52-ра Американска тема

  • 17 097
  • 308
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 800
Пумпал, нашата педиатърка ни каза, да слагам А.Джей да спи полусънен, а не напълно заспал. Като са полусънени се учат сами да се приспиват според нея, иначе само са изнервени, че са събудени. Първите 4 месеца бях се усъвършенствала да го слагам от гушка в леглото без да се събуди. Просто правиш движение, ако се размърда замръзваш, ако не продължавам докато успея да го сложа в леглото и си махна ръцете изпод него (е, не такова описание, друго нЕма ooooh!)...После му давах последна бутилка в леглото и почти всеки път докато изпие бутилката се е унесъл, ако се размрънка, му бутвах залъгалката и така...в много крайни случаи (разбирайте моите нерви) съм го взимала да го гушкам след като съм го оставила в криб. Това за нас работи/ло...

Аз  видях изтребителите, но не им обърнах внимание...все ми е тая дали съм потребител или изтребител, важно е лафа да тече Mr. Green

# 76
  • Мнения: 810
Бенсън, Иван и той заспива докато яде. Преди да се научи да се върти даже някокло дни заспиваше с биберон без да протестира. Сега обаче биберон да не види и иска веднага да се обърща по корем и край, дори да е сънен. На мен ми се иска да мога да го оставя буден и той да се приспи, или да го погушкам малко и да го остявя да се доприспи. Но може би е малък и много искам от него.

# 77
  • Мнения: 3 367
Пумпале,ако даваш бутилка-леглото-детето-бутилката-лампата и туй то( Стеф до днес е на тоя режим).Нашите дечиня така си бяха от кърмачета,подпирахме бутилката на пешкир от мързел.Стеф от зор се научи да я държи на няма 5м.
Ако не-не знам,моето кърмене е всеизвестен провал Embarassed
Иначе аз съм ол фор учене на саморегулация-самоприспиване,саморазбиране кога си преял,уморен и пр. Но малък ми е Иван за това. Навиците се градят с много постоянство и време,не става изведнъж за жалост (а се развалят за минути,м....им).
*
Стеф има периоди на бунтарство,не плаче,а крещи като съдран-не влизам,през вратата му казвам да си легне,че е тъмно,че ния ще събуди,че самолетите и колите спят в гаража и пр..така до 3 пъти..понякога давам още 1 пръст мляко..но не вадя от леглото..

# 78
  • Мнения: 29
Някой май не ни хареса предишното заглавие  Thinking , а тая "52-ра Американска тема" много постно звучи нещо  Mr. Green
Biz ти выв варна ли си в сега?? свиркай ако си, аз сыщо сым выв Варна в момента.
А за приспиването незнам ние ли сме малки още, но след топла вана няма проблем да я приспя, ....е отдялен выпрос е че сым being used като биберон  smile3504 за известно време Simple Smile.......дано не няма проблеми и като поотрасне.....

# 79
  • Мнения: 2 255
Какво беше предното заглавие на темата?И кой го е сменил?

# 80
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Спомням си, че някой беше писал за млековарки от къде вземате ама не се сещам за магазина може ли пак?
Аз гювеч, голям, съм си купила от азиатския ни магазин, явно и те ползват такива неща за готвене и беше 15-ина долара.
Малкото ми гардже най-после стана голямо момче и спи през нощта, събужда се към 7 и заспива сам без рев. Стана като някакво чудо - изведнъж, направо не можах да повчрвам на промяната. Е, все още заспиваме с кърмене, но после като го оставям полузаспал не плаче а само се обръща на другата страна и заспива Grinning Мислех си, че няма да го доживея този момент. Сега обаче ме боли главата от многото спане:)

# 81
  • Мнения: 1 173
Е стига де , днес е втори няма шеги повече.Кой пипна заглавието на темата?
Пумпал аз май съвет не мога да дам , само мнение. Моите и двамата винаги съм го оставяла сами да заспиват в леглото си. Особено пък Дида, нея я хранех и хоп в леглото от бебе. Матю в началото за около месец и половина се беше научил да го люлея на тези бебешките люлки(на най-легнало положение), после като стана на 2 м сам се отказа и започна за си заспива самичък. Не знам дали влизаш в кърмаческия форум, но там много майки се оплакват именно от това , че бебетата заспиват на гърдата докато сучат. Останала съм с впечатлението че колкото по-голямо става бебето , толкова по трудно е да се отучи. Но например на моята комшийка малката , тя пък е научена на ръце с клатене да се приспива. Според мен всичко си е въпрос на навик. Матю понеже не е имал колики и си е много спокоен по принцип , не ми беше проблем приспиването. а и аз му давах да сучи много малко , после минах на изцеждане на кърмата. Вярно трудоемко е , но като чета какви проблеми имат майките с това сукане , ползване за биберон по 10 пъти на вечер особено като почнат да никнат зъби , а не  Naughty по добре съм си на изцедена кърма.
 Но това което Бенсън е предложила , за полусъненото състояние , и други съм чувала да го предлагат .

# 82
  • Мнения: 1 783
tatti е сменил заглавието. ама не ми е ясно защо  newsm78

# 83
  • Мнения: 2 185
tatti е сменил заглавието. ама не ми е ясно защо  newsm78
Нямаше ли някакво изискване заглавията да са на кирилица  newsm78, може би заради това  Thinking

# 84
  • Мнения: 1 593
tatti е сменил заглавието. ама не ми е ясно защо  newsm78
Нямаше ли някакво изискване заглавията да са на кирилица  newsm78, може би заради това  Thinking

Заради латиницата е, да  Crazy

Пумпалке, недей се притеснява за Иван, може да е просто период. Нали помните моята история и изгонената майка дето спеше на дивана в хола  Crazy
сега като го кърмя вечер като се наяде просто ми се врътва на другата страна, обръща ми гръб и заспива. Установих, че няма значение кога ще го местя, преди или след като е заспал...
та май затвърждава мнението ми, че просто са на периоди... отказвам се вече да го анализирами да се чудя  Crossing Arms

ще довърша по-късно...

# 85
  • Мнения: 1 800
Ееее, сега и заглавието...
ако някой потребител не разбира какво пише в заглавието значи не е за темата. за какво му е на някой да чете какви ги вършим ние  тук Crazy , а и в 90% винаги е имало производно на америка в заглавието и всеки би се досетил...много ми харесваха нашите заглавия...сега сме безлични (и по-трудни за намиране) Confused

да ми имат хората проблемите....

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 19:53 от benson10

# 86
  • Мнения: 7 837

Имам някакъв спомен, че Дивиана пускаше преди време молба заглавията да са на български, защото се получава някакво объркване в сървъра. Но пък Дивиана и татти, малко хора ги четат  Mr. Green

Безлични можем да бъдем само по писанията си. Все едно е как се казва темата, ако питате мен.  По същия начин се отнасям и към естетичния върпос, дали имам звездички, самолетчета или х.йчета (с извинение)
 Grinning

# 87
  • Мнения: 8 163
Никога няма да спра да бъда новак, обаче. Tired
Ами! Вярно ли?
А честита нова звездичка, Еванесънтcheers

И аз се изненадах за темата. Ама както Татти казва, цитирам, "По подразбиране се предполага, че потребителите НИ са се запознали с правилата, условията и указанията на форумите като цяло, както и на описаниията на подфорумите в които публикуват, в частност." Сиреч, да съм прочела правилата, да не са ни сменили темата. Banghead Sorry, benson10.

Де така бързо да се санкционираше неспазването на законите в България, нямаше да сме на това дередже.

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 20:43 от Фея-кръстница

# 88
  • Мнения: 1 783
Безлични можем да бъдем само по писанията си. Все едно е как се казва темата, ако питате мен.  По същия начин се отнасям и към естетичния върпос, дали имам звездички, самолетчета или х.йчета (с извинение)
 Grinning
ааа, не, за това съм непоколебима (както за кръглите тави от България) - искам повече звездички!
 Wink

кажете, как да накарам едно дете да не си стиска акото  Confused аман вече, нито в гърнето иска, нито не в гърнето и стиска по цели дни.

# 89
  • Мнения: 810
Гледате ли за аутизма днес по CNN?

Общи условия

Активация на акаунт