Много мина, мъничко остана-МАЙче да се гушка с мама!(27)

  • 10 958
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 84
jerry ,оххх как да ти кажа кой е този бейбифон,като и аз го търсих в нета и няма.Видях го в магазин Джъмбо тук в София,ама нито марка запомних.............. Crazy
Ще ходя тия дни и ще ти кажа

# 241
  • Мнения: 111
Крис, честит ти племеник! Да ви радва много!
dessyaja, как разбра, че бебто ти хълца?

# 242
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Цитат
Трябва да ти изте4е тапата знаеш-до 24 4аса или малко пове4е ще запо4не раждането

Включвам се да кажа, че това няма общо и при всеки е различно.Моите води изтекоха 3 дена след като ми падна тапата и родих на четвъртия след това.Та е доста индивидуално.И мен днеска ме боли корема а уж нямам растройство ( а болките са точни такива)Не ми се мисли, че беба може да тръгне да излиза.Моля се да изчака още поне месец, че не съм готова изобщо  Confused

# 243
  • Мнения: 0
И аз днес съм с доста болки, но май знам от какво са. Първо се поразходихме малко с майка ми, после искаше да я заведа до лозето, че искала да насее нещо. И като отидох там все покрай нея бях правичка и ме хванаха едни болки в кръст, корем. Като се прибрах си поспинках малко и уж съм по-добре.  Може пък и от друго да е. Баща ми нещо не е добре тези дни и все го мисля и него, утре ще го водим на лекар да видим дали ще го приемат в болница.  Cry На него пък не му се иска да ме оставя да карам кола както съм в деветия месец. Изобщооо..... #Crazy doh

# 244
  • Мнения: 258
Дзак   bouquet

Много готини снимки и на мамите от Бургас и на Софийските мамчета в ЦУМ, всички сте СУПЕР!!!  Heart Eyes

sundey - ходи си при нея, както казваш за да можеш да си вземеш направлението, обменна карта и т.н., прави се, че се съгласяваш с всичко, което ти говори, а пък всъщност въобще не и обръщай мнимание и най-важно не и се впрягай на глупостите, нека си говори ...

mu6muro4e как си? Фалшива тревога ли се оказа или? Каквото и да е положението - стискам палци да си добре и всичко да е наред!  Hug

viki_v - наистина е страхотно изложението, тази година не сме ходили още, но на миналогодишното ходих няколко пъти - действително има много хубави неща и са на повече от добри цени. Ще взема да се завлача и аз дотам , да разгледм... въпреки, че ние в общи линии приключихме с покупките ... а, само спален комплект и някакви одеалца / пеленки трябва да взема .

Ох, така като наближава момента, ми е толкова развълнувано  Crazy Мисля ви всичките, вълнувам се с вас за всякакви предполагаеми и истински контракции и т.н. и само си мисля коя ли ще е следващата в "списъка".

Прегръдки на всички ви и спокойна нощ   Hug

# 245
  • Мнения: 102
Ох, бе мами дето не ви е първо раждане, кажете моля ви се какво представлява падането на ная тапа, защото аз при предишното раждане честно казано съм го изпуснала този момент Embarassed.Колкото и глупаво да звучи въобще не знам за какво става въпрос, а ако ми разясните поне сега ще се ослушвам и оглеждам newsm78

# 246
  • Мнения: 94
А, че аз взех, че ви изчетох!

Ай, ужас, 2 дни не съм чела и .. аз успях да купя още 1 комплектче за бебо - утре и него ще снимам и като гледам за изписване съм насъбрала дрешчиците му..

За размерите на бебо - има ли сайт от който да видя на коя седмица колко трябва да му е главичката и колко бедрото? Че мойта д-рица ми вика, че 64мм било много за 34-та седмица.. отговарял по главичка на 36-37ма г.с.  #Crazy
а по краче ( забравих колко ) - на 33та.. е, като ми го каза аз влизах в 35та на следващия ден..ама вика ще е едро бебе.. та да се кротна малко - ако знаете, кажете ми има ли такъв сайт?

За уговорката с акушерка - sundey как се уговаряш с акушерка, щом ще раждаш нормално.. ами ако не е на смяна тогава??? И предполагам тази е в Окръжна, нали и ти ще си там? че вече се панирам от т'ва нормалноооо раждане, което може да си е бая сложно, трудно, болезнено.. и аз си мисля с някоя акушерка.. ама знам ли?

За течението - и аз имам някакво, но изследването е отрицателно за "патогенна флора", ура!!! Мерси на jerry за съветите по ликвидирането на гъбичорите, които ме тормозеха месеци наред.. абе почти през цялата бременност !

За ваничката - реших обикновена с поставка за ваничка, каквато показа.. коя беше  newsm78, извинявам се  newsm78

Утре в КРАМЕР не знам дали ще успея да дойда..искам да ми излязат резултатите за антителата, ЗА ПОРЕДЕН 2РИ ИЛИ 3ТИ ПЪТ ми ги пускат, егати и олигофренките бе - имам си положителен резус фактор, кръвна група 0 и те упорито обаче си ги пускат...
абе важна е бройката, бе, кво значение има там, че няма нужда.. айде, после ще се оплакваме, че не пускали изследвания.. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Та тия резултати казаха следобеда, надявам се до 14ч да станат, да ги взема, а преди това и негативния резултат за гъбичките, той пък от друга лаборатория, ама пак наблизо.. иии.. да дойда за час, до 16ч.. че в 16.30 съм на ЖК.. където ще поискам вече
-обменна карта
-направление за раждане
-тонове
-съвет за педиатър
-евентуално ще я питам за раждането дали може да се уговоря с нея

 Joy тя иначе не си вдига телефона уикендите, ама нали.. понякога си мисля, че се държа гадно, че тя си е добър лекар, НООО претупва нещата и това АДСКИ ме вбесява  #Cussing out

За болките - забелязах, че от 2-3 дни ако стоя много права и ми отмаляват краката иии трябва спешно да седна! Освен, че ми отичат краката, но нямам албумин и токсикоза, други оплаквания нямам..
За ритането - моя футболист постоянно се врътка, издува тук и там, поритва чат-пат, но движения има почти постоянно..слава Богу!
За спането - докато заспя на ритмичните му ритници, сякаш все го притискам горкото..иначе през нощта нито ме буди - и то спинка май, нито ми се допишква.. чак сутринта към 7-8ч..

Айде толкова засега, че пиша сякаш още работя.. рядко, но по много  hahaha

П.П. Я, докато пиша и други се разписали.. тая тапа кво представлява и аз не съм наясно, ама ич биля  newsm78 Rolling Eyes newsm12 smile3532

До утре и да се наспинкате, майчета!

# 247
  • Варна
  • Мнения: 43
Здравейте мамчета! Hug
Аз така и не мога да ви изчета Embarassed Много скитам. Особено последните дни беше супер времето. Също се изморявам много. За отрицателно време ми отичат краката. Незнам как ще се издържи до края.
За тапата съм чувала, че изглежда като течение, но е примесено с кръв. Ама нека да се изкажат раждали вече мами.
За утре на Крамер съм на линия ако не ми мине котка път.


# 248
  • Перник
  • Мнения: 211
Здравейте и от мен мами!
Вчера и ние се сдобихме с коритце - реших че обикновено е по-удачния избор. Взехме и поставчица и.... това е отметнато вече в списъка!
И аз тези дни се скапвам от разходки, ама от време на време ми прималява и трябва поне да се подпра някъде, ако няма къде да седна Joy Но пък не ми се стои на хбавото време у дома - голяма скитня съм...
На мен също ще ми е интересно да каже някоя мама каква е тази слузеста тапа - да не би да я пропуснем newsm78
До утре и спокойна нощ с хубави бебешки  Hugсънища!

# 249
  • Варна
  • Мнения: 4 969
При мен тапата представляваше слузесто нещо леко розовееше и общо взето е като течение но не точно понеже изтича наведнъж  и си е точно слуз прозрачна до жълтеникава с примеси от кръв (не са задължителни примесите )
Аз да питам варненки- педиатри избрахте ли си вече?
Аз си нямам на идея кой, къде и защо все още.А и на малкия искам да сменям (и нашият де, че е един и същ)Затова искам да избера някой добър лекар, че после и ние да се изместим при него/нея newsm78
Аз утре няма да мога да присъствам, имам ходене до пощата да си получа зарядното за фотото  .Поръчах го от ebay и дойде за 1 седмица - много съм доволна.После ще вися на главата на мъжо докато ми закача аплиците и разните джаджи
Във вторник трябва да ходя за болничния и да си взема пердетата .Във сряда съм на фризьор, че пак яко с ами порастнали корените и се чувствам ужасно изглеждаща...А да ви се оплача- такива пъпки са ме нападнали по лицето- няма отърване.Но то покрай местенето и бая на прахоляк седях и докато изчистя от майсторите кожата ми яко се замърси Sick

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 00:33 от Alabala

# 250
  • Мнения: 517
Момичета, благодаря ви За поЗдравите, трогнахте ме... Днес ме иЗписаха, мъниците са осте в болницата, но се надявам скоро да си ги вЗемем... Laughing И снимки сте има. Сте раЗкаЗвам много (родих със секцио след като иЗтекоха водите на младежа Simple Smile), но сега трябва пак да си полегна. Ние наистина сме много, много стастливи... Hug

# 251
  • Мнения: 11
Lale32, да са ви живи и здрави и бързо да растат, за да си ги вземете по-скоро в къщи...А ти се отдай сега на почивка, че ще ти трябват сили...Поздрави...Ще чакаме снимки...   bouquet

# 252
  • Мнения: 19
Добре дошла, Лале   bouquet Бързо да се възстановяваш и чакаме подробности за бебчетата.

Мушмороче, как си?

Муцунката, и аз така като теб се вълнувам, а и търпение нямам.

За тапата - аз такава не съм изобщо видяла първия път, а сега докторът относно течението ми каза, че било нормално, защото съм губела малко по малко тапата, но аз нещо с недоверие подхождам - рано ми се вижда още.

# 253
  • Мнения: 529
Добро утро момичета.Лале 32 добре дошла,не ни забравяй когато имаш възможност ни разкажи всичко с подробности.За тапата при мен беше същата както я описа АЛАБАЛА.Иначе аз скоро няма да раждам ___така поне каза докт.плацентата ми била свежа и каза ,че ще почакам.То аз от 2дни съм в 9тия месец и искам вече да раждам ,а бебето е около 2750гр.+,_ 0,300гр каза ,че дава отклонение.Общо взето е добре.Дано да е добре. Praynig

# 254
  • Мнения: 728
Добро утро, как спахте?

Аз цяла нощ се въртях. Двамата с малкия пак сме болни, той четири дена е с температура и сополи, ужасно крив и почти нищо не яде, даже лекарствата трудно му давам. Мен ме хвана онзи ден грипа, въпреки мерките, които вземах  Tired. Чакам сега да се събуди детето и отиваме пак на лекар. Вече сигурно няма да му се размине антибиотика.
Пазете се, ако можете, че е ужасен този грип.

Аз миналата седмица купих първите неща за бебето, ей така колкото да започна от някъде да се приготвям. Иначе все още съм наникъде с подготовката.

Lale32, бързо възстановяване, дано скоро ги изпишат бебоците и чакаме снимки!

Общи условия

Активация на акаунт