Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 26

  • 37 640
  • 292
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 491
Леле, какви чудесии сте направили само всичките ... Невероятни сте момичета!   bouquet
Най-добрият ми приятел има тия дни рожден ден, но той иска "обикновенна бисквитена торта без измишльотини на нея" ...  няма да мога да се упражнявам в декорацията  Cry

# 91
  • Мнения: 492
silrai pozdravleniq za neveroqtniq kotarak!
iskam da te popitam - v ispaniq tsarevichnoto nisheste  "maizena" li e i stava li s neq da se raztochva modelirastata masa?[/color]

# 92
  • Мнения: 6 444
Момичета,ето я и моята Първо-пролетна торта с крем Рафаело,пандишпаниви блатове и покритие Руска мастика-1 вид

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 22:51 от GrOzNoTo^_^PaTe

# 93
  • Мнения: 1 069
Nellydi с какви блатове и крем е твоята торта "цици"

Правих я с готови блатове и крем Рафаело. И дупенцето също. Покритието е от Маршмелоу. Станаха страхотни.

Силрай, котаракът е уникален.
Патенце, много слънчева торта!
marulka_s, много хубава украса. Не се ядосвай на крема. Ще се изяде.
Кони, страхотна кошничка. Бутилката цяла ли е? Направо супер - торта и винце на куп.
Фиор, куклата е много сладка. Не знам какво не ти харесва в нея. Вътре седнала ли е или ползваш само горната част на куклата?
Тането, много хубава таз морска тортичка.
Пепи, много сладък тоз "Паси"

Стуци, аз правих торта с обувчици и ги сложих върху сметаната. Нямаше проблем. Просто нямах време за друго.

Забравих да ви се похваля - вече си имам и аз комплекта за цветя на Уилтън  newsm44. Сега остава да се сдобия и с два-три набелязани накрайника...

И искам да попитам, може ли да се закачи в началото на темичката и следните мерителни мерки, че винаги ми е трудно да ги търся, а не съм от майсторките и не ги знам на изуст. Ако има нещо невярно - моля корегирайте го!  Hug Hug Hug

Продукти                Водна чаша /в.ч./            Кафейна чаша /к.ч./          Супена лъжица /с.л./

- брашно                            110 гр.                           50 гр.                                     15 гр.
- кристална захар              180 гр.                           60 гр.                                     25 гр.
- пудра захар                    160 гр.                            50 гр.                                     20 гр.
- нетопено масло               180 гр.                           70 гр.                                     20 гр.
- топено масло                   160 гр.                           60 гр.                                     25 гр.
- счукани орехи                 110 гр.                           50 гр.                                     15 гр.
- вода                                 200 мл.                           80 мл.                                    15 мл.
- олио                                 180 мл.                           60 мл.                                    12 мл.
- прясно мляко                   200 мл.                           80 мл.                                    15 мл.



Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 22:26 от NellyDi

# 94
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Леле, Хриси ти ме смая направо. Браво на теб бе страхотна торта си спретнала. Аз добре, че съм на диета , че ако не съм майко мила ще кача сигурно още 10-20килограма с тези торти. Внимавай и ти с фигурата Simple Smile.

# 95
  • Мнения: 6 444
Снежи,аз едва се докопвам до едно парченце.И то не защото са много вкусни,а защото много искат да опитат  Crazy

NellyDi,страшно много ти благодаря за мерките!
Днес съм мерила в тези чашки от прах за пране  Laughing Mr. Green

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
GrOzNoTo^_^PaTe, браво за пролетната торта.   bouquet

NellyDi, нека и другите кажат дали да дублираме нещата от темата Полезни съвети! Справочник за подправки! Мерни едниници!. Все пак е закована на 1-ва страница в готварския  Wink Може би един линк в нашата тема към тази???

# 97
  • София
  • Мнения: 2 116
аааа, не, тъкмо поименно тук бях започнала да коментирам всички красиви торти от новата тема....нещо насмотах клавишите и ми замина поста...плаче ми се....
Сега моля да ме извините, но ще изразя възхищението си неперсонално...за да не объркам нечие авторство - бебешката торта (да е жив и здрав малкия Радослав), тортата пикник, барбито, котака (много здраве на рожденичката), прасчо, цветната градина....Много ме зарадваха всички, толкова различни и все излъчват много желание, обич и емоции...

Atalanta, онзи ден пак правих Династия, (майка ми има РД в неделя и ще й пращам по баща ми торта да почерпи в понеделник колегите - тя не занае за това) и маслената половина на крема не ми се втвърди като предния път. Но този път бързах да приключа, че малкият се събуди и основният крем не беше изстинал напълно, сигурно е затова.  Другото, по тази торта е, че май този път успях по-добре да направя шоколадовата маса с глюкозата, пробвах с бял шоколад и затоплена глюкоза...

Това е засега, като приключа с тази торта, ще покажа и разкажа, че от грешките се учим всички, а най-добре да чуваме и за грешките на другите:))))

# 98
  • У дома
  • Мнения: 1 741
dimitrina73, извинявай, че не се сетих миналия път, но при бял шоколад глюкозата май е по-малко, помня, че имаше някаква разлика, но за цифри утре.

При мен е посред нощ. Врътнах три торти, но украсата по светло, че нямам сили вече. В близките дни ще ви преведа и рецептите - по вкусно нещо не съм яла. На някакви мастити сладкари са - чудни!!!

# 99
  • София
  • Мнения: 618
Лелееее ShockedВсеки ден вися в темата и гледам какво се случва,(тъй като с малкия сме вкъщи-преди това бяхме в болница) ами нямам думи страхотни сте  bouquet Голяма краста е това и нощем само торти са ми в главата. За края на месеца трябва да правя торта за шефката ми става на 40 Rolling Eyes та тортата съм я измислила ще е трюфел, но за украсата.....незная още.Много ми се иска да си купя готова моделираща маса, но ми се вижда много (не че няма да я използвам)Бихте ли ми казали колко торти мога да покрия с нея?
Пепи, пасчо само от моделираща маса ли е? много е сладък Grinning

Ами желая приятен ден на всички Heart Eyes

# 100
  • Мнения: 1 069
NellyDi, нека и другите кажат дали да дублираме нещата от темата Полезни съвети! Справочник за подправки! Мерни едниници!. Все пак е закована на 1-ва страница в готварския  Wink Може би един линк в нашата тема към тази???

 Embarassed Embarassed Embarassed ми то някой трябва да гледа... Аз съм заспа и не съм я видяла, всеки път търся и ровя, ама не където трябва. Извинявам се. Но за линка - мисля, че ще е много полезен.

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, забравих да ви благодаря за милите думи "паси"-то. Направено е изцяло от несъхнеща моделираща маса (имам доста остатъци и цветовете са малко ярки, ама карай де- това беше просто проба) . Трябваше да оставя елементите поне 24 часа да изсъхнат преди да сглобявам, ама малкия много напираше да го правим. Милото прасенце сега е с едно смазано краче  Embarassed Цяла вечер Любомир си играеше с него... и го галеше и му говорше и със салатка се опита да го нахрани. Но поне знам ако ми се наложи да правя прасчо как да стане. Между другото ползвах упътване от кухарка-та. Ето и линка към темата ако на някой му е интересно Wink http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?p=254310#254310

# 102
  • София
  • Мнения: 113
Момичета, вие творите с невероятни темпове!...
Gushanka, прекрасна и изключително нежна торта! Би ли обяснила как постигна пастелните цветове?
Тането, чудесно морско дъно!
Silrai, уникално творение!   bouquet
Fior, красивата Барби просто е направила реверанс!
GrOzNoTo^_^PaTe, браво за пролетната торта.
Кони, кошницата ти донесе истинско слънце и аромат на трева в този снежен ден за мен! Съвсем като истинска е!
_Пепи_, много идеен начин за забавление на детето!
marulka_s, човекът за когото е тортата, сигурно е бил много доволен от вида й! Браво за идеята и изпълнението!
Дано не съм пропуснала някой...

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
didocia, независимо от боите които се ползват може да се постигне нежен пастелен цвят като добавиш по-малко боя.  Wink На бебепката, което аз правих добавих много мъничко, колкото да се оцвети бялата маса Simple Smile

# 104
  • Мнения: 1 485
Лелееее ShockedВсеки ден вися в темата и гледам какво се случва,(тъй като с малкия сме вкъщи-преди това бяхме в болница) ами нямам думи страхотни сте  bouquet Голяма краста е това и нощем само торти са ми в главата. За края на месеца трябва да правя торта за шефката ми става на 40 Rolling Eyes та тортата съм я измислила ще е трюфел, но за украсата.....незная още.Много ми се иска да си купя готова моделираща маса, но ми се вижда много (не че няма да я използвам)Бихте ли ми казали колко торти мога да покрия с нея?
Пепи, пасчо само от моделираща маса ли е? много е сладък Grinning

Ами желая приятен ден на всички Heart Eyes
destini,не че имам нещо протива да направиш торта за шефката си,обаче 40 годишнина не се празнува! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт