Крекери с ленено семе

  • 55 147
  • 188
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 0
Аз мисля че всяка рецепта търпи леки корекции в дозировките +/-, но не и фрапиращи разлики като тук вместо чаша- половн. Да си представим че някой реши да забърква двойна или тройна доза, ами нищо няма да му се получи ако реши да мери с везни.

Не мисля че това е спамене, по-скоро уточнение на възникнали въпроси. Нали това е удобството на рецепта във форум- че можеш да попиташ автора и уточниш. Само дето този автор май е забанен и не може да отговори. newsm78

# 121
  • Мнения: 9
Днес спретнах двойна доза от крекерите. Много са хубави.
Направих ги със смес от мак, сусам и ленено семе. В ДМ я продават смеската.

Голямо благодаря за рецептата.

# 122
  • Мнения: 5 698
Отдавна и се каня на тази рецепта и днес успях да направя крекерите .Станаха чудесни!
Синът ми ги хареса много и за утре поръча още една доза.
Благодаря за рецептата!

# 123
  • в колонките
  • Мнения: 510
Здравейте.И аз направих днес 2 дози от крекерите,но с ръжено и бяло брашно.Ами чудесни са.И аз благодаря на Ксения за чудесната рецепта.Искам само да добавя нещо-Faida-я остави американците и тяхните измервания.Ние живеем в Европа-на Балканите и измерваме с ел.везни.Още повече,че в сладкарството везната е задълителна.Извинете за спама.Бъдете здрави всички. Hug

# 124
  • Мнения: 3 743
Перфектни! Само да напиша как ги видоизмених:

125 гр. брашно /смесих наполовина брашно от елда и бяло брашно/
1/2 ч.л. сол
1/2 ч.л. захар /сложих мед/
1/2 ч.л. бакпулвер /сложих сода/
2 с.л. ленено семе /сложих сусам, но мисля, че следващият път ще увелича на 3с.л./
2 с. л. олио
60 мл. прясно мляко /сложих айрян/

Бон апети  Hug

# 125
  • Австрия
  • Мнения: 28
Здравейте,
ето ги и моите крекери със сусам и ленено семе.
Прекрасна рецепта.

# 126
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Toку що ги  направих със сирене и станаха супер. Детето много ги хареса.
Вчера пекох с маково семе, но тези със сирене станаха по-вкусни.
Понеже нямах прясно мляко и двата пъти ги направих с айран.

# 127
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Отдавна правя крекерите, вкъщи много се харесват. Импровизирам със семената също - мак, сусам, слънчогледови семки и т.н.

Въпросът ми е, защо не ми стават тънки като от снимката на авторката, а ми се надуват? Колкото и тънко да ги разточа, винаги бухват леко, а аз искам да са по-плоски?

# 128
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Невероятни. Изтъних ги с паста мейкър до 1/2 мм и станаха като чипс. Съответно пекох само 5-6 мин

# 129
  • Австрия
  • Мнения: 28
Ето ги моите от днес, със сусам и мак.

# 130
  • в колонките
  • Мнения: 510
   
Ето ги моите от днес, със сусам и мак.


     Чудесни на вид,на вкус зная,че са. И у дома много често ги правя,чудесен снакс са.  bouquet

# 131
  • Мнения: 527
И аз направих тези крекери. Станаха страхотни. Но вместо мляко им сложих дом.сок, а втория път вода.
MiaGia, и моите се надуват.Незнам защо става така-дали не е заради содата?

# 132
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Днес ги направих пак (двойна доза, разбира се), но сложих по-малко бакпулвер и съвсем малко сол.
Наполовина бяло и пълнозърнесто брашно. След като ги изрязвах, някои натиснах пак с точилката. Този път си станаха точно тънки крекери. Мислех да са за утре, малкият да си гризка, но вече няма.... Tired Не знам в какви дози да ги  правя, че да има поне за 2 дена?

Ето ви снимка на първите ми крекери:

Сегашните изглеждат доста по-тънки и квадратни, но не успях да снимам.. Може би утре  Grinning

И да ви питам, как ги режете на триъгълници? Не ми се удава нещо, а искам да са еднакви по форма?

# 133
  • Мнения: 3 743
Аз ги режа на квадрати и после по диагонал на триъгълници.

А да попитам, ако останат за следващия ден /трябват ми за почерпка/ стават ли по-твърди и как трябва да се съхраняват?

# 134
  • Мнения: 3 832
Прекрасна рецепта, как съм я проспала, за съхранението, като че ли по-дебелите на другия ден са по-хубави или пък аз много препекох тъничките.
Правих ги с пармезан и три вида семена. Следващия път мисля да пробвам с кромид лук и подправки, смятам, че ще се получи, защото съм правила такава питка/то си е направо кора, с овесени ядки.

Общи условия

Активация на акаунт