Кувейт- 2-ра тема "За Кувейт с любов- снимки и още нещо"

  • 60 060
  • 282
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 206
Кувейт планира построяването на изцяло нов град, вдъхновен от легендарния път на коприната, съобщава AFP. Очакванията са той да се превърне в глобална туристическа атракция.
Проектът носи тематичното заглавие City of Silk (Град на коприната) като целта му е да се превърне в зона за свободна търговия между Средна Азия и Европа.
Градът на коприната ще бъде разположен в Саббия (Subbiya) в северната част на кувейтския залив, почти на самата граница с Ирак. Той ще бъде свързан със столицата на Кувейт чрез 26 километров път с два изкуствени острова. Това ще редуцира разстоянието от 120 км чрез съществуващия в момента път.
Бъдещият град ще заема територия от 200 кв. км. и ще се състои от четири главни зони – търговска, екологична, образователна и развлекателна.



В центъра на търговската част ще бъде издигната кула с височина 1001 метра, което съответства на класическия сборник с приказки «Хиляда и една нощ». На върха на сградата ще има три остриета, които ще символизират мюсюлманската, еврейската и християнската религия.
Капацитетът на Града на коприната ще е 750 хил. жители. Самият проект е на стойност 77 млрд. долара, като завършването му е планирано за 2030 г.
Сумата всъщност не е толкова рекордна, като се има предвид, че Кувейт притежава 10 % от световните залежи на нефт, а покачването на цената на «черното злато» увеличи активите на страната до 213 млрд. долара.

# 76
  • Мнения: 1 655
по принцип има двойки които не могат да си имат деца, но това не означава задължително че мъжа ще си вземем втора жена!
Това е много специфично, могат да си осиновят дете разбира се, мнго често осиновяват египянчета!
Но в корана е изрично написано че дете не може да носи други имена освен тези на родните си родители, и трябва да му бъде казано че те не са му истински родители, друг  въпроса че едно такова семейство има "ключ" за рая с това си дело, да отгледат сираче и да му дадат добър живот!
Е в съдния ден Аллах ще си каже тежката дума! това е което аз съм чела!
А за втората съпруга, в днешни дни не се практикува така както преди!
Наверямето са вземали втора трета жена защото е имало мнго вдовици и те не са можели да се изхранват и е трябвало някой да им помага, това е било добре както за мъжа така и за жената!
Има логика във всичко което е писано в корана защото е било взаимствано от бита им и мястото на живот!
както и много са се женели за вдовици защото по време на войната много от мъжете са измирали и е трябвало да се продължава рода и т.н.
В днешно време сигурно все още има такива който си вземат втора жена но това става с изричното съгласие на първата съпруга, и от имам-това е много религиозен човек който е в джамията.
Друг е въпроса че много мъже злоупотребяват с това и се женят тайно което е грях а аако първата жена ги хване, да им яко дупето! като пушка голи могат да останат, защото законодателството много защитава жената!
Дори при развод винаги децата остават при жената!Бащата плаща издръжка която е над 50% от доходите му,ще проверя подробно как стоят нещата че така говоря само от това което съм чувал и са ми казвали!

# 77
  • Мнения: 2 952
 newsm10 Хубава тема!

# 78
  • Мнения: 206
Българско училище в Кувейт
Организатор: Таша Малешкова
Embassy of the Republic of Bulgaria
(за българското училище)
P.O.Box 12090
Shamia 71651
Kuwait
e-mail: tmaleshkova@hotmail.com

# 79
  • Мнения: 72
Искам само да допълня за темата за осиновяването. Ум_сами е права, че основно се осиновяват египтянчета. Само да кажа, че децата, които осиновяват се наричат деца на греха, т.к това са деца, направени от мъж и жена без брак.  Тези деца не са сираци!!! Те просто е нямало как да бъдат приети от семейството и са оставени в сиропиталище.

И въпреки, че осиновителите трябва да признаят на детето, че е осиновено те не правят това, заради обществото. Често семействата осиновяват дете и го отглеждат в сиропиталището, като му осигуряват всичко.

# 80
  • Мнения: 725
Мунира Мохамед Буруки...........
красиво момиче ,че и умно.
um_sami  много интересно   е това което разказа .Много ми хареса израза ,че семействата осиновявящи деца имат ключ за рая.
Четох книга в която пишеше, че е Боже наказания за някой двойки да нямат деца /грешили в предишен живот /с такава постьпка/осиновявянето/ те   го смиляват и много често той им дава и собствено дете.

# 81
  • Мнения: 72
Относното въпросите за грима ето няколко снимки от личен арих на Кувейтчанки. Грима е сценичен при повечето поводи:) Вярвам както и при голяма част от арабките.  Двете снимки са  от една сватба, но сватбите после ще отворим тема. То всъщност и няма кой знае какво да се каже.....

# 82
  • Мнения: 72
Дала ето снимки на най-традиционното ясте в Кувейт мачбус (Machboos).
Втората снимка е от ангешки мачбус, интересното е че за приготвянето му англешкото се вари първо с специфични подправки. Като подравки се използват карамфил и канела, кардамон и най-важното Басмати ориз


В Кувейт има всички от видове традиционни арабски десерти, включващи: Баклава и мамул, баразек, Басма, Тамара, Конафа (любимият ми десерт)

Последна редакция: нд, 13 апр 2008, 23:50 от prinzesa_bg

# 83
  • Мнения: 323
Momi4eta udivena sam ot razkazite za Kuveit.4uvala sam kakvo li ne,no tova si e napravo strana ,koiato sa4etava sapaden i izto4en na4in na jivot.Yavno dosta upehno.No za stranite v Zaliva sam 4uvala 4e sa izklu4itelno naprednali ikonomi4eski,socialno.Edin vapros v kakvi otnohenia se namira v momenta Kuveit s Irak.

# 84
  • Мнения: 206
Momi4eta udivena sam ot razkazite za Kuveit.4uvala sam kakvo li ne,no tova si e napravo strana ,koiato sa4etava sapaden i izto4en na4in na jivot.Yavno dosta upehno.No za stranite v Zaliva sam 4uvala 4e sa izklu4itelno naprednali ikonomi4eski,socialno.Edin vapros v kakvi otnohenia se namira v momenta Kuveit s Irak.
Нещата след падането на Саддам са много по различни, бизнеса, който се прави от територията на Кувейт към Ирак определя и интересите им. От друга страна има и много иракчани, които работят в Кувейт. Няма такова напрежение, каквото има при държавите в Близкия Изток.

# 85
  • Мнения: 126
Здравейте момичета   bouquet
Тук става все по-интересно    bouquet за новите виртуални пътешественици

Наистина внушителна архитектура....богата работа!
Принцеске-мерси че ми показа храната-..то като сме все на диети-поне с Очи да ядем вкуснотии.
А за сватбите-защо да няма какво да се каже......супер интересна е даже темата! Зестра-има...няма как нали!Хората си тачат и уважават традициите...ето това най-много ми харесва в арабските страни.
Разкажи ни...доколкото знам-спрямо високия стандарт и сватбенните церемонии ще са пищни и богати.Ти или Надето били ли сте на кувейтска сватба?Сега ми хрумна -а дали си правят сватбенни пътешествия като европейците.....и къде ли би им се искало да идат?!Едва ли на сафари в пустинята  Joy Joy

# 86
  • Мнения: 126
А...сетих се да питам и даруго-докато не съм забравила
Аз обичам да съм информирана-..както каза една съфорумка-Пък,цнам ли къде ще ме отвее съдбата...-та като сте тръгнали да давате информация без пари  Joy аз да питам.... Joy Joy
А как се ходи там на гости? Зная че добрият етикет изисква да се занесе нещо в дома на домакина-..какво би било подходящо,какво би харесало на една кувейтска дама.А на децата-прието ли е да се правят подаръци....или се счита че прекалено се навлиза в личния живот на семейството...

# 87
  • Мнения: 126
А...сетих се да питам и за друго-докато не съм забравила  newsm78
Аз обичам да съм информирана-..както каза една съфорумка-Пък,знам ли къде ще ме отвее съдбата...-та като сте тръгнали да давате информация без пари  Joy аз да питам.... Joy Joy
А как се ходи там на гости? Зная че добрият етикет изисква да се занесе нещо в дома на домакина-..какво би било подходящо,какво би харесало на една кувейтска дама.А на децата-прието ли е да се правят подаръци....или се счита че прекалено се навлиза в личния живот на семейството...

# 88
  • Мнения: 689
Вчера преглеждах вестника за новини за напрегнатата обстановка в Египет...но пишеше само за Кувейт...
Първата новина беше за силната буря онзи ден...Пясъчното торнадо е причинило много щети,има ранени и един загинал човек...Още разчистват.
http://www.kuwaittimes.net/read_news.php?newsid=NDU3NDg3MzAx


Втората беше също лоша:полицията се наложило да разпръсква протестиращите бедуини(почти50%от населението на Кувейт) със сълзотворен газ.Правели нелегални избори в един от градовете...Искат още места в парламента,въпреки,че имат не малко власт и сега..

Надя-проекта не отстъпва на дубайските Crazy

Креми-много интересна информация,благодаря ти!Практически няма осиновяване,а отглеждане на сираче.Детето се счита за собствено само ако майката му даде от нейната кърма.Тогава може да се нарече ,,собствено дете,,което е наследник.За останалите има други условия за онаследяване на пари и имущество.Също деца кърмени от една кърмачка не могат да се женят по межу си.Това според Исляма,който насърчава хората да отгледат и възпитат сираче.

# 89
  • Мнения: 72
И за по любознателните още малко инфо за Емира на Кувейт. Шейх Сабах Ал Ахмад Ал Джабер Ал Сабах е роден на 6 юни 1929 и е зодия Близнаци. Той е четрвъртият син на Шейх Ахмад Ал Джабер Ал Сабах. Емира завърша основно образование в училище Ал Мубаракия през 1930, и след това продължава с частни уроци.

На 15 Януари 2006 Шейх Джабер Ал Ахмад Ал Джабер Ал Сабах умира. На негово място идва Шейх Саад, който беше  тогава коронован принц в ролятана Емир. И така Шейх Саад се очертаваше да бъде новия емир. Конституцията обаче изисква новия Емир да се закълне пред Парламента. Скоро излиза слух, че Шейха на е успял да изпълни изцяло клетвата си.
Някой доклади предполагат, че е болен от Аутсхаймер други от други болести. Като цяло се стида до заключението, че Шейха има проблеми с говора. След известни борби в управляващото семейство, Шейх Саад Ал Абдала Ал Салем Ал Сабах се съгласява да абдикира поради неговото заболяване.
Кралското семейство избира Шейх Сабах Ал Ахмад Ал Джабер Ал Сабах за новият Емир. На 24 Януари 2006, Кувейтския парламент гласува премахването на Емир Саад, минути пред да се получи офисициалното писмо за абдикация. Кувейсткият кабинет номинира Шейх Сабах да поеме като Емир. Той положи клетва на 29 Януари 2006и стана 15-я по ред Емир на Кувейт.

Хобитата на новият Шейх Сабах са фотография и риболов.

На среща с Кофи Анан

Общи условия

Активация на акаунт