Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 26

  • 37 591
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 927
Днес успях да си кача снимките от РД.
Ето и моята морска торта:







Торта Татяна, 6 блата, слепени с готварска сметана и с Президент.
Украса правя отдавна само плоска. Масления крем с течен шоколад за замазване на тортата е супер. silrai, получи се по-приятен крем за мазане отколкото само с пудра захар......когато съм правила само масло + пудра захар ми се втвърдяваше по-бързо от този с шоколада.
Децата бяха доволни  Simple Smile


За сребърен облак: с формичките за лед правих мидите и рапанчетата от съхнеща маса. Опитвала съм и шоколадови фигурки да направя, но не се получи - залепнаха ми за силикона, въпреки че го намазних....Благодаря за обаждането   bouquet, но аз се задоволявам с предлагането на варненските борси  Simple Smile
Ще ме прощавате, но не успявам да изчета всичко, въпреки че следя тортените теми още от първата......
Явно тортоправенето е голям гъдел за все повече хора Wink

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 12:25 от Taneto

# 61
  • Мнения: 1 485
Понеже ми предстои правене на торта за РД на мъжа ми след няколко дни,ще ви предложа рецептата на нашата любима торта
и да ми кажете с какво покритие да я направя,т.к до сега си я правя винаги само с крем.

Торта”Нели”

Продукти:
2 пак.масло от 125гр.
10 яйца
4с.л брашно
5 с.л какао
2 к.ч. кристална захар
1 к.ч пудра захар

За блатовете:
6 белтъка се разбиват с 1 к.ч кристална захар.
Прибавят се 6 жълтъка един по един.После 4 с.л брашно и 2 с.л какао.Печат се 2 блата или един и после се разрязва.
За първия крем:
4 белтъка се разбиват с 1 к.ч кристална захар+ 4 жълтъка един по един.
За втория крем:
2 пак.размекнато масло се разбиват с 1 к.ч пудра захар+ 3 с.л какао

Двата крема се смесват като към втория се прибавя първият и се разбиват добре.Слепват се блатовете,намазва сe и отгоре и се украсява по желание.

Taneto,много сполучлива ти е тортата,а фигурките не разбрах от формички за лед ли каза?
kony,мерси за разяснението!

# 62
  • Мнения: 7 106
Тане, съжалявам че съм пропуснала събитието, но приеми моите поздрави и пожелания за здраве, пъстро, цветно и слънчево детство на Преслава  Hug. Тортата е върха!!!

# 63
  • София
  • Мнения: 2 658
Таneto, супер торта, сигурно много си зарадвала децата Simple Smile А масления крем ти е само масло с течен шоколад така ли? Сигурно и на нас ще допадне повече.

# 64
  • Мнения: 3 927
fior, само обемните мидички отстрани на тортата са с формички за лед. Случайно ги бях видяла преди много време в китайски магазин и нали на моменти съм плюшкин, си купих две Embarassed....и времето им дойде  Wink
Другото е рязано с нож, някои елементи са дело на мъжа ми, че човека има моделиращи умения  Wink

petia_tag, масления крем е от разбито масло + само няколко ч.л. пудра захар + течен шоколад. Аз напоследък го правя на око, и сега с шоколада пак така. Заложих на Нутела!

Зори, благодаря   bouquet
не съм огласявала събитието  Wink
Тортата е морска, защото празнувахме РД на морско парти в детски клуб......

# 65
  • Мнения: 904
Здравейте,момичета!Имам няколко въпросчета,но първо да споделя,че снощи до късно правих блатовете и обувчиците за тортата за прощъпулника на племеничето и тази сутрин още бяха цели и почнали да засъхват.Искам да направя тортата с млечно маслен крем,но се чудя отгоре с какво да я покрия,ако сложа от същия крем и горе дали ще издържат обувчиците,притеснявам се да не се разпаднат,имам и готов марципан варна,но нещо вкуса му не ми допада особено.
Ще съм ви благодарна за всички съвети   bouquet.

# 66
  • Мнения: 818
Тане,супер е тортата-направо ме пренесе в голям аквариум.
Gushanka,честито ти племенниче-много нежна тортичка и страхотни цветове
Fior,много си е хубаво Барбито

# 67
  • Мнения: 1 271
Момичета, да се отчета и аз за вчерашния Рожден ден на голямата  ми дщеря



котарака Том, ама без Джери  Sunglasses Пандишпанови блатове и млечно-яичен крем с банани.

Връщам се назад да ви прочета, сигупна съм , че пак има красиви тортички.  Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 904
Страхотен котарак   bouquetнямам думи просто   bouquet  bouquet  bouquet
колко има още да се уча докато ви стигна,а аз с някакви обувчици ви занимавам Blush

# 69
  • Мнения: 7 106
Ееее, silrai , какво да кажа, то тортата сама говори за себе си  smile3501.
Честито и на твоята рожденничка, да е жива и здрава   bouquet!

# 70
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Много нови творения, прекрасни торти. Опасявам се, че ще забравя някой, ужасно ме впечатлиха тортата кошница, на Гушанка бебешката, на Тането морската, Том на silrai, извинявам се, ако пропускам някой.

Аз също имам утре повод да се почерпим за здравето на зълва ми, чуква 30-те и исках да я изненадам, макар и от разстояние, защото тортата си ще види само на снимка, не е в България.

Реших да направа торта Златна корона на Зори, но се оказа пълен провал кремът. Маслото, което ми купи мъж ми, беше кошмарно меко, българско, боклук,  предполагам в това е причината да тече кремът.
Тортата седи във фризера за сега, за да стяга и най-вече да не се разтича.

Ето и снимка, на която ще видите разтеклия се крем около тортата  Cry Силно се насявам поне на вкус да е добра, защото я правих с много желание.

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 14:55 от marulka_s

# 71
  • Мнения: 22 867
Здравейте,момичета!Имам няколко въпросчета,но първо да споделя,че снощи до късно правих блатовете и обувчиците за тортата за прощъпулника на племеничето и тази сутрин още бяха цели и почнали да засъхват.Искам да направя тортата с млечно маслен крем,но се чудя отгоре с какво да я покрия,ако сложа от същия крем и горе дали ще издържат обувчиците,притеснявам се да не се разпаднат,имам и готов марципан варна,но нещо вкуса му не ми допада особено.
Ще съм ви благодарна за всички съвети   bouquet.

стуци , доколкото разбирам си направила обувчиците, но ето още един начин за правенето на обувчици за торта . Снимката е линк към темата.

# 72
  • Мнения: 904
Хайде аз пак с моите обувчици да ви занимавам,ако отгоре покрия тортата с крем ганаш ще издържат ли обувчиците?Това ми дойде като идея,но сега като се замисля няма да се връзва много със сините обувчици.
МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ  bouquet

# 73
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Леле silrai разби ме с този котарак. Как го направи, ряза блатовете ли или? Чудя се как се прави сглобката?  newsm78 Може ли и разрез да видим????

# 74
  • София
  • Мнения: 2 658
стуци, виж сега, какво знам от Пепи за кремовете. Значи понеже ще правя другата седмица нейната карамелена торта, чийто крем е с пудинг на Йоткер, масло и карамелизирано кондензирано мляко, та този крем бил идеален за под чаршаф. Устройва ли те да направиш крем с пудинг и масло? Пък ти винаги можеш и кремчето да оцветиш, за да си отива с обувчиците.

Общи условия

Активация на акаунт