Малки истини за велики хора

  • 13 191
  • 150
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 799
Не може да бъде истина! 7 страници и нито ред за най-великия между живите  newsm78
Компенсирам: http://slackpack.net/?q=node/116
Joy Joy Joy
Старо, но златно...

# 136
  • Мнения: 1 400
А някой ще ми припомни ли историята на Статуята на Свободата? newsm78Знам, че има умалено нейно копие (или е оригинала ли....) в Париж, но спомените ми по тая тема свършват до тук Embarassed

# 137
  • София
  • Мнения: 6 210
Архитекти на Статуята на свободата са Густав Айфел /авторът на Айфеловата кула/ и Фредерик Бартолди. Статуята е подарък от Франция по повод на честванията на сто годишнината от независимостта на САЩ. Доколкото зная има умалено копие в Париж, съвсем близо до Айфеловата кула в някакъв парк... ще ме прощавате, че казвам някакъв, но изобщо не помня повече подробности!  Embarassed
Ааа, да, другото, което зная е, че много трудно са я транспортирали от Франция до САЩ, после пък имало проблеми със самото сглобяване на конструкцията и на практика така и не успели да я представят за празненствата по случай стогодишнината от независимостта.

# 138
  • Мнения: 1 400
Аааа, това поне го помня - намира се на малко островче по Сена. Ама може и  да бъркам Blush

# 139
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 774
Да, има в Париж една малка статуя на свободата (1/4 от размера на истинската), по средата на Сена (на т.нар. "Алея с лебедите"). Иначе тя е подарена от Франция на САЩ по случай на 100-годишнината от обявяването на Независимостта. Скулптурата е на Бартолди, а вътрешната й структура - на Айфел.

Като споменахте по-горе за Вазов и кончината му - подобна случка е сполетяла последния президент на френската Трета Република - Феликс Фор.
Имал човекът (на 58 години) среща с млада дама в близост до работния му кабинет. Понеже не бил съвсем сигурен във вече залязващите си умения, взел един предшественик на днешната Виагра, за стимулиране. Не щеш ли, обаче, го повикали за спешна среща, а дамата чака. Посветил президентът около час на държавните проблеми, и опасявайки се, че действието на вълшебното хапче е преминало, взел второ, за застраховка. Но в разгара на действието сърцето му не издържало...

# 140
  • София
  • Мнения: 6 210
Rotsa, мерси - точно това се опитвах да се сетя Алеята с лебедите! Вейдър, и аз толкова знам, само това, което написах... Simple Smile
Обаче вижте какво прочетох в уикипедия, пействам от там: "Статуята има стотици копия с по-малки размери, сред които: близо до Айфеловата кула на остров в Сена, в един от парковете на Париж, в района на Токийския залив, в Сиатъл."
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%8 … D0%B0%D1%82%D0%B0
Може би това копие в Париж е първото или поне най-известното, но явно са доста повече Simple Smile

# 141
  • Мнения: 503
Алберт Айнщайн - един от най-великите учени зa всички времена не е говорил до три годишна възраст. Но на 12 години вече разбирал Евклидовата геометрия.
Чувала съм, че е страдал от дислексия, не знам доколко е факт.

# 142
  • Мнения: 901
Алберт Айнщайн - един от най-великите учени зa всички времена не е говорил до три годишна възраст. Но на 12 години вече разбирал Евклидовата геометрия.
Чувала съм, че е страдал от дислексия, не знам доколко е факт.

И той, и Том Круз, който си учи ролите, като ги слуша на запис.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 2 576
"През гимназиалните си години Том постъпва в семинария с идеята да учи за свещеник, но влечението му към актьорската професия го кара да изостави това начинание. "
Това е от тук.
"Том Круз подава жалба за развод с Никол Кидман три дни преди 10-годишнината от брака им. Съгласно американското законодателство, след навършване на 10 години от брака, при развод бившият съпруг се задължава да изплаща доживотна издръжка на съпругата. В този момент Кидман е бременна в третия месец и малко по-късно пометва." - много гадно е постъпил.

# 144
  • Мнения: 3 268
Наскоро гледах по телевизията нещо за Холивуд и за браковете казаха,че трябва да имаш 11 години брак,за да си осигурен до живот,а не 10г.

# 145
  • Мнения: 2 716
Сега трябва да замъкна някакси милото в Холивуд  Mr. Green

# 146
  • Мнения: 994
Аз пък си спомням, че преди години, когато по Entertaiment Tonight обявиха развода им официално - разбира се, че беше новина No1, точно това се коментираше най-много - 10те години!  И след това много се коментираше факта, особено като взеха да си делят имуществата си.


# 147
  • Мнения: 2 161
Отново за Карузо.

Преди да срещне жена си Дороти,той живее може би 10 години с оперна певица,от която има двама сина.Но докато Карузо е на турне,тя заминава за Южна Америка.Той не знае къде са точно тя и децата,отлага ангажиментите си,страда,разбит е.Допуска до себе си само своя личен камериер Мартино.Мартино се разхожда с него,Мартино се храни с него,Мартино спи пред вратата на Карузо.
Енрико Карузо заминава за Германия и там получава покана за вечеря с кайзера.
"-Няма да приема-казал Енрико на Мартино,-нямам желание да ходя където и да било.
-Сеньоре,но не можете да откажете.
-Вярно е,ще трябва да отида,но ще помоля за снизхождение.Кайзерът е много сдържан и горд,но музиката го променя.Ще попитам дали мога да доведа прислужникът си Мартино.
Кайзерът казва "да".
"Тържествената вечеря за двама била сервирана в банкетната зала на двореца.Лакеите поднасяли изискани блюда,а зад стола на Енрико стоял Мартино,с малки мустачки и вирнат нос.Великолепието около него не го смущавало,защото се интересувал единствено от апетита на Енрико.От време на време той се накланял напред и поглеждал в чинията му.
В края на вечерта кайзерът вдигнал чаша."Г-н Карузо,бих искал да вдигнете тост заедно с мен."Тогава погледнал за пръв път към Мартино:"За здравето на вашия слуга Мартино и ако не бях император на Германия бих искал да бъда Мартино."

# 148
  • Мнения: 2 891
Шанел, знам че трябва да прочета книгата, но ме загложди любопитството, какво е станало с жената и децата?

# 149
  • Мнения: 2 161
Сега,това,което знам не е от книгата.Те в книгата са споменати само мимоходом.Тази певица се е отказала от кариерата си заради Карузо.Много скандали и проблеми е имало между двамата.В крайна сметка тя остава в Южна Америка,а децата ги отглеждат в Италия.Карузо ги отглежда.Независимо,че не е бил женен за певицата,той доброволно я е издържал.Синовете му не са били нищо особено,разглезени деца.

Общи условия

Активация на акаунт