Примерна схема за захранване 6

  • 48 243
  • 586
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 524
хм аз май ще рискувам с кашата, ако с това бурканче нещата са ок Thinking

# 91
  • София
  • Мнения: 5 752
Аз взех на Голдис червената опаковка!
Преди това взех Хип ,е тооо ..... няма по сладко нещо Sick

# 92
  • Мнения: 527
Да,те на Хип в сухарите ад бяха сложили и мед,за по-сладко Laughing
elpet,коя каша имаш впредвид?Това на Хип,и то се води каша

# 93
  • Мнения: 74
Здравейте,
имам няколко въпроса, надявам се да не ви отегча с тях, тъй като със сигурност са дискутирани, ама аз по-добре да си питам пак. Embarassed
Първо да кажа, че не мога да отварям документите от Безценните съвети на Косе Босе на първа страница, дава ми съобщение, че страницата или документът не съществуват  newsm78
Та почвам с въпросите:
1. Камен е захранен на 5,5 месеца; до тогава е само на кърма, на поискване. Нямаме заместено хранене, имаме 3 безмлечни хранения, като след всяко от тях си суче.До момента съм въвела няколко плода и няколко зеленчука. Изследванията показаха хемоглобин 102. Педиатърката каза да пие капки Малтофер по 10 на ден. Да давам ли ? Каза и да въведа телешко и дроб, на което аз останах много озадачена. Препоръчайте ми какви храни да давам за увеличение на хемоглобина
2. Имам домашен заек във фризера. Искам да го приготвя и да захранвам с него. Но не знам как да го направя - с костите ли да го варя или да го обезкостя. Искам да си направя различни вариации и да си ги замразя във фризера. Но не знам какво количество месо да слагам във всяка порция и колко да е голяма една порция, при условие че той не изяжда повече от 80 мл. Дайте някакви съвети
3. От 2 дни давам пюре крехки градински зеленчуци на Сънвал, където има и 1 % праз. При условие, че е толкова малко количеството, може ли да се счита за въвеждане или не може ?
Благодаря предварително за отговорите.
Темата е наистина страхотна и много полезна   bouquet

# 94
  • София
  • Мнения: 3 524
Да,те на Хип в сухарите ад бяха сложили и мед,за по-сладко Laughing
elpet,коя каша имаш впредвид?Това на Хип,и то се води каша
Бисквитената на Милупа- и там са 5-6 вида зърнени (овес, пшеница, ечемик, ориз, просо, царевица и не помня какво още) Thinking а ти за коя на Хип говориш? нямам против да я купя, при все че вече купих милупата?

# 95
  • Мнения: 6 444
Здравейте,
имам няколко въпроса, надявам се да не ви отегча с тях, тъй като със сигурност са дискутирани, ама аз по-добре да си питам пак. Embarassed
Първо да кажа, че не мога да отварям документите от Безценните съвети на Косе Босе на първа страница, дава ми съобщение, че страницата или документът не съществуват  newsm78
Та почвам с въпросите:
1. Камен е захранен на 5,5 месеца; до тогава е само на кърма, на поискване. Нямаме заместено хранене, имаме 3 безмлечни хранения, като след всяко от тях си суче.До момента съм въвела няколко плода и няколко зеленчука. Изследванията показаха хемоглобин 102. Педиатърката каза да пие капки Малтофер по 10 на ден. Да давам ли ? Каза и да въведа телешко и дроб, на което аз останах много озадачена. Препоръчайте ми какви храни да давам за увеличение на хемоглобина
2. Имам домашен заек във фризера. Искам да го приготвя и да захранвам с него. Но не знам как да го направя - с костите ли да го варя или да го обезкостя. Искам да си направя различни вариации и да си ги замразя във фризера. Но не знам какво количество месо да слагам във всяка порция и колко да е голяма една порция, при условие че той не изяжда повече от 80 мл. Дайте някакви съвети
3. От 2 дни давам пюре крехки градински зеленчуци на Сънвал, където има и 1 % праз. При условие, че е толкова малко количеството, може ли да се счита за въвеждане или не може ?
Благодаря предварително за отговорите.
Темата е наистина страхотна и много полезна   bouquet
1.Според мен не давай тези капки. PeaceНо все пак ти си преценяваш.Има много изписано за хемоглобина и анемията при бебетата.Ако потърсиш с търсачката,дори и в темите за захранване ще намериш много.(В края на предишната тема Никки беше дала много изчерпателна информация Peace)
Телешкото не е проблем да го въведеш,но ако не се въвела друго месо,по-добре започни с нещо различно.
Черният дроб се препоръчва след 9 месец,но аз досега съм давала само домашен и то много малко.Не бих рискувала с купешки,защото всички лекарства се отлагат точно там.
2.А колко от тези 80 мл са месо.На купешките пюрета пише процентно съдържание на месе.Изчисли колко се пада за едно пюре,колко изяжда твоето бебче и така ще разбереш колко може да му сложиш.
3.Празът за мен е една много полезна храна.1 % е твърде малко,но все пак си е въведен. Peace

# 96
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Нашият хемоглобин излезе 75 и мисля да давам Малтофера, но ако беше 100 нямаше- извинете ме , но е във връзка с горен пост Praynig

# 97
  • Мнения: 30
Elpet , с ладък картоф има  в на Гербер пюретата
ето линк :http://www.gerber.ru/product.aspx?id=380

# 98
  • София
  • Мнения: 461
stemo, изобщо не се притеснявай, а и кърмене се замества след годинката (или се включва АМ, ако имаш планове да спреш с кърменето). Заповядай в темичката за педагогическо захранване. Много отчаяни мами като теб захраниха децата си по този начин.
Благодаря,веднага ще посетя темата!  bouquet

# 99
  • Мнения: 2 652
stemo, изобщо не се притеснявай, а и кърмене се замества след годинката (или се включва АМ, ако имаш планове да спреш с кърменето). Заповядай в темичката за педагогическо захранване. Много отчаяни мами като теб захраниха децата си по този начин.
Благодаря,веднага ще посетя темата!  bouquet

Сетих се и за още една тема, която превеждах - системата, по която аз захранвам в комбинация с пюренца тук-таме. Дано имате успех да се разяде бебето, пък после ще клъвне и на лъжичка Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239708.0

# 100
  • Мнения: 173
stemo, наистина не се притеснявай! Много бебчета правят така в началото. В крайна сметка до скоро са се хранели само от мама и е нормално, когато са гладни да им светва червената лампичка МАМА. Ще мине време докато започне да свързва глада с храната, с която сега тепърва се запознава. Wink А и нали до годинката млякото е основната храна на бебчо...

И аз мисля, че педагогическото захранване е добра идея. При нас даде добри резултати, когато бебе се опъваше на лъжичката  Simple Smile

# 101
  • София
  • Мнения: 3 524
Elpet , с ладък картоф има  в на Гербер пюретата
ето линк :http://www.gerber.ru/product.aspx?id=380
мерси, ваня, ще го погледна, дано го има и в нашия магазин Peace

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 23:27 от elpet

# 102
Имам няколко въпросчета-захранихме се преди около месец,на обяд давам зеленчуково пюре,следобед оризова каша със плодово пюре,и естествено и мляко,обаче бебчо много се запича,мисля че най-вече от оризовата каша,и искам да питам с какво мога да я заменя,ако започна да давам натурално царевично нишесте с плодово пюре,или ще е същото.И другия ми въпрос е какво е елда,кога да въведа и как тя действа на стомахчето.

# 103
  • София
  • Мнения: 3 524
цоп хоп обратно
сладък картоф няма нито в хита нито в нашия магазин...може би не се внася в БГ? newsm78

касияна в оризовата каша можеш да добавиш плод който си давала според мен за да регулира стомахчето.
за елдата ето инфо от библиотеката:
"Елдата (Fagopyrum esculentum) не се класифицира като пшеница, но понякога се използва като неин заместител. Елдата може да се отглежда при по-непретенциозни условия от ориза, като зърната и листата й могат да се използват за храна. Това предимство на елдата може в бъдеще да я превърне в зърнена култура от значителна важност. В Япония тя е обичайна храна, като нудълс от елда, кюфтенца (кнедли) от елда, кифлички от елда, но наред с това елдата се използва и като материал за пълнене на възглавници. В други страни тя често се използва като основа за кейкове или палачинки. В Щвеция е била широко използвана през 16-ти век, но днес се използва само в ограничени количества като здравословна храна в Скандинавия."

аз не съм я въвела още, но мислех да я дам след оризовата каша. сега съм на тема глутен и вероятно ще дам и нея, нищо че не съдържа глутен. Peace

# 104
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Елда = Гречка. Елдата е кафяво зрънце с формата на ръбест лешник и големината на леща.
Изглежда така -
Можеш спокойно да я въведеш след ориза, не запича. Ако искаш, си я приготвяш ти, ако не ти се занимава, има и готови каши.
Можеш да съчетаваш ориза или царевичното нишесте с пюре от круша или сини сливи, за да не се запича.

Общи условия

Активация на акаунт