ЮЛСКИ БЕБОЧЕТА '08 (тема 30)

  • 12 368
  • 302
  •   1
Отговори
# 270
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Ние също бяхме категорично за дървено легло с ракла, проблема е, че след 5-6 месеца ще се наложи да се местим.
Затова решихме да вземем кошарка засега, която после ще оставим при майка ми, и без това ще се налага да оставям бебето при нея като съм на работа.
А ние да си вземем дървено за новото място. Така спестяваме поне едно сглобяване-разглобяване.

# 271
  • Мнения: 2 070
Мда, 60лв е супер излишно да се дават според мен за това комплектче.

момичета, имам две приятелски семейства с бебета, купили са си от тези колички и са адски доволни. Едното детенце е почти две годишно и още я ползват количката, за лятна също.

http://www.quinny.nn-bg.com/buzz/buzz.html

Пускам само линк на български, но те са си ги поръчвали от e-bay, ако ви е интересно поровете. Цените варират и според аксесоарите, но най-малко 700лв, техните са за над 1000... Имат и кош тези колички, пиша, понеже не видях дали има снимка. Страхотни са и на живо, но на мен са ми скъпи.

# 272
  • София
  • Мнения: 320
kami_ch Защото са меки стените. Обиколниците са , да не си удру детето главата в решетките и да не си заклещи крачетата и т.н.


Ясно, но аз си мислех ,че е хубаво да има и за да не минава въздушната струя през леглото , като се отваря и затваря вратата. Според дъщеря ми течението е най-страшната болест. Нали все и се карам да затваря вратите и да не седи на течение  Mr. Green
Не знаех, че може да се ползва и като люлка . Още повече ми харесва.

# 273
  • Мнения: 4 371
момичета, имам две приятелски семейства с бебета, купили са си от тези колички и са адски доволни. Едното детенце е почти две годишно и още я ползват количката, за лятна също.

http://www.quinny.nn-bg.com/buzz/buzz.html

И аз исках тази, но прочетох доста негативни отзиви тук във форума и се отказах. Плюс това бебето ляга с краката нагоре ако не е в зимен кош Дрийми.
Иначе е хубава като дизайн и много малка като се сгъне, колелата се махат с едно движение, но бебето да не е легнало нормално...не знам Thinking

# 274
  • Мнения: 925
Здравейте!
Нищо не съм купувала, нито мислила за конкретни покупки още, но мисля, че има време.
Ще ходим в Пловдив скоро и ми подшушнаха там за някакви много заредени складове за дрешки, та сигурно ще ги прегледам...
Иначе днес бях на преглед в Токуда и май си харесах лекар за раждането - д-р Бойко Димитров. Не съм 100% сигурна още, но ми пасва като човек и имам добро усещане за него.
Цените в Токуда за здравно осигурени са като че ли мааалко по-високи, отколкото в държавните болници, но си мисля, че има защо да се дадат тези пари точно там. Иначе се бях навила (и все още съм навита) за водното раждане в Св. София (Тина Киркова), но там нали можело само до 16ч  Shocked Сякаш това може да се планира!  Crazy

Ама и в Токуда пишеше на ценоразписа им и информацията за раждане, че ражданията при тях са почти изцяло планови. Не разбрах какво точно имат предвид, аз мислех, че само секциото може да е планово, а нормалното раждане как да го планираш... Rolling Eyes
Другия път ще взема да им отперя един въпрос на тази тема... Thinking

# 275
  • Мнения: 222
ine ние купихме такава кошарка на малкия племенник оня ден ама не знаех че може да се ползва като люлка, моля обясни как.

# 276
# 277
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Марселито, доколкото съм запозната положението в Токуда е следното- има малко легла и голям наплив. Повечето лекари, които израждат там предпочитат да вземат само секцио, понеже така е ясно какъв им е графика и кой кога идва за раждане. Така че ти може и да си избрала лекар, но въпроса е дали той ще те вземе за нормално раждане Wink Затова пише, че са почти изцяло планови.

Иначе разбира се ако искаш нормално раждане и ходиш там на консултации гинеколожката ти няма да те остави без лекар за израждане.  Wink Сестра ми е вече в 9 месец, някъде в началото на месеца гинеколожката и беше говорила с една от лекарките, прави се консултация за раждане, разбираш се с лекаря какво и как искаш и след това ти следят тонове и прочее.
Вероятно ако настояваш за точно определен лекар пак няма да е проблем, просто ще трябва да се разбереш с него ако е съгласен.

# 278
  • Мнения: 66
Здравейте,момичета!Да се включа и аз с един въпрос-тези сгъваеми кошарки стабилни ли са?Какво имам впредвид-на 5-6 месеца/мисля тогава беше/бебето започва да се изправя,по-късно прави нещо като подскоци та мисълта ми е дали издържат на такива интервенции.Моето свеки се бе запалило да ми купува такава ама аз се заинатих за класическа кошара,но ако са стабилни може и да поразмисля.Лек и приятен ден на всички за сега!

# 279
  • Мнения: 58
nova_badeshta_mama eй и аз съм си харесала точно тази кошара и същия десен даже тази седмица ще си я поръчам!Аз се водя от това ,че в стаята имаме малко място ,а дървените легла са с размери на голямо легло,освен това понеже не си седим само в къщи ,а често ходим на село при свекървата ще ми е удобно да си го карам там!А имаме познати дето си отгледаха близначки в тези кошари,а сега и братовчедка им порасна в едната!Пък и нали и на нас идеята ни е да си строим къща така че ЖЗ нея ще я обзавеждам с нещо по стабилно!
За червените точки не знам кой питаше!Има вероятност това да са мънички хемангиомчета-доброкачествено израждане на капилярчета!Не е опасно!Аз също имам и забелязвам ,че с годините се появяват нови!

# 280
  • София
  • Мнения: 979
ine ние купихме такава кошарка на малкия племенник оня ден ама не знаех че може да се ползва като люлка, моля обясни как.
ами аз я гледах в един магазин и продавачите ми обясняваха подробно, мръднаха едните крачета от страни или в средата  newsm78 -  и тя си застана почти във въздуха и като я бутнеш се залюлява   Laughing е не е механична, но става за приспиване.  Назнам дали разбра - но ако се сетя къде я гледах ще пиша - да я видите. Всъщност вие може да я видите при племеника - може и да го има в описанието.

# 281
  • Мнения: 64
puhtulka, много благодаря! Има страхотни колички. И цените са "страхотни", ама ще вземем да отидем да разгледаме. Може пък да се прежалим за някой модел.
nova_badeshta_mama, сгъваемото легло и ние мислим да го вземем за при майка ми, защото бебо сигурно често ще и гостува. Ние с мъжа ми живеем на Красна поляна, а тя е в Дианабад и сигурно през по-голямата част от деня ще бъдем при нея. Това с ципа е много хитро, не знаех, че има такава опция.
А я да ви питам - някой има ли инфо относно взимането на стволови клетки от пъпна връв при раждане в Майчин дом? Разбрах, че всяка болница работи със собствена банка, а сестра ми се интересува, защото иска да ми направи подарък за бебо стволови клетки.

# 282
  • Бургас
  • Мнения: 337
ДеЩоВиди това е 60лв. Скъпи са им на Азис дрешките Rolling Eyes


как се радвам, че си на линия отново  Hug  Hug  Hug

Да ви се похваля..получихме първия подарък...малко е рано, но дойдоха ни на гости приятели от Испания и няма да могат да дойдат до края на годината и ни изненадаха...стол4е за кола - чико new zenith...

много е хубава,но щях да ги претрепя ..можеше да не дават толкова пари за това столче (видях страхотно на 2но по-ниска цена)..тия чико са обирджии!!!

Както и да е..столчето е мн хубаво..

А иначе вие мн сте напреднали с покупките..ние нищо още не сме купували...само и избрах количка ,която видях,че още няколко мами са си избрали - кенгуру карера...мн е хубава и мисля да не търся пове4е...мн ми харесва...

Имам въпрос за Токуда...тъй като съм о Бургас и съответно си следя бременността тук следващия месец искам да отида на контролен преглед там...каква е процедурата..избирам си лекар от сайта и му звъня директно или на рецепция???  newsm78

# 283
  • Мнения: 925
Nova_badeshta_mama, ти си следиш бременността в Токуда, нали? При кой лекар? Simple Smile Аз си избрах Димитров, след като вече бях ходила при 1-2ма други лекари там. Доколкото чета мнения за Димитров, не натиска за секцио, дори повечето майки ги е навил за нормално раждане. Макар че на мен днес на прегледа 2 пъти ми каза (незнам дали случайно, или не Wink), че бебето е седалищно, като на втория път каза: "Ама то това нищо не значи, то може да си се обръща както си иска още!"
Та ще видим, рано е още за големи планове, наистина, Божа работа!

Маймунка2, можеш да си избереш лекар от сайта на болницата и като се обадиш на рецепцията, ако той има свободен час, да си запишеш при него. Ако ли няма (че са доста натоварени там), се записваш при някой, който може да те приеме в този ден   bouquet

# 284
  • Мнения: 2 070
Дуци, аз затова казах, че излиза над 1000 и нещо с аксесоарите, те си имат зимен кош и всичко останало и нямат оплаквания. Бебето се роди юли миналата година. А по-голямото детенце спи редовно навън в количката, не съм чувала за това с краката нагоре и не съми  чела отзиви във форума, но пуснах, може на някой да хареса.

Общи условия

Активация на акаунт