Отново за бебешкото дупе

  • 7 344
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 686
Това за ЕБХ е много интересно,но нямам никакво време да следя,кога ще пиша или ака.

# 61
  • Мнения: 2 131
dimitriana, аз вече те поздравих за това, което си постигнала, вероятно си прочела. Не те познавам лично и нямам наблюдения върху това как си гледаш детето, нито пък ми е работа.
Не съм вадила от контекста, по-скоро това е нещо, което съм прочела между редовете. Цялостният тон на написаното от теб дотук ме накара да употребя думите "вманиачаване" и "втренчване". Ако те не се отнасят до теб, приеми моите извинения. Но при всички случаи си стоя зад думите, че, когато ги има, те се отразяват зле на детето.
Нали не си очаквала, че, споделяйки тук във форума, няма да получиш мнения, различни от твоето?!
Аз се оттеглям, защото не желая да ти развалям темата. Пък и в никакъв случай не смятам, че това, което си постигнала по отношение на ЕБХ е лошо.

# 62
  • Мнения: 1 947
   Филмът е "Шоколад". Всички, начело с кмета не града, заклеймиха сладкарката
и имаше забрана за взлизане в магазина и. После всички, тайно и от себе си, един
по един, откриха божествения вкус на изделията и. Последен беше кметът - той
осъмна заспал във витрината на магазина, преял с шоколад. И всички бяха щастливи!
   Исках да кажа - говорете лошо за шоколада, ако не ви е харесал, след като сте
го опитали.
   Или нещо такова... Wink

# 63
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Мисля, че темата  не е За или Против ЕБХ или се лъжа? newsm78

# 64
  • Мнения: 2 829
Искам да благодаря на Димитриана за хубавия разказ. Когато аз започвах с ЕБХ много ми липсваше споделен личен опит на истински майки, такива, които живеят тук и сега като мен. Надявам се този разказ, както и другите разкази, които надявам се ще последват да помогнат и да дадат кураж на други майки, които инстинктивно усещат, че това е верния път за тях Grinning
Вилиана, твоята забележка е много смислена, погледнато отстрани наистина изглежда, че майката по цял ден се занимава само с дебнене на бебето. Всъщност на практика е мноооого по-лесно. За мен ЕБХ е по-мързеливия начин за гледане на бебе. Първия месец, когато започвах наистина за няколко дни отделях доста време и усилия да вляза в ритъм с детето си. Освен това трябваше да променя начина по който го обличах, начина покойто приготвях леглото... Но веднъж като си създадохме навици всичко тръгна лесно и без усилия. Така както без непрекъснатода се чудя дали детето ми е гладно или жадно усещам че скоро ще иска да суче, така усещах и кога да му предложа да се изпишка. Освен това и той доста ме изчакваше. Моето дете започна да си казва че му се пишка чак след годинката, но и преди това се справяхме добре с ЕБХ.
 Спестих си мнооого слагане и махане на памперси (което си е трудно, особено с по-голямо и мърдащо дете), миене на напишкано и наакано дупе, при моето дете всяко акане в памперс означаваше смяна на всички дрехи и къпане- винаги отнякъде пропускаше памперса. А откакто навърши годинка моя палавник и напишкванията станаха олямо изключение ми е още по-лесно отколкото ако бешес памперс-т.е. в сравнение със стандартното махане на памперс на 2 г. аз имам 1 година бонус Grinning

# 65
  • Мнения: 2 757
yanast, от памперсите е било. Има ниско качество, които пропускат. Др вариант е да не си ги сменяла навреме или да не са седяли плътно на дупето. Аз съм си избрала пасващи  и ми вършат перфектна работа. Веднъж на 2 седмици да изпусне някой и то е ако не съм го сменила навреме. Яд ме е като всеки ден изхвърлям по една торба боклук, понеже е много антиекологично. Ама и аз съм човек и трябва да съм жива. Който може да си позволи да кара без памерс, нека го прави, мога само да му завиждам, че има шанс да направи това добро на детето си и околната среда. Btw опитвам се напоследък да предвидя нуждите на бебетата ама не става и не става.

# 66
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Ники, не съм специалист по въпроса, но на теб ще ти е доста по-трудно, защото бебоците ти вече са големки. ЕБХ се започва рано, защото те все още тогава дават някаква индикация, а после свикват с пампата и спират.

# 67
  • Мнения: 762
NikiFin ,плюс това мисля че близнаците се научават по-бързо,защото гледат един от друг.Да не говорим че си имат брат,който може да им демонстрира за какво служи гърнето.Пожелавам ти успех и не се кахъри за торбите с памперси-ти си дала на замята достатъчно-цели три здрави дечица.

# 68
  • Мнения: 2 757
ИраМира, не възнамерявам да ми е трудно, защото мисля а ги оставя с памперси докато сами не решат да ги махнат. Не че няма да им покажа гърнето и да им обяснявам къде се ака и пишка. Това правя със сина ми всеки ден, и на яслата ги учат. Повече от това не виждам, като изключим да ги оставя да опикаят и осерат къщата, но това няма да стане. Все някога ще откажат памперса.
dimitriana, по-скоро аз ще седна на гърнето да им покажа, отколкото брат им, който изобщо не иска да върши нищо там. Проявява интерес, знае за какво е, но когато трябва да ака или пишка държи да си го направи в памперса, дори се усамотява като ака и като го птам ака ли отрича да го прави  Laughing

# 69
  • Мнения: 762
Ами аз наистина нямам такъв опит и не мога да ти дам акъл,щото хем си с две бебета,хем са големи.Ето тук съм срещала събрана информация по темата.Но ако решиш лекичко да има открехваш офертата "гърне"-можеш да пробваш след сън.А за акото-пробвай сутрин с някакъв сигнал имитиращ напрежение-нищо чудно скоро да забравиш за нааканите памперси поне на малките.
И съвсем извън темата-пресмятах им рождените дни-на 9ти и 10ти юни ли са родени или да забравя за математиката?И как така са родени в различни дни?Извинявай че такива тъпи въпроси задавам,но ме преследва едно непреодолимо любопитство,а не посмях да те питам до сега.

# 70
  • Мнения: 2 829
NikiFin, не знам дали е било от качеството на памперса (опитвала съм с Памперс и Либеро), дали е размера (опитах с по-големи и по-малки) или може би устройството за слагане на памперси е било калпаво, ама факт е, че след проведени доста опити доказахме хипотезата че при всяко наакване произведенията намират път извън пелената Laughing
исках да споделя, че майките, които се занимават с ЕБХ са дори по-мързеливи, защото някакси излезе, че полагаме някакви страхотни усилия и сме едва ли не за медал. Не знам задругите, но аз си признавам, че съм много мързелива и много държа на личния си комфорт (но държа и на комфорта на детето в същото време) и ако ЕБХ изискваше някакви големи усилия да се полагат-отдавна да съм се отказала Grinning

# 71
  • Мнения: 9 814
Браво на всички. Особено на авторката. Аз не съм започнала да приучвам дъщеря си към ЕБХ на 40 дневна възраст, но в края на 6-ия месец я сложих на гърне ей така, от раз. И тя ей така, от раз се научи. Памперсите махнахме изцяло на 1 г. и 4 м. Е, сигурно не съм разбрала до 7-ия месец, че бебето ми е човешко същество Mr. Green, знам ли  newsm78.
Не ми става ясно обаче какво правя, когато кърмя детето си, а то се изхожда?!

# 72
  • Мнения: X
Даааам, хубаво е, ма да си по цял ден сама с бебето и да имаш, като ангажимент само нбего. Ако децата са две обаче какво става? Не ми казвай, че кърмиш на поискване, прилагаш ЕБХ и отделяш нужното внимание на по-голямото дете и мъжа си. Twisted Evil

# 73
  • Мнения: 2 829
Пандора, на мен лично ЕБХ ми отнема по-малко време отколкото сменянето на памперси. Понеже аз ходя на работа с изпишкването ми помагат и свекърва ми, мъжа ми, зълва ми. Изобщо не съм им обяснявала нищо, нито съм ги карала, те просто ме гледат какво правя и сами решиха да пробват. Наистина си признавам, че преди да се върна на работа живота ми беше изключително лесен и приятен, по цял ден се разхождах, пиех кафета, говорех си с приятелки, четях книги и списания, пишех във форума и успявах и да си отговарям на служебната поща. Надявам се скоро да имаме и второ дете (правим "опити" отдавна) да да ти отговоря на въпроса. На мен лично ми се струва, че съм избрала най-лесния начин за гледане на бебета.
Много ми се иска всяка една майка да се чувства така, както аз, независимо как е избрала да си гледа детето Hug

# 74
  • Мнения: 762
Пандора,аз вече писах, че съм студентка и денем я съм вкъщи,я летя до университета и обратно,но задължително нощем съм пред компютъра.Изобщо не съм човек,който може да живее в някакъв ритъм.То и поради тази причина понякога от мненията на много от майките в този форум ми настръхва козината.Те имат толкова много време,че чак забравят какво да правят по цял ден.Истински заетите хора умеят да ценят всяка минута и най-вече да цепят на две минутата прекарана със семейството.
Искам да имам второ дете,за да ти отговоря,но сега е просто невъзможно и това да вкарам в ежедневието си.
Хората прекалено много се доверяват на улесненията и започват понякога да им робуват.Разликата между памперсите и ЕБХ е като това да имаш и да нямаш телевизор (телефон,миялна и т н).Ако нямаш-няма да гледаш.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт