Фраксипарин и аспирин протект!

  • 165 424
  • 907
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 259
Някъде четох,че се препоръчва употребата на Аспирин Протект след 35 години ,както за  жени така и за мъже!
Предпазвал от проблеми сърцето и ...........Ми не помня другото. Embarassed

# 16
  • Мнения: 382
По принцип се изписва точно за това- профилактика срещу инфаркт.

# 17
  • Мнения: 382
jam, а кога спря аспирина?

# 18
  • Мнения: 466
Аз също се оказах носител на тази мутация и съм на фраксипарин 0,3 и аспирин протект ежедневно.
Следващата седмица към на преглед и ще нося резултатите от кръвните изследвания.

 Praynig
 Hug


# 19
  • Мнения: 121
Мариса-отговорих на въпросите ти на лични, но май ти беше пълна кутията.
Аз спрях Фраксипарина 24 часа преди операцията. Секциото мина като по учебник. След това продължих фраксипарина още една седмица.

# 20
  • Мнения: 382
Благодаря ти, viza.  Здравей, мадам. На теб кой ти назначи терапията? 

# 21
  • Мнения: 547
Здравейте!На мен ми откриха АФС и по принцип ми назначиха аспирин протект,фраксипарин и трябваше да ми вливат имуновенин при следващо инвитро.Оказа се че в момента в който правих изследванията и ми откриха антикардиолипидни антитела,анти бета2 антитела и НК клетки съм била бременна,но тъй като тукашните гинеколози решиха че аспирина ми е достатъчен изкарах бременността само с него.Контролните изследвания бяха по-добри и Конова също реши да карам само с аспирин протект.Спрях го около 2 седмици преди датата на секцио.Четох някъде че хората с АФС трябва да приемат аспирин ежедневно,но при мен е невъзможно,защото съм с алергии и лека форма на астма и аспирина влошава нещата.От май до раждането в края на август все не ми стигаше въздуха,а не можех да приемам лекарства.Бебето се роди с отлични показатели на теста който правят на новородените.Успешна бременност и раждане желая на всички момичета които провеждат тази терапия Hug

# 22
  • Мнения: 382
Благодаря ти, dji-djo за добрите и окуражителните думи. Наистина всички имаме нужда от кураж и се надяваме всичко да приключи успешно. Всичко хубаво на теб и бебока!

# 23
  • Мнения: 111
Аз съм с планирано секцио и анестизиолога ми каза, че трябва да си сложа фраксипарин вечерта преди секциото.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 363
Аз съм с планирано секцио и анестизиолога ми каза, че трябва да си сложа фраксипарин вечерта преди секциото.

мда, сега се сещам, че 3 месеца след като родих, претърпях друга операция и анестезиологът, като разбра, че имам АФС, също предписа фраксипарин в деня преди операцията и в следващите 2 дни.

# 25
  • Мнения: 466
Благодаря ти, viza.  Здравей, мадам. На теб кой ти назначи терапията? 

Д-р Владимиров ми я назначи, негова пациентка съм!  Peace


Днес трябваше да ходя на преглед, но не е на работа. Надявам се утре да е, за да видим какво е положението.  Praynig  Praynig  Praynig

Момичета, как са/бяха/ вашите изследвания за съсирването? Моите резултати някои са на горната или (малко) над горната граница, да се притеснявам ли?

# 26
  • Мнения: 121
Мадам, ако визираш фибриногена , моят беше доста над нормата -7.2 g/l, при норма 4.0g/l . аРТТ пък ми беше 25.4 сек. при референтни граници 27.7-37.2. Но в крайна сметка всичко беше наред.
Не се притеснявай - доктора ще прецени, може да ти промени дозировката на лекарствата.
Успех и пиши след прегледа!

# 27
Здравейте, аз съм в 32 г.с. и ми изписаха аспирин - протект, защото плацентата ми била застаряваща.Доктора ми каза да го пия до 36 г.с..Признавам си, че доста се притесних, но си го пия.И тъй като в един друг форум ме оплюха, че това не е полезво нито за мен, нито за бебето реших да се допитам и до по - специализирано мнение на вече преживели го бъдещи мами.Та толкова ли е опасно или се прави с цел профилактика?

# 28
  • Мнения: 382
Кажете ми, моля ви, за какви изследвания за съсирването става дума. На мен не ми правят такива. Единствено следим АФА- изпращам кръв по куриер до Плевен и кръвотока с доплер.

gini_al , не се притеснявай, всички почти тук сме с аспирин протект и то от начало на бременността.

# 29
  • Мнения: 466
Мадам, ако визираш фибриногена , моят беше доста над нормата -7.2 g/l, при норма 4.0g/l . аРТТ пък ми беше 25.4 сек. при референтни граници 27.7-37.2. Но в крайна сметка всичко беше наред.
Не се притеснявай - доктора ще прецени, може да ти промени дозировката на лекарствата.
Успех и пиши след прегледа!

При мен аРТТ е 44 сек при реф. гр. 25-38, фибриногена е в норма, протромбиновото време е 15,1 сек при реф. гр. 11.5-15. Засега си продължавам с лекарствата.

За пръв път видях шаващо бебе  Laughing, усещането е невероятно, много съм развълнувана  Hug ! (Само нухалната гънка (ако не се бъркам) не отговаря на размерите  Rolling Eyes и затова пак съм на преглед след 2 седмици да я проверим, но сега няма да го мисля...  Praynig ) [size]

Весели и приятни празници!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт