Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 26

  • 37 563
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Gushanka, страхотна торта. Браво. А малкия сладур да расте здрав и послушен  Hug
fior, слагаш за малко марципана в микровълновата (3-4 сек) и трябва да омекне. Иначе тортичката като изключим, че е много ниска е добре.
kony, браво на вас. Като погледнах следващата снимка и се зачудих коя е вашата, коя от нета. Много успешно копиране на идеята  Simple Smile

# 46
На "американското тесто" ли казвате "Готова моделираща маса"?Аз си мислех,че говорите за фондана-а той е много сладък-направо не се яде.

# 47
  • Мнения: 7 106
gushanka, браво! Направо хлъцнах от кеф, като ти видях тотичката. Страхотни цветове и майсторско изпълнение   bouquet!
Да ти е жив и здрав племенника  Hug!

fior , какво не и харесваш на барбито? Що пък всички трябва да бъдат еднакви - дългокраки и високи. Просто си направила нещо по-различно, също толкова красиво  thumbsup!

kony, поздравления за кумата ти. Гроздето е като истинско  Simple Smile!

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
mamaSvetlana, не, казваме си на моделираща маса, която си купуваме. Ето състава преписан от кофичката: Захар, глюкоза, нишесте, Е413, оцветители (куп Е-та), консервант и аромат

# 49
Захарен сироп-този,с който сиропирам тортата  е захар+вода.Вари се до сгъстяване/правя го на око,затова не мога да кажа точен грамаж,но ще потърся от тетрадките ми ,когато учих в ТОХ-а и ще го запиша)Та този същия сироп използвам и за масления крем-разбивам с миксер маслото и постепенно прибавям сиропа-това е.Дано да ви помогне!

# 50
Благодаря Пепи-аз съм от Бургас-тук сме много изостанали-знам само един сладкарски склад в целия град!Дано там да намеря моделираща маса,че поводи за торти има много!

# 51
  • Мнения: 498
Запис. Кони, кошницата е невероятна!

# 52
Намерих:Захарен сироп-1кг.захар,0,800 мл.вода.Захарта и водата се варят 5мин. на силен огън,като се отстранява пяната,охлажда се,ароматизира се/по желание с ванилия/Не се допуска разреждане с вода,тъй като изделията ферментират бързо.

# 53
  • Мнения: 1 069
mamaSvetlana   Hug Hug Hug Мерси

# 54
  • Мнения: 1 485
Момичета,благодаря за комплиментите!  bouquet
Но проблема ми беше в млечния марципан,дори и да го слагах в МВ,така и не се отпусна достатъчно,за да мога да го разточа хубаво.
И стана доста "дебела" роклята.
Ако искате вярвайте,обаче от толкова точене ме болят ръцете SadНаистина не мога да си обясня какво стана.
А що се отнася до това,че е ниска-бях предвидила да бъде по висока,но точно заради чаршафа не сложих другата част.
Но пък дъщеря ми е супер доволна,дори и в такъв вариант.Е,надявам се следващата да бъде по-добра! Wink
Дано Наталина се включи и ако има обяснение да ми разясни. Peace
Кони,невероятно изпълнение!Браво!Какво е покритието?И изобщо -дай малко повече инфо!
mamaSvetlana  ,кажи кой е склада и има ли готова моделираща маса?

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 10:42 от fior

# 55
  • София
  • Мнения: 2 658
fior , да не би на теб пък да е станал много сух? Спомням си, че веднъж Наталина беше казала в такъв случай да се сложи малко вода, но тя ще ти каже най-точно. Иначе тортичката изглежда много добре. То е ясно, че тепърва ще се учим и ще има да гоним майсторките Wink
Кони, страшна кошница за пикник сте спретнали.
Gushanka, да ти е жив и здрав племенника и много да ви радва, а тортата ти е неотразима както винаги.

# 56
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Gushanka честит ти племенник, много хубава торта прецизно изработена. Супер е!
kony страхотна тортичка, спретнали сте си пикник както гледам.
fior, не знам какво си недоволна от тортата. Барбито изглежда много добре!
Браво момичета страхотни торти сте спретнали!  Peace

# 57
  • Мнения: 1 485
fior , да не би на теб пък да е станал много сух? Спомням си, че веднъж Наталина беше казала в такъв случай да се сложи малко вода, но тя ще ти каже най-точно. Иначе тортичката изглежда много добре. То е ясно, че тепърва ще се учим и ще има да гоним майсторките Wink
И вода слагах и пак твърдо! #Cussing out
А то е повече от ясно,че доста ще има да се учим,за да стигнем майсторките,но пък и без провали не става,нали?! Peace

# 58
  • Мнения: 4 358
Gushanka - честит племенник от мен  ylinfant - да е живо и здраво малкото момченце, голям юнак да стане и много да ви радва newsm51
А тортата ти - нямам думи, просто прекрасна, възхищам ти се на умението, честно smile3501. Сигурно много си зарадвала семейството на сестра ти.
Fior - мила не така с толкова самокритика. Тук всички момичета, се жалват от тортите си а като отворя снимките такива красоти се показват newsm10. Щом  и аз си показвам тортите Joyспоко. То е ясно че има да учим още.
Konysmile3501 като ти видях тортичката и ми стана едно пролетно, да метна едно одеяло и айде на пикник newsm44

# 59
  • Мнения: 326
тортата е двойна доза Трюел, а покритието е марципан Варна . В предната тема момичетата ми обясниха как да го направя с какао  bouquet. Гроздето и листата е боядисан с боички марципан, а капаците на тортата са орехови блатове. Кафявата кошница е плетена върху дълго прозрачно фолио и после с фолиото е пренесено върху тотата.

Общи условия

Активация на акаунт