Чакаме СЕПТЕМВРИ вече да гушнем малкото човече

  • 9 237
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 55
Здравейте и от мен!
С мъжа ми днес бяхме на консултация и видяхме бебока как мърда с крачета и ръчички Simple Smile Ех, че хубаво ...   jumpuu
Но докторът ми каза, че още е рано да ми каже пола. Ще ходя чак след един месец пак...
Иначе той ме гледа всеки път на ехограф и никога не ми взима нищо за прегледите (до сега съм ходила около 7-8 пъти). Нямам картон - всичко стои при доктора. Не ми е правил цитонамазка, но аз си правих през ноември и всичко беше наред, затова не мисля, че е необходимо.
Относно повръщането - откакто влезнах в 5 месец, вече нямам никакви проблеми. Повръщането сякаш изведнъж спря  newsm44
Честито на всички, които знаят дали ще имат момченце или момиченце, а на тези, които още не знаем - да се потопим в приятното очакване Simple Smile
С килограмите - напредвам много бързо, дано да не е безвъзвратно!
Дано да успея да се включа пак до края на седмицата! Wink

# 61
  • Мнения: 79
Janis_J, верно гадно ама като си помислиш, че си жива и здрава и бебенцето също (слава Богу) пък и този човек верно излязъл Човек та всяко зло дано да ти излезе за добро, а това  дано да е най- голямото зло и после само добро! Heart Eyes
За идеята на Асето за леенето на куршум, при мен винаги и неотменно действа една простичка молитва (понеже съм Християнка) отправена към Бог и действа определено повече от посещение при някоя бабичка, която собствения си живот не е оправила.
Само мнение Hug
За киселините... оххх днеска имах ужасни, но съм си взела от Египет едни страхотни смучещи хапчета специално за бременни, които са и много вкусни, а този Талцид много ми се гади от него, няма ли на нашия пазар нещо по вкусничко и безопасно?
Момичета питам ви нещо, което не разбрах.
Мнението ми относно изследванията за болестта на Даун и т.н. се препокрива с това на Асето, аз също не бих си убила детето защото може да е болно, но ако се роди дете болно от някоя от тези болести дали няма да има нужда от по -специални грижи и дали лекарите ще могат да поставят точна диагноза и то бързо в болницата още? Thinking
sweetkids_mama и на мен ми казаха, че съм "леко изсипана", но ... Господ да пази Peace
mari_p сънувам като щурава, а съм си затворила очите а съм се щурнала из сънни небивали истории, И вас момичета ви сънувам миналият ден сънувах Ирини, че получава контракции.... Crazy
 Много съм чувствителна, а сега още повече.

# 62
  • Мнения: 2 123
Честита ни темичка!
И аз много сънувам, но да спохоздам и вашите сънища  Rolling Eyes ще ви омръзна  Wink

Искам да питам имаме ли новини от ШОКОЛАД? От няколко дни все се сещам и тревоза?! Confused

# 63
  • Мнения: 79
Eхо пак съм аз:)
Всички ли спите..?а мен сън не ме лови Flutter
Утре сутрин на ранина в 6.30 мило и драго ще давам за още малко сън ама сега съм Shocked
Да ви разкажа нещо свежо за закуска Blush
Цял ден чистих, облизах къщата.
Накрая уморена, но удовлетворена се настанявам в центъра на леглото си и се приготвям да ви почета, но... Мари(малката ми дъщеря) се приближава с голям пакет царевични пръчки Confused
"Марульо тичай за купа, че ще ги пръснеш върху току що почистения килим и ще раздавам шамари..." тя тича и слага купата пред мен, а после ухилена с един удар фрасва плика и всичките пръчици се разпиляват из стаята, като най много има на и около мен...
Поглеждам я с тренирания смразяващ поглед smile3515, а тя с най милите очи и с празният плик сцепен на две проронва плахо "мози ли данмъ биис?"(имаме проблем със "с" то)"мози" отговарям аз а тя"обицам та мамо"...
Хваща ме петминутката и от хълцане в смях ми потичат сълзи, пристига
Сузи от другата стая и с патос и размахване на ръце пита "Мари защо разплакваш мама? Не е полезно за бебенцето... Сега знаеш ли колко адреналин ще му пусне?"
А аз се смея Joyсигурно и на бебето му е смешно вътре в мен Heart Eyes
Лекичка- мекичка и имайте хубав ден!

# 64
  • Мнения: 391
Добре де, оляхте се! Явно не мога да пропусна една вечер, без да се изпуснете така, извън контрол.

За ехографите
- тука правят два, по принцип. Не знам един гинеколог който да има машина в кабинета си. Според мен това е достатъчно, особено след като има спор относно колко "безопастни" са тези вълни за развиващият се мозък. При опити с мишки се показва че могат да спрат удължаването на мозъчните клетки.

Borina - хубави са тези класове. Може да имате и в България инструктори които ги преподават, те са се разплули из целият свят. Ти какво правиш?

За кегелите - трябва да се правят винаги, за да поддържат състоянието на мускулите. И няма значение как раждате, те са отговорни за носенето на бебето през бремеността. Тогава се получава най-големият ефект. Раждането е бързо, в сравнение. Та тези от вас които не искат да се свличат или напикават, просто си го направете навик. Важно е.

Аиде, кафето си пийвам, времето е хубаво и леко хладничко. Ще отида на фитнес и след това с мъжот ще се разходим сред Китайското градче - да грабнем объд и да закупя няколко кулинарски вкусотии. Децата са на училище/градина днес Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 226
Стелка Heart EyesДа взема да се ориентирам към перуки вече JoyЩе си взема руса,че да се видя като типична блонди hahahaКато туря и лещите.ааааааа Joy
Тая мойта маймуна си е сменила мястото-по-спокойна е и лекото мърдане сега го усещам в дясно.Зетя расте ли Flutter
Мац, не се бъзикам, за ампулите на Лореал.Питай в някой професионален салон.А за перука не се притеснявай.Имам точно каквато искаш.И лещи щи там.Зет ти ме шутира от време на време еднократно. newsm78 поне мисля, че е той.И после затишие.Само да ме ошашка, ошашка, к`во ста`а и толкоз.Лек и спорен ден на всички.
Разбрах къде е болницата.Мерси, че ме светнахте. Hug

# 66
  • Мнения: 160
Добро утро мили момичета  Hug  bouquet

Как сте в това слунчево утро? Добре ли спахте? Аз съм вече на работа, и нямах търпение да изчета какво сте писали Party Искам да ви питам как вървите с килограмите? Аз съм качила 7 кг. откакто забременях и много започват да ми тежат, а съм и доста ниска и много ми и личат Crazy Embarassed
Сега малко ще поработя и после пак ще се включа!
Лек ден на всички бъдещи мамчета   bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 7 673
Мацки, къде мога да прочета за тези упражнения, за които толкова говорите?
Искам да ви питам как вървите с килограмите? Аз съм качила 7 кг. откакто забременях и много започват да ми тежат, а съм и доста ниска и много ми и личат Crazy Embarassed
Моите са вече 19,5  Shocked #Crazy

# 68
  • Мнения: 3 926
Стели, клиниката е до нас. Който ще идва да свирка за по кафе. Мобилният ми е 0898 62 02 58. По цял ден се моткам из квартала.
А на НДК Макдоналдс ти е от ляво. Значи караш по Цариградско и на Орлов мост завиваш на ляво по Евлоги Георгиев. На НДК просто продължаваш направо като Макдоналдс-а се пада в средата м/у двете платна - т.е. твое ляво. И караш само направо. После от лявата ти страна виждаш една доооста голяма Билла и като минеш светофара се оглеждаш за клиниката.
Преди това ми се обаждаш, за да си чукнем среща и после д те водя на разглеждане в Джъмбото Hug
Виждам, че обсъждате килограмите. аз тази сутрин с огромно щастие разбрах, че съм смъкнала едно кило и всъщност съм качила по-малко от 3 кг. от началото на бременността Grinning Което е много, много радващо за мен самата. Че аз бая трябва да се пазя с килограмите Rolling Eyes Предната бременност до 6-тия месец бях качила 1 кг. и после ги набавих до 12-13 Wink Надявам се сега да не се отпусна да кача повече Praynig Че и без това тялото ми не се справя много лесно с носенето, поради кривината Confused
Ма то какво няма да смъкна. Аз почти не мога да се наям. В момента, в който преям и ми става лошо, ускорява ми се пулсът, пада ми кръвното и ставам на парцал. Та много внимавам какво и по колко ям Confused Браво на бебето за това, че ограничава мама, но понякога ми е много гадно Sad
Мариам, спокойно. Повечето неща могат да се диагностицират на място в болницата. Дано на никого не се случва и всички да имаме здрави бебета, но да знаете предварително. Не се връзвайте на приказките на персонала. В такава ситуация гледат да ти обяснят най-"любезно", че няма какво да се занимаваш с това парче месо и да го оставиш за отглеждане в дом, за да не ти вгорчава живота. Имайте предвид, че думите, които използвам са изключително мили. Ако ви се ще да чуете какво казват в такива случаи просто прочетете във форума за недоносени на какво са се наслушали мамите там. Имат си тема за най-ужасни риплики, които са чули по повод на децата си. Варненските доктори водят в класацията по "тактичност" Sad

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 09:06 от Асенцето :)

# 69
  • Мнения: 14
Добро утро, майчета!   bouquet
При нас рано сутринта имаше мъгла, но като гледам слънчицето се опитва да пробие без облаците. А дано!

Асе, видях, че си писала за магазин Джъмбо. Това не е ли от същата верига магазини, които ги има в Гърция? Би ли обяснила по-подробно къде се намира. Аз лично много харесвам този магазин.  Simple Smile

Що се отнася до килограмите, засега съм качила 3 кг. Уж не е много. Но като се има предвид, че съм нисичка, а и преди да забременея понапълнях, както се шегуваше мъжа ми "създаваш благоприятна среда за бебето" и много ми личи всеки грам. Но какво да се прави, сега няма да мисля за диети. Важното е с бебо всичко да е наред. А после ще отслабваме. Като си спомня сестра ми колко бързо свали. Ами то безсънни нощи ли не бяха, тичане напред-назад и така.

Mariam777, много ме развесели! Сладурки! Само си представям картинката!  Laughing

# 70
  • Мнения: 343
Добро утро мацки Hug Много ме кефите със скоростта, с която пишете Simple Smile

Стелче, Ирина, стискам ви палци и на двете за процедурата Heart Eyes

Аз снес установих, че съм +4 кг. Много ми се виждат, а внимавам какво ям  Confused

Асе, да те питам от 2 дена спя със сутиен, защото положението е ужасно. Много ми тежат гърдите и вечер като се въртя докато ги наглася, едно подреждане пада Wink Сутиенът за спане ми е изцяло памучен без банели, не ме стяга или притиска някъде, та въпросът ми това ок ли е за гърдите? (досега никога не съм спала със сутиен)

# 71
  • Мнения: 57
Здравейте майчета минавам да пожелая лек и хубав ден на всички Hug Hug Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 1 184
Слънчев ден и от мен Hug

# 73
  • Мнения: 3 926
Нени, същата верига е Peace Всичко на Чико и Фишер прайс вътре е поне 30% по-евтино от пазарната цена в БГ. Да не говорим какви дрешки има за бебоците и на какви прилични цени е всичко Peace Е, повечето неща са китайски, но то къде ли не са Wink
И мисля добре съм обяснила... Влизате по цариградско, завивата на Орлов мост и карате само направо. Подминавате НДК и тръгвате по бул. България (това е все направо) и Джъмбото ще ви се падне от лявата страна точно преди Билла. Ако си пуснеш БГ-мапс намира се малко под кръстовището на бул. България и Тодор Каблешков. Това е посока Бояна Grinning
Григчо, няма проблем. Още по-добре, че можеш да спис със сутиен. Смятай като прокърмиш в началото почти няма как да спиш без сутиен, защото те си текат гърдите и си трябват и подплънки. Та щом можеш - чудесно. На мен хич не ми беше комфортно, но като се налагаше - спях Grinning

# 74
  • Мнения: 57
Като стана въпрос за магазини гледам един тука в нета "Piggy's house" доста голям ми се струва и има доста неща като гледам.
Някой ходил ли е там и знае ли как са цените?
То май всичко необходимо можеш да си вземеш от там.

Общи условия

Активация на акаунт