ЮЛСКИ бебешори '08(тема 38)

  • 12 869
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 171
Дуци,  bouquet

ДеЩо, наистина са доста обемисти столчетата за големите деца. Нашето е до 36 кг и си заема точно едно място на задната седалка. После като сложа и кошницата с бебето, не знам аз как ще се сместя между двете като пътуваме семейно.

Whitewitch, и аз знам че след някоя година закърнява третата сливица, но специалистът УНГ ме стресна, че това ставало след 16-тата година, дотогава само растяла. Аз не се навивам да я махаме сега, защото знам че ако се махне преди 4 годишна възраст, пак пораства. Тъпото е, че тъкмо си помислих преди месец, че Алекс изкара много добре първата си зима в яслата, само с едно боледуване, и след като си го помислих се разболя и оттогава не се е спирал ooooh!.

Христуш, а на каква възраст беше дъщеричката ти като й махнахте третата сливица?

Обещавам, че това беше последното ми изказване по темата за сливиците, знам че прекалих Blush


# 16
  • Мнения: 36
ra2 , мерси за изчерпателния отговор. Аз живея на пет минути от онкологията и още в понеделник смятам да отида до там.

# 17
  • Мнения: 139
Това, че като се махне третата сливица преди 4 годинки пак пораствала не е вярно защото когато ми махаха моята за пръв път съм била при всички случаи над 4 /май бях първи клас, но нямам особени спомени/, а пак си порасна. След това бях във втори клас, когато ми ги извадиха и трите.

А за моето дете да ти кажа не мога да си спомня коя година беше, но при всички случаи е била или по-малка от четири или най-много на 4. Всъщност като си върна лентата назад беше март месец значи да е била на 3,5г. /ако не се бъркам/. Консултирай се с няколко специалиста защото при нас всеки имаше различно мнение-от това, че няма трета сливица, през това, че не е голяма и не е за вадене, до това, че е огромна и само проблеми създава. Послушах последното защото докторката ми я бяха препоръчали.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 884
Момичета знаете ли дали мога да пия Смекта и Глюкоза ? Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 223
Момичета знаете ли дали мога да пия Смекта и Глюкоза ? Rolling Eyes

За какво трябва да пиеш? Лекар ли ти го е казал?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 884
Момичета знаете ли дали мога да пия Смекта и Глюкоза ? Rolling Eyes

За какво трябва да пиеш? Лекар ли ти го е казал?

Ами против разтройство Rolling Eyes Не ми го е казал лекар. Ще дам на сина ми и се чудя дали и аз да не изпия едно.

П.п. Pea®ly много ми харесва така Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 545
Докато си напиша отговора, вече има нова тема


Колко часа след раждането децата трябва да се нахранят и има ли конкретни часове, които трябва да се изчакат?

Колко според вас е оптималният период за кърмене на едно дете? И бихте ли кърмили 3 години например, ами ако е момче не е ли малко опасно (нали ме разбирате  Wink)  Laughing?



По първия- мисля, че веднага.
А по втория- аз кърмих една година, но ми се искаше по- малко, защото и Марти ме ползваше като залъгалка. Особено като започнаха да растат зъбките. Аз кърмих на поискване, заспиваше докато суче и други подобни. Сега, ЖЗ, мисля малко да променя нещата.

Аз също съм рак. На 11 юли съм родена.

Страничното действие на желязото, за което аз знам е запек, но е хубаво да се повиши хемоглобина до раждането, особено ако ще се ражда със секцио.

kupa, Марти до 6 месеца беше само на кърма, след това го захраних с оризова каша, после пюрета и така.

Астарта, съчувствам ти, и Марти е така, все болен. Почти цяла зима пие някакви лекарства. Да се оправяте по- скоро!

За килограмите, аз съм  +13, ще видим до края колко ще станат.

Marigold, много е гадно това с кражбата, нас ни обраха, когато бях бременна с Марти. Голям кошмар изживях, дълго време като се прибирах вкъщи очаквах вратата да е разбита и всичко да е нагоре с краката. Гадове! Аз съм за Крумовите закони!

# 22
  • Мнения: 223

Ами против разтройство Rolling Eyes Не ми го е казал лекар. Ще дам на сина ми и се чудя дали и аз да не изпия едно.

П.п. Pea®ly много ми харесва така Wink

Мерси Simple Smile

Що не звъннеш на гинеколога си...

# 23
  • Мнения: 693
Не съм ви чела от сутринта, но после ще се върна да наваксам!

Аз вчера не ви казах, но прокървих (явно грижите за болния и напрежението са ми дошли в повече) и сега се връщам от доки! Направо ме направи на нищо, че не съм отишла веднага  Embarassed

Та, болката (все едно ми идва) и кървенето са били в резултат на скъсяване на шийката (тя и преди беше скъсена, но сега още повече  newsm45) и плацентата ми била прилежаща (ако някой е на ясно да обясни, моля), каквото и да означава  Confused Та сега съм на хапове + Малтофер (желязо) и ми забрани всякакви пътувания, разходки и кааза само до тоалетна да ходя  Rolling Eyes Аз не съм от София и чаках с нетърпение да си отида за празниците  Cry, супер много ми се стегна душата!
Направо вече ми писна от 12-та седмица съм на този хал, просто ми писна - здрава и права, а се чувствам, като инвалид! Свекървами дойде да изчисти да сготви, супер ми е гадно!

Е, излях си душата! Съжелявам ако съм ви натоварила  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 979
привет!
Аз съм в хубаво настроение въпреки лошото време!!  Laughing Бебка рита по цял ден и ме кара да фърча от щастие Heart Eyes
Искам да ви разкажа как сутринта качвайки се в един тролей, заедно с още една бъдеща мама - може и да е от нашите  Hug - та качваме се и познайте, всеки седнал е малко разсеян и все едно ни няма. Та едвам се намърдваме двете да сме по -навътре и никаква реакция пак - спогледахме се и тя с висок и ясен глас обяви  hahaha "има две бременни - кой ще направи място" и в един момент се освободиха веднага две места  Joy Joy и пътувахме спокойно да работните си места  . Голяма сме сила като се обединим бременните жени  newsm68 newsm48
Дуци  coolcool
Мисля да ви изоставя за малко ще сме на къщата с таткото - дано грейне слънчице, та да съм си навън в градината. А той ще си работи, че не му остава много време - строила съм го че има 100 дни /вече са по-малко/ и той тази седмица е отпуск и работи усилено.  Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 1 902
Ееее стига Katinche,миличка...още малко остана,няма начин щом трябва ще лежиш Hug
Keti,направи си оризова вода,доста е гадна ма аз така се оправих Peace

# 26
  • Мнения: 139
Katinche знам от личен опит, че е много неприятно това лежане /с първото ми дете съм лежала повече от месец и така като теб само до тоалетната/, но си мисли, че като се роди бебчо ще има да тичаш след него и да го гониш, че чак ще ти омръзне. Опитай се да не се тревожиш /аз на всеки го казвам това, но като ми дойде на мойта глава..../ и само за хубави неща да мислиш.
Аз също вчера сутринта се събудих с леко зацапване и понеже не се повтори през деня изчаках вечерта до консултацията и тогава ме видя доктора. Каза, че всичко си е наред, но след като съм го изпитала веднъж при първата бременност сега много се притеснявам. Вчера докато ми дойде часа само за това мислех. Бебето се уби да рита /забелязала съм, че като се притесня и то не стои на едно място/. Така че спокойно, повече почивка и лежане и всичко ще е наред.   bouquet

# 27
  • Варна
  • Мнения: 289
Katinche, заради бебето се мобилизирай, не се тревожи и ако трябва до края на юни ще лежиш .. Щом е заради бебето! В крайна сметка 2 месеца и нещо са - не остана  Hug Ние сме с теб  Hug само веднъж да влезеш в 9-тия.Това трябва да ти е целта сега .. Hug

# 28
  • Мнения: 591
Катинче, много е гадно това, но все пак всичко правим за тези бебоци Simple Smile...а и още малко остана  Hug
Кети, и аз знам че оризовата вода помага и нишестето също доколкото си спомням  Peace

# 29
  • Мнения: 223
и плацентата ми била прилежаща (ако някой е на ясно да обясни, моля), каквото и да означава  Confused

Ами от това, което четох: прилежаща плацента се казва още на плацента превия. Т.е. плацентата ти е разположена ниско, според гугъл.

Щом трябва ще лежиш. Съжалявам, че такива неща преживяваш.

Общи условия

Активация на акаунт