ОКТОМВРИЙСКА мама хапва таратор, а месото й мирише на обор

  • 12 344
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 217
Здравейте мами!

Да се отчета и аз, че смятам да се захващам здраво над дипломната. И аз, като вас, се скъсах от чистене тази неделя... за сметка на съботата, когато имах зверско главоболие и нищо не свърших  Blush

Първо, добре дошли на новите мами!!!!  bouquet

Мами от Пловдив, качете някоя снимчица от срещата!!!!!

Мами от Варна, хайде и ние да спретнем една... Аз живея в Добрич, но не ми пречи да дойда... стига да не ми мине котка път.

Мами от района на 1 АГ Света София, и аз съм ви комшийка там - живея /по лична карта и от време на време/ в Красна поляна, до стадиона. Като казахте за Св. София се сетих, че аз като раждах там, отидох с такси, въпреки че разстоянието е 10-15 мин. пеш бавно ходене. Беше много смешно - с изтекли и продължаващи да текат води, метнала една огромна хавлия между краката, направена като памперс да не измокря таксито... Докара ни за 2 минути, и то заради червените светофари... Ама какво да се прави... нали уж не трябва да се движиш много като си с изтекли води... пък и беше към полунощ Simple Smile Ех, отплеснах се Crazy

Еличка, не се притеснявай за това, че ти тече кръв... не можеш да изгубиш толкова.... но все пак има хомеопатични, които могат да ти помогнат и няма да навредят на бебето... Нашата докторка ги бе изписала на Дени като му течеше всеки ден кръв от носа.

shareez, това с неяденето може да е период... пък и организма през пролетта и лятото няма нужда от толкова храна като през зимата. И Денис е имал злояди периоди, уж не яде, а пък не има еййй-такива бузи /не мога да ги покажа/. Отпускай й дни, в които ще яде само каквото поиска, а иначе, не й давай закуски, солети, зрънчо и такива неща между храненията. С времето ще го израсте, споко, само да не си изгради отрицателно отношение към храната... Ходи ли на ясла? Там поне ги учат на режим и като гледа, че и другите деца се хранят, може да прояви повече интерес.

Сев, честито за приключване на сесията! Представям си какво облекчение изпитваш сега Hug

На всички други, на които исках да пиша, а забравих... моля да ме извинят... като се сетя, ще се върна да си допиша  Mr. Green

# 256
  • Мнения: 10
Гери,аз умишлено не и давам много много такива неща ,че да може да си хапне нещо пълноценно,ама уви............
Аз също съм на принципа да не я тъпча и като огладнее сама да поиска да яде ,ама то тоя момент при нея неидва никога май newsm78
Велито въпреки,че е момиче трябва да ти кажа ,че е същата лудетина,Няма местенце ,което да не е бутнато да не е разхвърляно и така ,аама да са ни живи и здрави ще прибираме какво да правим.Мислех ,че момиченцата с по-кротички,ноооооооооооо вече изобщо не съм на такова менние Joy newsm62

# 257
  • Мнения: 1 336
Здравейте и от мен  Hug на всички бъдещи мами лека и успешна седмица  Heart Eyes

Абе майчета(с дечицата)и вашите ли дечица ,като моето неискат да се хранят?Вече незнам какво да и давам и какво да и готвя ,тя ме побърква с това нейно ядене smile3514
shareez, аз имам подобен проблем и според мен грешката си е изцяло в мен, защото го захранвах и гледах като писано яйце. Единственото нарушение на всички принципи на късното захранване беше даване на сок от ябълка по няколко лъжички след 3-ти месец, защото имаше проблем с акането. То не беше по лъжичка на ден по четвъртинка, никакви зрънчовци, шоколади, каши, хляб, плодове и зеленчуци само по схеми кои били алергени по-големи, кои по-малки, направо си осакатих детето! Сега всичко му давам да яде ама не иска да го докосва  Cry  яде само специално приготвени манджи, полупасирани и то дозата му на обяд например и вечер е колкото едно бурканче от пюре за 8 месечно бебе и това е дете на 2г и 2 месеца. Това сандвич, салата, торта например, нормална храна просто казва НЕ и до там. Отказва да се храни сам трябва театър да му се изнесе да хапне 10 лъжички...Та съветвам всички не правете моята грешка и не се втелявайте толкова на тема късно захранване и здравословно хранене  Wink Второто живот и здраве няма да е така  Wink

# 258
  • Мнения: 217
ООО, shareez, това е зодия Близнаци, не очаквай да си стои на едно място и с часове да къса вестници или да разглежда книжки!
Доста са трудни за гледане, поне по наблюдения върху моя близнак, дребния. Между другото, прочети тук в Бг-мамма детския зодиак и ще видиш, че все едно е писано за твоето дете  Mr. Green

# 259
  • Мнения: 132
Може и лошо да ви звучи ама с нетърпение чакам да дойде понеделник и да ходи на ясла LaughingСега цяла седмица ще си е в къщи и вече му е скучно.
Само ние ли се разписахме така къде сте поспаланки

# 260
  • София
  • Мнения: 183
Мамчета,здравейте! Simple Smile Гледам тези с дечицата рано рано пак са станали. Направо незнам как се справяте бременни с малки деца. Направо ви се възхищавам на силите. Вчера брата на мъжа ми бяха на гости с жена му и племеника ни, който е на 1г., аз дето не съм мръднала от дивана се побърках да следя какво пипа и с какво може да се удари. Мъжа ми се занимаваше с него и за един час му се разката фамилията. Crazy

Радвам се, че срещата ви също е минала прекрасно. След малко ще разгледам и снимките. Ако са ви раздали от календарите на Еврофутбол може би наистина трябва да съобщите на 8Eos8, за да коригира списъка.

Еличка, вчера четох, че капилярите отслабвали още повече по време на бремеността. Могат да се спукат както в носа, така и по лицето. Ако не пиеш комплексни витамини може да пробваш с по една разтворима таблетка витамин Ц един път на ден. Аз в момента го пия по предписание на доки.

Сев, браво, момиче. Щом си минала семестриалните изпити и държавния ще се изтъркули. Много хубаво си го решила да си махнеш този тежък ангажимент преди да се роди бебчето. Незнам дали си споменавала, но какво завършваш?

Снощи свеки се обади да ни кара да си сменяме квартирата. Живеем в двустаен апартамент с отделна кухня и две тераси в хубав квартал, но изглежда всички ни съжаляват как ще си гледаме детенцето на тясно Confused Аз ли не съм в час, защото си мисля, че не живеем на тясно. Има семейства, които живеят в доста по-малки апартаменти, включително със свекитата си. И да искаме няма как да сменим квартирата, защото аз не мога да ходя по огледи, камо ли да се местя в момента, а мъжа ми работи до късно. Решихме да постегнем квартирата, ще боядисаме всичко наново, за да е спретнато за бебето. Много криво ми стана. Все едно сме някакви мизерници. А въпросът изобщо не опира до пари. Confused

# 261
  • Мнения: 10
Май днес ние сме най раннобудни Joy,ама сме с малки деца имайте това в предвид
Аз Велинка я захраних раничко не съм се водила по това за късно захранване.В края на трети месец я захраних и в 4 вече бяхме на млечна кухня...
Има нещо такова за близнаците всеки ми го казва,надявам се другото живот и здраве да е по -послушно ,че не се виждам Mr. Green
Ние все още не сме на ясла (за мое съжаление),но нали знаете как е с местата и сега живот и здраве след празниците ще видим дали ще ме огрее
gery_rozвярвам ти ,че чакаш с нетърпение да дойде понеделник,но не ти ли е криво като го няма цял ден? newsm78
Аз от това се опасявам най=много ,че ще ми е супер криво без нея все пак  2 години е неотлъчно до мен и незнам как ще съм.На мен ще ми е по-криво от колкото на нея ,там ще е сред деца и няма да и е проблем ,но на мен.........
feel_uи твоето детенце ли е близнак?Май е от зодията не от децата проблема,a? hahaha
mylili ние сме в гарсониера,а скоро ще бъдем 4 .успокой свекърва си ,а и отделно си е най-добре.
Може да са грешни пари,че плащаме тоя наем ,но сме си отделно и сме си по-0добре Peace

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 10:09 от shareez

# 262
  • София
  • Мнения: 2 060
Mylili, според мен е безпредметно да сменяте сега. И без това първата поне годинка ще гледаш детенцето да е при вас в спалнята, иначе ще има да търчиш като линейка между спалнята и детската стая и все ще ти е неспокойно.
Ние също сме в 2-стайно, даже кухнята и хола са сляти. Ама какво да направя, за толкова стигнаха парите, и без това сме се заробили в заеми за следващите 25 години. Ще мислим как след година-2 да обособим кът за спане в хола и да го преградим с кухнята, но до тогава - това е положението!
Уффф, аз пак отивам да се боря с моето Джи Пи, че сега пък вместо направление за контролен преглед ми е връчил такова за хоспитализация.

# 263
  • Мнения: 817
Здравейте, момичета! Днес, след 4-дневна почивка, съм пак на работа  Sad Иска ми се вече само вкъщи да си стоя, да спя до късно и по цял ден да мързелувам докато имам време.
Благодаря за подкрепата за изпитите, наистина много искам да се дипломирам преди да се роди бебо, че след това тия неща въобще няма да ме вълнуват.
mylili, уча икономика на транспорта в УНСС. А относно квартирата - и ние живеем в двустаен апартамент и смятам, че докато детето поотрасне тук ще ни е много добре. И аз като теб си харесвам квартала, апартаментът е просторен и има място не за едно, ами че и за две бебета.
По този повод да ви питам вие къде смятате да спят бебета ви - при вас в спалнята или в друга стая? Аз лично не мога да си представя едно малко бебче да го остава само да спи в друга стая без да мога по всяко време да го наблюдавам. Да, има бебефони, ама дали след уморителен ден като заспиш дълбоко ще го чуеш. Много ми е интересно да чуя вашето мнение по въпроса. Както и на каква възраст детето трябва да се отдели в своя си стая?

# 264
  • Мнения: 10
Още нещо от мен да бе feel_uразбира се ,че е близнак детенцето ти ама напоследък съм толкова разсеяна ,че чак невиждам ,че е роден на 14.06,ние сме на 4.06 пък айде вече стига ,че неоставих место за другите ,но просто сега ми се  е паднало да   ме оставят hahaha

# 265
  • Мнения: 132
mylili и ние сме в гарсониера а пък ни е добре сега наистина няма да ти е до местене а пък и вие си харесвате квартирата нали?
shareez в началото ми беше много мъчно даже си и поплаквах като го оставях защото плачеше в началото Embarassed, но сега знам че там му е по добре яде си всичко, играе си а аз имам вчеме и за почивка и да сготвя и мама е човек hahaha
Сев браво за изпитите и успех натам

# 266
  • София
  • Мнения: 368
Здравейте, мамчета! рано, рано сте се събудили тази сутрин! Пак понеделник и пак на работа, а как ми се спи........
Сев, твоето бебче ще се роди много умно с цялото това учене и изпите! Успех с дипломирането!
ina.gg, радвам се че не си се обидила, защото на мен ми стана малко криво като видях че нямаше достатъчно места и ти с твоята половинка бяхте далече от нас, иначе другия път повече  Hug
mylili, тази твоята свекърва само акъли знае да дава ми се струва ! Не мога да разбера защо все обичат да се бъркат където не им е работа, а на всичкото отгоре те е разтроила. Къде ще живеете си е ваша работа, а и след като си харесвате сегашното жилище и се чуствате удобно там, няма причина да го сменяте.  Hug

# 267
  • Мнения: 132
Сев аз мисля че докато е мъничко е малко гадно да е отделно не за друго ами бебенцата повръщат мляко и т.н. и е хубаво да го наблюдаваш.
Ние излизаме на разходка докато не е заваляло

# 268
  • Мнения: 817
Сев аз мисля че докато е мъничко е малко гадно да е отделно не за друго ами бебенцата повръщат мляко и т.н. и е хубаво да го наблюдаваш.
Ние излизаме на разходка докато не е заваляло
Гери и аз съм на това мнение, но имам близки хора, които май мислят от новородено да си гледат детето в отделна стая. Аз лично бих желала да си е при мен.

Хайде, приятна разходка и дано не ви хване дъжда

# 269
  • София
  • Мнения: 368
Сев, аз също мисля, че бебето трябва да е при нас, така ще съм по - спокойна, ще е мога да го наблюдавам и т.н.....а при нас няма как да е в отделна стая защото нашето жилище не е голямо и нямаме детска стая.

Общи условия

Активация на акаунт