РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти- 2

  • 258 193
  • 788
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 3 816
Момичета, страхотна тема! Heart Eyes
Понеже така или иначе исках да я прочета цялата, се позанимавах да събера всички рецепти от двете теми, ако искате ги сложете в първия пост:

Панирани сирене и кашкавал
......


Ще бъде добре тази събрана информация, да се сложи в началото на тази или следващата тема, че иначе голямо търсене пада.  Hug
Serendipity , браво за труда!   bouquet

# 211
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Леле къде съм зяпала до сега та не съм видяла тази тема. Супер е. Искам да питам някой писал ли е как се прави. Запеканката със сирене на ГОДЗИЛА?
Serendipity златна си до сега четох рецептите които си събрала. Браво за труда и усилията. Ама защо никой не ги слага на 1 страница.  Crossing Arms

Последна редакция: пт, 15 авг 2008, 09:57 от Estell

# 212
  • Мнения: 2 172
Имам въпросче - за пицата "Верди", може ли да се използва мая на прахче, че такава имам в момента, или нормалната си е по-хубава?? newsm78

Тъй като силата ми е в тестата ще споделя,че хубаво тесто става само с мая на кубче  Peace И със суха става,но далеч не е същото.Характерния аромат от маята на кубче липсва и не бухва толкова хубаво.Разтваря се с половин ч.л. захар в  топличко мляко(вода).Пробвах пицата Верди.По принцип и аз правя така тестото за пица с единствената разлика,че слагам сол и не толкова много олио.Но този път реших да пробвам точните пропорции на тестото Верди.Стана много хубаво и меко,лесно за разточване,без да се къса,но единствената ми забележка е,че заради прекалената мазнина,която е в него стои по-трошливо след като се изпече,малко като масленка,а блата за пицата трябва да е по-скоро жилав  newsm78 Тъй,че следващия път ще го посоля и ще отнема от мазнината,тоест както аз си го правех до момента.Гарантирам,че се получава по-добре   и стои по мекичко,а не хлебно -трошливо Peace
  Мекици правя по същия начин,но с предварително хубаво  втасало тесто (може и без яйца)  Peace
  Но основното е в живата мая  bowuu

# 213
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
За живата мая ,потвърждавам  мнението написаното от Елфичка Wink

# 214
  • Мнения: 4 358
За Катиното мезе - точно така пека месо, такъв сос правя, но от де да знам че му се казвала Катино мезе Sick
А за рецептите - и аз чакам някой да ги сложи на 1 стр.
Лео уж пише тук но.......... - на нея се надявах Hug,че страхотни неща има събрани в тази тема.Просто не са за изпускане Peace

# 215
  • Мнения: 1 063
Предлагам  Serendipity направо да пусне нова тема, в крайна сметка тя си направи труда да събере всичко  bouquet
Ако не я затрудняваме, разбира се Peace

# 216
  • Мнения: 2 804
Сосчето е това, с което мажат тестото за пица, и в/у него се поръсва с дадените продукти.
Сосчето съдържа:
кетчуп, вода, олио, риган, босилек и малко сол.
Само дето не са всички пици , а направените в БГ .

# 217
  • Мнения: 1 726
Знае ли някой как се правят баклавичките в турските сладкарници, много са фини и сиропа е един такъв - гъст, като смола, не се разтича?

# 218
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Знае ли някой как се правят баклавичките в турските сладкарници, много са фини и сиропа е един такъв - гъст, като смола, не се разтича?
Имаше една рецепта пусната от Берина-лично съм я правила и вкуса мнооого приличаше на купените турски от "Коска".
Освен да я потърсиш в темата за турска кухня newsm78

# 219
  • Мнения: 572
и аз имам питание Simple Smile

Някой има ли идея как се правят бразилските хлебчета в Happy?

# 220
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
и аз имам питание Simple Smile

Някой има ли идея как се правят бразилските хлебчета в Happy?

имаше тема по въпроса  Wink
там съм дала и рецептата.
ползвай търсачката  Wink

# 221
  • Мнения: 800
Момичета, имате ли идея с какво бих могла да заменя бирата при Сиренцата на Хепи  newsm78 

мислех дали да не сложа мъничко мая? Или може би газирана вода?

# 222
  • София
  • Мнения: 3 816
Газирана вода.  Peace

# 223
  • Мнения: 84
Никой ли не се сеща за рецептата на френската селска торта...с много тънички блатове и крем със заквасена сметана или кисело мляко.... newsm78.Отгоре е поръсена обилно с натрошени орехи.

# 224
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Никой ли не се сеща за рецептата на френската селска торта...с много тънички блатове и крем със заквасена сметана или кисело мляко.... newsm78.Отгоре е поръсена обилно с натрошени орехи.
Има специална тема за Френска селска торта, Peace
Погледни там,ще намериш това което търсиш Wink

Общи условия

Активация на акаунт