Майчинството-3 години???

  • 3 599
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Аз си мисля, че много майки биха искали да си гледат детето сами вместо да си взимат детегледачка.Вярно че в България е най-дълго майчинството, но нали като сме в майчинство ни замества някой който после пак си отива на борсата като се върнем на работа.Не е ли същото вместо ние да си взимаме тези пари още една година някой друг да ги взима пък и да ми гледа детето което едва ли ще го въвпита по добре от мен.Не знам, поне така аз си мисля. newsm78

# 16
  • Мнения: 24 467
Не знам за сериозно обсъждане на такава възможност- за удължаване на платеното майчинство имам предвид.
Програмата за детегледачките е друго нещо. 
А не са ли взаимосвързани двете неща? НЕ е ли несправедливо, спрямо майките, които не са имали шанс да се включат в програмата?

Програмата обслужва не само майките, но е и вид решение на проблема с безработицата. Има връзка, разбира се, между програмата и майчинството, това личи още от наименованието на програмата, но нещата са различни. Не мисля, че е реално в една бедна държава да се иска удължаване на и без друго дългото, в сравнение с редица други страни, майчинство, което да се изплаща от специализирания фонд. Всеки ще си реши- ако иска ще си стои в къщи и докато децата му навършат пълнолетие, ако съумее да си организира по този начин нещата.
Та тук въпросът беше дали има проекти за удължаване на майчинството- не знам да има такива.

# 17
  • Мнения: 418
  Неплатеното е по шест месеца за всеки от родителите, като не може да се прехвърля.


много несправедливо....като бащата неможе да ги ползва тези 6 месеца...незнам въобще кой баща ще остане да гледа детето си 6 месеца...много тъпо са го измислили ,затова че неможе да се прехвърля.. Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт