Негодно за употреба Витамин С по аптеките

  • 4 733
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 537
Аз вчера купих големи ампули вит. C, аптекарката нищо не ми каза. Дано да няма наистина инфектирана партида, защото съм давала на малката сигурно 3-4 ампулки вече от миналата седмица, беше болна. Но аз търсих адреналин на ампули, защото малката е с хрема и по принцип смесвам по една ампула адреналин, вит. C и натриев хлорад и ми казаха, че нямало да има адреналин до края на април, защото завода, в който се произвеждали бил в ремонт. Дали е същия? Но тук навсякъде има вит.C, не са ми казвали нито за лоша партида, нито че ще ги спират, а би трябвало. В понеделник ще питам нашата лекарка дали знае нещо по въпроса.  Peace Ще поглеждам и тук.

# 16
  • Мнения: 272
даааа  а на мен ми казаха "нетърсете никакви ампули - завода е затворен  намерете си заместител",  а колкото за вит С- ако детенце ви е над 1 год може да стриете ЧАСТ от таблетка!!! според дозата - повтарям ЧАСТ!!!! и с малко вода е поносимо.


поздрави от Сашето ...........

# 17
  • София
  • Мнения: 39 773
Имам позната фармацевтка, утре ще се обадя да попитам.

# 18
  • Мнения: 640
ъъъъ.....

# 19
  • Мнения: 950
Мен също много ме интересува този въпрос. В момента давам на дъщеря ми вит.С на ампули, че в къщи сме малко болни. Преди 2-3 дена ги купувах. Взех последните 5 от аптеката, а от там ми казаха, че трудно ще намеря други, понеже са свършили по складовете (мъжът ми успя да намери още 10). Така че казвайте, ако разберете нещо повече.  Praynig

П.П.: Дано наистина завода да е в ремонт и да не е нещо друго.

# 20
  • Мнения: 4 451
Това може да се случи при производството на всяко лекарство. За съжаление.

# 21
  • Мнения: 4 371
Това може да се случи при производството на всяко лекарство. За съжаление.
Всяко българско лекарство според моите наблюдения Confused
Никога не купувам български лекарства, предписани за детето. Пускат ги, после ги спират, вредни били, кой пил, пил Stop
Даже педиатъра знае, че не съм им фен и предписва чужди.
Иначе предпочитам български стоки, сега да не си помислите, че съм някакъв див сноб Mr. Green

# 22
  • Мнения: 350
Във ВТ вече няма, обиколих където се сетих, но семо 5 големи ампули. Казаха ми че  ампулния завод е в ремонт, моля кажете как се казва този сироп с Вит. С?

# 23
  • Мнения: 169
Някой разбра ли какво става с витамин С -то? Ще има ли не ли? Заразена партида има ли наистина и ако да някой да каже коя? те си имат номера все пак..

# 24
  • Мнения: 5 255
В една аптека ми казаха, че поради приватизиране на цеховете за производство са спряни/може би временно/ от производство Vitamin C  и други.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 675
И нас вчера ни казаха, че едва ли ще намерим, но не казаха защо. Какъв е наистина този сироп с Вит.Ц?

# 26
  • у нас
  • Мнения: 5 717
Онзи ден си купих десетина броя от 5 кубика. Досега незнаех, че има такъв проблем с недостиг на вит. С.  newsm78

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 23:36 от Sinara

# 27
  • Мнения: 3 157
Как така 10cc?Да не са големите от 5?

# 28
  • Мнения: 2 231
В една аптека ми казаха, че поради приватизиране на цеховете за производство са спряни/може би временно/ от производство Vitamin C  и други.
И на мъжът ми казали същото. Бил фалирал (цеха) и сега чакат или да се продаде или нещо подобно. А тая аптекарка му предложила Витамин С за смучане, при условие че е знаела че е бебе. Не зная как точно ще обясня на едно бебе на 8 м. да смуче хапче. newsm78 Важното е търговията да върви. #2gunfire

# 29
  • Мнения: 5 255
И на мъжът ми казали същото...
Някъде там е истината  Peace

Общи условия

Активация на акаунт