ЮЛСКИ Бебенца'08 (тема 36)

  • 12 339
  • 282
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 381
Kami да се пазиш, почивай си , всичко ще е наред.
Аз днес бях да ми вземат кръв, доколкото разчитам резултатите , всичко е ок. Имаше много хора , които предредих  Embarassed, гледам да ползвам поне минимални предимства за бременна жена. А за гратският транспорт няма да ви казвам , наложи ми се да се кача и едно момиче, супер сладка стана и каза: :Две бременности съм имала и ми е ясно как всички се правят на приятно разсеяни ", когато се налага да станат .И наистина е така, лошото е че има и много млади хора между масата........
Ще ви пиша пак , птдала съм се на четене предимно .
А имаме си легло за бебчо Heart Eyes ,много се радвам , взехме го по време на една разходка до Пловдив, магазин ВИс Виталис, много хубави неща има

# 181
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте  Hug
Днес беше прекрасен ден. Бяхме цял ден навън.
За родителите и забележките не мога да се оплача, защото много ясно им заявих, че за детето аз и мъжа ми ще решаваме какво и как и те не се бъркат. Е от време на време казват по нещо, но то е в рамките на нормалното. А това за маста ме разби  Shocked На мен свеки ми обясняваше, че е отказала децата си от нощното хранене като им е давала шише с вода и мед.
А когато родих, мъжа ми, майка ми и неговата майка искаха да си вземат отпуск по едно и също време и да стоят вкъщи и аз им казах, че ако това стане, аз и бебето изчезваме. Whistling
НБМ, прекрасна е, да ви е жива и здрава!
kami_ch, стискам палци всичко да е наред и бебчо да почака още в коремчето на мама!
Относно болничните, аз предишната бременност не исках, стоях си до края. Голяма грешка, сега не бих си го причинила.
Нинче, не съм чувала, че не може да се боядисват яйца, няма логика. Боядисвай си, ако ти е кеф, ако не, остави на нея.
jollity , честита ви радост!


# 182
  • Мнения: 690
Мереси мнооооооого, момичета. Хубаво е като имаш, с кого да споделиш радост.  Hug

Хей, bambola 78, можем да бутаме колички заедно лятото (жз)  Wink

Ippe, да ти кажа честно платът ми се струва ОК. Аз се колебах между 3 колички: Чиполино Джема, Пег Перего Уно и Чико Дуо CT2. Джема за мен има два недостатъка - дръжката не се върти (а коша) и не може да се пере. За сметка на това обаче я предпочитам пред Чико, тъй като на Чико Дуо кошът може само в една посока и бебето трябва да го наблюдавам през едно малко отворче. Освен това кошчето за кола на Чико-то може да се слага върху количката, а не върху самата рампа. При Джема столчето за кола се закрепя на рампата и количката не става тежка. Уното пък има всичко, което искам като удобства, но трябва допълнително да взимам дъждобран, комарник, чанта, кошче (което е приблизително още 300-500лв), което не ми се струва реалистично, за количка, която ще ползвам 1 година. След това смятам да мина на "чадъри".

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 17:58 от jollity

# 183
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен  Wink
След дългия преход по софийските потайности от 8 часа сутринта, най-сетне се прибрах ,че успях даже и да ви изчета .
 Ками, дано всичко е ок с теб и бебче и нещата се стабилизират.Стискам палци  Praynig
На спечелилите  от лотарията племенници ..... да ги гушкате и да им се радвате, а и те вас дано  HugНБМ, малката беба е толкоз сладка ,че ми се прииска да я гушна и нацелувам направо.
 Темата със суеверията, свекървите и напътствията ми е много забавна.Особено суеверията.Аз никого не слушам.Преди 3 месеца скастрих майка ми и баба ми, и те спряха да се месят.Сега ме питат само как съм.Свекито се опитваше да дава акъли преди години,но видя, че съм същия инат като нея (ние сме и двете стрелчета) и се отказа мноооого отдавна да се меси, в каквото и да е .Да не говорим ,че на последно време ми се обаждат да ми искат мнението(те правят ремонт у тях ) Сега всичко се прави по мой вкус  Mr. Green.За помощ разчитам единствено на себе си и на мъжо ,щото като ги гледам бабите ,т.е майка ми и свекърва ми как са си зарязали кариерите...
При мен мерак за помощ се проявява основно от баба ми горката.С нас като бебета не е имала късмет да ни гледа, за тва сега тя се натиска, а може и да я огрее, като я гледам с малко къщна работа ,но не и с грижи за бебо  Twisted Evil

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 9 775
Ей браво, много бебчета много чудо newsm44

Jollity, честита ти племенничка и на теб, да ти е жива и здрава и много да ви радва smile3504

Ох, вече и на мен ми се иска бебееее, а моя калпазанин вместо да ме подсеща за себе си тия дни само мързелува и почти не рита Sad

# 185
  • Мнения: 2 171
НБМ, имаш невероятна племенница, пу-пу Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes. Много е красива, останаха ми очите в нея, да ви е жива и здрава Hug!

Джолити, честита ти племенничка и на теб Hug! Да ви е жива и здрава!

Ками, и аз стискам палци и се моля да износиш бебче колкото е възможно по-дълго, а най-добре до края Praynig Praynig Praynig.

Дуци, как си? Премина ли ти повръщането и другите екстри? Количката е супер Peace, и аз я разходих в Пиги'с Хаус и ми направи впечатление колко е лека и маневрена, но цената с коша и другите екстри ми дойде малко в повече. Но като се замисля, може да си я подаря например за първия рожден ден на бебо Mr. Green.

Някой питаше за епизиотомията - на мен ми направиха първия път, бебо се роди 3900 гр. Имах 3 външни шева от нея и безброй вътрешни, бродираха ме около 1.30 часа. Затова и съм се настроила пак за шев и кройка, защото и това бебе се очертава едро, а а явно не съм от най-еластичните Embarassed.

# 186
  • София
  • Мнения: 1 946
kami_ch, опитай да не се тревожиш. Колкото си по-спокойна, толкова по-дълго ще остане бебчо в коремчето.  Peace  Дано всичко е наред и попорастне още малко преди да тръгне да излиза.  Praynig

# 187
 Уважаеми бъдещи родители,

Заповядайте на 13.04.2008 г. в „Еспресо бар”, ЦУМ, етаж 2, на първата по рода си среща за разясняване правата на бременните жени. Ще получите информационната брошура за правата на здравноосигурените бъдещи майки „Аз ще ставам майка”, която съдържа данни за прегледите и изследванията, които са заплатени от НЗОК по програмата „Майчино здравеопазване”; периодите, през които те трябва да бъдат правени; допълнителните изследвания и процедури, покрити от НЗОК в случай на рискова бременност и/или усложнения и др.
Безплатно ще се раздава и дневник – календара за здравословна бременност „Ние чакаме бебе”, който представя систематизирано и достъпно информация за 40-те гестационни седмици на бременността.
Ще имате възможност да се консултирате със специалисти от Националната здравноосигурителна каса (НЗОК), юристи и лекари.

   Срещата ще протече в неформална обстановка, на сладки приказки и сладки хапки, в която всеки желаещ ще може да задава директно въпросите си към нашите гости.

   Инициативата се провежда в рамките на кампанията „Ние чакаме бебе”, проект „Печелиш и помагаш” на българската букмейкърска къща „Еврофутбол”.



За контакти:
Дирекция „Връзки с обществеността”
Тел.: 02/81 89 126

# 188
  • София
  • Мнения: 1 946
Е, кой ще ходи да се разберем да се видим?  newsm78

# 189
  • Мнения: 2 171
А от колко часа е newsm78? Аз ще се радвам да се видим там Grinning.

# 190
  • София
  • Мнения: 1 098
И друго се сетих да те питам - какво казаха лекарите? Как ще те наблюдават? Кога да идеш в болница? Защото по принцип, когато се очаква, че ще се роди по-рано бебето, започва терапия с кортикостероиди и други неща, за да му узреят по-бързо дрбочетата и да има възможно по-малко проблеми с дишането. Нали знаеш, че то това е основният проблем при недоносените дечица. Уф... Прощавай! Не искам да те натоварвам, но като преминала през това бих искала да съм полезна с нещо.  Hug

Ками,съгласна съм, сега не трябва да лежиш вкъщи, а в болницата. А и на теб самата ще ти е малко по-спокойно да си под лекарско наблюдение.

# 191
  • София
  • Мнения: 2 925
Честити бебчовци Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Еййййййййй, голям кеф. И аз другия месец по това време ще съм леля Flutter

kami_ch Дръж се Hug Аз миналата бременност лежах в началото на 8-мия месец в болница заради бъбречна криза. И като постъпвах ме прегледаха за разкритие-нямях. И от тогава до края си ми падаше тапата. Преносих 5 дни. Това ти го пиша за кураж Heart Eyes Дано стигнеш до термин Hug  Важното е , че не са ти изтекли водите.
И още един съвет. Ако не дай си боже тръгнеш да раждаш преждевременно, задължително отиди в голяма болница Майчин дом, Тина Киркова, Шейново. Само там могат да се погрижат за бебчето , а то ще стои там само Sad Аз познавам главната на неонатологията в Майчин дом, която е работила в Мазнейкове за кратко Peace Казвам ти сигурна информация. Аз мислех да раждам в Тина Киркова или Токуда, но веднага след кто се разбра, че е почти сигурно, че ще родя преждевременно и се уговорих с д-р от Майчин дом. Бебето е по важно в тези моменти Peace
Желая ти успех и дано поне влезнем в 9-ти месец и двете Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 192
  • София
  • Мнения: 320
И друго се сетих да те питам - какво казаха лекарите? Как ще те наблюдават? Кога да идеш в болница? Защото по принцип, когато се очаква, че ще се роди по-рано бебето, започва терапия с кортикостероиди и други неща, за да му узреят по-бързо дрбочетата и да има възможно по-малко проблеми с дишането. Нали знаеш, че то това е основният проблем при недоносените дечица. Уф... Прощавай! Не искам да те натоварвам, но като преминала през това бих искала да съм полезна с нещо.  Hug

Ками,съгласна съм, сега не трябва да лежиш вкъщи, а в болницата. А и на теб самата ще ти е малко по-спокойно да си под лекарско наблюдение.
Аз лежах 3 дни и бях на системи. След първия ден контракциите спряха и за два дни имах общо 4 леки контракции за по няколко секунди. От вчера наобяд съм на Диаспорал , за да видят дали той ми влияе добре и дали няма да се появят контракции пак. И днес Мазнейкова реши, че може да ме прати у дома. Другия вторник ще ходя на консултация при нея и ще говорим за по нататък как да действаме. Истината е , че изборът да остана в болница беше мой. Казаха ,че е за предпочитане , но можеше да реша и да съм си у дома. Естествено предпочетох да съм под наблюдение. Пък и вече не съм подложена на стреса от миналата седмица.

# 193
  • София
  • Мнения: 1 946
kami_ch, поздравявам те за куража! Не всеки би предпочел да остане в болницата, но, разбира се, така е било най-добре за теб и бебчо.  Hug Сигурна съм, че малкото човече вече ще слуша и ще си стои вътре кротичко. Хайде дано другия вторник пак да пишеш добри новини.  Praynig

Астарта, от от 12 до 14 часа е.  Peace Ще дойдеш ли?

# 194
  • Мнения: 223
Защо като ми идват гости всички ми носят шоколадови изделия и сладки по цели тонове? Оценявам жеста като такъв, както и желанието на хората да донесат нещо. Ама това ли е основната храна на бременната жена? И най-вече за мен - дето постоянно ми се хрупа нещо зеленко и умирам за сочни плодчета като някаква козичка. Всички го знаят, щото ме питат всеки път какво ми се яде най-много - и пак! Искам ябълки бе хора, не си давайте парите за скъпи шоколади Sad

Например в неделя правихме голямо гости. Натворих меню за 8 човека. Съобразих, че имаме постещи и вегетарианци, както и месоядни - за всеки вкус имаше доволно. Да взема следващата вечеря да я направя само месна, пък който не яде месо да си яде ушите? Аааа... да му се невиди.

Разсъждавам си аз, дразня се и се чудя - що така се дразня за подобни нещица, които нямат никакво значение?! В нормално състояние изобщо нямаше да ми дойде на акъла подобна тема за разсъждения. Щях чисто и просто да се светна и да поканя няколко "сладкоядни" на кафе и да ги опаткат тези неща. Изкуфял бременен мозък.  Един път да мине и да си стана пак нормален човек  Crazy

Може да ви е смешно, обаче това ме занимаваше и ядосваше около половин час докато си чистех кухнята. Хормоните не прощават.   Crazy ooooh! Thinking Crossing Arms newsm78 hahaha

Общи условия

Активация на акаунт