ШАМАР

  • 6 704
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 620
Попитай детето си как то би искало да се развият отношенията му с тъй нареченият му "баща"от тук нататък и го подкрепи в решението му.


Само така! Изгонете го простака! Разведи се!   #2gunfire
Ама, ха! Ще бие той на мама бебчето...  #Cussing out

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 268
До какво води многото четене из форумите! ooooh!
Каква драма, какви въпроси, за единствения шамар за 10 години!
Какво ви става, бе хора?!

И да, едно 10 годишно хлапе може да те извади от обувките, знам го със сигурност! Някои са просто професионалисти в областта. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 341
Попитай детето си как то би искало да се развият отношенията му с тъй нареченият му "баща"от тук нататък и го подкрепи в решението му.
Детето е човешко същество, а не изпълняващ родителските желания робот.
И се опитай да вразумиш агресивния си съпруг.
Сега ще наскачат срещу мен разните му там изнервени родителници, ама само като чуя за насилие над дете и зле ми става. Предтсвям си колко жалък трябва да е човек, за да стигне до шамари в общуването с детето си. Ама и на такива Господ дечица дава.

 Crossing Arms
Разведи се незабавно и извади съдебна забрана, за да не може мъжът ти да се доближава до детето. Може и медицинско за нанесена тежка телесна повреда...
 Whistling
Joy Joy Joy

Към авторката, не се впрягай толкова, голяма работа един шамар, за 10 г. Дано е и последен, детето е в трудна възръст и доста трудно се излиза на глава с него. Нямам личен опит, но имам наблюдения върху 11 год. дъщеря на моя приятелка. Според мен, няма нищо притеснително в случая.  Peace

# 18
  • Мнения: 139
Попитай детето си как то би искало да се развият отношенията му с тъй нареченият му "баща"от тук нататък и го подкрепи в решението му.


Само така! Изгонете го простака! Разведи се!   #2gunfire
Ама, ха! Ще бие той на мама бебчето...  #Cussing out

A ти ода в подкрепа на боя като метод за възпитание ли предлагаш?
Със сигурност и ти понякога вбесяваш и съпруга и детето/децата си (всеки го прави, всеки на даден момент вбесява другия), те удрят ли ти шамар за това?
В цивилизованите страни до сега на тоз хубостник да му е наложено посещение при психолог и обществено полезен труд.
И ми е много интересно как ако един мъж удари жена си всички скачат срещу него, а ако удари детето си го подкрепят (не го укоряват).
Наистина не мога да повярвам.
Човек е човек, защото има дар слово, на повечето им стига, но не на всички.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 268
muneca de porcelana, какъв бой бе мила. Това е един, единствен шамар!  ooooh!
Мнооого залиташ, много.

П.П Имаш ли опит с десетгодишни?

# 20
  • Мнения: 139
muneca de porcelana, какъв бой бе мила. Това е един, единствен шамар!  ooooh!
Мнооого залиташ, много.

П.П Имаш ли опит с десетгодишни?
Да, имам.
Това, че шамарът е единствен, не е повод да се оневинява автора му.
Поради именно тази причина трябва да му бъде обяснено, че на дете не се посяга по никакъв начин, профилактично, че може да реши да повтори, или, пази Боже, да стане редовен в шамаросването.
Всеки ден някой ни ядосва до краен предел, но не го удряме. Удряме детето, че ни е "извадило от обувките". Недопустимо е, долно е, жестоко е и много унизително за потърпевшия малчуган.
Едно дете не може, а и не е длъжно да разбира възрастните, но възрастните са били все някога и те деца, нали така, е, ако разбира се, родителите им не са им отнели правото на детство с някое и друго "шамарче".

# 21
  • Мнения: 2 563
Длъжен е да се извини и да обясни на детето какво го е предизвикало. Разиграйте и сценарий за разрешаване на бъдещи такива спорове.

# 22
  • Мнения: 649
muneca de porcelana, какъв бой бе мила. Това е един, единствен шамар!  ooooh!
Мнооого залиташ, много.

П.П Имаш ли опит с десетгодишни?
Да, имам.
Това, че шамарът е единствен, не е повод да се оневинява автора му.
Поради именно тази причина трябва да му бъде обяснено, че на дете не се посяга по никакъв начин, профилактично, че може да реши да повтори, или, пази Боже, да стане редовен в шамаросването.
Всеки ден някой ни ядосва до краен предел, но не го удряме. Удряме детето, че ни е "извадило от обувките". Недопустимо е, долно е, жестоко е и много унизително за потърпевшия малчуган.
Едно дете не може, а и не е длъжно да разбира възрастните, но възрастните са били все някога и те деца, нали така, е, ако разбира се, родителите им не са им отнели правото на детство с някое и друго "шамарче".


И аз мисля така!!!

# 23
  • Мнения: 599
muneca de porcelana, какъв бой бе мила. Това е един, единствен шамар!  ooooh!
Мнооого залиташ, много.

П.П Имаш ли опит с десетгодишни?
Да, имам.
Това, че шамарът е единствен, не е повод да се оневинява автора му.
Поради именно тази причина трябва да му бъде обяснено, че на дете не се посяга по никакъв начин, профилактично, че може да реши да повтори, или, пази Боже, да стане редовен в шамаросването.
Всеки ден някой ни ядосва до краен предел, но не го удряме. Удряме детето, че ни е "извадило от обувките". Недопустимо е, долно е, жестоко е и много унизително за потърпевшия малчуган.
Едно дете не може, а и не е длъжно да разбира възрастните, но възрастните са били все някога и те деца, нали така, е, ако разбира се, родителите им не са им отнели правото на детство с някое и друго "шамарче".

Преиграваш ми се струва.А?


Към авторката:Нищо сериозно не е станало.Понякога е полезно шамарчето.

# 24
  • Мнения: 3 092
muneca de porcelana никой не защитава и не подстрекава биенето на деца , но ти прекаляваш .Един шамар не ти отнема правото да си дете , та това е абсурдно , не разбираш ли ...
Разкажи ни нещо повече за себе си , за твоето дете или деца , колко са големи , какъв е опита ти ...много ми е любопитно , наистина . Flutter

# 25
  • София
  • Мнения: 932
Попитай детето си как то би искало да се развият отношенията му с тъй нареченият му "баща"от тук нататък и го подкрепи в решението му.


Само така! Изгонете го простака! Разведи се!   #2gunfire
Ама, ха! Ще бие той на мама бебчето...  #Cussing out

A ти ода в подкрепа на боя като метод за възпитание ли предлагаш?
Със сигурност и ти понякога вбесяваш и съпруга и детето/децата си (всеки го прави, всеки на даден момент вбесява другия), те удрят ли ти шамар за това?
В цивилизованите страни до сега на тоз хубостник да му е наложено посещение при психолог и обществено полезен труд.
И ми е много интересно как ако един мъж удари жена си всички скачат срещу него, а ако удари детето си го подкрепят (не го укоряват).
Наистина не мога да повярвам.
Човек е човек, защото има дар слово, на повечето им стига, но не на всички.

Извинявай но найстина ме измумяваш с коментарите си, тук не става въпрос за тормоз над детето, още повече системен.
Става въпрос за един шамар за 10 години и то явно детето се е инатило. Извинявай, ама аз съм удряна 2-3 пъти от баща ми в периода 10-15години и определено ми е действало отрезвително и дори тогава си знаех че го заслужавам, ама пубертетска му работа.
И честно казано повече ми е било гадно, когато са ми чели конско (понеже виждам че говориш за "дар слово")
 Към авторката ,не мисля че случилото се,е толкова трагично. Поговори с детето си и със съпруга си, но не драматизирай нещата , според мен е излишно. В момента сигурно и съпруга ти съжелява.

# 26
  • Мнения: 28
Естествено, виновна съм аз и т.н.

Да, вина имаш и ти. Можело е просто да хванеш дъщеря си за ръка и да я отведеш в нейната стая, преди да кипнат нервите на съпруга ти. Родителите трябва да бъдат единни във възпитателната политика. Ако единият забранява, а другият разрешава, резултатът ще е разглезено дете до N-та степен.

Мисля, че ще е най-добре, ако ти обясниш на дъщеря си защо е получила шамара. Нека се извини на баща си за ината, който е проявила, а той едва ли ще и посегне повоче.

# 27
  • Мнения: 2 556
И аз съм твърдо против шамарите, но факт е, че съм удряла шамар на сина ми, когато беше на 6 години. Не силно, но го пляснах съвсем целенасочено. Просто изобщо нямах време да се замисля трябва ли, не трябва ли. Не се гордея с това, но просто бях бясна на момента. Той много лошо бутна сестра си, направо беше на косъм да си сцепи главата малката, която тогава беше на 1 годинка. Просто откачих и му ударих шамара, преди да имам време да мисля. Иначе нямам навика да наказвам децата и обикновено се разбираме много добре. Та си мисля, че на всеки може да се случи да удари шамар, колкото и да не е хубаво.

Мъжът ми никога не би посегнал на дете да го плесне, камо ли шамар да удари. Явно моите бушони по-бързо гърмят...

# 28
  • Мнения: 234
Попитай детето си как то би искало да се развият отношенията му с тъй нареченият му "баща"от тук нататък и го подкрепи в решението му.


Само така! Изгонете го простака! Разведи се!   #2gunfire
Ама, ха! Ще бие той на мама бебчето...  #Cussing out
Ще добавя... Wink
Линчувайте го,бре. Twisted EvilОще ли не сте го направили?Направо незнам какво чакате още. Mr. Green

# 29
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
Попитай детето си как то би искало да се развият отношенията му с тъй нареченият му "баща"от тук нататък и го подкрепи в решението му.


Само така! Изгонете го простака! Разведи се!   #2gunfire
Ама, ха! Ще бие той на мама бебчето...  #Cussing out

A ти ода в подкрепа на боя като метод за възпитание ли предлагаш?
Със сигурност и ти понякога вбесяваш и съпруга и детето/децата си (всеки го прави, всеки на даден момент вбесява другия), те удрят ли ти шамар за това?
В цивилизованите страни до сега на тоз хубостник да му е наложено посещение при психолог и обществено полезен труд.
И ми е много интересно как ако един мъж удари жена си всички скачат срещу него, а ако удари детето си го подкрепят (не го укоряват).
Наистина не мога да повярвам.
Човек е човек, защото има дар слово, на повечето им стига, но не на всички.
В повечето "цивилизовани страни" , единичния шамар е разрешен като формана възпитание. В случая, таткото е "възпитавал" щерката. А сега де?!?

П.С. А вие явно гледате много филми, поспрете ги, може да видите , че нашата реалност е много по-различна.

Общи условия

Активация на акаунт