Крекери с ленено семе

  • 55 126
  • 188
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 11 607
Я пък вие, не бях чувала за никакви цианиди. Shocked А ма то пък колко крекери трябва да изядеш за да погълнеш 1 лъжица семе? newsm78 Чак повръщане! Егати.

За мен извода е един - всичко зависи от организма на детето, на човека, но наистина не е лошо все пак да се пита дали няма алергии или някаква предразположеност към алергия към семена. Напр. и асматиците са чувствителни към семената......

# 91
  • Мнения: 11 818
Прияде ми се гуакамоле и разбира се сетих за тези крекери! Реших да подновя темата, за да припомня рецептата, а и защото смятам, че заслужава да се види от тези, които все още не са!:peace: Интересното е, че е пусната точно по това време миналата година.. Simple Smile

Аз ги правя във всякакви вариации - с ленено семе, сусам, мак, ким, подправки.. пълнозърнесто брашно, правя различни смески..

И не на последно място да благодаря на xenia, че така и не го направих по-рано!  bouquet

# 92
  • София
  • Мнения: 2 671
Понеже не ми се четат всичките 7 стр. направо питам - кокло чаени чаши са 125 гр. брашно? (счупи ми се кантарчето и не мога да изтегля в момента  Tired )

# 93
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Би трябвало да е 1.

# 94
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
И аз мисля , че трябва да е 1 ч.ч., но на втора страница на темата авторката е написала, че е сложила 1/2 ч.ч. newsm78.Дано се включи някой, който ги е правил да сподели Wink.

# 95
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Току що премерих - 125 гр са равни на 1 равна ч.ч. или 14 с.л. - добре напълнени.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 671
mari_eta, благодаря, че го измери! Записвам си го и като 1 ч.ч.

# 97
  • Мнения: 22 867
mari_eta, благодаря, че го измери! Записвам си го и като 1 ч.ч.

Не е лошо в мл да е ч.ч., че аз поне имам от 200 мл чаени, през 240, 250 та до тия огромните към 300мл. Записала съм си, че ч.ч. от 200 мл събира 130 гр брашно, а от 250 - 160 гр. Но не ми е дошло на ум да премеря на везната, карам го на доверие. Peace

# 98
  • Мнения: 1 354
Рецептата е интересна и ще я пробвам с леки модификации на продуктите.

ЛЕНЕНО СЕМЕ или ЛЕНЕНО ОЛИО не се дава не деца под 12 г. Много е писано за темата,но с две думи е свързано с наличието на естроген-производител и води до ранен пубертет, опасност за рак и т.н.
Аз правя салати и готвени с ленено семе,но количеството е съвсем малко,което може да се погълне от дете.

# 99
  • София
  • Мнения: 2 671
mari_eta, благодаря, че го измери! Записвам си го и като 1 ч.ч.

Не е лошо в мл да е ч.ч., че аз поне имам от 200 мл чаени, през 240, 250 та до тия огромните към 300мл. Записала съм си, че ч.ч. от 200 мл събира 130 гр брашно, а от 250 - 160 гр. Но не ми е дошло на ум да премеря на везната, карам го на доверие. Peace
Лабрекс,   bouquet Чаени чаши наистина всякакви видове, но като мярка "ч.ч." смятам, че е възприет стандарта 240 мл. Освен при руснаците, където беше друг.

*R*A*D*I*, благодаря за разяснението. Аз само със сусам ги правя.
За тая доза специално си купих и пълнозърнесто брашно. Ще докладвам резултата Simple Smile

# 100
  • у дома
  • Мнения: 7 142
А 60 мл прясно мляко как да ги премеря ? Например ориентировъчно колко супени лъжици е ...

# 101
  • Мнения: 22 867
А 60 мл прясно мляко как да ги премеря ? Например ориентировъчно колко супени лъжици е ...

Точно 5 с.л като по-голямата.

# 102
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Вчера ги направих, със сусам вместо ленено семе - много ни харесаха :



Благодарности на авторката за споделената рецепта   bouquet.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 135
Разкошотийка, ще се правят редовно.  bouquet

# 104
  • у дома
  • Мнения: 7 142
А 60 мл прясно мляко как да ги премеря ? Например ориентировъчно колко супени лъжици е ...

Точно 5 с.л като по-голямата.



Много благодаря,днес ще се пробвам...

Общи условия

Активация на акаунт