АПРИЛски термин с очакване лелеем – а други бебешори в прегръдките люлеем!

  • 12 972
  • 303
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 242
Честито на трите мами Ритка,Мирор и caradchova нека да са много здрави бебенцата и на мамите много бързо възстановяване както и безкрайно много прегръдки от нас  Hug Hug Hug

# 256
  • Мнения: 479

Вие кърмите ли нощем? ние не правим никаква пауза. През 3-4 часа денонощно  newsm78 Не ми се мъчи нощем с вода, като е гладен...


Привет, момичета!

Ето че и аз успях да се добера до компа  #Crazy
Ние се кърмим на 3, 3 1/2 часа денонощно, като през нощта всъщност кърменето е 1. Последното вечерно кърмене обикновено е към 23 - 24 ч. и след това в 3 - 3:30, след което се буди в 6:30 - 7 ч. Засега обаче не смятам да я отказвам от нощното хапване, което през първия месец е важно май. По-нататък от втория, третия месец тя може и сама да се откаже.
Относно изцеждането  - аз се изцеждам с цел да се стимулират гърдите. Не успявам да изцедя повече от 10-20 г от една гърда.
А вие как кърмите - редувате ли гърдите или давате и от двете на всяко кърмене? Нашата Марта е малко поспалива и почти винаги заспива на гърдата, та затова не знам дали и стига това, което е успяла да изсуче. И в понеделник ходихме на контролно кърмене, което беше ОК (слава Богу) - изсука 90 г, което според нашата педиатърка е съвсем добре за двуседмичната й възраст.
За разходките - вече бяхме на дълга разходка онзи ден, а от два дена не мога да нацеля слънчевите моменти на деня  Laughing Затова ще чакаме неделя, когато според прогнозите температурите ще са летни  Party

Честито на всички мами с новородени бебенца!

Стискам палци на Аквариел всичко да е наред и още утре да са си у дома!

# 257
  • Мнения: 100
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 258
  • Мнения: 32
споделете как мислите, дали е нормално нашата Алекса да спи по 5-6 часа и да суче по 5-10 мин. и то когато тя си реши...много се притеснявам дали е нахранена, а си ака редовно

# 259
  • Мнения: 2 531
Ехааа 3 бебенца днес!!! ЧЕСТИТО НА МАМИТЕ!!!
А Ритка как роди - нормално или секцио?
Мамчета , тия глюкози дето ни ги исписват за физиологичната жълтеница, да знаете че по света няма такова чудо! Нито вода със захар дават на кърмените бебета!

# 260
  • Временно
  • Мнения: 788
Честито на Ритка, Мирор и caradchova !!!!Да са им живи и здрави бебенцата и много послушни да растат!!!

Пак разглеждах снимките на бебенцата.Такива са сладури и сладурани всички!!!Искам и аз вече!!!

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 1 279
Честито на мами Ритка,Мирор и caradchova!!!   bouquet  bouquet  bouquet
За водата - преварявам чешмяна, ама не я пие бебка.
За пъпчето - казаха ми в болницата, че мога да си го мокря, щом е с щипка  Peace Само трябва да го пазя два-три дни, след като падне...Още не е паднало, де...

# 262
  • Мнения: 794
... А с asja какво стана? Тя още ли е на работа или?????

Тук съм, мила! Благодаря, че си се сетила за мен! Да, още ходя на работа всеки ден, макар че официално от 1-ви съм в майчинство! Днес мъжът ми ме издаде на доктора, но той пък каза, че така после по-лесно се раждало.
И утре ще ходя, а ако до неделя не съм родила, сигурно и в понеделник ще се наложи да ходя! В събота имам рожден ден, не бих се оплакала, ако родя тогава, ама едва ли... Нямам никакви признаци - нито контракции, нито болки, нищо. Докторът ме гледа на ехо и каза, че имам доста води и плацентата си е супер, така че беба може още доста да си изкара вътре!
А относно случая на Съни с грешно предсказания пол, аз нещо също взех да се притеснявам да не стане така! От началото на бременността имах вътрешното усещане за момче, коремът ми е много остър... Кой знае?! newsm78 Пък докторът уж два пъти видя мома! И много розови неща съм накупила, включително розовата кошара... А да видим, ще има ли изненада! Аз бих се радвала и в двата случая, пък покупките без проблем ще ги сменим. Е, вече съм се настроила за сладка кукличка, ама и на юнак ще се радвам...

Честито на новите мами!

jul, май само ти не си пуснала в албумчето снимка на твоята красавица! Дай да я видим, деее! Hug

# 263
  • Мнения: 319
Честито на мамите от днес!Да са им живи и здрави бебчетата!

За водата аз преварявам минерална,която прецеждам с марля! Слагам малко захар и така!

За пъпчето татито слага една пелена и така го къпем,но то вече ни падна,така,че ще ни е по-лесно!След това го почиствам с 95% спирт Peace

За жълтеницата нищо не давам!Купихме глюкоза,но не съм му давала!Тя почти се изчисти!

за кърменето давам на поискване,но той обикновенно се буди на 3 часа,а вечер има една по дълга пауза от около 4 часа!

За коликите започнах да давам по една малка лъжичка капки преди хранене!

За таза ми Дани се роди с глава 9,6 мм Peace а моя таз съвсем не бил тесен,нито пък неговата глава чак толкова голяма Mr. Green

за къпането кога мога да го цопна във ваничката(нали ни падна пъпа) newsm78

Верно има моите устни(и не само) Wink

Стискам палци на Аквариел Hug

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 21:30 от sisee

# 264
  • Мнения: 410
честито на всички мами с бебчета  bouquet.аз нямам много време за компа,но тия дни ми е много натоварено.днес подадохме документи за акт за раждане.иначе аз се спрявам много добре-очудващо за всички.все мислеха,че като съм сама и нама да се справя Naughty-но,не познаха Laughing.лека вечер и до утре.

# 265
  • Мнения: 8
Сисе, аз знам,че 2-3 дена след като падне пъпа,пак не трябва да го къпеш легнал Сладура.

ЧЕСТИТО НА МИРОР,РИТКА И КАРАДЧОВА! ДА СА ИМ ЗДРАВИ БЕБОЦИТЕ!   bouquet  bouquet  bouquet

# 266
  • София
  • Мнения: 749
Тъкмо си мислех, че е настъпило леко затишие и БУМ - цели 3 бебета  smile3501

Нека да са живи и здрави, а и много щастливи !  bouquet

Петя, видях смс-а, ама както по-рано днес написах вчера много преживявания ми се събраха (къде хубави, къде не) и вечерта бях емоционален труп направо - даже отказах да къпем бебчо.  Embarassed Днес вече съм си аз Simple Smile Даже излизах в "градска отпуска". Като изключим факта колко ми е трудно да се движа (едно от килата, друго от липсата на "балансьор"-а отпред) чувството беше страхотно.

Ася20, когато се оправях преди сама с бебетата нямах никакви проблеми. Сега като има много помощници организацията съвсем се чупи. Не случайно са си казали хората за многото баби и хилавото дете Simple Smile   

Хе-хе...мойте 2 девойки само се карат коя да се оправя с бебчо и по едно време малката ми вика : Мамо, трябваше да ни родиш близначета, да има за всяка от нас по едно  Joy

# 267
  • Варна
  • Мнения: 3 249
veni_b И аз не смятам да давам глюкоза и подсладена вода, дори и за жълтеницата. Ама не смея да се обаждам, че все пак лекари го препоръчват. Ама сега и ти като каза и реших и аз да се обадя в подкрепа.  Laughing Даже малко се учудвам, че на sisee педиатърката й го е изписала, че и шипков чай  newsm78 .

Апропо sisee ти не помоли ли Радославова да ви предпише нещо хомеопатично за коликите? Колко голям изглежда Дани, а пък главичката му била 9.6мм. На моето бебенце в понеделник беше 9.32, май няма да ми е толкова дребничка, а?


ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ АПРИЛСКИ МАМИ RITKA, MIRROR И CARADCHOVA! Да са живи и здрави малките им рожби!


asja Много работиш бе, мила! Не се спря значи! Да ти кажа, след момченцето на Съни и аз взех нещо да се замислям, купили сме толкова момичешки дрешки, че ще ми е много жал за тях. А и моят корем е доста остър и стърчи напред, но пък не вярвам това да значи нещо. Осланям се на вътрешното ми чувство за момиче още от началото на бременността и на многото ехографски прегледи, разбира се.  Grinning

isane и аз чувствам корема като "отделен" от мен.

mira_max Какво става с теб? Ти май преносваш вече 4-ти ден

Ако утре не родя, ще подобря собствения си рекорд по най-дълго бременеене - досега винаги съм раждала 8 дена преди термин.

# 268
  • Мнения: 3 926
Ритка е добре. Секцио е родила. Бебко се е позамотал в пъпната връв и не е успял да слезе.
Важното е, че бебко е ОК и мама също. Ще се гушкат от утре по 24 часа в денонощието Heart Eyes Днес са били заедно за 3 часа, което също е много, много хубаво Grinning
Изпраща ви сърдечни поздрави Hug

# 269
  • Мнения: 135
4естити бебоци на MIRROR,CARADCHOVA,RITKA.Много радост и щастие. newsm68 newsm51 smile3525
Devi,a мен дори не са ми мерили таза,а казват 4е бебето е голямо,затова и се притеснявам.Но дано да имам късмет и да се окаже 4е е широк,от неделя запо4вам всекидневните тонове и ще ги поразпитам.

Общи условия

Активация на акаунт