Образование в чужбина

  • 5 399
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Да, бих го изпратила ,още повече ,че той самият има желание/засего поне/. Но определено след навършване на 17-18 год. възраст. Споделям мнението на Рали, че детето се нуждае и от други неща, не само от образование.
 Колкото до Швейцария детето на мои познати учи там от около 15 год. възраст, и преди 2 години имаше прблеми с наркотици. Сега не знам как е , не съм ги чувала скоро, но това че се е случило ми стига.
/Не че тук сме застраховани, но си е друго да си до детето си в такъв момент/.

# 16
  • Мнения: 19 485
Склонна съм да го направя, но за университетско образование. До завършване на гимназия смятам, че е по-добре да е със семейството си.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 761
Мислех по този въпрос. Мама живее в чужбина и мислех да пратя Дияна при нея.
Бих я пратила да учи в чужбина, но по-голяма, след завършване на гимназия. Тогава пък ще е достатъчно голяма, за да може да прецени сама къде и какво иска да учи.

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За съжаление има майки, които не желаят и не могат да си гледат децата, та по-добре по отрано да ги изпратят, може, ако искат вече и на съпруг да ги дадат, той да ги гледа.

Според мен, за да се пратят децата където и да е отделно от родители или баби, децата трябва да са пърнолетни.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Дороти,
Нещо не ми станя ясно какво имаш предвид с първата част на поста си.
За неискането е ясно - нямат време, отдадени на са кариерата. Обаче за нямане на възможност да ги гледат, пращането в чужбина означава сериозно финансово обезпечаване на цялата операция - и учебните такси и разходите по издръжката на детето. Хората с финансови проблеми и да искат, не могат да си позволят.

# 20
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
RadostinaHZ живота е толкова кратък, че ако не си до детето си когато е малко, няма кога друг път да си до него. То порасва и предпочита рядките празнични срещи и отвиква контакт с родителите си.
Та това имам предвид, че и аз имам познати и пари и всичко си имат, но се отделиха или отделиха децата си, а сега се чудят, защо децата свикнали с техния си живот седат далеч от тях. С деца се контактува, когато те имат нужда от тях, а имайки нужда и родителите си и тях ги няма - това децата трудно изживяват, но изживеят ли го - няма връщане назад.
Едно 12 год дете има много нужда от близки хора до него.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Ясно, сега разбрах.  Peace

# 22
  • У нас
  • Мнения: 304
И аз като една мама на дъщеря в 10 клас съм се замислила за след завършване на училище.Всички знаем ,че подготовката за кандидатстване започва една година по-рано или повече.Децата сега са доста по- ориентирани от нас , но на всички ни е ясно ,че без пари нищо не става.А как да обясня на детето  си , което смело мога да кажа ,че заслужава да учи онова ,което иска/в чужбина/ , а не това за което ни стигат средствата? ooooh!Има и богопомазани, но не по-кадърни!Дано и на нашата улица изтрее слънце!  grinning039

# 23
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И аз като една мама на дъщеря в 10 клас съм се замислила за след завършване на училище.Всички знаем ,че подготовката за кандидатстване започва една година по-рано или повече.Децата сега са доста по- ориентирани от нас , но на всички ни е ясно ,че без пари нищо не става.А как да обясня на детето  си , което смело мога да кажа ,че заслужава да учи онова ,което иска/в чужбина/ , а не това за което ни стигат средствата? ooooh!Има и богопомазани, но не по-кадърни!Дано и на нашата улица изтрее слънце!  grinning039

Богопомазани са тези, които успеят да се оправят в собствената си родина.

# 24
  • У нас
  • Мнения: 304
Естествено ,че са успели онези ,които могат да се реализират в родината си, но сигурно не като нашата ,в която не си ценят хората и тяхното образование.Господата управляващи би трябвало да се позамислят малко ,защото след години в нашата страна ще останат само пенсионери .Децата ни напускат ,защото там явно се реализират по-добре и се оценяват по други критерии, а не по шуробаджанащина. Banghead

# 25
Висшето образование в чужвина според мен е наложително. Нашите родни университети бълват неконкурентноспособни специалисти, да не кажа, че на нищо не са ги научили.
На по-малка възраст не бих си пуснала детето, точно тогава младежите имат нужда от родителска подкрепа, а не от пансион. Това е идеално решение, ако имаш желание да го разкараш. Не искам да обидя никого, но мисля, че до такива мерки стигат родители, които имат свой живот, който не включва родителски задължения.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Мисля, че има много сериозен проблем във възприемането на отношенията студент-ВУЗ-образование. Висшето или което и да е образование не се дава, а се взема от студента. Университетът не е училище, че "детето" да бъде научено, а става въпрос за възрастен човек на поне 18 години, който може да си наложи на волята да учи, а не да чака наготово. Където, колкото и да са добри или лоши преподаването и нивото на ВУЗ-овете не може всички студенти да се слагат в кюпа "неконкурентоспособни". Опира си до човека в първа степен. Който иска да стане добър специалист не разчита само на задължителния материал в учебното заведение. Това важи и за ученето на професия и за всичко в живота.
Срещам се със студенти от чужбина и сред тях има както посредствени, така и ярки личности и специалисти. Също като при нас. Чуждият университет не е гаранция за добро качество.

# 27
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
RadostinaHZ абсолютно съм съгласна с теб.

Да не кажа, че същото важи и за по-малките - дали елитно училище или не зависи си от детето, а както излизат чудесни специалисти от елитните, така има и посредственост.

Имам примери с деца, не учили никога в елитни училища и завършили в България - сега са търсени специалисти (с голями заплати). - в България.

# 28
  • Мнения: 19 485
Аз съм съласна с родителите които казват, че и завършилите в България може да направят добра кариера, но това с шуробаджанащината винаги го има за съжаление! А и сега товас матурите - то не бяха промени, не бе чудо. И горките деца, като опитни зачета, лашкани между интересите на учители, политици и кой знае кой още, се лутат, чудят се по какво и как да учат (матурите по литература последно не е ясно дали ще включват само българсак или и европейска литература). Вчера четох, че отново ще бъдат обжалвани пред ВАС. Това е страшно разконцентриращо. Прощавайте че не съм съвсем по темата, но като майка ми е болно, че никога в образованието ни не е имало неща като ред и  приемственост, както и ясни правила. Ето това кара повечето младежи да търсят начин за образование в чужбина.

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Така е. И мен ме вбесяват с тези неразбории в средното образование.

Общи условия

Активация на акаунт