Фраксипарин и аспирин протект!

  • 165 527
  • 907
  •   1
Отговори
# 45
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
Мацки, когато ходих при Кременски, той въобще не беше чувал за тази мутация... Peace

Кога е било това. Защото сега си гледах изследванията и първото ми е разписано от него. Странна работа. Но и аз мисля, че трябва да се взимат мерки.

 Мадам , мен ме следят с Доплер от 14 седмица, през 2-3 седмици.
А относно сърбежите, и аз имам. И бучки ми стават. Аз слагам и от вътрешната страна на бедрата и въпреки това вече трудно намирам място. Добре, че малко остана.
Успех!

# 46
  • Мнения: 4 700
Стеф  Hug

Ето ме и мен отново с прясна информация вчера от клиниката по стерилитет.
След като ми иzточиха преди 6 седмици мноооооого кръв така и не раzбрах какво точно са иzследвали. Тук никой неЩо не каzва.  Sad Но професорът ми каzа, че генетичните са ми наред, но Ще бием хепарин като zапочнем процедура. Така и не раzбрах zаЩо, но явно не zаради PAI.  Rolling Eyes

Аz оставам с впечатление, че лекарите в БГ като че ли се zастраховат с тоzи фраксипарин. А доц. Конова сигурно наистина е много добра в областта си, но тя не е генетичка, а имуноложка. Ако се бъркам, моля да ме поправите.

# 47
  • Мнения: 397
Здравейте на всички!

Може ли някой да ми отговори кой трябва да определи кога да се следи Доплер и дали това да се прави нормално. На мен досега моята гинеколожка, нито д-р Тодорова, нито доц. Конова са ми препоръчали Доплер. Като ви чета, се учудвам защо. В 12 г.с. си направих първата фатална морфология, сега на 22.05. ще правя при доц. Томова втора фетална морфология и там моята гинеколожка ми е записала в направлението да направя и Доплер при нея.
Защо вие го правите в толкова ранни седмици и по чие предписание?
Благодаря предварително.

# 48
  • Мнения: 9 102
Аz оставам с впечатление, че лекарите в БГ като че ли се zастраховат с тоzи фраксипарин. А доц. Конова сигурно наистина е много добра в областта си, но тя не е генетичка, а имуноложка. Ако се бъркам, моля да ме поправите.
Миленце, аз също знам че Конова е имунолог. И също мисля, че се презастраховат. Просто...факт е, че момичетатат с тази мутация имат спонтанни аборти - защо лекарите казват, че не се дължи на РАI, не знам. Специално си събирам инфо от нета, за такива случаи като моя и твоя - и повечето са само с тази генетична аномалия и спонтанни аборти. Тоест, няма друга здравословна причина.

А на теб бе ти ли казаха защо е този хепарин? Имаше някъде в Зачатие много хубава статия за хепарин, фраксипарин и аспирин, там се обясняваше в кои случаи кое се прилага, но ти сигурно си я чела...

# 49
  • Мнения: 4 700
Стеф, тук РАI иzобЩо не е в пакета zа иzследвания при аборти или при теzи, които правят процедури. Аz трябваШе тоzи лекар да го молв бая време да направи това иzследване и въпреки че го направи ми каzа, че генетиката е наред. Но при мен има доста други проблеми и аz не мога да твърдя със сигурност, че аборта е zаради РАIто. Много съм раzдвоена и много се бях се притеснила, но като ми каzа професора, че Ще бия фраксипарин и се успокоих малко.

# 50
  • Мнения: 466
Stef., май я намерих темата в Зачатие. Благодаря!  Hug
И на мен ми звучеше ужасно това с ежедневните инжекции, ама сега свикнах и ми като миенето на зъбите сутрин  Mr. Green .

Jasmin, явно много сме със сърбеж, но ще го изтърпим!  Peace
А къде се ходи на Доплер, дали в клиниката на Владимиров ще го има?

# 51
  • Мнения: 86
Аз нямам никакви предпоставки да си бия фраксипарин и въпреки всичко, ми казаха да си го бия през ден. След като прокървих ми го спряха и не сматам и да го почвам. В клиниката на доц. Конова наистина се презастраховат с това лекарство, но мисля, че в някои случаи това може и да навреди. Аз съм в 10 г.с. и ще ходя в неделя или понеделник на доплер.

# 52
  • Мнения: 9 102
Фраксипаринът не е като Дуфастона например, не може просто ей така да ти го изпишат - някакви изследвания правила ли си, генетични? Трябва да са ти открили някаква тромбофилия, за да ти кажат че имаш нужда от Фраксипарин. Кой ти го изписа?

# 53
  • София
  • Мнения: 4 272
Интересно, и аз нямам уж генетични проблеми /или мутации/ поради простата причина, че ми изискаха да си направя само имунологични преди ИКСИ-то, а пък след трансфера ми изписаха Фраксипарин 10 ампули, т.е. за десет дни  newsm78

# 54
  • Мнения: 9 102
Леичка, аз никак не съм наясно с нещата около трансфер, може пък да го изписват в такива случаи, знам ли Thinking
При имунологичните излезна ли нещо?

# 55
  • Мнения: 4 700
Лея, правилно ли раzбирам, че иzобЩо не си правила генетични?  newsm78

# 56
  • Мнения: 9 102
Момичета, изникна ми един роблем, искам да питам вас, защото повечето пишещи тук са наясно с фраксипарина.
Значи - налага ми се да пътувам за 3 дни в чужбина точно, когато ще си правя тест. Допускам вероятността да съм бременна.
Конова ме посъветва при положителен тест да започна с фраксипарина - в такъв случай, ако видя две чертички, да си взема за всеки слушай фраксипарин от аптеката и да си го бия ли...? На вас от кога ви го назначиха точно?
И още един въпрос - при бременност трябва да си пусна и антифосфолипидни антитела - това кога най-късно след + тест трябва да стане? Ако са ми завишени и имам проблем с тях, трябва да приемам и аспирин, но това ще го знам чак след като вече съм реално бременна.
Надявам се да се обясних правилно, сега като се чета звучи оплетено ooooh!

# 57
  • Мнения: 4 700
.:.Stef.:., успокой се. Вzеми си фраксипарин с теб и ако имаШ две чертички (желая ти го от сърце) zапочни с фраксипарина. А антифосфолипидните не ги мисли. За 3 дни ниЩо няма да стане. Аz вzемам след овулация аспирин протект, така се чувствам най сигурна. Вzеми си номера на Конова, да ти е под ръка и при пол. тест и се обади. Успех.  Hug

# 58
  • Мнения: 9 102
Мерси за светкавичната реакция, Миле Blush Така ще направя. Оф, честно казано, така не ми се пътува, особено ако ми дойде по време на пребиваването там, ще съм китка, ужас Sick

Аз аспиринът много се чудех дали да го взимам по свое усмотрение, след ову, нищо не ми коства на практика, ама не знам дали ако нямам нужа от него, ще ми навреди Rolling Eyes То това май го бяхме коментирали с теб преди време Simple Smile

# 59
  • Мнения: 4 700
Ами като гледам като го иzписват след всяка процедура профилактично едва ли Ще навреди. Но това си е лично мое мнение, раzбира се.  Hug Айде стискам палци.

Общи условия

Активация на акаунт