БЕБЕТА ЮНИ 25

  • 11 516
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте отново. Гледам за килограми си говорите, та по темата вижте това:     http://www.lekar.bg/news-43/info-441    може да ви е интересно. Хайде аз отивам да чета за раждането(от galika81) и да разгледам снимчиците, че на мен все ми казват, че не ми личало за тези седмици.

# 16
  • Перник
  • Мнения: 277
Висока съм 170 см,тръгнах от 66 кг.
Да,и аз имам добро мнение за него,но такива изцепки - къде са 12,къде 30 кг,а имам само още 2 месеца.Ми то нали си лежа през нощта и на ляво, и на дясно,и по гръб,все не мога да се настаня удобно,че да трябва да лежа пък още 2 часа.Е,понякога спазвам,понякога не.

# 17
  • Miami
  • Мнения: 412
Здравейте момичета  Hug Танита мерси отново за темата   bouquet
Преди малко се върнах от ФМ - всичко е наред, гледах се и на 3D, но нещо снимките не станаха хубави и за това няма да ги слагам в албума(нещо бебо не спря да се мърда и  се размазаха).
И моят корем е като на samimami, а от другата седмица влизам и аз в 7-ми месец. Като кажа на някой, че ще влизам в 7 месец и не ми вярва  Shocked Инъче килцата си ги качвам и аз, почти +8 съм вече, а вечер са с кило-две повече(зависи какво съм си хапнала през деня и колко вода съм задържала). Искаше ми се да наддам само с 10 кила, ама няма да стане  Wink
Днес пак си мислех за това раждане и май вече почти съм се навила(самонавивам се Mr. Green) да си сложа епидурална упойка. Ще попрочета още малко по темата, ще говоря с док(като наближи) и ще реша. Ами това е за сега от мен, чао и лека вечер  Hug

# 18
  • Мнения: 2
Здравейте! Танита, мнооого благодаря за грижите ти за темите!

Искам да ви посъветвам да не се притеснявате толкова за/от раждането. Да, това е много важен етап (не е само момент, за съжаление), но приключва за 1-2 дни. Според мен най-доброто, което можем да направим, е да си намерим добър лекар, на който вярваме, и да разчитаме изцяло на него.

Другото, което може да се направи сега, е да се информираме от възможно най-достоверни източници точно как протича раждането- аз например съм много по-спокойна, когато знам какво точно се случва и предстои. Разбира се, има хора, които предпочитат да не знаят какво ги очаква, така че това е въпрос на личен избор.

За първото ми раждане: без никакви уговорки, в Шейново. Предварително бях изчела всичко, което намерих, и бях решила, че не искам упойка.  Всичко мина добре, с изключение на следните 3 неща:
- раждането продължи с около 8 часа повече, отколкото аз се надявах (просто бях решила, че при мен всичко ще стане по най-бързия начин. Поне не се паникьосах, като видях, че не е чак толкова бързо   )
- опитаха се да ме изнудят да платя допълнително (неофициално) за упойка- защото трябвало да извикат анестезиолога от в къщи ?!?!?! За малко се паникьосах, обадих се на мъжа ми и като видях, че решението си е само мое и явно няма причини да искам упойка, реших да се успокоя и да се придържам към първоначалния план. Между другото, впоследствие изборът ми се оказа много правилен за конкретните обстоятелства.
- това май го има навсякъде: отнасяха се към всички родилки като към някакъв материал. Имах чувството, че ни смятат за леко малоумни досадници и никой не си правеше труда да ни обяснява нещо, та камо ли да отговаря на въпросите ни Tired.

Между другото, веднага след раждането се чувствах, все едно мога да стана и да тичам- така и не разбрах дали е така, защото не ми позволиха да стана около 4 часа...

Ако някой много иска да се тревожи за нещо, ето ви една друга тема: след раждането вече ставаме отговорни за отглеждането и възпитанието на едно човече и тази отговорност е за цял живот. Има много литература за храненето и възпитанието на децата и сега е един добър момент да се информираме, защото покрай грижите за бебето остава много малко време за четене и мислене, а по всеки въпрос има по няколко различни теории...

Съжалявам за дългия пост, но се надявам споделените мисли да са ви полезни  Simple Smile .

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 19:41 от joribebe

# 19
  • Мнения: 616
Запис запис...  Hug
Аз не се тревожа от раждането (понеже това последно се обсъждаше). Даже го очаквам с нетърпение, да си взема бебчето вече  Mr. Green А и съм с нагласата, че то в моето семейство всички раждат спокойно и нормално, няма упойки, няма шевове кой знае какви... все се дигат до 4-5 часа след раждането... Аз не смятам да съм изключение!  Mr. Green  (естествено, напълно съм се осведомила, и съм наясно за проблемите, които могат да възникнат, но предпочитам положителната нагласа!)   Пък и като гледам по улиците какви "кифли" са родили бебета, аз ли няма да родя едно  Crossing Arms  (Това последното е пълен бъзик, разбира се!  Joy)

Сега ми монтират пералня  ooooh! ... останаха два -три месеца да живеем тук, обаче на - пералня сега! В това пространство 2х2 само това липсваше... сега "кухнята" с печката се изнася на балкона, добре че се стопли времето и не вали вече  hahaha  То баш сега и сняг затрупа  ooooh! абе мани... Ма на-  като ти дойде от някъде, няма да го правим на проблем я!  Та мъжО и един приятел са се развихрили с някакви кранове и клещи из коридора... обувките са в кашон насред стаята, хладилника запречва входа на банята... дано поне да проработи тази пералня  Joy

Аз вероятно на 28-ми ще съм на преглед с ехограф, и тогава ще видим как е бебто. сега го усещам навсякъде - горе, долу, отстрани... немога да преценя кога бута с ръка, кога с глава... идея нямам как се е настанило, най-вероятно се върти още във всички посоки.

мдааа, май вече лека нощ ви пожелавам, да не пълня тука пространство с моите неща....  Embarassed

# 20
  • Мнения: 65
Дебеланки, не виждам Валентина да пише напоследък, някой да има инфо за нея??? Нещо ми липсва това момиче?!?!  Sad Sad Sad

# 21
  • Мнения: 616
И Валентина, че и Вери... нещо зачезнаха  newsm78 аз вече питах и за другите, но не се обаждат...
abv, ти май питаше за purshing - тя е в болницата сега, наблюдават ги отблизо с бебето, засега са добре! Дано да са така още дълго! katenze също я приеха за наблюдение.

# 22
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Не знам за другите, но кака Мая я няма от неделя, вече се тревожа за нея. Thinking

# 23
  • Мнения: 65
Аз да взема да се само-цитирам от предната тема:
Мислите ли, че е удачно да си разменим ICQ-тата и SKYPE-овете, за да се "виждаме" online и евентуално за разни бързи въпроси и отговори да се търсим там, а тук да продължим да си пишем основните неща.
Момичета, знам че идеята за форум е съвсем различна от online-чатенете (как не харесвам тази дума - чат) затова само ви питам, да видя какво мислите вие?
Понеже само една бремелинка ми писа и аз не разбрах какво е масовото мнение newsm78
Мисля си, че това ще е още един начин да се търсим една-друга, а не като сега само да се чудим.
Стискам палци всички момичета и всички бебета да са добре!

# 24
  • Мнения: 616
мдааа... in4oka също ми липсва последните дни. Тя стана госпожа, и ни позабрави... panterkata малко оредя с коментарите, но все пак се навърта... ЯЯяяя, това е ОТЧЕТНА тема, трябва да се отчитаме всички  Naughty какви са тези скатавки!!!

Айде, отивам да пробвам дали ще се движи това чудо!

# 25
  • Мнения: 588
Момичета, днес си сецнах кръста, това е направо ужасно, изглежда съм изстинала или и аз незнам какво  Cry майка ми много се притесни и ми се накара защо не съм се обадила на лекарката си. Вие как мислите има ли смисъл да я занимавам с това, не съм чак толкова зле, а и ми се случвало и друг път, когато поизстина ooooh! А по какъв глупав начин се сецнах не е истина, наведох се да си взема долнището на анцунга и като се изправях и храс Tired

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 21:26 от viki127

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Аз да взема да се само-цитирам от предната тема:
Мислите ли, че е удачно да си разменим ICQ-тата и SKYPE-овете, за да се "виждаме" online и евентуално за разни бързи въпроси и отговори да се търсим там, а тук да продължим да си пишем основните неща.
Момичета, знам че идеята за форум е съвсем различна от online-чатенете (как не харесвам тази дума - чат) затова само ви питам, да видя какво мислите вие?
Понеже само една бремелинка ми писа и аз не разбрах какво е масовото мнение newsm78
Мисля си, че това ще е още един начин да се търсим една-друга, а не като сега само да се чудим.
Стискам палци всички момичета и всички бебета да са добре!
А защо не, Чат-канал. Само че не знам как да си го направим.  newsm78
Дари, я кажи този на "Искам бебе", кой го направи?

# 27
  • Мнения: 23
Аз да взема да се само-цитирам от предната тема:
Мислите ли, че е удачно да си разменим ICQ-тата и SKYPE-овете, за да се "виждаме" online и евентуално за разни бързи въпроси и отговори да се търсим там, а тук да продължим да си пишем основните неща.
Момичета, знам че идеята за форум е съвсем различна от online-чатенете (как не харесвам тази дума - чат) затова само ви питам, да видя какво мислите вие?
Понеже само една бремелинка ми писа и аз не разбрах какво е масовото мнение newsm78
Мисля си, че това ще е още един начин да се търсим една-друга, а не като сега само да се чудим.
Стискам палци всички момичета и всички бебета да са добре!
А защо не, Чат-канал. Само че не знам как да си го направим.  newsm78
Дари, я кажи този на "Искам бебе", кой го направи?


Аз също си го мислех това за чат канала  newsm78 и най доброто което измислих беше да ползваме на бг мама чата, но даси създадем наш канал http://www.bg-mamma.com/site/component/option,com_wrapper/Itemid,85/
и да направим канал uni2008 например  newsm78
Как ви се струва идеята момичета, ако някоя е по запозната как да извадим директен линк за достъп до канал нека се пробва, аз не успях а доста време се пробвах  Embarassed

# 28
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
А защо не, Чат-канал. Само че не знам как да си го направим.  newsm78
Дари, я кажи този на "Искам бебе", кой го направи?

Ми не знам  newsm78! Когато имаше проблем регистрираха нов и тогава знам, че беше Щица, ама първия не знам на кого е  Blush! Мисля, че са модераторите, но не съм сигурна. Ще питам февруарките от тази година. Те имат чат канал и ще ми кажат как се прави  Peace!

Аз да ви се оплача  Sad! Моя мъж е болен! Тресе го, студено му е, но няма температура  newsm78! Много странно  newsm78! И нищо не го боли! Преди малко го завих сериозно и се поизпоти, ама не много. А аз само като гледах как е завит и ми стана горещо  Crazy! Дано да се оправя бързо и да не ме зарази  Praynig!

# 29
  • Мнения: 23
[ Ще питам февруарките от тази година. Те имат чат канал и ще ми кажат как се прави  Peace!
При февруарките е по същия начин както аз го предложих  newsm78, само че нашия канал да е uni2008
Какво мислите момичета?

Общи условия

Активация на акаунт