm78 Да търся и аз  Wink
Не съм утре ще търся в Била и Кауфланд
Иска ако не намериш свиркай имам 2-3 пакетчета.  Wink

Дю браво браво много са хубави тия новини  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 170
Здравейте милички.Ние пак бяхме на посещение при бабите за две седмици.Върнахме се в неделя и ви прочетох веднага,ама нещо хич не ми се пише.Тая къщна работа край няма и много ме уморява нещо.

Няма поименно да честитя поводите за празнуване,които сте имали,че да не пропусна някой.На всички пожелавам здраве и много любов.

Бета обаче не мога да не спомена персонално,защота много се зарадвах на новината,а нали и тя е вече в моето положение.Пожелавам ти мила лека бременност и здраво бебче.

Гледам боледували сте много.Дано вече дечковците са оздравели и всички болести да си отидат с този последен сняг днес.
Рони,вие прибрахте ли се от прегледа.Как е Емка?

Хайде от утре ще гледам по активно да го давам.

# 47
  • Мнения: 444
  Hug Hug Hug

И мен не ме подмина грипа. Вдигам Т и умирам от студ. Тази нощ така съм се тресла, че ми се размъти мозъка. Едва успях да стана да се завия с още едно одеало. И така, сега ходя с една маска, за да не заразя Дунчо, че горкия тамън се оттърва от сополите. А той пък не признава никой друг освен мен, реве, тръшка се, иска мама, ляга ми на главата. Как ще го опазя незнам, а и сили много няма да го гушкам, ама се стягам де -  нямам избор. Tired

Оплаках ви се и малко ми поолекна. Hug Лека нощ! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 170
Мама Дани,забравих да ти кажа,ако още те интересува де,за частна кухня Хер бебе.Доста мами от квартала са доволни от нея,готвели вкусно и разнообразно.И те предлагат доставка по домовете и работят и в събота.Озито и ние с Люската я пробвахме,но хич не ни хареса.
Хер бебе имат сайт,можеш да потърсиш повече информация там.

# 49
  • Мнения: 1 341
Здравейте момичета!  Hug
На последък няма нито време нито муза за писане, но редовно ви чета. Wink
Ние сме добре. Доста емоции и ангажименти ни се насъбраха. В понеделник си дойдоха майка ми и баща ми, радост голяма.  Grinning Във вторник ходихме до София да прегледат Ема, ушенцата й са добре и детенцето ми е здраво!!!  Heart Eyes Grinning Много съм щастлива за което.
Благодаря ви за загрижеността.  Hug

Амери, със закъснение, но много уважение... честито, желая Ви дълги години съвместен и щастлив семеен живот!   bouquet

Гледам захванахте тема, която е много относителна за всеки по отделно. А именно гледането на деца в различна възраст. Аз родих на 22 ненавършени години. Смятам и смея да твърдя, че съм много отговорна майка! Всеотдайна съм към детето си, винаги неговите нужди са пред моите. Не съм си позвоолявала да я водя по кръчми, да спи по столове и прочие. Винаги се съобразявам с часовете й за спане и гледам да сме си вкъщи, случвало се е вечер да закъснее с лягането, когато сме били на гости на Боряна например, но това са единини случаи. И в никакъв случай не бих казала, че ми е лесно. Но не се и оплаквам, всичко е въпрос на нагласа и приоритети. Аз неведнъж съм казвала, че знам, че няма кой да помага и сама съм си я гледала. Също многократно съм казвала, че детето ми е преди всичко, дори понякога това да вреди на самата мен. Имам приятелки с по 2 деца и повечето твърдят, че второ дете се гледало по-лесно, дали е вярно немога да знам, но се надявам един ден да разбера.  Simple Smile чесно казано малко се подразних от някои изказвания по темата, въпреки, че Ети каза, че не иска да обиди никого. Но когато сама си гледам малкото създание, направено и отгледано с много любов ме нараняват изказвания от типа, че като съм на 20 едва ли не негледам много трезво на нещата.  Crossing Arms

 Исках още да пиша, но забравих какво.... Утре ще продължа.

Лека и спокойна вечер.

ПП. докато пиша, и междувременно приспивах Емата са публикувани 5 нови отговора  Joy

# 50
  • София
  • Мнения: 688
Нани, кофти е като си болна, жалко, че не може таткото да поеме Дани. Яна не мрънка за мен и даже ревнувам, че за баща си повече реве. Да се оправяш бързо, пий витамини.

КрисHug. Вие само щъкате, направо ти се чудя на ентусиазма.
Аз на морето като ходихме, три дена се настройвах психически, ама по-често не мога да си помисля даже как бих пътувала.
Надявам се, че се чувстваш добре. Аз направо нямам чувството, че съм бременна - нито ми се гади, нито гърдите са ми напрегнати. Само от време на време имам такива едни придърпващи болки, за които пия Но-шпа и после пак съм ОК. И съм доста поспалива също.

Рони, радвам се, че Ема е добре.
Недей да се засягаш, всички говореха за себе си, когато говореха за гледането на дете на по-млада възраст. Със сигурност не са имали предвид нито теб, нито някое от другите момичета.

Ели, за ушичките на Юлето мисля, че е по-скоро пролетна авитаминоза. Мажи с някое кремче с ланолин, аз съм доволна от Ексипиал с бадемово масло.

Тиция, и Яна ми се потръшка малко днес. Оставих я, какво да я правя, стоя отстрани и я гледам спокойно. Искаше шоколад преди обяд и не й дадох, естествено. Ако й бях дала, вероятно другия път още по-драматично щеше да се тръшне.

Аз пък вече в чудо се видях с това гърне. Уча я сигурно от година и половина на гърне и още не си казва и това е. Като я питам 'Пишка ли ти се?', винаги отговаря 'Не'. Днес се напишка и я питам: 'Пишка ли в гащите?' и тя пак 'Не!'. Питам я 'Къде трябва да пишкаш?' и тя казва 'Ганье (гърне)', но не казва и не казва предварително. Стиска и ако я сложа навреме - пишка в гърнето, но пак казва 'Не' първоначално. Вече ми се иска да й сложа памперс и да я оставя до три години да си ходи в гащите. Имаше някакви зачатъци на казване, преди да я водя да я цепнат, но се наплаши и сега няма надежда май  Confused.

# 51
  • Мнения: 1 193
Еее,вече си мислех, че сте се отказали от темата  Laughing И аз не съм от много активните, но преди неможех да ви изчета   Hug
Рони, много хубаво, че сте здрави  Peace Айде вече само хубави неща около вас  Praynig Заслужаваш го   bouquet
Нани, пиеш ли АБ, моя само с него се оправи. Как го лепна тоя вирус  #2gunfire Нашата лекарка отрича тези маски, защото бактерийките се множат съвсем от задържането на дъха по маската. В смисъл, че нямаш достъп до чист въздух. Ако имаш някой да ти помага, докато отшуми - за малкия. Ние ограничихме, прегръдките и целувките, татито като беше болен.
Пожелавам ти по-бързо и безболезнено да се оправиш.
Тиция, не съм го открила, но си спазвам всичко на 100%, че ми писна като се погледна. Ако имаш време прочети първата страничка и ще решиш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=276815.0
Аз съм повече от доволна, въпрос на мотивация  newsm03 Най- интересно е, че сега 3 приятелки се запалиха и давам съвети. Те не са от форума и много останаха учудени като ме видяха  Embarassed
БетаHug Киа пък нещо се сбърка, само на гърнето си сяда и като почне да се събува - 100 часа. Ама голямо желание. Тази вечер преди банята, беше без пампи, събу си панталончето и сяда. Става, и аз и викам, пак ли нищо не свърши  #Cussing out и тя хукна в стаята при кака си. Погледнах в гърнето - ми то се изпишкало милото, пък аз го овиках  Mr. Green Не смея да се радвам още, но отчитам положително ходенето на ясла ( поне при нас има напредък). Може просто да и е период на малката, не се тревожи  Grinning

# 52
  • София
  • Мнения: 309
Аз пък пиша по нощите,но утре сутрин сестричката ми ще ражда и аз от вълнение не мога да заспя!Стискайте палци към 9 часа! Grinning Praynig
Нанни-съчувствам ти!Много е кофти да си болен!Дано бързо се възстановиш! HugОткровенно казано и аз нося маска,когато съм болна.За първи път чувам теорията за бактериите.. newsm78
Бетта-много хубаво,че не ти се гади,нека ти е леко бременеенето!
И Влади все ме търси,постоянно иска вниманието ми и е като залепен за мен.ГолЕма любоФ,голямо чудо! GrinningС гърнето сме до никъде.По едно време си сядаше сутрин,но сега и това не прави.Само да го доближим и се започва неистов рев,крясъци и истерии-ужас.Вчера даже насила го набутах-толкова плака горкия!Направо незнам вече как да го уча.Днес в един магазин видяхме едно занимателно столче,седалката всъщност е капак-вдига се и има гърне.Фактически е седнал на столчето,но всъщност е на гърне.Отстрани има големи копчета във формата на куче,коте,крава и ..още нещо,та може и с това да се занимава.Дано му хареса,мислим другата седмица да му го купим.
Това е от мен засега-чао-какао! Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 309
Амери-браво за резултатите!Ти кога започна диетата,имам чувството,че скоро беше,а вече колко килограми-не ти ли се отпусна кожата?Как се чувстваш-има ли отпадналост и умора като при други диети?Прочетох доста от линка,който даде,т.е.преди това го беше дала Арлина,но така и не видях някаква синтезирана програма с примерни менюта.Ако не ти е трудност ще ми пишеш ли на лични едно твое меню за седмица например.Ако намериш време и ако ти се пише,разбира се!Иначе още веднъж-браво!

# 54
  • Мнения: 2 481
Дидито стискаме палци и да се включиш със радостна новина! Hug

Бета това за авитаминозата ,ми аз и давам витамини на д-р Тайс,освен да ги сменя! newsm78

Рони браво че се разминахте със отита,а за това за сериозността ,всеки си е отговорен по свое му,зависи от кога почва да го очуква живота,аз щях да имам дете на 19 и не вярвам, че ако имах, щях да съм неинтересуваща се или безотговорна,в никакъв случай и тези които са имали и са си живеели,учели и дивеели не са ги гледали лошо,най хубаво е детето да е с майка си пък как го гледа ,всяка знае пътя верен към детето си! Peace
 

Какво е небет шекер,някой пита аз пак щото забравих пък не ми се връща да търся!Нещо за имунната система ли е? newsm78 Thinking Whistling

Днес е астрономическата пролет!Честита пролет!

# 55
  • Мнения: 1 240
Дидито, стискаме палци всичко да минава без проблеми!!! Чакаме те да се похвалиш с най-хубавото бебче!!!

Честита пролет и от мен!!!


Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 08:35 от Дю

# 56
  • Мнения: 314
Аааа,Ели утре е! WinkСигурна съм,защото утре съм родена. Mr. Green
Момичета,бързам да се похваля,имам си нова количка. CrazyТе някой дечица вече без колички ходят,пък ние с нова,ама какво да се прави като ми е голяма мания и мъжо ми удисва на акъла.Ето я,червена е моята:

http://www.mothercare.com/gp/product/B000W9KHZW/sr=1-3/qid=12059 … UTF8&mcb=core

Много съм доволна,днес ще я пробваме. Mr. Green

Дидито:аз съм на мнение,че ако започваш тази диетка е по-добре да караш по книжката,защото намирам доста разминавания с това,което се пише тук във форума.А и в книжката има и примерни менюта и всичко.Много добре са обяснени нещата.Аз лично съм много доволна от резултата,половинката ми също. Mr. Green

Иначе Зоя вече е добре,от днес не сме на антибиотик, има все още кашлица,но и това ще мине.
Аз си продължавам бавничко с шофирането ,по 2-3 часа на седмица взимам,защото ми е много трудно с организацията за гледането на Зоя.Както си карах 3 пъти на полигон,така онзи ден моя инстуктор ме пусна изведнъж в града,в трафика,направо ми прималя. SickВчера пък извънградско и по магистралата. CrazyАма така трябва,да ми вземе страха де. Mr. Green
Утре мислим да оставим Зоя на майка ми и да отпрашим към Несебър на гости.И там да празнуваме.Нямам търпение да си почина малко,а и милото направо се сбръчква от работа,дано поне да успее за ден да се наспи.
Изчезвам сега,лек ден ви желая и всички болни бързо да оздравяват. Heart Eyes Hug

# 57
  • Мнения: 359
Здравейте майчета. Аз отдавна не съм писала Embarassed
При мен няма нищо ново вече съм в средата на 5тият месец, гаденето отмина, малко повече напълнях отколкото през първата бременност но какво да се прави май е нормално.
Хайде и аз да се изкажа по темата с отговорността при гледане на бебето, според мен това зависи много от количеството информация която можеш да получиш и от усилията които полагаш за да я получиш, а също и от помощта която можеш да получиш при гледането. Примерно по времето когато майка ми ме е отглеждала мен не е имала никакви притеснения питала е лекарката и  толкова каквото каже не е имало толкова варианти както сега.
Betta И Цвети още не казва кога и се ходи в гърнето, а се учим откакто е станала на 8 месеца откакто се научи да казна не всеки път като я питам казва не, да не говорим че още със започвенито на зимата пишанията и зачестиха и тя посвикна да си върши работите в памперса, наложи се да го сложа пак защото понастина. Въобще през последните 2-3 месеца се върнахме близо година с обучението, но вече наистина трябва да положа усилия че когато се появи бебето няма да имам възможност да се занимавам толкова с Цвети дотогава трябва да си казва.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Здравейте,

st.g,радвам се че си по-добре.Като се постопли ще се чуем да се видим в комплекса. Peace

Позволете ми да не се съглася с някои от вас относно гледането на деца.Аз родих на 20 години и смея да твърдя,че по отговорна не съм била .Дори сега когато родих на тази възраст гледам по отгоре на нещата.Нито съм си водила детето по заведения ,нито сме закъснявали.Тя до 4-5 годишна заспиваше в 8.30 ,така че нямаше как да стане това.Бях си купила една чудесна книга за отглеждането на деца на Лоранс Перну ,благодарение на която си отгледах детето по най-добрия начин .Тогава имах търпение и не бях така обременена ,както се чувствам сега. Не искам да обидя или засегна никой ,нито аз се чувствам така.Само споделям своя опит .  Wink

За гърнето,Жорко има само един успешен опит  :peace

Небет шекера е захар на едри кристали.
Арлина,за кашлицата издълбай една черна ряпа и сложи една лъжица захар .Остави я да престои вечерта и и давай по една лъжичка 4-5 пъти дневно.Много бързо ще видиш ефект.Ряпата трябва да е потопена във вода за да не почернява.

Нани,бързо да се оправяш  Heart Eyes

didito,стискам палци всичко да е наред при сестричката ти.
Хай лек ден за сега от мен.

# 59
  • Мнения: 867
Добро утро!

За младите майки - по-отговорна и грижовна майка от Вероника не познавам. Така че си е до човек според мен.

Аз да ви се оплача малко - с гнойна ангина съм ПАК и съм болничен вкъщи. Но нещо не се оправям, лошо ми е.Новият компютър беше на поправка, няма що та изкуках.

Само мънинкото да е здравичко, пупу.

Мислех си като четох назад, що не слагате отвреме навреме й така снимчици в темата, много е готино да видм маймуните, пък и да не се забравяме  bouquet

Айде чао  цунки по муцунки

Общи условия

Активация на акаунт