БЕБЕТА ЮНИ 29

  • 11 559
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Miami
  • Мнения: 413
мислех си и се чудех и вие какво мислите по въпроса за осоляването на маниците?доста четох тук там smile3529
но искам да знам какво мислите и вие
отивам да  wash hang
Мила, това вече сме го обсъждали, върни се няколко теми назад и го прочети( виж тема 16)   Peace

# 256
  • Мнения: 616
хехехе, малките саламурени бебета  Mr. Green  не е лошо да се преразгледа темата... може някоя новост нАучна да излезе по въпроса... Ейййй, колко съм завеяна!  ooooh! Ми трябваше да кажа на свеки да донесе сол от Мъртво море за осоляването! Ние през септември и двамата с баща му се сОлихме там, и ей на -  hahaha още следващия месец го заченахме  Mr. Green ххехехех
Шегувам се де!  Joy

# 257
  • Мнения: 210
Въобще не ми харесват тези слингове / кенгура  Sad

Какво става ако си родила дете 4 200 гр. и колко тежи то на 3-5 месеца  newsm78 и от къде му се взима душата на този мамин кръст, когато бебчо стане 6-7 кг. и иска да виси на мама и постоянно да я усеща до себе си...  Сега като видях как племенницата я научиха да я държат на ръце и постоянно да има някой при нея , вече на два месеца пищи като заклана ако не вижда или не чува човек до нея , та за това съм доста скептично настроена...  
Навсякъде пише ,че е много хубаво за бебето да има продължителен допир с майката  - едва ли не да си върши всичко с бебчето в препаската ,както в африканските племена  Crazy Ама в африканските племена като натежат бебчетата ги оставят на по-големите им сестри или на възрастните а аз няма на кого дори за тоалетната да оставя моето  newsm78

# 258
  • Бургас
  • Мнения: 610
offioly много смешно явно трябва да внимавам с въпростие си

# 259
  • Мнения: 657
InaD Честито и от мен на малката принцеса! Да ти е жива и здрава!  newsm51

offioly напълно те разбирам и съчувствам, снощи говорихме с моя мъж и се оказва, че няма да може да си дойде началото на юни както планувахме и го пускат чак на 25ти, а термина ми е 29ти  Cry Толкова се натъжих и си поплаках снощи, но засега това е положението.. Той ме успокоява, че ще успее да дойде за раждането, защото иска да присъства и аз се бях настроила, че няма да съм сама, ама бебка ако реши да избърза, ще го изпусне newsm45 Почнах да ги намразвам тия кораби вече  smile3516

За слинг или кенгуру и аз съм в голяма чуденка, засега няма да взимам нищо, ще видим ако се наложи - тогава.. newsm78

# 260
  • Miami
  • Мнения: 413
Въобще не ми харесват тези слингове / кенгура  Sad

Какво става ако си родила дете 4 200 гр. и колко тежи то на 3-5 месеца  newsm78 и от къде му се взима душата на този мамин кръст, когато бебчо стане 6-7 кг. и иска да виси на мама и постоянно да я усеща до себе си...  Сега като видях как племенницата я научиха да я държат на ръце и постоянно да има някой при нея , вече на два месеца пищи като заклана ако не вижда или не чува човек до нея , та за това съм доста скептично настроена...  
Навсякъде пише ,че е много хубаво за бебето да има продължителен допир с майката  - едва ли не да си върши всичко с бебчето в препаската ,както в африканските племена  Crazy Ама в африканските племена като натежат бебчетата ги оставят на по-големите им сестри или на възрастните а аз няма на кого дори за тоалетната да оставя моето  newsm78
newsm10 абсолютно съм съгласна с теб!

# 261
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета...
Аз май тази седмица ще съм последно на работа (по график имам още една, но шефа казва, че ще ме пусне още тази вече да се мотам). От една страна се радвам много, но от друга - вкъщи нямам интернет и е голяма война да навия мъжо...той си ползва в офиса, досега и аз така....ще се боря  Thinking
Иначе се надявам с бебка да сме си ок...
Хайде после пак, че работа ме чака....

# 262
Здравейте!
Първо да честитя на малките рожденнички да растат здрави и безгрижни и да бъдат отмяна на мамите си! newsm59
Аз харесвам слинговете, но мисля че аз няма да ползвам, ще преценям после.
Искам да ви питам за стерилизаторите(за микровълнова) проблем ли е, ако не се върти чинията вътре щото нашата я счупихме и сега почти не я ползвам и понеже незнам как се използват тези стерилизатори, дали няма да го изпека вътре (дано не прозвуча тъпо ама като незнам да попитам) или е по-добре да си купя електрически.  newsm78

# 263
  • Miami
  • Мнения: 413
Хм, и аз се чудя за тези стерилизатори  newsm78 Не знам дали изобщо е нужен? Не може ли по друг начин да се стерилизират шишетата?
Една позната си купила от Кауфланд някакъв  за около 24 лв. и каза, че била доволна, но не съм я разпитвала по-подробно.

# 264
  • Мнения: 256
Ей, на адашката да й е жива и здрава щерката!!! Много да те слушка Инка и да ти е много, много щастлива!!!   bouquet



Относно бюста стара истина е че големият бюст е радост за мъжа,но малкия е този който върши истинска работа по предназначение.

Юлиана, такива постове, само ми вдигат самочувствието!!! Ми така де, важното е на детето да му е добре, пък мъжа...



Колкото до слинговете, аз също мисля да си скалъпя един. Това си е най-елементарното нещо все пак. А колкото до разглезването на бебето, тези д-р Спок порядки никак не ми харесват. И аз четях книгата и мислех да ги спазвам. Но сега, като си преосмислям нещата, не мисля, че е вредно някой да бъде гушкан, особено най-скъпото ти същество. Самата аз имам нужда да бъда прегръщана. Да, сигурно ще дойде момента, в който килцата на малкото слънчице ще са ми в повече, но ако има колики, а аз трябва да свърша нещо важно, как мога да го оставя. Едва ли има по-добро лекарство от майчината топлина и ласка. Пък и сега ще ни се е паднало да си гушкаме бебетата. Почнем ли работа, а и поотраснат ли малко, си мисля, че ще съжалявам, за удоволствието, което бих изпуснала от допира на малката муцунка до тялото ми. Може и да приличам на негърка, може да изглеждам странно в очите на хората около мен, но честно, не ми пука грам. Иска ми се постоянно да имам контакт с детето, поне докато е будно. Дори сега ръката ми не пада от корема. Трудно се пише с една ръка  Grinning, но искам да усещам всяко негово движение. Пък живота и без това си е доста хард, едва ли ласките на мама в първите месеци след раждането, ще го направят лигльо. Напротив, най-гушканите бебета на мои приятелки са и най-здравите и контактни деца, които познавам. А тези, гледани по книга са доста нервни и не се е случвало да излезем без да се разплачат за нещо. Може и да е просто съвпадение. Извод си прави всеки сам за себе си. Моя е вместо бебефон, да имам слинг. Пък и няма да имам нужда от бодибилдинг! Joy


Оffioly, много гадно, че всичко остава само в твои ръце. Ама ти си си мъжко момиче и не се даваш! И все пак не се прави на героиня и не се преуморявай много. Пусни и свекъра в действие, все пак детето ще носи името му, трябва да си го заслужи!!! А колкото до целувките по корема, ами майсторите ще са ти под ръка  Joy. Хахахахахаха, бъзикам се! Освен таткото друг достъп до това местенце ня-ма!

# 265
  • Мнения: 616
offioly много смешно явно трябва да внимавам с въпростие си

Ми смешно е... аз се самоиронизирам, понеже предния път аз повдигнах въпроса  Whistling а това за Мъртво море си е самата истина!!! (може да ви пусна и сними!) Понякога си се смея на самата себе си! Надявам се че не си се засеганала!  Peace

# 266
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте, момичета!

InaD, честит рожден ден на малката принцеса!
Да расте жива, здрава и много, много щастлива!





Днес пак си направих изследвания /заради хемоглобина/, обаче отново е нисък - 105 е! Обаче започнах много рядко да пия този малтофер /не го пия, защото трябва непосредствено след ядене, а така забравям!/

Kory, на мен лично стерилизатор не ми е трябвал - не е имало какво да стерилизирам. А ако някоя играчка или бибка /към която Ивайло въобще не се привърза/ падне на земята просто измивах с вряла вода или пък стерилизирах в тенджера с вряща вода за около 2-3 минутки.

Сега обаче смятам да инвестирам в освежител за въздух, че с Ивчо доста проблеми имахме със сухия въздух от парното зимата, въпреки купата с вода върху радиатора.
Исках и да питам за шишенцата - решихте ли вече каква марка ще купите?
Казват, че няма нужда бебетата да пият водичка. Е, аз на Ивчо давах, въпреки че го кърмих. Ако се придържам към това ново /за мен!/ правило, да не се дава вода на бебче под 6 месеца, тогава шише няма да ми трябва в началото. newsm78

А за осоляването наистина сме "говорили" в предишни теми и стигнахме до единодушния извод, че осоляването на новороденото бебе е по-скоро вредно, отколкото полезно Peace!

# 267
  • Мнения: 389
Аз съм против осоляването, даже и не искам да знам подробности  Naughty. Звучи ужасно  Crazy.

За стерилизаторите бих искала да чуя повече мнения ( аз питах вчера, но,...). Ще си купувате ли?

# 268
  • Мнения: 318
От няколко дена нямах компютър и сега едвам ви изчетох,при мен няма нищо ново  Rolling Eyes
Честит рожден ден на всички рожденици  Hug
Искам да ви попитам,колко според вас е нормално да се изчака след влизането в 9 мес. за да се определи дата за секцио,моя приятелка роди 2 седмици след влизането в 9 мес.,но на мен ми се струва много рано  newsm78 ,знам че не са важни само килограмите на бебето,но по какво друго се определя някои знаели  Thinking

# 269
  • Мнения: 210
Специялно за стерилизатора, сестра ми беше от началото на АМ и останах с впечатление, че едва ли не не се занимаваш с шишета... Но ние имахме един огромен за по 6 шишета и те си стояха вътре постоянно , та всеки път когато тръгнеш да правиш АМ просто бъркаш в кутията... Но аз го преотстъпих на снаха ми, ако се кърмим  Praynig нямам място за излишни неща в кухнята, а ако сме на АМ и ми стане трудно ще си купя...

Аз не съм стигнала до там с д-р Спок  Embarassed Не ми остава време за четене ...  Ама в началото на книгата четох, точно насърчения за постоянен контакт с бебто, което не ми допада... Това не означава разбира се, че ще си метна детето в кошара и ще му хвърлям шишето от вратата... Дори се чудя как ще стоя далече от него дори за две минутки  Embarassed  Embarassed  Embarassed Но сега виждам ,че снаха ми не може да отиде и до тоалетната когато е сама - в следствие на "веща помощ през първите седмици " на майка й ... постоянно разнасяне насам - натам на ръце и сега кански рев  ooooh!

Аз се притеснявам,че няма да мога да се отделя от бебата и ще я разглезя.. Пък и всички роднини като ни навалят  Sad
Вече съм казвала, че мен са ме приспивали на ръце, после на гръб, после на тати на гърба до две годишна възраст  Embarassed В противен случай - рев до повръщане и до посиняване , за това се притеснявам...

Общи условия

Активация на акаунт