Малки истини за велики хора

  • 13 172
  • 150
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 799
Ейбрахам Линкълн е избран в Конгреса през 1846 г.
Джон Ф. Кенеди е избран в Конгреса през 1946 г.

Ейбрахам Линкълн е избран за президент през 1860 г.
Джон Ф. Кенеди е избран за президент през 1960 г.

Линкълн имал секретар на име Кенеди.
Кенеди имал секретар на име Линкълн.     
           
Имената и на двамата се състоят от седем букви (Lincoln, Kennedy).   
     
И двамата са ангажирани с гражданските права.               
И двамата са загубили дете по време на пребиваването си в Белия дом.
И двамата са застреляни в петък.
И двамата са простреляни в главата.             
Кенеди е застрелян в лимузина „Линкълн”.
           
Наследниците на президенсткия пост и на двамата се казват Джонсън.
Андрю Джонсън, който заема поста на Линкълн, е роден през 1808 г.                 
Линдън Джонсън, който заема поста на Кенеди, е роден през 1908 г.
             
Джон Уилкс Буут, убиецът на Линкълн, е роден през 1839 г.               
Лий Харви Осуалд, убиецът на Кенеди, е роден през 1939 г.
           
И двамата убийци стават известни с трите си имена.                 
   Имената и на двамата се състоят от 15 букви (John Wilkes Booth, Lee Harvey Oswald)           
И двамата са убити преди да започнат съдебните им процеси.
             
Джон Уилкс Буут избягал от театъра и бил заловен в склад.               
Лий Харви Осуалд избягал от склад и бил заловен в театър.
 
И ето едно съвпадение, което направо избива рибата:               
Седмица преди да бъде застрелян, Линкълн бил в Монро, Мериленд.             
Седмица преди да бъде застрелян, Кенеди бил в Монро, Мерилин. 
 
 

# 91
  • Мнения: 3 405
Съвременни изследователи смятат, че моят любим Гогол е бил погребан жив. Бър-р-р.

Дааа, казват, че ковчега му е бил издраскан от вътрешната страна...

Това не го знаех. Настръхна ми врата.

# 92
  • Мнения: 2 161
Сталин дълги години беше обект на моите мисли.Ленин не е искал той да поеме управлението на страната след неговата смърт.Върти ми се в главата,че Сталин с измама се провъзгласява за вожд.Мисля,че е имало писмо,в което Ленин се е противопоставял на Сталин,но това писмо така и не стига до другарите.моля,поправете ме,ако греша,защото отдавна съм чела този материал.
Сталин е говорил лошо руски и изобщо е бил необразован човек.Може би затова е изпитвал такава ненавист към образованите хора.Неговата втора съпруга Алилуева се е самоубила.И после той изтребва целият й род.Въсщност,това е било любимото занимание на Сталин-ако вдигне мерника на някого,то всички негови роднини биват убити или отиват на дълга почивка в Сибир.
Една интересна сцена от Децата на Арбат на Рибаков:
Сталин страда от зъбобол във вилата си.От Кремъл идва зъболекар.Казва,че трябва да се направи нова протеза.Сталин иска златна,зъболекарят съветва да е платинена,мисля.
Сталин скръцва със зъби и зъболекарят му прави златна протеза.Поставя му я на следващият ден и Сталин,доволен,пита своя зъболекар,какво може да направи за него.
-Др.Сталин,бих искал да пробвате и другата протеза,която ви препоръчах.Поставя я в устата на Сталин.Сталин е доволен.
Зъболекарят си тръгва.Сталин вдига телефонната слушалка и нарежда зъболекарят да бъде преместен от Кремъл.След малко размисъл решава да не се предприемат други мерки срещу него.
Само защото е дръзнал да му се противопостави.Но такива късметлии,като въпросният зъболекар,са били твърде малко.
Всички другари,с които Сталин е бил по затворите,с които се е борил рамо до рамо,биват убити.И децата им и внуците,всички,за които можете да се сетите.

# 93
  • София
  • Мнения: 6 210
Здравейте, страхотна тема! Поздравления към авторката  Peace
Знаете за Нобеловите награди, които се присъждат всяка година на хора, които са направили забележителни открития, научни изследвания, разработили са нещо впечатляващо, или са дали ценен принос за развитието на обществото в областите физика, химия, литература, мир и медицина или физиология. Инициатор и техен учредител е Алфред Нобел. Любопитното е защо не се присъжда Нобелова награда в областта "математика"? Това е така, защото съпругата на Нобел му изневерявала с математик и той съвсем умишлено пропуска учените-математици!
И за да не ми е толкова "жълт" поста още нещо: Нобел е изобретателят на динамита.  Неговият брат загива в семейната фабрика за експлозиви и в следствие на този трагичен инцидент, Нобел се амбицира да изобрети по-безопасен такъв.


Нобел никога не е бил женен! Историята с математика и жена му е легенда.

http://www.infoplease.com/askeds/nobel-personal-life.html
http://mathforum.org/social/articles/ross.html

Еее, тогава се извинявам публично за невярната информация, която съм публикувала! В интерес на истината нямам спомен откъде изобщо го знам този факт; когато сме го коментирали с приятели се е оказвало, че някой все е чувал тази история и не съм единствената заблудена!
Английският ми не е на необходимото ниво, за да прочета с лекота линковете, които си дала  Embarassed Разкажи повече, ако знаеш откъде е тръгнал този слух  Peace Ако не - като ми остане време, ще се ограмотявам с гугъл  Heart Eyes

# 94
  • Мнения: 2 161
Сигурно няма човек,който да не знае за трагичните събития около Яворов.Все пак ще ги припомня.
Любовта между него и Лора Каравелова е страстна,бурна,накъсана от ревността,която тя е проявявала постоянно.След скандал между тях,лора се застрелва,Яворов също посяга на себе си,но безуспешно,само ослепява от куршума в слепоочието.След това,срещу него започва да тече процес,който го смазва допълнително.Той не издържа на това,че го наричат "убиец" и взема отрова,след това се застрелва.

# 95
  • Мнения: 122
В началото на кариерата си Rolling Stones са били заключени от техния менажер в една къща и условието да бъдат освободени  е било............ да напишат авторска песен. Причината за да се стигне до там е, че са изпълнявали само кавърверсии.

# 96
  • Мнения: 11 747
Лев Толстой умира на Астаповската гара на път за България.

# 97
  • София
  • Мнения: 6 187
А озни анекдот за Бърнард Шоу и известна красива балерина... (не се сещам за името ́и Blush)... дали е верен... Тя му написала писмо - "Хайде да се оженим, представете си какви деца ще се получат, умни като Вас и красиви като мен!!" Flutter Пък той ́и отговорил: "По-добре не, представете си, ако децата са красиви като мен и умни като Вас..."  Crazy (Не е бил красавец  Wink )

# 98
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
А озни анекдот за Бърнард Шоу и известна красива балерина... (не се сещам за името ́и Blush)... дали е верен... Тя му написала писмо - "Хайде да се оженим, представете си какви деца ще се получат, умни като вас и красиви като мен!!" Flutter Пък той ́и отговорил: "По-добре не, представете си, ако децата са красиви като мен и умни като вас..."  Crazy (Не е бил красавец  Wink )
Аз го знам с Айнщайн и Мерлин Монро  hahaha

# 99
  • София
  • Мнения: 1 783
Част от сонетите на Шекспир са поветени на мъж.

"Да убиеш присмехулник" и "Гепардът" са единствените книги на авторите си.

# 100
  • Мнения: 7 001
Харпър Лий всъщност е писала и други неща, но не ги е публикувала, защото не е смятала, че са на нивото на Присмехулника. - тъй пише в предговора към моя Присмехулник.  Grinning

# 101
  • Мнения: 503
Микеланджело е правил дисекции на трупове, за да разбере устройството на човешкото тяло.

Леонардо.
Леонардо го прави преди Микеланджело. Да Винчи има огромен принос към анатомията като наука, в съвременния и вид.

# 102
  • Мнения: 3 405
Ето още от анекдотите:

В Америка често устройвали конкурси за най-сполучливия подражател на Чарли Чаплин. Веднъж на такъв конкурс  в Холивуд се явил инкогнито сам Чаплин, за да разбере какво впечатление ще произведе. Какво било учудването му, когато конкурсната комисия му присъдила едва трета награда за подражание на ... Чарли Чаплин.

лято! и Камамбер, и аз го знам с Б. Шоу, но финалът по мои спомени беше: "Я си представете, че децата с грозни като мен и глупави като вас?"  Grinning

# 103
  • София
  • Мнения: 6 187
То такава е идеята, явно някои го разказват по-завоалирано  - "красиви" в кавички, а други направо  Grinning

# 104
  • Мнения: 558
.... Нобеловите награди, които се присъждат всяка година на хора, които са направили забележителни открития, научни изследвания, разработили са нещо впечатляващо, или са дали ценен принос за развитието на обществото в областите физика, химия, литература, мир и медицина или физиология. Инициатор и техен учредител е Алфред Нобел. Любопитното е защо не се присъжда Нобелова награда в областта "математика"? Това е така, защото съпругата на Нобел му изневерявала с математик и той съвсем умишлено пропуска учените-математици!

Нобел никога не е бил женен! Историята с математика и жена му е легенда.

Еее, тогава се извинявам публично за невярната информация...

доколкото съм чела, няма нобелова награда за принос в областта на математиката, защото Нобел не я е харесвал като наука, не е смятал,че тя допринася за напредъка на човечеството...
по-късно е имало предложение от нобеловия комитет да се учреди награда за математика,обаче водещи математици сами отказали, може би за да не изострят допълнително конкуренцията между учените...

Общи условия

Активация на акаунт