Страхотна Диета за Страхотни Тела 12

  • 10 701
  • 323
  •   1
Отговори
# 270
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Здравейте, компания!
Аз вчера бях на белтъчен режим. Като изключим, че хапнах 2-3 парченца нарязано филе "Елена", не съм прегрешавала, но днес  нямам минус, даже съм 400гр плюс, но си го обяснявам с въртенето на кростренажора, винаги е така при мен.
Мъжът ми отива  след малко на фитнес. Може би и аз ще си взема карта да ходя с него, да се стягам. Но много време ще отива, а в къщи си въртя  кроса когато ми скимне( и си гледкам нещо по тв да не ми е скучно), но пък  като си с карта , си по-редовен, определено. Май ще се навия за фитнеса.
Поздрави

# 271
  • София
  • Мнения: 2 958
Здравейте, Страхотни! Heart Eyes

И аз не съм на диета , ама не мога да не пийна кафенце във вашата страхотна компания.
Засега съм си на мой режим, взаимстван от няколко диети. Тоест свободен. Закусих тофу + краставица.

Milenski76, положението с храненето у дома е подобно.
Лиде и ти си права - "покрай нас всички трябва да се хранят здравословно - нямат избор!    " .  Peace
 Това е така, защото аз правя списък на продуктите, пазаруваме заедно. Така избягвам покупката на разни колбаси и мазни продукти. Казала съм, че нещо, което не трябва да се яде, просто не се купува.
Съпругът ми от дълги години не вечеря.../чудя се как успява, но е факт!/ , така че през седмицата няма проблем да готвя каквото аз реша.
 А аз съм въвела разделните манджички. Wink Свалям си рецепти от Нет-а .
Децата ги харесват и свикват. Е, разбира се правя им и пиле с ориз, примерно, но гледам да е по-рядко. Тоест - пиле с зеленчуци или ориз със зеленчуци...и т.н. Wink

Стана много дълго, ще пиша после пак. Peace Grinning
Весел и страхотен ден!

# 272
  • София
  • Мнения: 11 826
Сати "метни" разделни рецепти и към нас.Би ли споделила какъв ти е режима,може пък нещо да си "откраднем" от теб. Wink
Направо се възхищавам на мъжа ти!И аз така да можех вече да не ям.
Мъжът ми навремето всеки понеделник не ядеше,само на кафета и чайчета го караше,но занемари тази практика.
Иначе напсоледък колбаси и аз не купувам,гледам само чисто филе.
За децата мисля,че  няма проблем манджите да не са разделни.Моите и двете са слабички засега.
Синът ми умира за пиле с ориз,обаче чушки пълнени с ориз не.

# 273
  • София
  • Мнения: 2 958
Ооо, Hug  ще метна разбира се. Ама ще трябва да се преместим в темата за Разделно хранене. Laughing  Всъщност някои от тях стават и за Страхотната диета.

Те и моите деца не са дебели, но искам да ги свикна на здравословно хранене. Начинът на хранене е важен от детската възраст.Ако мен бяха научили да се храня така, сега нямаше да имам проблем с килограмите. Вероятно. Thinking Иначе обожават пълнени чушки и не ги лишавам от тях. Всъщност от нищо не  ги лишавам, освен от чипсове и подобни. Wink

Например онзи ден готвих "мусака " от кайма,лук,  морков и тиквички , на фурна.Без заливка.Повечко подправки ..и стана бижу. Направих и крем супа от тиквички.  chef
А ето нещо любимо на цялото семейство:

Пиле с моркови по марокански

ПРОДУКТИ
Пиле, нарязано на порции
1кг/може и повече/ моркови
маслини
1 връзка магданоз
чесън
лук
1 лимон
сол ,черен пипер и кимион/млян/


НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Морковите се нарязват на кубчета. Лукът се нарязва на ситно. Пилето се запържва/аз го задушавам с капак, става и в йенска тенджера/ в нагорещена мазнина до побеляване. Прибавят се морковите и лука и се задушават с малко вода.
Когато омекнат, се добавят маслините, черен пипер и сол на вкус. Задушава се до готовност.
Накрая се прибавят ситно нарязания магданоз, чесън, лимон/нарязан на дребни кубчета/ с кората и кимиона.

Ако искате по нататък ще напиша още, като се съобразя с нашата тема и може Лидето да ги качи при рецептите.Ако прецените, че стават.

# 274
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Днес освен че съм стриктно на кисело мляко с ябълки, въртях крос-тренажора 35 минути и после правих малко упражнения и коремни преси. Решила съм поне 3 пъти седмично да спортувам.
Още малко останааааааааа. Искам и аз като Мечтателка да стана 50 кг.  Лятото със страхотната 1 ги бях постигнала и се чувствах много добре!

Сати, мерси за рецептата, звучи вкусно:hug:
И аз едно време не вечерях, но покрай първото ми гадже лошо се научих и сега просто не мога. Може да е нещо леко, но трябва да хапна, иначе от глад не мога да заспя.
Желая ви страхотен ден!

# 275
  • София
  • Мнения: 1 950
Здравейте, Страхотни момичета!  Hug Hug Hug


Марги, Hug  браво за тренировките,  smile3501  аз само се каня - три диска съм си записала с различни упражнения за вкъщи, защото се знам, че ако се запиша някъде само парите ще си ги дам и ще ида 2-3 пъти и дотам .  Crazy Но и в къщи още по-зле работата.  Embarassed Но трябва да взема да се стегна, че ще ми увиснат кожите още малко като поотслабна/не че съм се засилила тези дни/  Mr. Green

Сати, чудесна рецепта   bouquet - ще я пробвам, а и ще видя да я сложа в Страхотния блог, а тези дни имаше още една рецепта за риба ако няма нищо против авторката и и нея може да я пусна там?  Peace А за пускането на рецепти мисля , че няма да сме против, защото като си обмениме рецепти - ще имаме идеи за хем вкусно, хем зиетично , а и разнообразно.  Peace

Ме4тателка   Hug вече не си на диета , може да си хапваш разни неща , но недей да прекаляваш  Peace Но съм сигурна , че не го правиш  Laughing

Кала,   Hug и аз много си падам по глезотийките , но тази седмица съм си обещала да съм стриктна, а на теб сега ти е простено, но по малко   Wink

# 276
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Лиде, разбира се, че нямам нищо против да добавиш и рецептата с риба, затова я споделих тук. Аз самата я намерих във готварския форум, но понеже много ми хареса, реших да я пусна тук, защото е много подходяща за диета.

# 277
  • София
  • Мнения: 11 826
Хайде на следобедното кафенце!За днес ми е пето сигурно не мога да се събудя.
Сати мерси за рецептата!Непременно ще пробвам,още повече че много харесвам кимиона като подправка.
Аз напоследък отново започнах да ползвам зехтин,както за салати,така и за готвене.
Ще се радвам,ако споделиш и други рецепти!
Лиде понякога прекалявам  Embarassed и след това ми идва да се   #2gunfire
Хайде наглеждам Ви.

# 278
  • София
  • Мнения: 1 950
Margi   Hug ок   bouquet, ще я пусна там , ако днес не успея, утре със сигурност, защото идеята на този блог беше точно да си споделяме рецепти , подходящи за диетата ни и да може лесно да се дава линк към мястото , където ги слагаме.

Ако някой иска да добявя рецепта може да влезе    СТРАХОТЕН БЛОГ      с
потребителско име strahotna
парола strahotna

# 279
  • Мнения: 1 163
Ами не не е истина. Някой да ме удари по главата, че да се освястя. От два дена не съм спряла да се тъпча, хляб, сладко тестяно всичко, което ми е забранено. Отпуснала съм се като дроб и само мисля какво да натъпча в корема. Взе да се затопля и взех да се притеснявам, че пак ще си надебелея.
Днеска няма и да вечерям а се прибирам и си пускам гимнастика да поиграя малко да изразходя калориите а от утре строг режим обещавам на себе си и на вас.
Егати и лакомото прасе дето съм. newsm78 newsm78

# 280
  • София
  • Мнения: 1 950
Ами не не е истина. Някой да ме удари по главата, че да се освястя. От два дена не съм спряла да се тъпча, хляб, сладко тестяно всичко, което ми е забранено. Отпуснала съм се като дроб и само мисля какво да натъпча в корема. Взе да се затопля и взех да се притеснявам, че пак ще си надебелея.
Днеска няма и да вечерям а се прибирам и си пускам гимнастика да поиграя малко да изразходя калориите а от утре строг режим обещавам на себе си и на вас.
Егати и лакомото прасе дето съм. newsm78 newsm78


 box bash fight Ето за освестване - никакво тъпкане, да не ти отиде труда на вятъра!   Peace

# 281
  • София
  • Мнения: 2 958
mimi_msm , излизаме на ринга заедно Никакво тъпканееее!!! И аз мисля да не вечерям. Само плод или зеленчук.

И на мен ми се хапва порядъчно, ама..... Лошото е, че когато съм на свободен режим се отпускам. Затова се навъртам в темата, за да ме държите изкъсо и защото сме си дружки в борбата!
 Hug Heart Eyes

# 282
  • Мнения: 1 163
А така Лиде, ще се вземам в ръце. Ама кажете ми мили дружки как да не се отпускам да ям. На среща ми седи една колежка слаба, слаба а на всичкото отгоре яде нещо през три часа ама това без да преувеличавам и от една година работя с нея не е мръднала на килограми. И се храни само с полезни храни -пици, дюнери, катми, банички и тем подобни. Ами и на мен ми се прияжда но наистина спирам, защото както каза Лидето всичкия ми труд ще отиде под дяволите. Утре няма да се изкушавам от нищо. Минавам на №1 на страхотната.
Лиде като има лунна диета свирвай и на мене.
А боя добре ми се отрази.  Joy Joy Joy JoyЛеле как си ме погнала................
Ох Сати благодаря ти давай и ти, че винаги ги върша такива. Тъкмо отслабна малко придобия си самочувствие и се почва с тъпкането. Но обещавам ви тържествено от утре таратора. И вече редовно в темата, че май и тука съм позанемарила влизанията.

# 283
  • София
  • Мнения: 1 950
Сати   Hug наглеждаме те , мила , няма да ти позволиме да се отпускаш! Нали сме отбор - всички свалени килограми ни се трупат в актива, значи колкото повече , толкова повече! Peace Пак имаш нов аватар - свежарски, а подписа ти също е страхотен  Peace


Ме4тателка   Hug ние тук се подпомагаме - когато не става с думи идваме с тежкото оборудване!  Joy Joy Joy



Мими,   Hug не е лесно като при теб колежката си похапва все полезни неща, но пък като я гладаш слаба може би все пак имаш стимул да станеш по-слаба от нея? А моите колежки повечето все са тежка категория, и вси ми повтарят , че съм луда да пазя диети, че нямало смисъл, по-добре да си хапна и да не се "тормозя". Само една имам, която уж спазва Страхотната диета /аз и я дадох/ , но тя си е слаба, така че просто някакво хрумване и е това.
Добре че сте ми подкрепата , защото преди да се "запознаем" и аз си мислех точно като моите колежки  Crazy и си трупах килца... А сега освен начина на хранене коренно ми се промени мисленето - направо станах друг човек благодарение на моите приятелки-съфорумки!
За което съм ви много благодарна! newsm51 newsm51 newsm51

# 284
  • София
  • Мнения: 385
Здравейте и от мен, Страхотни!

Ох, да се оплача, след въглехидратния ден пак качих +0.5кг... Cry   А аз си мислех, че от месото качвам най - вече.Но какво пък да се прави - продължавам нататък!Пак млекцеееее...
За да си повиша настроението, взех че си накъдрих косата.Добре стана!    af

... Ама кажете ми мили дружки как да не се отпускам да ям. На среща ми седи една колежка слаба, слаба а на всичкото отгоре яде нещо през три часа ама това без да преувеличавам и от една година работя с нея не е мръднала на килограми. И се храни само с полезни храни -пици, дюнери, катми, банички и тем подобни. Ами и на мен ми се прияжда но наистина спирам, защото както каза Лидето всичкия ми труд ще отиде под дяволите.
mimi_msm, искрено ти съчувствам...Такива като колежката ти са голяма рядкост.Нищо, като яде мазни дюнери и пици, си мисли как се трови с тях.

Сати, това пиленце ми "мирише" на много вкусно!Ще го пробвам утре на белтъчния ден, само че без морковите.Нали така става за диетата?

Margi , щом е лека вечерята, няма страшно.Само да не е като мене - след соленото да засладна, а пък след сладкото да засолна...и т.н....

box bash fight Ето за освестване - никакво тъпкане, да не ти отиде труда на вятъра!   Peace
lideto70, ха така!!!   Peace   Ти си нашата будна съвест!

Ме4тателка, наглеждай ни и ти, че на Лидето и е трудно всички да ни вкарва в правия път!

Общи условия

Активация на акаунт