Помогнете да не сгреша!!!Сам в детската!

  • 4 236
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
Не си сгрешила , че си отстъпила .
Аз също не натискам детето за каквото и да било ...
При вас е по - деликатен момента с новото бебе  . Хубаво би било до раждането му да се е отделил , за да не се почуства пренебрегнат и изгонен заради него  Thinking , но ...
явно за децата си е голям преход спането сам .
Ние също имаме детска стая - подредена , готова ... Мартин се съгласи да спи там , с уговорката да сме до него докато заспи , но не се получи  Rolling Eyes
1. Викаше ме по нощите да го завивам или защото тръгнал да пада от леглото
2. не спеше спокойно и съответно и аз си бях все будна и само притичвах до детската ... и го върнахме по МОЕ настояване .
Ще го изчакам , когато е готов - тогава .
А за Никола си мисля , че като започне да го буди бебето и да му пречи на съня са ще си отиде и то доста бързо в стаята  Laughing

# 16
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не си сгрешила , че си отстъпила .
Аз също не натискам детето за каквото и да било ...
При вас е по - деликатен момента с новото бебе  . Хубаво би било до раждането му да се е отделил , за да не се почуства пренебрегнат и изгонен заради него  Thinking , но ...
явно за децата си е голям преход спането сам .
Ние също имаме детска стая - подредена , готова ... Мартин се съгласи да спи там , с уговорката да сме до него докато заспи , но не се получи  Rolling Eyes
1. Викаше ме по нощите да го завивам или защото тръгнал да пада от леглото
2. не спеше спокойно и съответно и аз си бях все будна и само притичвах до детската ... и го върнахме по МОЕ настояване .
Ще го изчакам , когато е готов - тогава .
А за Никола си мисля , че като започне да го буди бебето и да му пречи на съня са ще си отиде и то доста бързо в стаята  Laughing

Хич не леж на тая! Напротив, тогава още по-силно ще настоява да е при вас, при все неудобствата. Представи си как ще изглежда в детските му очички това - мама и тати спят с новото бебе, а аз - сам в отделна стая, при условие, че до вчера аз бях на мястото на бебето! Просто абсурд!
Белинда, отделете го сега, докато е време! При всички случаи ще изживее криза с детронирането при появата на бебето, не му усложнявай още повече чувствата тогава.
Това с похвалите и наградите е добро като начало, опитай. Опитай всичко и не се отказвай, бъди мила и нежна, но наистина - непреклонна по отношение на решението си. Прегръдки и успех!  Hug

И обади се, ма, кифло, къде се затри?!  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 636
Аз също мисля, че моментът е много деликатен заради новото бебе. Няма как да не  интерпретира като отхвърляне спането в другата стая, дори да няма бебе, а като има и бебе, вече е сигурно. Не смятам, че си сгрешила като си дала заден ход. Опитай да поспиш при него известно време, нека в началото това да е вашата обща нова стая. И без друго скоро няма до можеш да му обръщаш толкова внимание. А после- поне оставай докато заспи. Не разбрах кой месец си и колко време имате.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Единственият начин да накараме Калина да си спи в стаята, в своето легло, беше сравнението с приятелката й и изобщо с децата на нейната възраст. Беше ходила на гости у приятелката си и се впечатли от нейното креватче и как тя си спи в него. Само за да не остане по-назад започна да спи в своето. И сега имаме инцидентни среднощни посещения в стаята ни с възглавница под мищница, но не е системно.
Поговори с него - как децата на неговата възраст вече са самостоятелни и спят в своите си креватчета. Ако трябва, нека мъжът ти да поговори с него - щом на него е обещал да те пази... Wink

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Мишо спи сам в стаята си от едногодишен. Просто преместих креватчето му, но той винаги си е заспивал самичък, без да се приспиваме и без да съм в стаята. При едно по-дълго отсъствие на баща му и защото беше болен се намести при мен на спалнята. Завръщането на мъжа ми съвпадна с купуването на голямото му легло. Обесних, че всеки си има легло и си спи на него, че това е неговото легло и стая и ще спи там. Две седмици ставах по десетина пъти на вечер да го връщам в стаята и леглото му- плакал е, тръшкал се е, но не отстъпвах- и плачещ съм го оставяла в леглото, обеснявайки че много го обичам, че го слушам по бебефона и ще дойда ако ме извика, но ще си спи в неговото легло. Ами свикна си. Сега като е болен също се пробва, но не се получава- ако наистина е много зле аз лягам при него, в неговото легло.
Моят съвет е да не отстъпваш и да не го оставяш да те манипулира- достатъчно голям е да разбира. Успех!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 079
И моят съвет е да не отстъпваш, да го слагаш да спи в стаята му. Naughty
Ще пореве несъмнено, ще се опита да ти играе театър, ще прави така, че да си вмениш ти вина, че го оставяш сам в стаята му, но (според мен!) трябва да бъдеш твърда и неотстъпчива.
Стига ти една вечер отстъпка! Naughty
Лягай до него докато заспи, поощрявай го, измисли му една награда, похвали го пред целия свят колко е пораснал, как ще стане достоен батко на бебето, който спи сам в стаята си, как е страхотен малък мъж, който си спазва обещанията и казаната дума (да спи в стаята отделно от вас с баща му) .... и т. н. все от този род!

Успех!   bouquet Heart Eyes

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Белинда, а детето сподели ли защо не иска да спи само?
Очевидно нещо го притеснява... Но какво точно? Ако разбереш, може би ще ти е по - лесно да намериш и правилното решение, да го успокоиш.

Аз също не бих го насилвала да остане в стаята си сам, без да е готов за това  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда, а детето сподели ли защо не иска да спи само?
Амиии, идвали му били сълзичките, не му харесвала стаята/което не е вярно, защото иначе по цял ден си седи там и си играе/ и т.н. Абе глезка се, с две думи Wink
Това с хвалбите е голяма работа и действа страхотно при нас. Ники има огромно его, обожава да го хваля, да го насърчавам колко е голям, умен и т.н. Когато го ударя на достойнство, веднага обещава, че ще спи сам Simple Smile Но на практика...
Днес обеща и на другата си госпожа, че довечера ще пробва новата стая. Жените цял ден са му говорили явно, защото още на вратата ме посрещна с обещанията Laughing Да видим...
Някой попита колко време имаме - малко Confused Бебето се очаква през юли, дотогава трябва да е напълно свикнал, защото спалнята ни не позволява дори намек за още един обитател, абсурд.
Благодаря на всички ви Hug Вече се чувствам малко по-уверена Simple Smile

# 23
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Belinda, сега се сетих кое беше мотото ни през този период: "Всяка жаба да си знае гьола". На Крис много му харесваше и много се смееше като му го кажех. Варианта с отворените врати ми хареса, защото ние всъщност започнахме точно така.

# 24
  • Мнения: 7 201
Не го насилвай, дай му време да свикне с новата си стая.
Раждането на бебето може да е удобен момент и двамата да се заселят в детската стая. Иначе няма да е честно да изгоните баткото, за да приютите бебето.
PeaceПодкрепям това мнение.

# 25
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Не го насилвай, дай му време да свикне с новата си стая.
Раждането на бебето може да е удобен момент и двамата да се заселят в детската стая. Иначе няма да е честно да изгоните баткото, за да приютите бебето.
PeaceПодкрепям това мнение.

Да, ама не сте обърнали внимание на титлата на Белинда. Сигурно и второто бебе ще е кърмено, така че другата стая си остава за баткото.

# 26
  • Мнения: 3 506
При което положение обаче, мисля, че шансовете баткото да приеме нещата, без да се оплаква, са много минимални... Дори и да се съгласи, няколко месеца са крайно недостатъчни за затвърждаване на навика. В момента, в който види, че бебето е в голямото легло... Ще трябва или всички да са в спалнята или децата в детската, а Белинда да притичва за кърменията (и евентуално ако баткото спи дълбоко, по някое време да се изнасят с бебето към спалнята)... Ама хайде, да не ставам лош вестоносец Stop Може пък и баткото да му хареса да си има собствено легло.

# 27
  • Мнения: 3 591
А защо детето трябва да спи отделно  newsm78 Появата на ново бебе не е причина то да се изгони от леглото на мама(точно изгони - както и да го погледне детето - новата стая е начин мама и тати да го изгонят  и да не го искат за дете повече), ние поне спяхме 4ма доста след като се роди бебето...
Големия ми син се премести да спи отделно на 6 години - когато сам пожела. Средния около 4 и половина години - като имаш предвид, че той спеше между нас в леглото и след появата на бебето (което също беше кърменео и спеше с нас). Просто един ден си легла при батко си и това беше... сега се случва да дойде да спи при нас нощем понякога но рядко.
Малкия е на 2, дори и нямам легло за него - спи си на спалнята и това е Simple Smile често се събуждаме с още някой "елемент" преместил се при нас през нощта. Според мен децата сами се местят когато са готови за това. 10 годишния ми хлапак няма шансове да поиска да спи с нас обаче...та наслаждавайте се на момента докато те искат да спят с мама и тате  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 161
Голямата ми дъщеря винаги спеше при мен,когато мъжът ми беше на рейс.И след неговото завръщане тя започваше да се пазари:ама искам с мама,ние с мама...И тогава баща й тихо и твърдо й каза:аз ще спя с майка ти,ти си имаш стая.След това тя започна по-рядко да идва при мен.Ако гледаме някой страшен филм или по друг специален повод.А малката от самото си раждане спеше в детската стая.Сутрин решаваме да го вземем при нас на спалнята да го потъркаляме и да си поиграем,а то реве,ще се скъса.Иска си своето легло.И спяха двете със сестра си.Обаче после се преместихме в по-голям апартамент и разделихме детските стаи.Тогава мъничката и тя се опъва известно време,не искаше да бъде сама.Тя също участваше в обзавеждането на детската стая,аз също се притеснявах,да не се наложи да спят пак в една стая със сестра си.Аз много спокойно и твърдо й казвах,че това е нейната стая и тя ще спи именно там.не при сестра си,не при мен,а в своята стая.Въпросът е да не усети детето,че ти се колебаеш.Ще успееш,Белинда,спокойно.

# 29
  • Мнения: 5 577
 Confused  Иван от малък спи в отделно легло, никога не е бил при нас, или на нашата спалня, дори на следобедния сън. Гушкаме се, но накрая си взема играчките и си чака пред кошарката. Сега разбирам какво предимство е това. Не съм си давала сметка, искало ми се е като е болен например да спи до мен, за да му следя температурата, но не - той не иска, не е свикнал.
И аз май трябва да се замислям за отделна стая. ще следя темата, че е много полезна.

Общи условия

Активация на акаунт