АПРИЛски бебета реват, а други са на път!

  • 14 704
  • 277
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 139
Polinita и ние сме недоносени-моят термин беше 22април! Та и мен затова ме е страх-не знам какво да правя newsm78

# 16
  • Мнения: 97
Milenni, това че не си чувстваш гърдите напрегнати не значи че нямаш кърма, по-скоро сигурно вече се е регулирала, което е повод да се радваш, а не да плачеш . Wink
Не започвай с дохранване, виж първо бебо как реагира.
Ама и тия педиатри са за бой, много ме нервят.  Close

polinita, а защо ти е да му мериш температурата ?

# 17
  • Мнения: 13
ЧЕСТИТО НА РОЖДЕННИЧКИТЕ  VENNI_B И MILENAG !!!
МНОГО ОБИЧАНИ МАМИ И ЖЕНИ , ВСИЧКО КОЕТО СИ ПОЖЕЛАЕТЕ ДА СЕ СБЪДНЕ... newsm44 newsm51 smile3525



Isane  ,а защо не всички да се случим заедно или поне да се засечем... Grinning Тя мисля и tedi_ip  е с близък термин така , че няма лошо... Heart Eyes



Аз да припомня за хепънинга на ЕВРОФУТБОЛ във Варна  "Ние чакаме бебе" на 16.04.08 г  от 10.30 ч. в МОЛ ПФОЕ с/у Пикадили Младост  ,тук ще е мерене на кореми може (даже е препоръчително тати да е с вас),ако не сестра ,брат,приятелка...  Flutter

# 18
  • Мнения: 60
ами ако ми се стори по-топличък, педи каза да му меря температурата  newsm78

reiana , аз няма да рискувам. мисля поне до 20.04. да изчакам, а и времето все още е едно намръщено и превалява от време на време в Търново , затова - колкото и да ми се иска ще сме си вкъщи
ще има време и за разходки.....

# 19
  • Мнения: 371
Здравейте и от мен
Честито на рожденничките и на новите мами  bouquet  bouquet  bouquet
Момичета искам да ви питам как къпете бебето че да не му намокрите пъпчето  newsm78 като го държите в ръка ли, в смисъл без да го слагате в коритцето и ако не го слагате в коритото как го поливате отпред- гърдичките. Оффф ама толкова объркано зададох въпроса ooooh! дано да сте разбрали какво всъщност питам Crazy

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Честити бебчета на всички нови мами (няма да изброявам, да не пропусна някой)    bouquet
Ася, поправих се и качих снимка Grinning
polinita и reiana, това, че са родени по-рано не прави бебетата автоматично недоносени. Водят се такива, ако имат признаци и са под 2500гр. Peace Като гледам вашите не са такива newsm78 Нали знаете, че това с термина е силно приблизително, +/- 14 дни, така че...
Ние излизаме на разходка, стига да не вали и духа вятър., даже и да не е слънчево. Днес ни мериха и теглиха за пръв път, растем повече на дължина, отколкото на ширина hahaha Явно ще сме слаби и високи, като тати, а не кюфте като мама hahaha

# 21
  • варна
  • Мнения: 147
Миленни,според мен Awake е права и по-скоро се радвай,отколкото да плачеш.Почти всяка майка минава през периода "стига ли му или е гладен",но и аз бих те посъветвала да изчакаш с АМ.
polinita,ами то може да е топличко и без температура-ако встаята е много топло,или ако е много облечен бебо.На упътването или нещо друго към термометъра би трябвало да пише какво отклонение дава
aleks_love,аз предлагам другата седмица да си спретнем всички варненки среща в родилното.Примерно в сряда.Много ще е весело Simple Smile
Сисее,на нас лично леблебията не ни действаше.Нито мед.дъвка ,нито разните капки и чайове.Точно 2месеца си бяхме с колики.

# 22
  • Мнения: 13
Tedi_ip  само трябва да уговорим и бебчовците и може и да стане....

# 23
Здравейте и от мен, моми4ета!
Поздравления за новите мами - здрави и щастливи бебоци им желая! 4еститки и за двете рожденни4ки   bouquet   bouquet   bouquet

Ох, аз все още съм 2в1 и се побърквам най-ве4е от ежедневните телефонни обаждания на вси4ки с въпросите ама какво стана, ама няма ли още бебе, ами кога....  #2gunfire  Разбирам загрижеността им, но....

След днешния преглед поне не съм в невидение и съм мааалко по-спокойна: Ако до вторник госпожицата не реши да тръгне сама, ве4ерта ще ходим ние, за да ми предизвикат раждането.
В този ред на мисли стискам палци на вси4ки мами все още с корем4ета, пращам им положителна енергия и съм (сме) в о4акване на прекрасните новини  Hug  КЪСМЕТ!!!

# 24
  • Мнения: X
  Здравейте мамички   bouquet, честито на новосдобилите се с бебета.......аз не съм една от тях  Sad!
 Първо сутринта се оказа, че мойто Аг ще е на работа чак в сряда (добре ми започна деня пак  Crossing Arms), после ходих при другия доФтор, дето ще ме изражда-ами какво да кажа, беока е около 3100-3200гр, плацентата почвала да зрее и водите май-май са малкичко, ама бебето било още доста високичко, но предвид нередовния ми цикъл той каза, че е нормално да изчакаме няколко дни и във вторник росна-прясна (освен ако не е тръгнало до тогава вече  Party) съм пак на преглед, ще му слушаме тоновете и ще взимаме кардинално решение!!!! Тъй че има строга нота да се вземе в ръце и да тръгва, щото........ще види то кон боб яде ли!!!
  Освен това май имам нова любов-за количка ви говоря и тя се казва Маг Ингланд Принцес Рол-извинявам се, ама не помня коя от вас си е взела такава (а може всъщност и никой да няма де newsm78) , та ако може малко повече инфо-дали сте доволни и ...абе не знам, каквото се сетите (май asja имаше нещо такова, ама не съм сигурна)!
 И също така - на своя глава си взех осцилококцинум и глътнах една дозичка, довечера мисля да смеля още една, пък а дано се подобря-мислите ли че е опасно, предвид "състоянието ми"??? Ама няма оправия с тез цитруси вече цяла седмица не съм мръднала! А за нослето - Стеримар, нали може?
 Айде стига ви толкова въпроси за размисъл! Адио-рио

П:С: Ако може да разкажете малко повече за вчерашната лекция за следродилната депресия....грешка няма да имате-аз имах голям мерак, ама ви прочетох, чак към 10 часа, че е щяло да има таквоз нещо.....язък!

# 25
  • Русе
  • Мнения: 154
Здравейте и от нас с Алекс  Hug !!!

Честито на новите мами   bouquet !!!

Аз искам да попитам вече обебилите се мами вие как сте с апетита  newsm78 ???Аз знам че сега трябва да се храня добре заради кърмата,ама от нерви ли от притеснение ли нямам никакъв апетит  Sad .

# 26
  • Мнения: X
Някой беше питал за работните дни на март във връзкас НОИ....май, та на мен в справката ми пише, че работните дни са точно 20!

# 27
  • Мнения: 13
  Arodoet2 късмет ти желая и мисленно ти прехвърлям само положителна енергия...всичко ще е ОК ,само спокойствие !!! Praynig Peace



Емма   и аз със мойто хойкане не ви известих на време,много сори мила                                     !!! Май ми се струва крайно време да си вземем мобилните за връзка ама ако искате , де.... Laughing
На лекцията беше интересно , но по-скоро да се присъства ,както вече писах попълвахме тест за риска да изпаднем в следродилна депресия , а изпуснах рисувахме рисунки ,които после разтълкуваха (е не на всяка от нас ) ами по символи , като общи понятия...ЗАБАВНО беше...

А ти мила вземи отиди на специалист УНГ ,много е сериозно особено както си пред раждане.Близо ли ти е МЦ "Младост" аз ходих при др Дюлгерова(преглежда само сутрин ,всеки ден) и вече съм по-добре...даже ми даде и хомеопатично за подсилване на имунитета... Peace

Успех  и да пишеш...


НА ВСИЧКИ РАЖДАЩИ В МОМЕНТА ИЛИ ЗАПЪТИЛИ СЕ КЪМ РОДИЛНОТО УСПЕХ И БЕЗБОЛЕЗНЕНО РАЖДАНЕ !!!


# 28
  • Временно
  • Мнения: 788
Момичета,искам да ви се похваля-СТАНАХ ЛЕЛЯ!!! Heart Eyes Тази сутрин в 7 и 20 сестра ми роди бебчо Велизар,тежащ 3400гр. Hug Раждането и е било много трудно,но все пак всичко е завършило успешно!!!!

На мен ми казаха,че ако не родя до понеделник ще ме приемат и ще ми предизвикат раждане!!!


Честито на рожденичките!!!  bouquet

# 29
  • Мнения: 134
eva_merry  честит ти племенник !!!  Да ви е жив и здрав!!! На сестра ти пожелавам бързо възстановяване !!!   bouquet
честито и на рожденничките ни !!! Да сте живи и здрави момичета !!!
Момичета аз го закъсах много  newsm45 newsm45 newsm45 с температура съм ,мускулно втрисане , болки в гърлото и гърдите и гадна хрема  smile3514 ще полуея от ужас ако си разболея децата  smile3511 писна ми от тея болести ............
В този ред на мисли да ви питам  .....мога ли да ям цитруси и мед ? Знам ,че въпроса ми е за кърмаческия ,но първо с вас си споделям ?
smile3518

Общи условия

Активация на акаунт