БЕБЕТА ЮНИ 27 :-)

  • 10 798
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 210
Здравейте и от мен!

MISHAa , добре дошла в клуба на момите  Hug

Трънче , Пършинг е ОК, в МД е за всеки случай и ще остане там до раждането, но няма нищо страшно, просто се застраховат да не би да се роди момата по - рано от разумното... Поне аз останах с такива впечатления от смс-ите й...

Кори, благодаря за списъка и на Самимами за темичката и на всички други дето ми намират четива по цял ден  Hug

А колкото за тези превръзки за родилки знам ,че от години са изчезнали и моята снаха дълго търси и не можа да намери, така че ако някой попадне нека да пише къде ги продават... Всички се оплакват, че нормалните превръзки не са подходящи, а лигнина полепвал и се късал, но бил по-добър от превръзките / това е непотвърдена инфо. аз нямам опит, както знаете  Mr. Green / та така, не искам да си представям силно кръвотечение и аварии просто Sad След едно раждане само това ми трябва - дисконфорт...

Аз напоследък като взема думата ...  Embarassed Извинявайте ...

Моя заместник още го няма, как може да закъснееш за първия си работен ден , не разбирам  newsm78

До скоро и приятен ден от мен !

# 16
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте и от мен!

СамимамиHug за темата!

За превръзките за родилки да ви кажа ще попитам къде в София ги има и ще ви пиша. Има , защото приятелки от форума родиха през Февруари  и  през Март и от тях знам, че са си купили. Даже едната искаше да ми праща останалите и, защото си купила много. Така че в  София има. Иначе в Стара Загора не знам дали ги продават.
Аз отивам за плочки и до няколко дни трябва да почнем ремонта. УЖАС, ама няма начин!

Чао за сега!

# 17
  • Мнения: 51
Добро утро на всички мам4ета!4естит 1 Април!

Маргарете, на мене ми намериха заместни4ка още преди около месец -да навлезе в нещата, и затова съм спокойна, оставям я сама вече след другата седмица!
На мене всяка сутрин така ми се спи -ве4ер на 2 или 3 пъти се пробуждам и дълго не мога да заспя, 4ак сутрин когато алармата на 4асовника се включи, но тогава ве4е не ми е до ставане.Дремя в буса, и след това ми е доста разбъркано откъм работен процес....
Гледам вече и за ремонти сте готови, ние уж щяхме да поуправяме детската стая че не е видяла ремонт откакто каката се роди, ама не знам кога ще се започне...а и кухнята плаче за основен ама още малко ще устискам, че вече искам нещо ново и удобно;)
Не се натоварвайте наистина, аз като един ден се чуствам супер и се изхвълям, обаче на следващия ден съм като парцал от емоции. Дали за6тото е втора бременност, но много ми дотежава!
Лек ден на всички и нека настроението да е слънчево и ведро, а не  като дъждовното време днес!

# 18
  • Miami
  • Мнения: 412
Здравейте момичета  Hug
Аз днес нещо май съм настинала и не се чувствам добре Sad Цял ден ще пазя леглото, че времето е мноооого гадно и студено.
Самиммами благодарско за темата   bouquet
Хайде чао за сега от мен, лек и спорен ден на всички  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 226
Благодаря на всички по темата с гащите и превръзките, че се оказа, че нищо не съм знаела за тези ми ти работи. Ще търся и аз такива за бременни.
А сега виждам, че и сутиен за кърмачки трябва да си набавя, но пак въпрос - моите гърди не са мръднали откакто съм бременна /за огромно съжаление на мъжа ми/- нося си старото бельо. Като стана кърмачка очаква ли се да пораснат  Crazy ХЕХЕХЕХЕ - какви въпроси само.

# 20
  • Мнения: X
Здравейте, момичета  Hug

Вчера бях на преглед, бебчо си расте нормално. Но се оказа, че кръвното ми е 140/90, било на границата, според лекарката е опасно за бебчо да се качва нагоре. Качила съм 13 кг. до сега, можело и да е от тях. С каката качих 16, като се върнахме от болницата на 6-тия ден бях минус 10, без да имам проблеми с кръвното. Но ме смаяха препоръките - да не ям солено (и без това не ям), да не ям кисело (а това бебе явно не понася кисело) и да огранича мазното (и мазно не ям). Иначе порядъчно ме наплашиха - че бебо може да си забави развитието, да се роди преждевременно и т.н.

Ако има някоя мама, която си е свалила кръвното без лекарства, да пише - приемам всякакви съвети. И без това от вчера се ровя за режими и диетки, повече мнения нама да са излишни. Simple Smile

Всичко добро ви желая  Hug

# 21
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте, момичета!
Хайде и аз в новата тема. Ама видяхте ли какви изтребители-прихващачи, щурмоваци и новобранци сме?  Grinning

Кори, почивай си, дано те подмине вирусът...

Момичета, забелязахте ли как са разцъфнали дърветата? Много се кефя на пролетта, много ободряващо ми действат всички цъфнали зюмбюлчета, нарциси и игличета в градините.

mimchence, щом го усещаш как слаби ритничета и хълцане на бебето, не се притеснявай - всичко е ОК. И моето бебе не е от най-подвижните /Ивайло много мърдаше, дори и преди раждането се въртеше във всички посоки и все ме беше страх да не се оплете в пъпната връв Blush/ Сега има вечери, когато си полегна, а бебето спи ли, незнам, но не го усещам. Тогава започвам да се въртя ту в една посока, ту в друга и чак тогава получавам успокояващото ритниче Simple Smile

marvele, и аз си нося старото бельо. Всъщност разликата в сутиена за кърмачки и обикновенния сутиен не е в размера, а в начина на откопчаване. Обикновенно на този за кърмачки има някакво приспособление за откопчаване на чашката, за да не ти се налага да го сваляш при всяко кърмене. Аз лично не съм пробвала с такъв сутиен. Предполагам, че такъв вид сутиен е и по-плътен, за предпазване от евентуално изтичане на кърма... Аз също мислех да си купувам такъв, но в един магазин видях, че цената му е около 30 лв. - доста ми се видя и се отказах. Ако намеря някъде за около 5-10 лв. бих си купила...

mamutche, мисля че безсолната диета е най-подходяща в случая. Обаче това наистина означава без почти никаква сол /имай предвид че сол, и то в изобилно количество, има и в хляба!/ Много неприятно това с кръвното... Дано се оправи! Praynig

# 22
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета  Hug

Благодаря на samimami за темичката   bouquet

Аз за първи път от вас чувам за гащи и превръзки за родилки, изобщо не знаех за тяхното съществуване до сега  Blush

Вчера вечерта като си легнах на ляво и бебка почна да ме подритва лекичко от лявата страна (явно пак беше застанала напречно), обаче аз си се унесох, защото реших, че се намества и скоро ще спре. И тъкмо вече бях почти заспала и тя ме събуди с един силен и гневен ритник  hahaha Много ми стана терсене, че съм й нарушила спокойствието и така съм я ядосала  Sad Никога до сега не ме е ритала толкова силно. Миличката, сигурно й е било много тясно  Rolling Eyes Днес пак си подритва нормално  Laughing

Приятен и слънчев ден на всички и внимавайте да не ви излъжат  Hug

# 23
  • Мнения: 12
 Здравейте, майчета!
 Аз да кажа за тези, които имат Rh(-). С първата бременност по здравна каса ми правиха изследване за антитела през 3 месеца. За първо дете по принцип не е фатално пише в книгите. Но все пак се следят. След раждането ако детето излезе с Rh(+) се поставя една инжекция в родилното. Всичко това ми е направено. С тази бременност, която ми е втора чак преди 1 месец за първи път доктора назначи тези изследвания за антитела, за което се бях притеснила много. Когато го питах не трябва ли да направим той ми отговори, че са много скъпи и няколко майки щели да останат без изледвания заради мен. Предложих му да си ги платя щом е така, а той каза: "Защо ще плащаш след като ти се полагат по здравна каса". И така на 4 март ми ги пусна по здравна каса. Оказаха се отрицателни, за което много се радвам. Предполагам, че повече няма да ми прави.
  Днес времето във Варна е ужасно и смятам да не мърдам от къщи. Дано само настроението ни бъде по-добро.
  Усмихнат ден на всички! Laughing

# 24
  • Мнения: 220
Добро утро мамченца  Party
1. Мерси на samimami за новата темичка   bouquet
2. СЛАГАЙТЕ МИ БЪРЗО РОЗОВИТЕ ГАЩИИИИИ ЩЕ СИ ИМАМ МАЛКА ПРИНЦЕСА. НАЙ-НАКРАЯ СЕ ВИДЯ. МНОГО СЪМ ЩАСТЛИВА , МНОГООООО
 newsm51 Two Hearts stork-girl  bigdance2

# 25
  • Мнения: 33
mamutche, моят съвет е най-напред да проследиш дали кръвното ти наистина е високо - можеш да си купиш апарат за кръвно или да си го мериш при родители, съседи, приятели поне 2-3 дена. Най-добрите апарати са на фирма OMRON, медицински и точни, но скъпички, тръгват от  70-80 лв нагоре. Възможно е просто да си била развълнувана при лекарката и затова да ти се е качило кръвното  Praynig  Освен съветите за безсолно, можеш да наблегнеш на чесъна, той нормализира кръвното и успокоява сърцето!

Честита девойка на Малта!

# 26
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
За всички мамчета от София! Превръзки за родилки се продават в аптеката на Майчин дом, като 5 бройки стрували 1 лв. Били много удобни и вече родилите ги препоръчват горещо!
Дано съм ви помогнала  Hug!

# 27
  • Мнения: 657
Добро утро и честит 1ви април!  Joy

Честити розови гащи, Малта!
  Hug

Благодаря на In4oka и MiRa_55 за отговорите ви относно моите притеснения! Аз не издържах и снощи се обадих в МД и се съгласиха да ме видят, отидох и ... видяхме я моята мома  Heart Eyes Оказа се, че е сменила позата, както и подозирах, и явно се чувства доста удобно затова не ме рита толкова силно както преди  Joy Чухме и сърцето й, всичко е наред! Ох, така се успокоих и спах толкова добре, че ей сега ставам в 11  Crazy
Лек ден на всички!!  Hug

# 28
  • Мнения: 80
Здравейте и честито на Малта  bouquet!
daniela nikolova мерси за инфото  Hug !За първи път чувам,че антителата минават през здравната каса!Ще питам аз моята лекарка защо не ми ги пуска  Crossing Arms!
mimchence друг път пробвай със старата рецепта за нещо сладко!Аз при такива притеснения, че не я усещам бебка изпивам едно прясна млечице с мед и по възможност лягам да си почина.Почти веднага реагира и започва да рита  Wink.
Пожелавам прекрасен ден на всички мами    bouquet !

# 29
  • Мнения: 15
Добро утро! Hug
И аз се наспах тази нощ.Преди малко станах
Да си признач и аз,че не бях чувала,че има специални превръзки за родилки Rolling Eyes.Благодаря на dari75 за информацията.Ще си купя със сигурност,като наближи момента.
А снощи ми беше едно много тъпо и самотно... Confused Явно от хормоните.От както забременях ми е дно нервно...Много гадно.Иска ми се вече да раждам Peace
Честита девойка на Малта.Браво за готината новина Hug

Общи условия

Активация на акаунт