Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 4

  • 71 610
  • 575
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 434
Адресите  за програмата  Аба   не са активни   новите адреси са  тези  ако може Maia Stoitseva  да  ги  замести с тези   Simple Smile

тук са картите http://picasaweb.google.bg/DesiPeeva79
тук програмката   -  http://4storing.com/grdgi/152a17020b4c78e04d7b766421b573b9.html

# 16
  • Мнения: 2 232
Здравейте и извинявайте , че се намесвам в темата, но искам да попитам тези игри:
тук програмката   -  http://4storing.com/grdgi/152a17020b4c78e04d7b766421b573b9.html
Напълно  безплатни ли са? Или има някакво условие за плащане.
Извинявам се , ама да не натрупам някаква сметка някъде... Embarassed

# 17
  • Мнения: 1 434
Това не е игра   това е програмка   с която след като запишете  картинките  Аба  в  вашия компютър   и  решите  да ги  принтирате на карти   на  1  лист А 4   може да излязат  8  логопедични карти   с две думи разделя листа на  2,4,6 и   8  части . Игрите    са в темата Хиперактивност  и са безплатни   Hug

# 18
  • Мнения: 2 232
Bluevelvet - благодаря за разяснението.Да , ставаше въпрос за игрите, май съм объркала темите, понеже надничам и в двете-много ценна и полезна информация давате. bouquet

# 19
  • Мнения: 3 591
СИД може да си играе с децата по този начин...от злояди да ги прави ненаситни....
Т.е. от свръхчувствителни да ги напри напълно неучвствителни и да търсят стимулацията на различните храни ненаситно.

dunche, детето ти на диета ли е? Моето оправи апетита си след около година на диета. (и терапия за сваляне на чувствителността)
Той беше ужасен на тема хранене - ядеше само месо и мляко. Абсолютно нищо друго. От сутрин до вечер седеше гладен и не кусваше нищо в градината, а вечер изядаше по 500грама месо и изпиваше по 3 литра мляко на нощ....

Аз съм за изчакване да запишем децата на училище до момента в който са готови.  Моето дете така или иначе е върнато назад още в градината и ще започва училище по-късно.

За злоядството - в темата за СИД бях пуснала материали как да се справим с проблема. Има много хубави идеи за стимулиране на устата и за различни пластелини като консистенция и мирис (защото злоядите деца първо трябва да се научат да гледат храната, после да я пипат, да я миришат и т.н. преди да се научат да я слагат в устата си)

# 20
  • София
  • Мнения: 4 412
Деси, бях обещала да преведа за злоядите деца, обаче вече не ми се отварят линковете - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108366.msg6687013#msg6687013 Дали е само при мен или е изтекъл срока?

# 21
  • Мнения: 3 591
Сте ги кача пак Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 818
Здравейте,приятелчета!  Hug Записвам се в новата тема ,за да ви чета ! Давид е добре,напредва стремително с говора.Хапва си всичко,пее,рисува и разказва с подробности всичко от Детската градина.Пише с печатни букви ДАВИД и МАМА  Heart Eyes...все неща ,за които си мечтаехме преди 3-4 месеца!Започна И да хитрува...я го боли крачето,когато трябва да прибере играчките си...я нещо друго...Когато се храним следи с голямо внимание дали всичко ще си изядем ...и ако сме добри деца,ни праща на двора да играем  hahaha

Продължаваме борбата! На 5май сме на контролен преглед. Прегръщам ви!


# 23
  • Мнения: 120
Габи здравей!Къде се загуби.Много се радвам че отново си с нас.От тия твой рецепти направо ми се напълни устата със слюнка и само преглъщам.Напиши по подробно за същото ще помоля и Деси как работят със Давид.Мисля че ще бъде много полезно за новите мами да споделите своя опит.Това естествено важи за всички мами защото знаете колко плашещо и объркващо е в началото всичко.

# 24
  • Мнения: 5 682
Тити вчера направихте ли си срещата  Simple Smile. Честно казано някой ден ще се наканя и специално ще дойда до Габрово да се видим  Hug.
Малко off. Видях на Катина новия аватар. Мноооого ми хареса  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 120
Да вчера се срещнахме.Седем мами бяхме.За съжаление имаме още три но те не успяха.Обсъждаме въпроса за дневен център.Въпроси многооо,а отговори не.Все едно не съм се отчаяла.

# 26
  • Мнения: 4 451
И аз имах огромно желание да дойда на срещата в Габрово, но Мими беше още със слаба температура. А много исках да доведа и нея, за да вдъхна кураж на майките. За да им покажа колко голям е напредъкът и за две години (почти) работа. А когато стартирахме, тя не умееше да прави изречения, знаеше само няколко основни думички и тичаше непрестанно. ooooh! Времето, когато бях станала 51кг (при ръст 172см) и имах вид на анорексичка.
Много се радвам за напредъка на Давид на Габи! Grinning Ей такива неща да се чуват!

# 27
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Записвам се да ви чета.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 891
Dorothy , ти си отчете...  Laughing . Сега,сериозно искам да попитам Мая ресурсният център функционира ли още ? Много ме интересува програмата Son-rise . Има ли специалист,изкарал всичките нива,който може да разкаже по-подробно ? Между другото са давали и филм по MGM . Някой да го е гледал.Аз опитах да го потърся,но уви. Така се казва Son rise / възраждане на сина /.

# 29
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да сестра ми го е гледала и каза, че бил по истински случай, страхотен филм.

Общи условия

Активация на акаунт