Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 26

  • 37 615
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 904
Ехе,страхотни са,и като гледам по-лесни за направа стига разбирасе да имаш нужния инвентар,а аз от съвсем скоро се запалих по тортите и си нямам почти нищо,освен ентусиазма Laughing
Ей и тия рускини са сташни майсторки  bouquet
labrex,много ти благодаря за обърнатото внимание,ще го мисля още до довечера,ако имам възможност после и снимки ще кача.
Страхотни сте  bouquet.

# 76
  • Мнения: 904
petia_tag,аз се ориентирах към този крем,обаче по нашите земи такова нещо като кондензирано мляко няма,те заквасена сметана карат само по поръчка,та ако ги накарам и това да търсят вече ще ме изгонят от магазина,обаче пудинг на Йоткер имам и обикновен и без варене,и масло бол,аз и затова се ориентирах към този крем,но се съмнявам че ще издържат обувчиците от влагата на крема си мисля ,че ще се скапят.Другата ми идея е да го направя по гъстичък от указанията и да го оставя да стегне върху тортата от тази нощ в хладилника, а утре да сложа обувчиците отгоре.

# 77
  • Мнения: 3 927
Искам да питам Пепи или някой друг за разточването на масата? В тема 25 ви четох, как масата се разточвала с нишесте. Реших да пробвам, а аз винаги съм я точела с пудра захар. Е, не правя торти всяка седмица, но имам 3-4 чаршафа с готова маса и 2-3 с марципан Варна.....Та, при разточването на сегашната торта с нишесте масата се втвърди и стана не толкова еластична, колкото си е по принцип. С пудрата захар не съм имала този проблем. Единствен недостатък при захарта беше, че някое друго по-едро кристалче се забива в чаршафа и се вижда, макар и не от самолет  Wink
Според някакво упътване ли разточвате с нишесте или просто така ви е удобно? Simple Smile

само питам.....

# 78
  • Мнения: 7 106
Ееее, Марулка, чак мен ме хвана яд за крема  Crossing Arms. То това българското масло си е чист маргарин, ако питаш мен. Ти трябваше преди да сглобиш тортата да оставиш крема в хладилника за някой и друг час, за да се стегне крема и тогава да го намажеш. Сега да не останат сухи блатовече като е изтекъл половината. Иначе е голяма вкусотия, определено.

Можеш ли да пуснеш по-малка снимка на тортата, защото тази като е толкова голяма е отрязана наполовина и не може да се види добре  Hug.

# 79
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Ееее, Марулка, чак мен ме хвана яд за крема  Crossing Arms. То това българското масло си е чист маргарин, ако питаш мен. Ти трябваше преди да сглобиш тортата да оставиш крема в хладилника за някой и друг час, за да се стегне крема и тогава да го намажеш. Сега да не останат сухи блатовече като е изтекъл половината. Иначе е голяма вкусотия, определено.

Можеш ли да пуснеш по-малка снимка на тортата, защото тази като е толкова голяма е отрязана наполовина и не може да се види добре  Hug.

Ами кремът седя във фризера преди да го намажа, после намазах и се разтече, цяла нощ седя тортата във фризета, като я извадих пак текна, просто беше ад.
Ето тук има снимки, че сега малката ме дърпа и не мога да намалявам http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101773&photo=189

# 80
  • Мнения: 1 271
Момичета благодаря ви за добрите отзиви.Котарака имаше още работа по него, но дребното ми е болно, та затова няма мустачки и другите дребни детайли.Само като сверка за главата показвам една друга глава на котарака правена много отдавна, за да се видят детайлите

разрез ще ви покажа по късно, защото сега нямам възможност да снимам.

Estell, сглобката е много лесна, за тялото си правя един кръгъл блат и един овален(тип яйце само, че легнало) и налагам, след това е само моделаж.изрязваш където е необходимо.Мисля, че имах някъде модел как се прави, ще потърся и ще ти покажа.

Тане, когато разточваш с нишесте, покритието ти трябва да е горе долу толкова като количество, колкото ще използваш, за да не се втвърдява.Ако пък след разточването с нишестето е твърдо, в зависимост от покритието което правиш, добавяш малко течност и размесваш-така се оправя.
А според мен разточването с нишесте е по удобно, защото заглажда самото покритие и не се получават неравности.Също така по лесно се изчетква от чаршафа и не попива толкова много в моделиращата маса, колкото захарта.Горе долу това знам, но нека и други да кажат.
Тане, тортичката е страхотна.Много добро изпълнение.Честит празник на дъщеричката ти.Абе аз теб си те признавам, наред с още няколко момичета.
Гушанка, честито ти племенниче.Да ти е живо и здраво и много да радва родителите си, а също така много да слуша леля си, която да му прави все такива чудесни торти.Поздравления за тортата.Прекрасна, както винаги.
marulka_s , тортичката е много идейна, прекрасно изпълнена.Браво

# 81
  • Мнения: 3 927
Ти признаваш мен, ха-ха Wink
Аз посмъртно не мога да направя обемна украса, камо ли да докарам котарак  Simple Smile

За нишестето, нека наистина да се изкаже някой, който работи с нашето покритие, българско на Ирида - защото при пудрата захар разточвах много успешно почти до 1-2 мм височина, а сега с нишестето не успях....просто масата не искаше да се дърпа под точилката и остана малко по-дебела......Нищо, не е болка за умиране, много от гостите ми си изядоха тортата заедно с украсата  Simple Smile

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 846
GrOzNoTo^_^PaTe, shemet_neveroiaten, svetlane, NellyDi, stasi76, irinka28, Narina, Atalanta, petia_tag, Estell, _Пепи_, Зори, Бъни, Bambinkamalinka, silrai благодаря ви за поздравленията и пожеланията! Трогнахте ме! Hug Hug Hug bouquet  bouquet  bouquet

kony, Taneto, marulka_s, silrai, тортите изглеждат  чудесно![smilie=smile3501.gif]

Taneto, не знам колко нишесте си сложила, слага се съвсем малко, аз слагам около 20-30г. Пудрата захар отива повече.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Taneto, браво за морската торта. Много е хубава. А по повод нишестето и аз да си кажа- 1 пакетче от 70гр. ми стига поне за 3-4 торти(т.е. за точенето на маса за толкова торти). Поръсвам съвсем леко плота и овалвам леко точилката. Винаги съм успявала да го разточа много тънко (преди това си го омесвам малко) . При поръчковите торти точих малко по-дебело, но там се страхувах да не изпъкне някоя неравност. Но пак е не повече от 3мм. Тук си личи че покритието ми е тънко - особенно отстрани. И с каква точилка точиш? Аз си ползвам една отпреди 30-40 години сигурно - дървена, тънка  Mr. Green
silrai, стахотен Том- после ще чакаме да разказваш как си го сглобила.
marulka_s, много странно потичане на крема. Иначе украсата е супер. Аз напоследък ползвам масло на Вълчев бял пакет и всичко си става идеално.

# 84
  • Мнения: 1 173
Nellydi с какви блатове и крем е твоята торта "цици"
 Пепи разгледах албума ти с торти и кулинарни неща-много са красиви. заинтригува ме "салата Шарлота" би ли споделила рецептата , или ако вече си , моля те дай ми линка.  bouquet

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 16:50 от raya_usa

# 85
  • Мнения: 3 927
Много малко нишесте ми отиде - около 2 л. от адаптирано мляко за чаршаф с диаметър над 45 см, .....с тънка дървена точилка....явно не е проблема нишестето, може друга да е причината. Нищо, благодаря все пак Simple Smile Може да съм искала прекалено много от себе си  Wink За Варна-та си знам, че я докарвам около 4-5 мм, по-тънко не мога......но масата съм я точила почти до прозрачност.....

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Nellydi с какви блатове и крем е твоята торта "цици"
 Пепи разгледах албума ти с торти и кулинарни неща-много са красиви. заинтригува ме "салата Шарлота" би ли споделила рецептата , или ако вече си , моля те дай ми линка.  bouquet

Салата "Шарлота"

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, вижте какво спретнах от нямане какво да правим с малкия (втори ден сме си в нас заради смотаното време). Миличкия много се радва, и все обикаля и вика "паси"

# 88
  • Мнения: 4 358
Silrai - страшен котарак. Браво
Marulka S - страхотна торта.
Пепи - много сладко прасенце. От много време ми се иска да се пробвам за такива фигурки. Аз засега най лесно работя с Маршмелоуз.
И малко спам - всичките ми роднини от женски пол запалих по нашата тема - сестра ми, братовчедките и сега познайте - я да донесеш това и това от Камедлия, онова от Пикадили Wink Mr. Green.
По провинцията явно по трудно става знам ли newsm78 с набавянето на бои и материали.
Та ви популяризим де Hug

# 89
  • Мнения: 1 271
Ето и разрез на Том

това е разрез глава


а това е тялото

Общи условия

Активация на акаунт