САЩ

  • 9 203
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 257
*************
Грешка, обърках темите. Stop

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 05:35 от Джи

# 61
  • Мнения: 393
Аууу, ние не знаем как безпалтно да ползваме благинките на американската "здравна" система doh Вижте колко напред са "съгражданите" ни от България. Може да се "вземем" някоя и друга идея на заем. Българинът е изобретателен .... и по тези причини скоро няма да паднат визите за "нешего" брата.
Повечето от нас "като попове" си плащаме здравни осигуровки. Ако успеем да се "класираме" за някоя "благинка" си раменяме инфо.
Страем се да помагаме на новопристигнали с ВСЯКА информация, която знаем. Е, наистина има "безплатно раждане" за "наскоро" пристигнали със зелени карти. Поема се основно от църковни оеганизации и медикейд. Аз когато раждах преди две години си платих "като поп" полагаемата част (застраховката ми пое голямата). Не ми се занимаваше да аплайвам към WIC (щяха да ми поемат всичко, та и допълнителни помощи за храна).
Да, ама....няма нищо безплатно в "страната на сбъднатите мечти". Попълвайки годишната декларация за доходите и последваща декларация за щерката към FAFSA (за student aid), щеше да ми излезне "през носа".
Взимам си това което ми се полага, плащам си данъците, моргидж, здравните осигуровки. Следя за правата ми (то винаги ми напомнят де). Зная, че имам право за БЕЗПАЛТНА медицинска/стоматологична помощ за децата, но досега не съм я ползвала. Застраховката ми покрива 90%. Това, което ме довежда до бяс е, че на всеки три месеца трябва да попълвам форм за щерката (на 19г), че е full time student и ПО ЗАКОН ползва моята family insurance  #Cussing out.
Единстенно децата ползват безплатна закуска и безплатен обяд в у-ще (доходите ни са сравнително добри, ама..... нали имам четири деца). Не съм се задълбочила по въпроса да day care за бебока (предполагам че ще плащаме символична сума). Но за момента организацията е железна в къщи и времето, което ще загубя в проучване не си заслужава.
оффф з спама, ама май "изядохме" авторката на темата Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 800
Аз имам въпрос: Как идваш и раждаш на каквато и да е виза безплатно? 99% , да не кажа и 100% от какъвто и да е тип виза изисква спонсор, който да  покрива сметки и разходи тук?

 Аз съм омъжена за американски гражданин, който има право да ползва много от гореспоменатите програми, но за да вляза в държавата ми трябваше спонсор- съпругът ми, тогава студент нямаше достатъчно доход за двама, семейството му ми стана втори спонсор. Ако тези хора идват на каквато и да е виза и ползват тези фрее програми толкова скоро след влизането в държавата, значи са излъгали държавата и нямат спонсори или необходимите средства, които се изискват при даване на някои визи. По лични причини, нямам милост към такива хора и не ме интересува дали са ги депортирали или са по затворите, като ги хванат. Случва се много по- често, отколкото се чува. Дошъл е  с ясното знание, че нарушава закона, искал е да е тарикат и мисли, че прецаква държавата...за това не подкрепям и демократите, които искат повече социални програми и винаги качват данъците, но друга тема...

относно белите, черни и т.н боклуци- абсолютно съм съгласна с Райа. Работела съм с такива, имах колежка, която можеше да прави прилични пари, но я мързеше толкова много, работеше по няколко часа на седмица и се класирваше за фууд стемс и тн. Такива са, техните родители такъв пример са им дали, друг начин не знаят. Сигурна съм, че и да им се дадат много пари, ще ги похарчат и пак така ще живеят. Много малко са тези, които са упорити и успяват да излезат от тази тиня.

е,те парите за войната са във формата на дълг. Буш, нали намали данъците малко, когато стана президент, но не намали разходите на гавърмънт, затова сме я докарали до тук... сега демократите като ни подкарат и ги завишат пак ще цъфнем...

# 63
  • Мнения: 393
benson  smile3501
Аман от тарикати #2gunfire. Било withe, black, "mix" trash.


# 64
  • Мнения: 393
и апропо, защо тази тема е в подфорума "по държави", а в не в общия КЮП на" родители в чужбина". Ако някой се интересува от "тарикътлъци", нека да се рови из общата тема. Нали това гласува "множеството". Оставете нашите бла-бла темички по държави на спокойствие (нали това искахте)(

# 65
  • Мнения: 613
И вместо данъците да се ползват тук, за нова сграда за библиотека, те се ползват за войни /мен това последното по ме тревожи, отколкото това, че ще се нахрани някой уайт траш/.
Distatnt, и мен това по ме тревожи. Преди две седмици гледах "тортичката" с разпределението на парите на данъкоплатците и се шокирах от това, колко е голямо "парчето" на войната в Ирак. Най-голяма част от бюджетните разходи са там, за съжаление. Парите, които се дават за безплатни раждания, здравеопазване и помощи на легални, полулегални и нелегални са нищо работа.

Абсолютно, eagle !! Тъкмо тия дни четох една статия - копирам само малко част от нея.

"...With just the amount of the Iraq budget of 2007, $138 billion, the government could instead have provided Medicaid-level health insurance for all 45 million Americans who are uninsured. What's more, we could have added 30,000 elementary and secondary schoolteachers and built 400 schools in which they could teach. And we could have provided basic home weatherization for about 1.6 million existing homes, reducing energy consumption in these homes by 30 percent..."

Социалните помощи са им най-малкия проблем...

# 66
  • Мнения: 2 381
И вместо данъците да се ползват тук, за нова сграда за библиотека, те се ползват за войни /мен това последното по ме тревожи, отколкото това, че ще се нахрани някой уайт траш/.

Мъничко уточнение. Парите за поддръжка на библиотека, парк, полиция, пожарна, училища идват от джоба на живеещите и работещите в съответното населено място. За справка погледнете си пропърти такс сметката Simple Smile

# 67
  • Мнения: 523
И вместо данъците да се ползват тук, за нова сграда за библиотека, те се ползват за войни /мен това последното по ме тревожи, отколкото това, че ще се нахрани някой уайт траш/.

Мъничко уточнение. Парите за поддръжка на библиотека, парк, полиция, пожарна, училища идват от джоба на живеещите и работещите в съответното населено място. За справка погледнете си пропърти такс сметката Simple Smile

Niki1, а парите за войни от чий джоб идват? От кои живеещи? Някъде извън САЩ ли?

# 68
Само искам да поясня че има програми на щатско и федерално ниво и спонсора ако подписал прочутия Affidavit of support грубо се задължава спонсорирания да не ползва федерални бенефити. Това че болшиството не знаят за тези програми не означава че няма такива за туристи, нелегални, бедни, или ориентирани българи. Еагъл се опитва да обясни но за съжаление никои не иска да чуе.

# 69
  • Мнения: 1 800
Това че болшиството не знаят за тези програми не означава че няма такива за туристи, нелегални, бедни, или ориентирани българи.
които живеят на гърба на неориентираните си събратя #Crazy

евала ooooh!

# 70
  • Мнения: 613
.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 16:22 от distant

# 71
  • Мнения: 1 800
Аз не съм против хората, които са дошли и евентуално им се е наложило да прибягнат до тези програми. Бих била лицемерка, след като първите 3 месеца след раждането на сина ми се наложи да използваме.
 Познавам българи дошли тук с фиктивни спонсори, но никога не са използвали програмите досега, от уважение към хората, които са сложили главата в торбата и са им направили услуга и дали шанс, за да могат да дойдат.
 Против съм тези, които идват с идеята да прецакат кой колкото може тук и примерно никога да не си купят застраховка, дори да могат, само, защото може да мине  метър или да не работи 40 часа, защото може да получат фууд стемпс. Да живеят на гърба на другите и да канят познати и непознати да идват, че тук така се живее.


# 72
  • Мнения: 523
Distant, Affidavit  of support май не се иска за тези от лотарията. Поне на мъжа ми преди доста години, не са му искали. Само някакво писмо от гарант, което няма силата на I - 864  за семейните ЗК. Но дори и да си подписал такъв документ, мисля че, той не важи за винаги. Имам предвид, че финансовото състояние е динамична величина. Ако тази и предните три години си бил с големи доходи, това не означава, че в определен момент няма да си на опашката за социални помощи. Да не се случва на никой, но вечни гаранции и абсолютно сигурни неща няма.
Колкото и да не се харесва на някой, тези със ЗК ползват най-различни бенефети. Аз ходя в един колеж и има трима от африкански държави, които са със ЗК и не плащат такси, а са спонсорирани от щата. Това само в моята група, иначе предполагам има много такива. И тези стипендии не са им дадени заради успех, а понеже са с ниски доходи. И аз не съм голяма умница, ама те са доста зле. Даже и процент не могат да смятат, но си завършват хората.

# 73
  • Мнения: 384
[quote author=LiveinUSA link=topic=283791.msg7193534#msg7193534 date=1208214277

От друга страна, аз съм категорично Против лотарията зелена карта и ме втриса, само като чуя за някой си такъв новопристигнал, който тепърва започва да учи азбуката тук  Shocked
Ами благодаря ти много Twisted Evil ние сме със зелена карта , надявам се да те те втриса Crossing Arms
Е научихме се да четем, да пишем, работа сме започнали 1 месец след пристигането си. не мисля , че обременявам някого и причинявам треска.
познавам доста хора със зелени карти, ами никои не чака на гърба на другите , всеки се оправя. Е друг е въпроса , че не познавам никои със зелена карта и средно образование, ама пък колко юристи, финансисти , програмисти Peace. Вече се замислям каква лотария е това  newsm78

# 74
  • Мнения: 393
Опааа, хайде да вадим  #2gunfire . И аз съм със зелена карта. Ама и аз и съпругът ми, та и щерката пристигнахме с доста добър английски език. Е, в началото имаше малко проблеми заради БРИТАНСКИЯ английски, ама бързо влезнахме в час.
Извинявайте са офф, но.... Distant, чувала ли си поговрката "де е расло, де е пасло" и като се пишеш толкова велика имам няколко  въпросчета:
Как се отзова в "страната на неограничените възможности"?  newsm78
Може би зелена карта "по сметка", някой с два пръста чело ти помогна?
Или може би студентска виза и след това борба до дупка за резидент?
Или мама и тати са имали благоразумието да се ометат от Родината, докато си ходила права под масата?
Това, че идващи в САЩ със зелена карта не знаят английски, не значи са траш. Може пък по случайност да владеят префектно френски или немски (или и двата). Да не говорим за разните екзотични езици.
Апропо, да си чувала за national of orgin и разните там мнооогото различни харасмент? newsm78
И ПРАВИЛАТА на форума естествено.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 07:18 от dessivl

Общи условия

Активация на акаунт