БЕБЕТА ЮНИ 29

  • 11 551
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 17
Привееееееееееет, тумбаланки!   Hands Clap
Аз започнах от вчера да гладя и подреждам в гардеробчето малките бебешонски дрешчици на нашата бъдеща мома  coolcool (както ви бях споменала лелята ни е заринала с 9 огромни торби почти нови маркови дрешки и не знам кога ще успея да изпера и изгладя всичко). Някой беше казал, че това успокоява. Наистина е така!  newsm26 Адски приятно е да ги гледаш тези миниатюрни дрешки, да си ги гладиш и приготвяш за наближаващата употреба!  thumbsup
За стерилизаторите бих искала да чуя повече мнения ( аз питах вчера, но,...). Ще си купувате ли?
И аз нищо не разбирам от стерилизатори, но майка ми бе харесала един електрически на Avent (мисля, че с 3 или 4 шишенца беше) за 60 лв. и ми го купи. Все още не съм го отворила да го разгледам подробно, но иначе изглежда много сладко и ми се струва практичен.

Хубав и усмихнат ден, момичета!   bouquet

# 271
  • Мнения: 60
Здравейте,

да се вкл. по повод стерилизаторите.
Аз имам за микровълнова на Авент /беше около 40лв./. Взех такъв, защото ползвах такива шишета.
Аз съм от майките дето не са кърмили и официално няма да кърмя и тоя път.
Моя съвет е да изчакате наистина с покупката ако смятате да карате само на кърма и то от гърда /без да помпите и да слагате в шишета/. За първоначална стерилизация на новите шишета има по аптеките чудесни таблетки на Чико /ефервесцентни/. Киснат се вътре шишетата. Аз не знаех за тях първия път и си стерилизирах 2 шишета във вряла вода. Не знам за другите градове, но във Варна водата е варовита и си унищожих шишетата. Станаха мътни и грозни. Но пък ако няма да се кърми не се виждам без стерилизатор. Всичко става за 6 мин. За 4мин се въртят в микровълновата и 2мин изстиват.

За осоляването. С първата си бременност ходих на курсове във Варненското АГ. Водеше ги главната акушерка. Категорчно против беше всякакво осоляване и мазане с неща от животински произход /свинска маз, яйца и т.н./. Аз мазах със студено пресован преварен зехтин.

За водата. Тия нови тенденции ще ме убият. Не мога да кажа нищо за и против. Не съм чела. Ама ми е странно да се лишава от вода толкова време.  Някъде препоръчват до една година ......... Особено за деца на адаптирано мляко. Такива деца често получават запек. Спасяват водата и първите цедени плодови сокове. Не ми е и минавало през ума да спазвам някакви такива. Освен /да не дава Господ/ ако не е по здравословни причини.

Това са си мои виждания. Сигурно има и други мнения.

Поздрави



Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 13:58 от nickless®

# 272
  • Русе
  • Мнения: 626
Да се включа по темата за стерилизатора. В четвъртък ще си взема такъв: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=91_72&products_i … c48c9864b2c488bde
, въпреки че се бях насочила към този http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=91_72&products_i … c48c9864b2c488bde този, който ми предлагат е втора употреба, все още е в гаранция и ще го взема на цена от около 60-70лв. Стерилизатор за микровълнова бях купила на сестра ми и беше много доволна, но за да го ползвам и аз трябва да си купя нова печка, тъй като тази е малка (литражите са еднакви, но просто не влиза...).  
Има хора, които ми казват "За какво ти е", стерилизирали се шишетата максимум до годинката на детето, да съм ги изварявала, ама като съм си самичка и няма да има кой да ми помага... предпочитам отсега да си улесня колкото може живота и да обръщам повече внимание на малкото съкровище  Flutter

# 273
  • Мнения: 33

Колкото до слинговете, аз също мисля да си скалъпя един. Това си е най-елементарното нещо все пак. А колкото до разглезването на бебето, тези д-р Спок порядки никак не ми харесват. И аз четях книгата и мислех да ги спазвам. Но сега, като си преосмислям нещата, не мисля, че е вредно някой да бъде гушкан, особено най-скъпото ти същество. Самата аз имам нужда да бъда прегръщана. Да, сигурно ще дойде момента, в който килцата на малкото слънчице ще са ми в повече, но ако има колики, а аз трябва да свърша нещо важно, как мога да го оставя. Едва ли има по-добро лекарство от майчината топлина и ласка. Пък и сега ще ни се е паднало да си гушкаме бебетата. Почнем ли работа, а и поотраснат ли малко, си мисля, че ще съжалявам, за удоволствието, което бих изпуснала от допира на малката муцунка до тялото ми. Може и да приличам на негърка, може да изглеждам странно в очите на хората около мен, но честно, не ми пука грам. Иска ми се постоянно да имам контакт с детето, поне докато е будно. Дори сега ръката ми не пада от корема. Трудно се пише с една ръка  Grinning, но искам да усещам всяко негово движение. Пък живота и без това си е доста хард, едва ли ласките на мама в първите месеци след раждането, ще го направят лигльо. Напротив, най-гушканите бебета на мои приятелки са и най-здравите и контактни деца, които познавам. А тези, гледани по книга са доста нервни и не се е случвало да излезем без да се разплачат за нещо. Може и да е просто съвпадение. Извод си прави всеки сам за себе си. Моя е вместо бебефон, да имам слинг. Пък и няма да имам нужда от бодибилдинг! Joy

Много ми харесва как си отговорила  Peace   Моето мнение е същото. Мога само да добавя, че в днешно време, когато разполагаме с толкова инфо и не сме лишени от нищо - нито от най-модерното, нито от старите изпитани през вековете традиции, всеки може да избере, на какво да се довери!

За слинговете само ще добавя, че не са нещо, дошло от Африка, а са нещо, което от векове се ползва от всички народи, включително и от нашия. У нас слингът се нарича цедилка - тъкано платно с въжета, в което майката носи бебето си - на гърдите си и на гръб. Цедилката се е ползвала и като люлка, като се е връзвала за тия въжета на някаква греда например.  Така майката не е имала нужда нито от количка, нито от легълце. Можела е да върже цедилката като люлка на някое дърво на нивата или на вилата   Mr. Green

За съжаление нямам много време да се поровя за снимка!

Що се отнася до стилизаторите, аз ще преварявам шишета в електрическа кана по съвет на няколко майки - няма да ползвам микровълнова, още повече, че микровълновите не са много полезни, особено за бебе - без да си налагам мнението, че да не се разсърди някой.  Heart Eyes 

Като се надявам да кърмя и до шишета да не опирам до 6тия месец.

Не че не ползвам удобството на микровълновата, но като цяло се стремя да е минимално.

Ето още малко инфо за "направи си сам слинг" - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.msg%25msg_id%25

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 14:46 от Meg_H

# 274
  • Мнения: 17
За водата. Тия нови тенденции ще ме убият. Не мога да кажа нищо за и против. Не съм чела. Ама ми е странно да се лишава от вода толкова време.  Някъде препоръчват до една година ......... Особено за деца на адаптирано мляко. Такива деца често получават запек. Спасяват водата и първите цедени плодови сокове. Не ми е и минавало през ума да спазвам някакви такива. Освен /да не дава Господ/ ако не е по здравословни причини.
Това са си мои виждания. Сигурно има и други мнения.
И аз нищо не разбирам и чакам да изляза в болничен за да се посветя на четене на разна литература за да преценя кое е по-добре. Но се сетих нещо друго днес. Та то като няма да пие изобщо вода някак си как ще му се изплаква устичката след хранене?  newsm78 От хигиенична гледна точка не е ли по-добре да пие вода?  Thinking

# 275
  • Мнения: 13
maristuta аз на моята бебка още от раждането след кърмене и давах по една -две лъжички вода /такива кафени/, за да не и се получат гъбички и много бързо свикна с лъжичката та после нямахме проблеми с кашите и пюретата Naughty

# 276
  • София
  • Мнения: 1 535
Благодаря на всички за поздравите   bouquet Скоро всички да имаме скоро нови поводи за почерпки  baby_neutral

На мен също ми е малко странно НЕдаването на вода. С щерката ме бяха посъветвали (педиатърката) след кърмене да й давам малко водичка, за да й се измие устичката от млякото - както е писала mu6oron, за да няма гъбички. Аз съм я давала с биберон и въпреки това не можах да я откажа да суче  Peace. Отделно от това колко чайчета против коликите бяха... Тогава не съм виждала стерилизатори за микровълнова и изварявах всичко на котлона. Сега обаче мисля да си го спестя. Внимавайте, обаче какво слагате в микровълновата, защото за някои от бибероните залъгалки четох по упътванията, че не могат да се стерилизират по този начин.

# 277
  • Miami
  • Мнения: 413
Здрастииии  Simple Smile
ОК, стана ясно, че има хора ЗА и ПРОТИВ слинговете, което е нормално Peace Всеки си преценява как ще си гледа детенцето Simple Smile Само ми стана чудно, че майките, които имат вече дете не споменават, че са използвали слинг (за кенгуру не говорим, щото съм виждала доста и тук)    Аз понеже нямам опит в отглеждането на деца и за това ми стана много интересно, може пък наистина да са полезни слинговете newsm78 Ако може да се изкаже някоя мама, която е ползвала такова нещо, а не само да  правим догатки  Peace

За водата - аз съм чувала(не твърдя със сигурност), че на бебенцата се давала подсладена водичка(ама преварена ли, не е ли, не знам Rolling Eyes )

# 278
  • Мнения: 256
Но се сетих нещо друго днес. Та то като няма да пие изобщо вода някак си как ще му се изплаква устичката след хранене?  newsm78 От хигиенична гледна точка не е ли по-добре да пие вода?  Thinking

Ами, ще ти спестя малко ровене из литератури и тем подобни, пък дано да съм полезна. С няколко майчета бяхме в консултативният кабинет по кърмене (т.е зала, тъй като бяхме доста) в Майчин дом. Имаше и момичета от Ла Лече Лига, които ни осведомяваха за нещата по-вещо и подробно, от всяко четиво. Ако решиш да кърмиш детето си, то няма да има нужда от вода. 80% от кърмата съдържа вода, така че дори и да предлагаш, детето само няма да иска. Водата само запълва малкото му стомахче, и то не може пълноценно да си вземе дажбата от така важната за него храна - кърмата. Моят въпрос на срещата беше същия: "Ама как така поне устата да не му мия?" и отговора е, че устичките се мият, само ако имаш херпеси по гърдите или някакви гъбички, т.е. ако има някакъв проблем. При нормално протичане на кърменето не е необходимо изплакване на устата, камо ли даване на вода. Мисля да се доверя на лекарите и членовете на Ла Лече. Едва ли някой друг би бил по-запознат от тях с това. Ако все пак имаш въпроси, аз намерих отговорите си в подфорум кърмене и захранване тук в бг-мама. Всяка трета събота на месеца от 11ч пък има срещи на Ла Лече Лига в центъра за съвременни родители. Е, там вече няма как да не си отговориш на всичко, което те интересува и което не знаеш, че би те интересувало.
Дано да съм помогнала в насоките. Лично на мен ми помогна много да открия ползите и начините на кърмене и книгата на Хана Лотроп:"Всичко за кърменето". За съжаление тя се намира трудно по книжарниците, тъй като много се търси. Издателството й е "Емас".  Дано да успея да се справя с кърменето, успях да се убедя, че това е най-най-най- полезното за моето дете.

Оп, докато пиша романа и са излезли нови мнения, по въпрос, който съм пропуснала. Кори, пак лекарката в Майчин Дом ни обясни, че сладката вода се е давала, уж, за да се предотврати жълтеница. За нея обаче това било мит. Не е и първата, която го твърди. От лекциите на сп. 9 месеца, акушерките са на същото мнение. А колкото до мами носили слингове, аз лично намерих много инфо чрез търсачката във форума, която за съжаление в момента не ми се отваря.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 15:01 от In4oka

# 279
  • Мнения: 13
In4oka - ще си позволя да изкажа мнение относно гъбичките в бебешката уста....тя се нарича"млечница" защото се развива от млечната бактерия която идеално си живурка там, а новороденото няма необходимите ензими за разграждането им...т.е. то още няма слюнка. Това,че се хващат от гърдата на майката.... Thinking направо не искам да го коментирам. Незнам тези от Ла Лече и т.н...ама моля ве  Wink...някои са учили микробиология..Водата която се дава на новороденото задължителное преварена и вникакъв случай минерална.
Относно кенгуру и  слинг...кенгуруто е подходящо за да могат крачетата да му се наместят хубаво в ябълките, но аз ползвах специални такиваи гащи и правех гимнастика на беба защото ми тежеше да я разнасям на гръб....  bouquet

# 280
  • Мнения: 616
А всички останали бозайници, които си кърмят малките дали им изплакват устата с преварена вода? Самият факт, че водата трябва да се преварява, означава, че в нея не всичко е ОК (и без да сме учили микробиология Wink )  И вече познавам достатъчно много кърмени бебета (далеч извън ЛЛЛ), които са навършили 6 месеца, и сами отказват предложената им вода. И нищо им няма ни на устичката, ни на стомахчетата.
Както нищо им няма и на тези, които пият вода!
Така че всяко бебе си е индивидуално! Категоричен отговор няма!  Peace

# 281
  • Мнения: 0
kaka Maya  хубав повод за кафенце   cheers  и да разгледаме някой магазин  иначе в този конкурс ние шанс срещу тебе нямаме  smile3521

# 282
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Кака Мая ,аз мислех да ходя на меренето на кореми, но не ми се ходи самичка и се размислям. Ти да не се каниш да ходиш? Мойто "коремче" става за мерене - миналата седмица беше 113см. Joy

# 283
  • София
  • Мнения: 226
Лелеее, четох, четох и пак почвам да се плаша с това бебе.

Та последно - ако кърмя две шишета са достатъчни ли? Едно за вода и едно за чай против колики? И се стерилизират в микровълнова евентуално. Поне най-лесно ми се струва. А вода ще му предлагам - пък ако иска да пие, ако не да не пие.

За слинга - той е "модерна" придобивка - аз за първи път го видях миналата година на една колежка, която все още си носи детето в него - почти на годинка, и ме уверява, че е много удобно, а и така ми изглежда. Другата колежка пък е с кенгуру и тя казва, че е много доволна пък от него, така че кой каквото си предпочита. Аз ще пробвам слинг, но с двете ми леви ръце ще се купува. А наистина "цедилката" съм я виждала при баба ми на село - това е древния слинг, количка, легло и т.н.

За привикването на бебето с хора и на ръце и т.н. - много се надявам да устоя на ревовете и да свикне да се самоуправлява, защото иначе дупе да ми е яко. Дано не се размекна и да разбере от малко какво може и какво не, защото наистина иначе ще ме вкарат в лудницата. Но това ми се струва зависи само от мен де.

# 284
  • Мнения: 339
Здравейте, дебеланки!

Имам малко време да се включа и аз.
Първо да кажа, че моето детенце вече се оправя, но ще е под наблюдение до края на седмицата. В петък ще махат и конците от раната...абе и това преживяхме...

Аз не съм ползвала слинг. Затова пък имах кенгуру- една приятелка ми го беше дала, когато Мартин беше на 4 месеца. Ползвала съм го само 3-4 пъти. На мен не ми беше удобно.Първо- след 1 час носене детето доста ми натежаваше и ме заболяваше кръста. Второ - получаваха се едни зачервявания по раменете ми от презрамките на кенгуруто, от самата тежест на детето. И се отказах. А и да ви кажа това с горещините също ми се вижда проблем, особено ако се повторят жегите от миналото лято. Но всеки си решава за себе си. Аз категорично няма да давам пари за такова нещо, поне засега.

За стерилизаторите не мога да коментирам. Не съм ползвала. То и нямаше преди 9 годиним, пък и да е имало - не съм знаела.

marvele, незнам дали ако кърмиш детето ще се налага да му даваш вода с беберон. Мисля, че препоръчват да се дава с малко вода с лъжичка. Всъщност - незнам и не го твърдя със сигурност. Почти нямам спомен от  моя кърмачески период, който продължи само месец и половина ( оказа се, че Мартин има къса юздичка на езичето и не можеше да суче). Та на мен всичко ми е супер ново и все едно за първи път ще гледам бебе .

Общи условия

Активация на акаунт